Jump to content

KURANIN İLGİNÇ AYETLERİ.

Recommended Posts

katalan Allah denizle akarsuyu ayıramıyor. Hatta kendisi de şaşırmış nasıl olduğunu bilememiş hayretler içinde kendi gücünü övüyor.

Akarsu demek istemiş dili sürçmüş.

Ona da razıyım :lol:Olur öyle hatalar 3 e 5 e bakmıyoruz artık. Koca Yecüc Mecüc seddini de konteynır büyüklüğüne düşürdüm, razı olacaktım o da gelmedi :lol:

O zaman biri tatlı biri tuzlu akarsu getirsinler :lol:

Belki budur

http://video.haberturk.com/haber/video/istanbul-bogazi-kirmiziya-boyandi/55518

Sitelerde Paylaş
  • İleti 216
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Furkan 53. Birinin suyu tatlı ve susuzluğu giderici, diğerininki tuzlu ve acı iki denizi salıveren ve aralarına bir engel, aşılmaz bir sınır koyan O'dur.

Yahu komiksiniz. Çarpılırsınız, İYİ OKU ALLAH NE DİYOR

İKİ DENİZ

Panik olma ve korkma ve sakin şekilde cevap ver HANGİ 2 DENİZ BU?

:lol:

HAAAAAA bir de birinin suyu tatlı diğerinin tuzlu olsun lütfen. Ben demiyorum Allah diyor :lol:

yahu katalan konuyu nerden nereye getirdin. izle belki bulursun 2 denizi :D izlemeyen ama sonra yazacan :D

şaka bir yana Bu konuda farklı görüşler var. Cebeli Tarık ve Babül Mendep hakkında iddialar var. En doğrusunu Yüce Allah bilir tabiki.

tıpkı Eshab-ı kehf mağarasının nerede olduğu gibi, ya da kadir gecesinin hangi gün olduğu gibi farklı görüşler vardır.

bu konular müslümanları bağlar. İnanmayan için ne anlatsak boş.

bu arada Eshab-ı kehf mağarası nerdedir bunun da peşine düş :D seni oralara da gönderelim gezmiş olursun :D

Sitelerde Paylaş

Yaratılış masalları, hikayeleri yaz tarayıcına gelsin. Ya da aşağıdaki yazılanların birazını kopyalayıp google da arat.

Altay türklerinin bu efsanede adı geçen Tanrıları Bay-Ülgen yaratıcı bir Tanrı idi. Kendisi yerle gök arasında yüce Tanrının bir elçisi olarak bulunuyordu. Bu sebeple dünyayı yaratmadan önce Büyük Tanrının kutsal bir ilhamı 'Bay-Ülgen'in bütün varlığını sarmıştı. Çünkü o dünyayı yaratmak için Tanrı tarafından yeryüzüne gönderilmişti. Sadece su vardı. Ne gök ne yer henüz yoktu. Tanrı Ülgen bu suları birbirleriyle birleştirerek okyanusu yarattı.

Tanrı Kayra Han'ın bu sade sudan âlemde canı sıkılıyordu. O yalnızlık içinde düşünürken suda bir dalga belirdi Ak ana (Akine) denilen bir kadın hayali görünerek Tanrı'ya "Yarat! " dedi yine suya gömüldü.

demekki öyle bir mit yokmuş bunu anlamamız iyi oldu.

Sitelerde Paylaş

Başka bir yöntem bulun artık,hepiniz birbirinizin kopyası gibisiniz :D Cevap veremeyince hemen konuyu karıştır :D Ne güzel :D

Cevap veremezsiniz,inandığınız değerlerin elle tutulur hiçbir yanı yok ;)

konuyla çok bağlantılı. sen daha küçüksün kandırılman kolay oluyor. bak abilerin niye burda değil hiç düşündün mü?

