Jump to content

KURANIN İLGİNÇ AYETLERİ.

Recommended Posts

• İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizden önce izledim yahu belgeseli. Zeus amca bir tufan yapmış ne tuhaf değil mi :D

ismini vereyim sen de izlersin: History Ch. Clash of the Gods serisini izle.

not: Konuyu sen açtın kapanışı sen yap :D

Dostum, Zulkareyn i unutma. Yarın ömrüm varsa açacağım ve inan 2 deniz gibi, Yecüc Mecüc seddi gibi ortada kalacaksın :lol: Yaşlı amcalar da kurtarmaz bak söyleyeyim :lol:

Son uyarı:Yoruluyorum açtırma ama açarsam yine cevap veremezsin :lol:

Yoruluyorum ama sözüm kıymetlidir eğer aç dersen açacağım.

Sitelerde Paylaş

Dostum, Zulkareyn i unutma. Yarın ömrüm varsa açacağım ve inan 2 deniz gibi, Yecüc Mecüc seddi gibi ortada kalacaksın :lol: Yaşlı amcalar da kurtarmaz bak söyleyeyim :lol:

Son uyarı:Yoruluyorum açtırma ama açarsam yine cevap veremezsin :lol:

Yoruluyorum ama sözüm kıymetlidir eğer aç dersen açacağım.

aç katalan. pilavdan dönenin kaşığı kırılsın :D :D

dipnot: http://wakeupproject.com/ seni bekliyor halen. yenilen biz değiliz dikkatli ol :D

tarihinde kulakulluketmem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir ilginç ayet de ben paylaşayım. Konu dışına çıkılmış zaten bayağı...

Nisa 153. Ehl-i kitap senden, kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyor. Onlar Musa'dan, bunun daha büyüğünü istemişler de, "Bize Allah'ı apaçık göster" demişlerdi. Zulümleri sebebiyle hemen onları yıldırım çarptı. Bilahare kendilerine açık deliller geldikten sonra buzağıyı (tanrı) edindiler. Biz bunu da affettik. Ve Musa'ya apaçık delil (ve yetki) verdik.

Allah, hem peygamberle din göndermek istiyor, hem de adamlar haklı olarak delil olarak yaratıcıyı görmek isteyince hemen yıldırım gönderip çarpıveriyor adamları. Çarptıktan sonra delil gönderiyor. (Çarpmadan olmuyor çünkü.) Delil gelince de adamlar buzağıya tapıyorlar. O nasıl bir delildi de adamları buzağıya tapmaya itti kim bilir!

Bildiğin komedi. :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

Evet,evrenin genişlediğini söyleyen iki Veda ayeti daha buldum üstelik bu ayetler Kur'an ayetlerinin birebir aynı;

Rig Veda 3:6:5 Great are the deeds of thee, the Great, O Agni:thou by thy power hast spread out earth and heaven

Sen her ne yaparsan kusursuzdur,Ey Büyük Agni;Sen ki gücünle göğü ve yeri yayansın(genişletensin).

Atharva Veda 20:118:4 With might hath Indra spread out heaven and earth, with power hath Indra lighted up the Sun.

İndra gücüyle göğü ve yeri genişletir,gücüyle Güneşe ışık verir.

Kur'an ayetleri;

Zariyat:47-48=Göğü de biz güçle bina ettik ve biz onu genişletmekteyiz.Yeryüzünü biz yayıp döşedik: Ne güzel döşeyiciyiz!

Müslümanlara bi kapak daha :D

Sitelerde Paylaş

Evet,evrenin genişlediğini söyleyen iki Veda ayeti daha buldum üstelik bu ayetler Kur'an ayetlerinin birebir aynı;

Rig Veda 3:6:5 Great are the deeds of thee, the Great, O Agni:thou by thy power hast spread out earth and heaven

Sen her ne yaparsan kusursuzdur,Ey Büyük Agni;Sen ki gücünle göğü ve yeri yayansın(genişletensin).

Atharva Veda 20:118:4 With might hath Indra spread out heaven and earth, with power hath Indra lighted up the Sun.

İndra gücüyle göğü ve yeri genişletir,gücüyle Güneşe ışık verir.

Kur'an ayetleri;

Zariyat:47-48=Göğü de biz güçle bina ettik ve biz onu genişletmekteyiz.Yeryüzünü biz yayıp döşedik: Ne güzel döşeyiciyiz!

Müslümanlara bi kapak daha :D

Dikkatimi çeken bir şey var, vedayı gören müslüman hemen sessizce mekandan sıvışıyor... Siz de fark ettiniz mi? Abe, bunlardan muska yapıp boynumuza neyim assak dışarıda da bizi Müslümanların şerrinden korur mu acaba?

