Jump to content

KURANIN İLGİNÇ AYETLERİ.

Recommended Posts

Einsstein 50. yaş gününde, George Sylvester Viereck'e verdiği bir röportajda tanrı ve din ile ilgili fikirlerini şu şekilde özetlemiştir:

“ Ben bir ateist değilim. Kendime bir panteist diyebileceğimi düşünmüyorum. İlgili soru bizim kısıtlı akıllarımız için çok geniş. Biz, pek çok değişik dilde kitapla doldurulmuş bir kütüphaneye giren küçük bir çocuğun durumundayız. Çocuk kütüphanedeki kitapları birisinin yazmış olması gerektiğini bilir. Nasıl yazıldıklarını bilmez. Yazıldıkları dilleri anlamaz. Çocuk, kitapların sıralanmasında esrarengiz bir düzen olduğundan şüphe eder, ama ne olduğunu bilmez. Bu durum, bana göre, en zeki insanın bile tanrıya göstereceği yaklaşımdır. Biz, evrenin muhteşem bir şekilde düzenlendiğini ve belirli kanunlara uyduğunu görmekteyiz, ancak bu kanunları çok bulanık bir şekilde anlayabilmekteyiz.''

Müslüman da olmuş mu? Garibim sonsuza kadar yanacak :lol:

1)Bir daha sorayım bu zeki adam müslüman olmuş mu?

2)O kadar zekiyse niye olmamış?

3)Yok eğer zeki değilse, sözünü niye buraya yazıyorsun?

4)Zekiyse ve müslüman olmamışsa mazoşist miymiş? vb

Bol şans

Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu konu altında kurandaki ayetler ile eşleşen bilimsel verileri yayınlayacağım.tabiki şöyle fikirler öne süreceksiniz,tesadüfen yazılmıştır,evrilip çevrilmiştir,o ayet onu anlatmaz,alıntıdır,çalıntırdır.ama asla ne olursa olsun ,olabilir evet öyle gözüküyor gibi kelimeler kullanamyacaksınız.durum böyle olunca tartışmayada gerek kalmıyor bir saatten sonra.sonuç belli itiraz,biz en iyisini biliyoruz durumları..bu yüzden kişisel ve kaynaklardan inceleyerek bilimsel verilerle benzerlik gösteren ayetleri,mucize moduna girmeden,enteresanlıklar durumu içinde ele alacağım.kuranıda herhangi bir kitapmış gibi ele alacağım.allah öyle yaratmış muhabbeti yapmayacağım.bakalım konunun gidişatı nasıl olacak.

Sen önce bilimi adam gibi öğren sonra Kuranı yorumlarsın. Yarım yamalak bilgin ile kuran-bilim sentezi yapmaya çalışıyorsun. Hiçbir halt bildiğin de yok.

Sitelerde Paylaş

Şu 2 denizin ismini alalım bak yemimle Afganistan a gideceeeeem

Ama lütfen bu iki deniz Allah ın ayetini yalanlamasın :lol:

Elim telefonda bekliyorum. Uçağa yer ayırtacağım :lol:

Dünyadaki denizler belli aç haritayı bak ve lütfen söyle hangi 2 deniz bu ? İstersen sana dünyadaki denizlerin listesini de göndereyim. 100 kadar deniz var. Seç ikisini :lol:

------------------------------------

Furkan 53. Birinin suyu tatlı ve susuzluğu giderici, diğerininki tuzlu ve acı iki denizi salıveren ve aralarına bir engel, aşılmaz bir sınır koyan O'dur.

İZLEYECEN AMA ANLAMAYACAN :D

Sitelerde Paylaş

Einstein bir sözünde spinoza nın tanrısına inandığını söylemiştir. O dönemde ateist olduğu söylemek şimdiki kadar kolay değildi. İnandığından bahsetse de dinlere inandığından bahsetmemiştir.

Spinoza nın tanrısı ise aslında evrenin kendisidir. Evren hem tanrı hem de mahluktur.

