Jump to content

Recommended Posts

Sitede kisilerin teke tek karsilikli muzakere edebilecegi "Teke tek Tartismalar" bolumu acilabilir mi?

Ornegin konunun baslik adi " uye ismi vs. uye ismi" olur.

Baslik aciklamasi ise hangi konu hakkinda muzakere oldugunu belirtir.

Baslik adinda ismi gecen 2 uye haricinde tartismaya kimse burnunu sokamaz.

bence buyuk ragbet gorur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Anlayışınızı değiştirmeniz gerek sexy.

Koz paylaşmak ne demek forumda.

Sen bir veri sunarsın foruma, sonra yeni verilere açık olup tartışırsın. Koz, tartışma ortamına oturmayan bir kavram.

Böyle düşünmediğin müddetçe rağbett almaktan bahsedeceksin.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben de sana fikrinin foruma şovdan başka bir şey kazandırmayacağını iddia ediyorum.

sitenin ragbet gorup reyting kazanmasi fena mi?

hem teke tek muzakerelerde dikkatler sadece 2 kisi uzerine odaklandigi icin mesajlarin uslubu ve seviyelerinde ister istemez bir gelisme olacaktir..

her kafadan bir ses ciktigi diger konularda ciddiyetsizligi goruyorsunuzdur umarim.

Sitelerde Paylaş
Ben de böyle bir bölümün olmasını isterim açıkçası. Kimseler burnunu sokmadan şöyle aklı başında iki kişi çıkıp, edepleriyle konuyu tartışsalar gayet güzel olur.

heh iste.

aynen bende bunu diyorum arkadasim.

her onune gelen adam muzakere yapamaz tabi.

konu hakkinda bilincli olmasi lazim..

Sitelerde Paylaş
Konu hakkında bilinçli olması da yetmez. Önce efendi olacak. Belden aşağı vurmadan foul yapmadan kendini savunmasını ve saldırmasını bilecek. Kenar mahalle müzakerecisi ve kahvehane ideologlarından yeterince var zaten.

katiliyorum..

bence site yoneticileri bu konuyu bir dusunsunler.

Sitelerde Paylaş

Aslında fena olmaz gibi dursa da unuttuğunuz yerler var :

Seviyesizse bir tartışmacı iki kişi de olsa tartışan seviyede gelişme olmayacaktır.

Ama isteyen kişisel bir başlık açabilir.

Yani sen açarsın bir başlık tartışmak istediğin kişiyi de çağırırsın o da senin üslubunu beğeniyorsa zaten iştirak edecektir.

İkinizin gözden kaçırdığı nokta bu işte. Açtığın başlığa karşıdaki teşrif etmediği an forumda boşuna bir fazlalık kalacak ve görüntü kirliliği yaratacak.

Bunları unutmayalım.

Sitelerde Paylaş
Aslında fena olmaz gibi dursa da unuttuğunuz yerler var :

Seviyesizse bir tartışmacı iki kişi de olsa tartışan seviyede gelişme olmayacaktır.

Ama isteyen kişisel bir başlık açabilir.

Yani sen açarsın bir başlık tartışmak istediğin kişiyi de çağırırsın o da senin üslubunu beğeniyorsa zaten iştirak edecektir.

İkinizin gözden kaçırdığı nokta bu işte. Açtığın başlığa

karşıdaki teşrif etmediği an forumda boşuna bir fazlalık kalacak ve görüntü kirliliği yaratacak.

Bunları unutmayalım.

Hayir bariscim,

oyle durduk yere 2 kisinin adina muzakere acilamaz tabi..

muzakereye istirak edecek uyeler onceden kararlastirilir, hangi konu hakkinda yazacaklari belirtilir ve sonrasinda konu acilir..

oyel birden bire onune gelen kisi cart diye "barisa meydan okuyorum, buyur gel" diye konu acilmayacak tabi..

forumda acilan konularin forum ahaline gosterilime sunulmadan once admin onayi gerektiren bir sistem olmasi lazim saniyorum..

bu sistem kullanilabilir..

Sitelerde Paylaş

Tabi bunun için de iki kişinin de online olması gerekir nette.

Yer, zaman vs. faktörler denk düşmeli.

Biri o an aktifken forumda, diğeri on gün sonra geliyorsa veya beş günde bir uğruyorsa bu sistemin işlemesi mümkün değil.

Ama şöyle olabilir.

Hakkında konu açılan kişi için kişinin mailine '' Şu tarihte şu üye şu konuda sizin için konu açmıştır'' gibi bir maille uyarı sistemi gönderilebilir. Kişi forumda yok olduğu için bu uyarı gönderilmeli. Nete takılıp foruma uğramıyorsa da kişi mail uyarı sistemi sayesinde kendisi için açılan konuyu öğrenir.

Nasıl?

Sitelerde Paylaş
Tabi bunun için de iki kişinin de online olması gerekir nette.

Yer, zaman vs. faktörler denk düşmeli.

Biri o a aktifken forumda diğeri on gün sonra geliyorsa veya beş günde bir uğruyorsa mümkün değil.

Şöyle olabilir.

Hakkında konu açılan kişi için kişinin mailine '' Şu tarihte şu üye şu konuda sizin için konu açmıştır'' gibi bir maille uyarı sistemi gönderilebilir. Kişi forumda yok olduğu için bu uyarı gönderilmeli. Nete takılıp foruma uğramıyorsa da kişi mail uyarı sistemi sayesinde kendisi için açılan konuyu öğrenir.

Nasıl?

evet orada haklisin..

konuyu takip edenler 5 gun bir mesaj icin bekleyemez. acilan her muzakere 48 yada 72 saat icinde bitirilebilir.

Sitelerde Paylaş
Horoz dövüşüne benzer. kişisel atışmalarla dolu olacağından takip eden az olur.(hatta hiç olmayabilir)

Aynen dediğin gibi en başta şova dönüşür derken bunu söylemiştim ama sexy hızlı ille hemen olsun istiyor :)

Sexy Huri

yalniz muzakereye katilacak kisiler nasil secilecek, yada hangi konu hakkinda tartisilacak bunlarda konusulmali..

Kişi giriş çıkış sayısı değişken iken bu dediğin olamaz. Çünkü sabit değil.

Birileri ayrılıyor, birileri atılıyor, birileri de yeni üye olup giriyor.

Hangisinin bir konuda ehil olduğu da uzun süren yazışmalardan anlaşılacağı için kişiyi seçecek kişi yine kendisidir.

Sitelerde Paylaş
Horoz dövüşüne benzer. kişisel atışmalarla dolu olacağından takip eden az olur.(hatta hiç olmayabilir)

kisisel atisma olacagini sanmiyorum.

cunku dedigim gibi dikkatler sadece 2 kisi uzerinde olacagi icin katilanlar daha temkinli yazmak mecbutiyetinde olacaklar..

cunku dediginiz gibi ortada bir horoz dovusu olacak..

fakat dovus elle yumrukla degil sadece kalem ve zihinle tabi.

kisisel satasmada bulunuldugu takdirde konu kilitlenir ve muzakereyi olayi kisisellestirmeye calisan kisi kaybeder zaten.

Sitelerde Paylaş
Aynen dediğin gibi en başta şova dönüşür derken bunu söylemiştim ama sey hızlı ille hemen olsun istiyor :)

Bu kişinin kalitesine göre değişir bence. Genelleme yapmayalım. Deicide, Rexino, Trajito, Kodaman, DaVinci gibi üyelerin tartışmalarının böyle bir biçime dönüşeceğini zannetmiyorum. (İsmini saymadığım bir sürü kaliteli insan var kimse alınmasın :) )

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...