Sitelerde Paylaş

Dikkatimi çeken bir şey var, vedayı gören müslüman hemen sessizce mekandan sıvışıyor... Siz de fark ettiniz mi? Abe, bunlardan muska yapıp boynumuza neyim assak dışarıda da bizi Müslümanların şerrinden korur mu acaba?

haha :D Aynen öyle,hemen sıvışıyolar,görmezden geliyolar :D Aslında İncil'de de vardır böyle ifadeler;

Gökleri yaratıp geren,

Yeryüzünü ve ürününü seren,

Dünyadaki insanlara soluk,

Orada yaşayanlara ruh veren RAB Tanrı diyor ki,

Fakat İncil'e göre bu genişletme-germe işi bitmiştir;

Dünyayı ben yaptım,

Üzerindeki insanı ben yarattım.

Benim ellerim gerdi gökleri,

Bütün gök cisimleri benim buyruğumda.

Yani bu geçmiş zamanlı ifadeler olmasa İncil'den de rahatlıkla çıkarılabilir göğün genişlediği :D

Kurandaki gibi yer üzerinde gök genişletildikten sonra güneş yaratılıyor.

Evet birçok çelişki de vardır Vedalarda ama dehşet bilgiler de var,örneğin Güneş'in çekim gücünden filan bildiğim kadarıyla ilk Rig Veda bahseder.

Sitelerde Paylaş

Bütün samimiyetimle soruyorum;

Sana yüz kere bu ayetlerin İslam Öncesi kaynaklarda da geçtiğini söylediğimiz halde,hala Kur'an'dan önce bilinmediğini iddia ederek,gözümüze sokmayı hangi ''ahlak''a sığdırabiliyorsun?Misal biri sana reel hayatında ''bu ayetlerde anlatılanlar Kur'an'dan önce biliniyor muydu'' diye sorsa,İslam her ne kadar yalanı yasaklamış olsa(!) da sen bilinmediğini söylerdin değil mi?

bütün samimiyetimle söylüyorum,burdan alındı şurdan çalıntı söylemlerinin bizim için zerre kadar değeri yok.çünkü zaten kuranın iddiası ilk insandan itibaren allah islam öğretilerini peygamberler vasıtasıyla insanlara bildirdi.bu kadar peygamber geldiğine göre mutlaka başka halklarda aynı islam öğretilerini bilmelerinden daha doğal ne olabilir.sizinde bunu anlamanız gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

bütün samimiyetimle söylüyorum,burdan alındı şurdan çalıntı söylemlerinin bizim için zerre kadar değeri yok.çünkü zaten kuranın iddiası ilk insandan itibaren allah islam öğretilerini peygamberler vasıtasıyla insanlara bildirdi.bu kadar peygamber geldiğine göre mutlaka başka halklarda aynı islam öğretilerini bilmelerinden daha doğal ne olabilir.sizinde bunu anlamanız gerekiyor.

O halde hangi akla hizmet ''bunlar Kur'an'dan önce bilinmiyordu'' diyorsunuz?Ee Allah vahyetmiş işte.Benim sorum bu değil,''Kur'an'dan önce biliniyor muydu'' diye sorsa biri sana cevabın ne olurdu?

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk insan Hz. Adem'dir. İlk kitap İslam'ı bildirmek için Hz. Adem'e inmiştir. Yani zaten ne yazıyorsa, ilk insandan beri biliniyordur. Dolayısıyla Yunan'dan çok önce, Hz. Adem bunu biliyor ve nesilden nesile aktarmış olmalıdır zaten...

inanmıyorlar,inanmadıkları için türlü kulp takıyorlar,ne yapalım kardeşim bizim inancımız böyle.islam ilk insanla başlar.allah ayetlerini ilk insandan itibaren vahyetmiş.şimdi böyle bir gerçeğimiz varken sizemi inanalım.

Sitelerde Paylaş

inanmıyorlar,inanmadıkları için türlü kulp takıyorlar,ne yapalım kardeşim bizim inancımız böyle.islam ilk insanla başlar.allah ayetlerini ilk insandan itibaren vahyetmiş.şimdi böyle bir gerçeğimiz varken sizemi inanalım.

Yahu orayı geç diyorum,orasıyla ilgilenmiyorum,o inancın mantıksızlığını yüz kere kanıtlamışız zaten.Sen soruma cevap ver :)

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamber miydi yoksa? Hz.Aristo

dalga geçmek için söylesen bile,mesela incil azizler tarafından yazılmıştır.vede yanlış yazılmıştır(bize göre tartışmayalım)aristoda kulaktan kulağa almış bu öğretileri bir yerden.yada bir nebiden.bu size göre saçma olabilir.ama bize göre açıklama böyledir,

Sitelerde Paylaş

O halde hangi akla hizmet ''bunlar Kur'an'dan önce bilinmiyordu'' diyorsunuz?Ee Allah vahyetmiş işte.Benim sorum bu değil,''Kur'an'dan önce biliniyor muydu'' diye sorsa biri sana cevabın ne olurdu?

allah daha önce vahiyler gönderdiğine göre deforme olsada bilinmesi muhtemeldir.zaten sizin kuran onlardan alıntıdır dediğiniz incil ve tevratta bizzat kuranın sözlerinden var.kuran öncesinde bazı şeylerin bilinmemesi ihtimali varmı bu durumda.fakat başka kaynaklardaki deformedir.kurandan başka kaynağa güvenmem..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...