Jump to content

:S Bu İlde Artık İçki Yasak

Recommended Posts

"Afyonkarahisar Valiliği kararıyla kentte piknik yerleri de dahil olmak üzere içki satışı ve tüketimi yasaklandı. Kamu esenliği ve trafik kazalarının önlenmesi gerekçesiyle başlatılan yasağa uymayan 82 TL ödeyecek."

http://siyaset.milliyet.com.tr/bu-ilde-artik-icki-yasak/siyaset/siyasetdetay/27.04.2012/1533390/default.htm

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda ilimiz merkez ilçe sınırları içerisinde veya meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde, umuma mahsus park ve bahçelerde, umumun istifadesine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda ve her çeşit taşıma araçlarının içinde açıkta alkol içilmesi veya satışı yasaklandı. Ayrıca gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlar, ibadethane, terk edilen yapılar, inşaatlar, banka ATM'leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri, içerisinde çeşitli işyerleri olan 24 saat açık iş hanı merdiven boşlukları ve boş alanlarında alkollü içeceklerin içilmesi yasaklanmıştır."

Bu durumda sadece evde ve içki servisi yapan restoran ve barlarda içilebilecek sanırım.

Öyle anlaşılıyor. Yanılıyor muyum?

Sitelerde Paylaş

Bu bizim insanımızda örgütlenme namına bir şey olsa atıyorum 20 000 afyonlu toplanır merkeze gider ve hepsi birer bira içer. Hadi bakalım ceza kesebiliyorlar mı?

Aynı mantıkla zamanında Almanlar bir vergi türünü ödemek istemiyorlar ve tüm almanlar vergiyi ödemiyor, hepimize haciz getirin dava açın diyorlar ve o vergi türü ortadan kalkıyor. Her yasak getirildiğinde vık vıklayacağınıza biraz örgütlenin. Ben Afyon'a gidersem ilk işim bir içki alıp şehir merkezinde oturup tam ezanın okunduğu esnada içmek olacak. Almanya'da insanlar sabahın 9'unda trenle işe giderken içkisini alıp içiyor. Her yerde içiyorlar ne dangalak yahu bu tasmalı arap itleri :lol:

Sitelerde Paylaş

İslamcıların "özgürlük" kelimesini sadece kendileri için çalmaları ne ilginç. Sözde alkol yasağının amacı trafik kazalarının önlenmesi. Mesela benim ne ehliyetim ne de arabam var. Alkol satın alarak veya kullanarak trafikte kime ne zarar vereceğim?

Diğer amaç kamu esenliği.. Yani içkiyi aşırı kullanıp toplumu rahatsız edenleri engellemek. Bu yüzden herkese alkol alımı ve kullanımı yasaklanıyor. Evde içilecekmiş. Başkaları aşırı alkol aldığı ve kudurduğu için benim de bu yüzden alkol kullanmam yasaklanıyor. İçkiyi normal ve makul miktarlarda kullanabilenlerin suçu ne?

Bu da ilginçtir, çünkü aynı mantıkla başkaları aşırı derecede din kullandığı ve kudurup terörist olduğu için Kuran satışları ve açık alanda Kuran ayetleri okunması yasaklanmalı aslında. Yani bir şüphe üzerine bu yasağın diğerlerin özgürlüklerini de engellemesi gerektiği normal düşünülüyor. Yani evde içilecek sadece. E o zaman da sen de orucunu, namazını , dini ibadetlerini evde yap, Kuran'ını evde oku, türbanını evde tak demezler mi? Nasıl olsa din yüzünden senin de sarhoş olup terörist olma (toplumu terörize etme) ihtimalin var. Ne dersin?

Sivas'da aşırı miktarda Kuran dozu alan bir grup otel yaktı.

Aralarında "Allah'ım ateşini içeri gönder" diye bağırıp, cayır cayır insanların yanmasını izleyen insanların, aşırı doz Kuran'la vicdanlarının köreldiği tespit edildi.

Valilik "İl sınırları içerisinde, huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla gerekli önleyici tedbirler alınmaktadır" diyerek açık alanlarda aşırı Kuran dozuyla gezmeyi yasakladı.

Valilik, Kuran'ın en azından herkesin kendi evinde, yasal sınırlarda alınmasını öngörüyor.

http://www.agnostik.net/viewtopic.php?f=23&t=7202

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklını yitirmek / delirmek özgürlük müdür? Akılsızlığı / delirmeyi yasaklamak yasakçılık mıdır?