Sitelerde Paylaş

Şu 2 denizin ismini alalım bak yemimle Afganistan a gideceeeeem

Ama lütfen bu iki deniz Allah ın ayetini yalanlamasın :lol:

Elim telefonda bekliyorum. Uçağa yer ayırtacağım :lol:

Dünyadaki denizler belli aç haritayı bak ve lütfen söyle hangi 2 deniz bu ? İstersen sana dünyadaki denizlerin listesini de göndereyim. 100 kadar deniz var. Seç ikisini :lol:

Furkan 53. Birinin suyu tatlı ve susuzluğu giderici, diğerininki tuzlu ve acı iki denizi salıveren ve aralarına bir engel, aşılmaz bir sınır koyan O'dur.

bunu da İZLEYECEN AMA ANLAMAYACAN :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Einsstein 50. yaş gününde, George Sylvester Viereck'e verdiği bir röportajda tanrı ve din ile ilgili fikirlerini şu şekilde özetlemiştir:

“ Ben bir ateist değilim. Kendime bir panteist diyebileceğimi düşünmüyorum. İlgili soru bizim kısıtlı akıllarımız için çok geniş. Biz, pek çok değişik dilde kitapla doldurulmuş bir kütüphaneye giren küçük bir çocuğun durumundayız. Çocuk kütüphanedeki kitapları birisinin yazmış olması gerektiğini bilir. Nasıl yazıldıklarını bilmez. Yazıldıkları dilleri anlamaz. Çocuk, kitapların sıralanmasında esrarengiz bir düzen olduğundan şüphe eder, ama ne olduğunu bilmez. Bu durum, bana göre, en zeki insanın bile tanrıya göstereceği yaklaşımdır. Biz, evrenin muhteşem bir şekilde düzenlendiğini ve belirli kanunlara uyduğunu görmekteyiz, ancak bu kanunları çok bulanık bir şekilde anlayabilmekteyiz.''

Agnostik demek istemiştim, yanlışlıkla ateist yazmışım. Uyarı için teşekkürler

Sitelerde Paylaş

Peki bu katmanların hangisinde yıldızlar var :D

İlla Aristo'ya şart değil,herhangi bir kişi Cinlerden istediği bilgiyi alamaz mı?Paganlara göre alabilir,alamazlar diyosan kanıtla.İslam'a göre bile alabilirler :)

Sana daha önce de sordum ama çevirdin. dönerci falan olmalısın iyi çeviriyorsun :D bir lavaş bize de sarsana :D

Cinler gayb dışındaki şeylere vakıftırlar tabiki. Hz.Süleyman'a inanıyormusun?

Sitelerde Paylaş

İZLEYECEN AMA ANLAMAYACAN :D

Yahu Zulkareyn in seddi nerede diye sorarım karşıma yaşlı amcayı çıkarırsın. Şimdi de nehirden çamur akan bir görüntü. Bak Araf 36'yı hatırlatayım :lol:

Şu 2 denizin ismini alalım bak yemimle Afganistan a gideceeeeemAma lütfen bu iki deniz Allah ın ayetini yalanlamasın

Elim telefonda bekliyorum. Uçağa yer ayırtacağım

Dünyadaki denizler belli aç haritayı bak ve lütfen söyle hangi 2 deniz bu ? İstersen sana dünyadaki denizlerin listesini de göndereyim. 100 kadar deniz var. Seç ikisini

Sitelerde Paylaş

Şimdi allah sular üzerindeki arşında(tahtında) otururken, suyun üzerine bir yer yaratıyor, genişletip yayıyor.

Sonra üzerine göğü bir çadır gibi genişletip kaldırıyor. Bu göğü sonra 7 kat yapıyor. Suyun ortasında bir kara üstünde 7 kat gök. üstünde gök denizi.

Karanın yanlarında yer denizi. Bu kurandan önce bütün mitolojilerde de aynı. Eski türk, altay yaratılış hikayelerinde de aynı.

Genişletmeye kadir dediği. Yerin üzerine göğün kaldırılması.

Eski masalları biraz okuyup anlayın ondan sonra kuranın ne demk istediğini anlarsınız.

Hangi destanlarda ya da Mitlerde yazıyor? kaynak ver okuyacam? işkembeden sallamak yok ama?

Sitelerde Paylaş

Buradaki izlenim;

"Orada bir tanri var uzakta

Gitmesek te, gormesekte; o tanri bizim tanrimizdir"

Icerikli bir deizmdir. Ya da agnostik teizm

Sitelerde Paylaş

Evrim teori değil gerçekliktir. Gözlenen, deneylenebilen genetik mühendisliğin kullandığı bir teoridir.

Big Bang bana göre daha teoridir. Bir noktadan patlama yerine birçok noktadan da patlama olabilir.

Birden fazla evrenlerin karşılaşması sonucu geri tepme de olabilir. Gittikçe hızlanan bir uzaklaşmanın

çok farklı sebepleri olabilir.