Sitelerde Paylaş

yahu katalan konuyu nerden nereye getirdin. izle belki bulursun 2 denizi :D izlemeyen ama sonra yazacan :D

şaka bir yana Bu konuda farklı görüşler var. Cebeli Tarık ve Babül Mendep hakkında iddialar var. En doğrusunu Yüce Allah bilir tabiki.

tıpkı Eshab-ı kehf mağarasının nerede olduğu gibi, ya da kadir gecesinin hangi gün olduğu gibi farklı görüşler vardır.

bu konular müslümanları bağlar. İnanmayan için ne anlatsak boş.

bu arada Eshab-ı kehf mağarası nerdedir bunun da peşine düş :D seni oralara da gönderelim gezmiş olursun :D

Yahu artık size inanıp biryere gitmek :lol:

Geçen de inanıp sürekli batıya gittim şu güneşin battığı yeri göreyim diye bulamadan eve döndüm, sonra doğuya gittim doğduğu yeri ve oradaki kavmi görmek için yine bulamadan eve döndüm, sonra seddi aramaya gittim, o da yok, eeee şimdi denizler de yok. Mağara filan aramam, çok kandırıkcısınız :lol:

ARAYACAN AMA BULAMAYACAN (acaba niye)

Cevap:Münafık olduğun için (yine ihale bie kaldı :lol:)

Sitelerde Paylaş

Katalan güzel yakalamış. Kuranın ne denli hatalarla dolu olduğunu gözler önüne seriyor. Dahası mucize olarak gösterdiklerinin aslında bir cehalet olduğunu da açıklıyor.

Hiçbir deniz suyu tatlı değildir. Denizlerde tabakalar genelde akıntılar yüzünden oluşur. Çok uzağa girmeye gerek yok. Marmara da bile görebilirsiniz bunu. Tatlı ya da tuzluluk oranlarına göre denizler birbirinden ayrılmaz. Ayırım sıcaklık farkına göredir. Ben hiçbir akıntı tipinin tatlılık tuzluluk durumuna göre olduğunu duymadım okumadım.

Kuranın bilimsel değil çağın çok gerisinde olduğunun kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş

Evet Msülümanlara bir darbe daha indirelim,darbe üstüne darbe :D Şu Tevrat ayetlerine bakın;

Sular buyruğundan öte geçmesinler diye

Denize sınır çizdiğinde,

Dünyanın temellerini pekiştirdiğinde,

İlk iki ayet açıkça içerisinde sınır olan yani karışmayan denizleri anlatıyor.

3. ayet ise dünyanın temellerinden bahsediyor.Dağları geçtim dünyanın temelleri!Bilimle tam bir uyum içerisinde :D Hadi bakalım Müslüamnlar :D

Sitelerde Paylaş

Darwin, Mendel zamanında Nobel ödülü yoktu. Darwin in söyledikleri hala geçerli. Çaprazlama, mutasyon, doğal seçilim.

Bundan sonra başka bir gelişme olmadı. Evrimsel biyoloji üzerine yapılan çalışmalardan nobel ödülü kazanmış

bilimsel çalışma sayısı 72 imiş.

http://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution

In 1986, an amicus curiae brief, signed by 72 US Nobel Prize winners, 17 state academies of science and 7 other scientific societies, asked the US Supreme Court in Edwards v. Aguillard, to reject a Louisiana state law requiring the teaching of creationism (which the brief described as embodying religious dogma).[6] This was the largest collection of Nobel Prize winners to sign anything up to that point, providing the "clearest statement by scientists in support of evolution yet produced.

ödülleri kimler almış belli mi?

konu evrime sarmasın bu başlık yeri değil.başka başlıkta tartışabiliriz. ancak şununla bitireyim evrimciler kendi altlarına dinamit yerleştiriyorlar. her yeni bulgu bunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