Yıllardır alkol tüketirim ne bir kere delirdim ne aklımı yitirdim alkollü iken hiç kimseye zerre zarar vermedim ama yapanlar var diye yasak geliyor o zaman sizi kozmopolit arkadaşımızın yazdığı yazıyı okumaya davet ediyorum dinlerin yasaklanması konusunda.

Sitelerde Paylaş

ABD'de eyaletlerin çoğunda içki yasağı aynen böyle.

Buna rağmen içkiye bağlı kazalar azalmıyor.

İnsanların alkole bağlı trafik kazalarından arındırmak için alkol yasağı saçma evde içer çıkar arabayla gezer her hangi mekanda içer yine çıkar araba ile gider istediği yere önemli olan bilinçlendirmek başka hiç bir şey değil bu sistem düşünme kabiliyetini insanlardan aldıkça onlarında davranış biçimleri tek düze iniyor alkollüsün araç sürme dendiğinde örnek cümleler ;

1.Bu içtiğimiz ne ki hiç bir şey olmaz ben bunun iki katını içip arabayla şuradan şuraya geldim.

2.Ben kendimi bilmiyormuyum.

3.Rahat ol sanki çok mu uzak şurası polisde yoktur zaten.

vs vs..

Sitelerde Paylaş

Bu durumda sadece evde ve içki servisi yapan restoran ve barlarda içilebilecek sanırım.

Öyle anlaşılıyor. Yanılıyor muyum?

Tamamen doğru algılamışsın.

Yıldırım AKTUNA'nın bir sözü vardı; "alkolün etkileri yasakla değil, eğitimle azaltılır"

Bu arada sanırım (emin olmamakla beraber) bazı şehirlerde alkollü mekanlar şehir merkeznin dışına alınacak, bu tür bir düşünce olduğu bilgisini aldım.

Sitelerde Paylaş

Aklını yitirmek / delirmek özgürlük müdür?

Özgürlüktür.

Akılsızlığı / delirmeyi yasaklamak yasakçılık mıdır?

Yasakçılıktır.

Yıllarca alkolle birlikte yaşadım. Ne akılsız kaldım ne de delirdim. Sosyal içicilik diye bir şey vardır. İnsan kendini bilip ona göre içtiği vakit akılsız falan kalmaz. Zaten bu yasağı koyanların niyeti belli ya neyse.

Sitelerde Paylaş

"Kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda ilimiz merkez ilçe sınırları içerisinde veya meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde, umuma mahsus park ve bahçelerde, umumun istifadesine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda ve her çeşit taşıma araçlarının içinde açıkta alkol içilmesi veya satışı yasaklandı. Ayrıca gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlar, ibadethane, terk edilen yapılar, inşaatlar, banka ATM'leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri, içerisinde çeşitli işyerleri olan 24 saat açık iş hanı merdiven boşlukları ve boş alanlarında alkollü içeceklerin içilmesi yasaklanmıştır."

Mini not:

zaten söz konusu mekanlarda %99,9 erkekler içmektedir.

Sitelerde Paylaş

Tamamen doğru algılamışsın.

Yıldırım AKTUNA'nın bir sözü vardı; "alkolün etkileri yasakla değil, eğitimle azaltılır"

Bu arada sanırım (emin olmamakla beraber) bazı şehirlerde alkollü mekanlar şehir merkeznin dışına alınacak, bu tür bir düşünce olduğu bilgisini aldım.

Yıldırım Aktuna tabii ki doğru söylemiş. Alkolle savaş, devlet politikası da olan eğitimle gerçekleştirilir. Yasakçılık hiçbir derde deva değil, hiçbir zaman da olmamış.

Zaten Avrupa ve Amerika'da alkol satışında vs yaş limiti vardır, hatta Türkiye'dekinden daha da yüksek bir yaştır o. O başka, bu hükumetin yaptığı ve yapma nedenleri başka.

Yoksa ben de isterim tek bir kişi bile tek damla alkol tüketmesin.

Duyumun doğrudur herhalde, inançlarıyla doğru orantılı olarak hareket ediyorlar ama insanları bir süre sonra oralarda da içemez hale getirecekler.. İnsanları İran'da olduğu gibi yeraltına itiyorlar.

Beyoğlu'nda neler neler yaptılar.. İnsanların dışarıdaki ikili koltuklarına bile el koydular..

Giderek özgürleşiyoruz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...