Jump to content

KURANIN İLGİNÇ AYETLERİ.

Recommended Posts

Hadi ya demek öyleymiş musevi hristiyan diye bir şey yokmuş. Ee bu hristiyanlar museviler sizi kabul etmiyor muhammed'e üfürükçü deyip son peygamber olduğunu falan iddia etmiyorlar olsa olsa son deli diyorlar :lol: Bu müslümcükler hariç incili allah indirdi tevrat şöyledir böyle diye zırvalayan yoktur, hristiyanlar bile böylesine savunmuyorken siz komik oluyorsunuz be kardeşim :lol: :lol: :lol:

o hristiyanların sorunu.ayrıca bu bir kabul etme etmeme olayı değil.bu tanrı olayı.vardır veya yoktur.siz yookturu seçtiniz.ama seçiminiz yok olduğu anlamına gelmez.hristiyanlarda bir seçim yapmışlar üçlü tanrıyı kabul etmişler.ama bu kabul ediş tanrıyı üç yapmaz.tanrı tektir.budist hindu bile olsa dua ettiği aynı tanrıdır.tek ,eşi benzeri olmayan,everenin yaradıcısı ve sonsuz kudret sahibi.ben müslümanın diyeyim iki tanrıya inanayım.sadece kendimi kandırırım.inananlar ve inanamayanların tanrısı tektir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dindar sana 2 soru sorsam net cevap verir misin?

1)İncil ve Tevrat da Muhammed'in geleceği yazıyor mu?

2)Hristiyan ve Yahudi din adamları bu gerçeği niye inkar ediyor eğer yazıyorsa?

incil ve tevrat derken günümüz incil ve tevratınımı allahın hz isa ve musaya indirdiği ayetlerimi kasdediyorsun.peygamberlere vahyedilen ayetlerde yazıyor.günümüz versiyonlarında bilmiyorum belkide yoktur.araştırmak gerek.zaten incil ve tevrat peygamberlerden yıllarca sonra yazılmış kitaplardır.din adamları neden yazıyorsa neden inkar eder,sen papa olsan o tahtı bırakırmısın.yada ellerindeki orjinal olmadığı için farkında değiller,iyi niyetli düşünecek olursak.

Sitelerde Paylaş

tevratın neresi dğişmiş neresi değişmemiş bu tartışılır ama mesela tevratta 6 günde yaratılışın yedinci gününde tanrının dinlendiği vardır.işte bu değiştirilmedir.sana göre çok küçük bir ayrıntı.bize göre herşey.

İşte bende tam bunu diyorum. Kuran'dan herhangi farklı bir şey dediği an aha bu değiştirilmiştir diyorsunuz.

6 güne kadar sorun yok 7. günü değiştiriyorlar öyle mi? Her şeye gücü yeten Allah izin vermeseymiş madem değiştirilmesine. Kuran'ı koruyabiliyor da Tevrat'ı koruyamıyor mu? Bak şu Allah'ın işine.

Sitelerde Paylaş

tevratın neresi dğişmiş neresi değişmemiş bu tartışılır ama mesela tevratta 6 günde yaratılışın yedinci gününde tanrının dinlendiği vardır.işte bu değiştirilmedir.sana göre çok küçük bir ayrıntı.bize göre herşey.

Ya var ya bu museviler dmeiş ki bu kitabı değiştirelim değiştirelim ama nasıl değiştirelim en sonunda demişler ki 7. günde tanrı dinlensin...

Hahahaha bu müslümanların ciddi manada zeka seviyesi yerlerde sürünüyor dalga geçmek amacıyla söylemiyorum çok ciddiyim :lol:

Yahu kitabınız tevratın kopyası, muhammed bu yaptığını akademik ortamda yapsa çalıntı yapmaktan akademik kariyeri sonalnırdı :D

Sitelerde Paylaş

Simdi zaten Allah herseyi biliyorsa daha once gonderdigi kitaplarin degistirilecegini bilmiyor muydu? O zaman neden degistirilecegini bildigi kalde Incil'i yolladi ve sonra Kuran'da durdu? Kuran'in digerlerinden ne acidan farki var? Neden once Kuran'i yollamadi, hani herseyi bilirdi, gorurdu. Ayrica diger iki kitap kendi kitabiysa neden ona inananlar kafir diye lanetleniyor? Degistirildiyse de degisitirenler hayatta degil ki, yeni dogup ona aileleri yuzunden inananlar neden cezalandiriliyor?

Sitelerde Paylaş

incil ve tevrat derken günümüz incil ve tevratınımı allahın hz isa ve musaya indirdiği ayetlerimi kasdediyorsun.peygamberlere vahyedilen ayetlerde yazıyor.günümüz versiyonlarında bilmiyorum belkide yoktur.araştırmak gerek.zaten incil ve tevrat peygamberlerden yıllarca sonra yazılmış kitaplardır.din adamları neden yazıyorsa neden inkar eder,sen papa olsan o tahtı bırakırmısın.yada ellerindeki orjinal olmadığı için farkında değiller,iyi niyetli düşünecek olursak.

Günümüzdekileri kastediyordum. Eskilerini kim biliyor ki?

Sitelerde Paylaş

İşte bende tam bunu diyorum. Kuran'dan herhangi farklı bir şey dediği an aha bu değiştirilmiştir diyorsunuz.

6 güne kadar sorun yok 7. günü değiştiriyorlar öyle mi? Her şeye gücü yeten Allah izin vermeseymiş madem değiştirilmesine. Kuran'ı koruyabiliyor da Tevrat'ı koruyamıyor mu? Bak şu Allah'ın işine.

tanrı evreni yaratıp yorulurmu.