Evrenin genişlemesi daha gerçektir. hatta nobel ödülü bile var. sahi Nobel ödülü alan Evrimci var mı? ya da ödül kazanan evrim üzerine bir yazı? bilmediğim için soruyorum. bizi aydınlatırmısın?

Sitelerde Paylaş

Sana daha önce de sordum ama çevirdin. dönerci falan olmalısın iyi çeviriyorsun :D bir lavaş bize de sarsana :D

Cinler gayb dışındaki şeylere vakıftırlar tabiki. Hz.Süleyman'a inanıyormusun?

Yapma yahu beni aynada gördüğünle karıştırıyorsun :D Neyi çevirmişim :D Sen atmosferde yıldız var mı onu söyle hele :D

Süleyman'a neden inaanyım?Cinlere de inanmıyorum ama Milyarlarca İslam dışı inananı var.Şimdi biri kalıp dese ki ''onlar Allah'tan olduğunu kanıtlamazlar,Cinlerden alınmıştır o bilgiler'' ne cevap vereceksin,olamaz mı yani :D Olamaz diyorsan kanıtlayacaksın :D

tarihinde Dark Prince tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu Zulkareyn in seddi nerede diye sorarım karşıma yaşlı amcayı çıkarırsın. Şimdi de nehirden çamur akan bir görüntü. Bak Araf 36'yı hatırlatayım :lol:

Şu 2 denizin ismini alalım bak yemimle Afganistan a gideceeeeemAma lütfen bu iki deniz Allah ın ayetini yalanlamasın

Elim telefonda bekliyorum. Uçağa yer ayırtacağım

Dünyadaki denizler belli aç haritayı bak ve lütfen söyle hangi 2 deniz bu ? İstersen sana dünyadaki denizlerin listesini de göndereyim. 100 kadar deniz var. Seç ikisini

hiçbirini izlememişsin. yaşlı amca sana çok kızgın :D İzleseydin anlardın kim olduğunu :D

o zaman bunu izle bari . Afganistan biletini kesme, Yemene yollayacam seni :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=w5R53k6Psc4

Sitelerde Paylaş

Yapma bunu! Yapma bunu :D :D :D

Yahu komiksiniz. Çarpılırsınız, İYİ OKU ALLAH NE DİYOR

İKİ DENİZ

Panik olma ve korkma ve sakin şekilde cevap ver HANGİ 2 DENİZ BU?

:lol:

HAAAAAA bir de birinin suyu tatlı diğerinin tuzlu olsun lütfen. Ben demiyorum Allah diyor :lol:

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yapma yahu beni aynada gördüğünle karıştırıyorsun :D Neyi çevirmişim :D Sen atmosferde yıldız var mı onu söyle hele :D

Süleyman'a neden inaanyım?Cinlere de inanmıyorum ama Milyarlarca İslam dışı inananı var.Şimdi biri kalıp dese ki ''onlar Allah'tan olduğunu kanıtlamazlar,Cinlerden alınmıştır o bilgiler'' ne cevap vereceksin,olamaz mı yani :D Olamaz diyorsan kanıtlayacaksın :D

Sen ateizmi nerden öğreniyorsun onu söyle sana net bir cevap vereyim?

bu arada bizim döner gecikti :D

Sitelerde Paylaş

Buradaki izlenim;

"Orada bir tanri var uzakta

Gitmesek te, gormesekte; o tanri bizim tanrimizdir"

Icerikli bir deizmdir. Ya da agnostik teizm

Kendisini aynen öyle tanımlıyor zaten:

In a 1950 letter to M. Berkowitz, Einstein stated that "My position concerning God is that of an agnostic. I am convinced that a vivid consciousness of the primary importance of moral principles for the betterment and ennoblement of life does not need the idea of a law-giver, especially a law-giver who works on the basis of reward and punishment."[15] Author Anthony Alioto has referred to Einstein as an "agnostic theist"[16] sometimes called a form of deism or panentheism.

Sitelerde Paylaş

Sen ateizmi nerden öğreniyorsun onu söyle sana net bir cevap vereyim?

bu arada bizim döner gecikti :D

Başka bir yöntem bulun artık,hepiniz birbirinizin kopyası gibisiniz :D Cevap veremeyince hemen konuyu karıştır :D Ne güzel :D

Cevap veremezsiniz,inandığınız değerlerin elle tutulur hiçbir yanı yok ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...