• Yer ile Göğün ayrılması: Göğün maviliğine bakıp orda deniz olduğunu zanneden eski adamlar supernatural bir gücün, göğü su üzerinde yükseltip genişlettiğini zannediyorlardı.
  • İki deniz: gökdenizi ile yer denizidir. Eski adamlar gökte deniz olduğunu(mavilikten dolayı) ve yağmurun da bu denizden indiğini zannediyorlardı.
  • 7 kat gök: Eski adamlar bilinen 5 yıldız(gezegenler) ay ve güneşin gökte düşmeden nasıl dolandıklarını anlayamamışlar ve bunun için saydam gök küreler düşünmüşlerdir. Bu cisimler bu kürelerin (felekte) içinde yüzerler.
  • Dağların kökleri: Eski adamlar dağların alt tarafta da kökleri, uzantıları olduğunu düşünmüşlerdir. Kara suyun üzerindeki bir leğen gibi sallanıyordu. Sallanmasın diye supernatural bir güç bu sallanan legenin üzerine dağlar şeklinde kazıklar koydu.
  • Tufan: Eski adamlar dağların tepelerindeki istiridye fosillerine bir anlam veremediler. Bunun için tufan masalını uydurdular. Siz zavallılar da inanmaya devam ediyorsunuz. Yeni nuh tufanı filmi çekiliyor bekleyin huşu içinde izleyin.

Sence bir tufan olmamışmıdır? bilim adamları öyle söylemiyor ama.

Sitelerde Paylaş

Sence bir tufan olmamışmıdır? bilim adamları öyle söylemiyor ama.

Yahu Discovery, Nuh tufanı olmamıştır ve bilim adamları olmadığını söyler. Ama Tufan ı da tufancık yaparsanız o ayrı. Bununla ilgili güzel bir video vardı, SEYREDERSEN ANLARSIN, gugıl da ara, bizi de yorma. Bu konuda duvara kafa atarsın peşinen söyleyeyim. Bu akşam halim yok ama yarın ömrüm varsa konuyu ele alırım.

Not:Lütfen ayetleri yalanlamayan bir tufan rica edelim.

Dost Uyarısı:Ben olsam bu konuyu kapatırım :lol:

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu artık size inanıp biryere gitmek :lol:

Geçen de inanıp sürekli batıya gittim şu güneşin battığı yeri göreyim diye bulamadan eve döndüm, sonra doğuya gittim doğduğu yeri ve oradaki kavmi görmek için yine bulamadan eve döndüm, sonra seddi aramaya gittim, o da yok, eeee şimdi denizler de yok. Mağara filan aramam, çok kandırıkcısınız :lol:

ARAYACAN AMA BULAMAYACAN (acaba niye)

Cevap:Münafık olduğun için (yine ihale bie kaldı :lol:)

Keşke arasaydın kesin bulurdun gerçeği ama nerdeee :D

Not: Elhamdülillah Müslümanız

birazdan yeni başlığa gel. geleceğinden haber vereceğiz. :D

Sitelerde Paylaş

Keşke arasaydın kesin bulurdun gerçeği ama nerdeee :D

Not: Elhamdülillah Müslümanız

birazdan yeni başlığa gel. geleceğinden haber vereceğiz. :D

Münafık olan benim, sana dermiyim, gerçi birkaç kez takılmak için söyledim (pardon)

Sitelerde Paylaş

Yahu Discovery, Nuh tufanı olmamıştır ve bilim adamları olmadığını söyler. Ama Tufan ı da tufancık yaparsanız o ayrı. Bununla ilgili güzel bir video vardı, SEYREDERSEN ANLARSIN, gugıl da ara, bizi de yorma. Bu konuda duvara kafa atarsın peşinen söyleyeyim. Bu akşam halim yok ama yarın ömrüm varsa konuyu ele alırım.

Not:Lütfen ayetleri yalanlamayan bir tufan rica edelim.

Dost Uyarısı:Ben olsam bu konuyu kapatırım :lol:

Sizden önce izledim yahu belgeseli. Zeus amca bir tufan yapmış ne tuhaf değil mi :D

ismini vereyim sen de izlersin: History Ch. Clash of the Gods serisini izle.

not: Konuyu sen açtın kapanışı sen yap :D

tarihinde kulakulluketmem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

History Ch. Clash of the Gods - zeus ilk bölüm izle freand.

Sen küresel (bütün Dünya'nın 8000 metre sularla kaplandığı) bir tufana inanıyor musun? Ben de sana Nat Geo'nun belgesellerini tavsiye ederim. Küresel tufan mitini yıkmışlardı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...