Jump to content

Recommended Posts

Bu kişinin kalitesine göre değişir bence. Genelleme yapmayalım. Deicide, Rexino, Trajito, Kodaman, DaVinci gibi üyelerin tartışmalarının böyle bir biçime dönüşeceğini zannetmiyorum. (İsmini saymadığım bir sürü kaliteli insan var kimse alınmasın :) )

bakin mesela bu forumda sadece 2 kisi bigbang konusunu teke tek tartismislar.

link

bir tanesi konuya yazmayi birakip kacmis..

otekisi "nereye gittin" diyor :)

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bende katılıyorum çok güzel bi fikir .. hatta benimde şöyle bi önerim var; iki kişi tartışırken, tartışmanın gidişatına göre yada tartışma başlarken güvendiği, 1-2 arkadaşını çağırabilir tartışmaya.. böylece 2 ye 2 yada 3 e 3 tartışılır.. eğer böyle bişey yapılırsa ve kaliteli yazılar yazılırsa çok iyi olur .. bu tip tartışmalar okunurken de büyük zevk verir. :)

Sitelerde Paylaş
bakin mesela bu forumda sadece 2 kisi bigbang konusunu teke tek tartismislar.

link

konuya burun sokanlarin yazilari silinmis.

bir tanesi konuya yazmayi birakip kacmis..

otekisi "nereye gittin" diyor :)

Verdiğin linkte tartışılan bing bang yani bilim.

Bilim forumunda herkes yazı yazamaz temel bilgi gerektirir eğer orada iki kişi tartışmışlarsa bilim konularının herkes tarafından bilinemeyişindendir.

Burada da bilim forumu genelde üç beş kişi arasında geçer tartışmalar...

Neden çünkü üç beş kişi dışında konu hakkında bilgisi olan yoktur.

Sitelerde Paylaş
Bende katılıyorum çok güzel bi fikir .. hatta benimde şöyle bi önerim var; iki kişi tartışırken, tartışmanın gidişatına göre yada tartışma başlarken güvendiği, 1-2 arkadaşını çağırabilir tartışmaya.. böylece 2 ye 2 yada 3 e 3 tartışılır.. eğer böyle bişey yapılırsa ve kaliteli yazılar yazılırsa çok iyi olur .. bu tip tartışmalar okunurken de büyük zevk verir. :)

Sexy öyle demiyor sadece iki kişi arasında geçsin tartışma diyor diğerleri karışmasın istiyor.

O zaman senin dediği onun dediğinle uyuşmuyor.

Sitelerde Paylaş

hayir sadece teke tek olmali.

yardim arayanlar arkadaslarindan ozel ileti ile yardim alabilir zaten..

ama tartisanlar sadece toplam 2 kisi olmali.

Sitelerde Paylaş
Sexy öyle demiyor sadece iki kişi arasında geçsin tartışma diyor diğerleri karışmasın istiyor.

O zaman senin dediği onun dediğinle uyuşmuyor.

arkadasim dikkatini cekerim konuya..

verdigim konu basligina iyi bir goz at..

one-on-one diyor yani teke tek

tartisma yapan uyeler ise phed ve jadgecat

yani konu herkese acik degil. sadece bu iki uye adina acilmis..

bunun gibi bir cok ornekleri var..

----------------------------------------

Kuranda ari mucizeleri

phed vs rajah

--------------------------------------------

kurana gore ergenlik cagi

souldoctor vs. critus

-----------------------------------------------

Sitelerde Paylaş
arkadasim dikkatini cekerim konuya..

verdigim konu basligina iyi bir goz at..

one-on-one diyor yani teke tek

tartisma yapan uyeler ise phed ve jadgecat

yani konu herkese acik degil. sadece bu iki uye adina acilmis..

bunun gibi bir cok ornekleri var..

----------------------------------------

Kuranda ari mucizeleri

phed vs rajah

--------------------------------------------

kurana gore ergenlik cagi

souldoctor vs. critus

-----------------------------------------------

Hangi ülkenin sitesi bu www.faithfreedoom.org.

İslamiyet de tartışıldığına göre her dinden insanın yoğun olduğu ülke olan ABD olabilir.

Sitelerde Paylaş
sitenin whois infosu ABD washington eyaletine bagli..

Ya tahmin etmiştim.

Ayrıca ateistforum' da ABD' den host edilmektedir.

Neyse önerine forum ahalisi ne der bilmem eksiklikler tamamlanmadan olmaz derim ben.

Konu hakkında fikirler ortaya atıldıkça, ben de buraya fikrimi yazarım birlikte analiz ederiz.

Sitelerde Paylaş
yalniz muzakereye katilacak kisiler nasil secilecek, yada hangi konu hakkinda tartisilacak

bunlarda konusulmali..

gerci site yoneticilerinden cevap gelmedi hala belki havanda su dovuyoruz ama...:)

Havanda su dövmüyorsun Sexy.

Bu fikri bir kaç ay önce yönetimde bende dile getirmiştim.

Yazılarınızı önerilerinizi takip ediyoruz.

Sitelerde Paylaş

İyi fikir.. Ama sağlam adamlar bulmak zor. Ben genellikle ateistforum arşivine bakıyorum orada bazı üyeler karşılıklı olarak çok güzel bir şekilde tartışıyorlar. Sanırım diğer üyelerde bu durumu anlayıp "mudahale gerektirmedikçe ileti yazmıyorlar." Fakat forumun şu vaziyetinde tartışmalara kimse atılmadan sürdürmek zor. Bunun için özel bölüm açılabilir. Bu özel bölüm içinde konu hakkında yeterli bilgiye erişmiş, olgun kişiler gereklidir.

Destekliyorum.

Sitelerde Paylaş

Bence bunun için özel bir bölüm açılmasa da olur. Diyelim ki, Sexy Huri ile xislam tartışmak istiyor. Bir başlık açar Sexy Huri ve en başına "Bu teke-tek tartışmadır, eğer ben ya da xislam değilseniz, katılmaktan sakının." diye yazar. Millet de okuduğunu anlıyor zaten, soğan olmazlar. :-)

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bence bunun için özel bir bölüm açılmasa da olur. Diyelim ki, Sexy Huri ile xislam tartışmak istiyor. Bir başlık açar Sexy Huri ve en başına "Bu teke-tek tartışmadır, eğer ben ya da xislam değilseniz, katılmaktan sakının." diye yazar. Millet de okuduğunu anlıyor zaten, soğan olmazlar. :-)

O kadar da homojen bir millet değiliz Rexino. :) Okuduğunu anlamayan, anlayıpta anlamamazlıktan gelen bu kadar çok insan varken böyle bir uygulamanın resmiyet kazanıp kurallara bağlanması daha yerinde olur. Bütün kurallar özgürlükleri kısıtlamaz.

Sitelerde Paylaş

Canım Rexino'm sorunda bu zaten. Forumda ne okuduğunu anlamayan insanlar var. Bu bölümde sadece "Rex & Zecal" tartışacak diye yazı asalım. Emin ol sazan gibi atlayanlar olucaktır. Tıpkı, "Çimlere basmayınız" yazısını okuyup, çimlerin üstünde futbol maçı yapanlar gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...