Sitelerde Paylaş

Ya var ya bu museviler dmeiş ki bu kitabı değiştirelim değiştirelim ama nasıl değiştirelim en sonunda demişler ki 7. günde tanrı dinlensin...

Hahahaha bu müslümanların ciddi manada zeka seviyesi yerlerde sürünüyor dalga geçmek amacıyla söylemiyorum çok ciddiyim :lol:

Yahu kitabınız tevratın kopyası, muhammed bu yaptığını akademik ortamda yapsa çalıntı yapmaktan akademik kariyeri sonalnırdı :D

orjinali 6 gündür. bu sadece 1 örnek.tanrı yorulmaz.böyle şeylere inanacağına git ateist ol daha iyi.tanrı tanrıdır,dinlenme tesisleri kullanıcısı değil.

Sitelerde Paylaş

Mecazdır :D

Onu saçma buluyorsun da buna niye ses çıkarmıyorsun?

2:29 - O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı .Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.

Önce yeri sonra göğü düzenleyen bir tanrı olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Mecazdır :D

Onu saçma buluyorsun da buna niye ses çıkarmıyorsun?

2:29 - O ki, yeryüzünde ne varsa hepsini sizin için yarattı .Sonra göğe yöneldi, onları yedi gök olarak düzenledi. O, her şeyi bilir.

Önce yeri sonra göğü düzenleyen bir tanrı olabilir mi?

mecazdır diyorsan mecazda ne manaya geldiğini açıkla bize ama yahudiler mecaz demiyor.hatta onlarda tanrı gibi dinleniyor.bu durmda yeniden sormak zorundayım tanrı yorulup dinlenirmi.buna cevap yoksa senin sorunada yok.

Sitelerde Paylaş

Dindar sana 2 soru sorsam net cevap verir misin?

1)İncil ve Tevrat da Muhammed'in geleceği yazıyor mu?

2)Hristiyan ve Yahudi din adamları bu gerçeği niye inkar ediyor eğer yazıyorsa?

Günümüzdekileri kastediyordum. Eskilerini kim biliyor ki?

Yani buna cevap diyorsan pekii cevap olsun. Hiç yazmasan daha iyi olurmuş senin açından :)

haklısın bir gece vakti cevabı olmuş.açayım.kuranın iddiası allahın vahyi olan tevrat ve incildir ve onlarda hz muhammedin geleceğinin söylendiğidir.zaten inat olsun diye kabul etmezsen bilmem ama incilin hz isadan sonra öğrencileri ve azizleri tarafından yazıldığını sizlerde söylüyorsunuz.bu yazılan incil tam olarak hz isaya inen vahiyler değil,öğrencilerin aklında kalan sözler ve olaylardır.yahudilerde bilinçli olarak tevratın vahiylerini değiştirdiler.tevratta yehova diye bir tanrı yoktur.elohem vardır ve hasıraltı edilmiştir.

sonuç itibariyle hristiyanların bu konuda daha masum olduklarını inanıyorum.rahip müslüman olabilirde hahamdan pek ümidin yok.

Sitelerde Paylaş

mecazdır diyorsan mecazda ne manaya geldiğini açıkla bize ama yahudiler mecaz demiyor.hatta onlarda tanrı gibi dinleniyor.bu durmda yeniden sormak zorundayım tanrı yorulup dinlenirmi.buna cevap yoksa senin sorunada yok.

Kinayeyi anlamamışsın...Neyse..

Bi de öyle bir şey soruyosun ki sanki ben Tevrat'ı ilahi kitap kabul ediyorum!

Diyorum ki çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batır. Yani o saçmalığı dile getiriyosun da Kurandakilere niye ses çıkarmıyosun???

Önce yeri sonra göğü düzenleyen tanrı olur mu? Bunun cevabını bana vermene gerek yok kendine ver önce...

Sitelerde Paylaş

Kinayeyi anlamamışsın...Neyse..

Bi de öyle bir şey soruyosun ki sanki ben Tevrat'ı ilahi kitap kabul ediyorum!

Diyorum ki çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batır. Yani o saçmalığı dile getiriyosun da Kurandakilere niye ses çıkarmıyosun???

Önce yeri sonra göğü düzenleyen tanrı olur mu? Bunun cevabını bana vermene gerek yok kendine ver önce...

eğer yorulan bir tanrı olamayacağını ikimizde kabul ettiysek önce yeri sonra göğü yaratan bir tanri olabilirmiye çeçebiliriz.

Sitelerde Paylaş
.kuranın iddiası allahın vahyi olan tevrat ve incildir ve onlarda hz muhammedin geleceğinin söylendiğidir.zaten inat olsun diye kabul etmezsen bilmem ama incilin hz isadan sonra öğrencileri ve azizleri tarafından yazıldığını sizlerde söylüyorsunuz.bu yazılan incil tam olarak hz isaya inen vahiyler değil,öğrencilerin aklında kalan sözler

bunlar bağımsız kaynaklar tarafından doğrulanmıyor. O zamanlar israil roma ordusu tarafından işgal altındaydı. esseni tarikatına bağlı yahudiler uzun vadeli bir süreç içerisinde roma imparatorluğunu dağıtmak amacıyla hristiyanlığı çıkarıp yaymışlardır. birinci yüzyıl içerisinde kudüs yakılıp bütün yahudiler israil dışına çıkartılmıştır. isa diye birinin mucizeler gösterdiğine ölüp dirildiğine dair hiçbir kayıt yoktur.

incil kumran harabelerinde (ölü deniz , israil) yaşayan , buradaki ölü deniz tomarlarını yazan esseniler veya uzantıları tarafından geliştirilmiş , yazılmıştır.

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...