Jump to content

Nakşibendi liderinden ilginç sözler..

Recommended Posts

32.günde bir adam çıktı sarıklı falan siz adını bilirsiniz unuttum, 2 gün önce çıktı...

Dedi ki;

Sosyalizm dinle ters düşmez, kapitalist olmayın ama sosyalist olun, dedi...................

sosyalistler mübarektir cennetliktir kapitalistler cehennemliktir demdi burası şaka :) ama yukarıdaki söz doğru aynen öyle dedi....

Bu aqrada 32.gün sunucu mehmet ali birand çok laf arasına giriyor insana bildiğini unutturuyor, la biriniz şu adama twit mvit bişey çeksin yahu..

Sitelerde Paylaş

32.günde bir adam çıktı sarıklı falan siz adını bilirsiniz unuttum, 2 gün önce çıktı...

Dedi ki;

Sosyalizm dinle ters düşmez, kapitalist olmayın ama sosyalist olun, dedi...................

sosyalistler mübarektir cennetliktir kapitalistler cehennemliktir demdi burası şaka :) ama yukarıdaki söz doğru aynen öyle dedi....

Bu aqrada 32.gün sunucu mehmet ali birand çok laf arasına giriyor insana bildiğini unutturuyor, la biriniz şu adama twit mvit bişey çeksin yahu..

Nakşibendi değil aczimendi tarikatının lideri 32. güne çıkma sebebi 28 şubat mağduru olması sebebiylemiş ismi Müslüm Gündüz Programı merak edenler şimdilik şurdan izleyebilirler http://tvarsivi.com/?y=11&z=2012-04-27%2001:00:00

Ama videolar belli bir süre sonra otamatik olarak siliniyor bilginiz olsun

Adam sosyalistle arkadaş olur merhaba derim ama kapitalistin elini sıkmam dedi kendisi popstar ajdar gibi makina mühendisiymiş. Soyalizm ile islam aynı değildir ama ekonomik düzen bakımından yakındırlar demeye getirdi galiab..

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iran ve ortadoğu ülkeleri çok akıllı galiba...sanane ki başkasının aklından dostum...sen kendini kurtarda bir ibadetlerini tastamam yap Allaha olan görevini layığıyla yap, Allah ve insanlık seninle bir gurur duysun sonra başkalarının hayatına karışırsın hadi bakayim canım gidin güzel güzel oynayın hadi bakayim..

Sitelerde Paylaş

hem komünist hem müslüman olunmaz ancak sosyalizm biraz revizyonize edildiği taktirde İslam ile çelişmez.

kapitalizm ise islamla daha baştan çelişir faiz meselesi yüzünden...

İslam revizyona uğrarsa belki diyeceğim ama revizyona bile uğrasa o kitaptan bir halt çıkmaz..

Kadını erkekle eşit görmeyen bir din,köleliğe normal bakan bir dinle sosyalizmin uzaktan yakından bir alakası olamaz.

Sitelerde Paylaş
İslam revizyona uğrarsa belki diyeceğim ama revizyona bile uğrasa o kitaptan bir halt çıkmaz..

Kadını erkekle eşit görmeyen bir din,köleliğe normal bakan bir dinle sosyalizmin uzaktan yakından bir alakası olamaz.

Bizim farkımız da burada işte.

Marx güya kendince fransız ütopik sosyalizmini farklı yorumlayarak onu bilimsel hale getirdi ama bu haliyle bile yeterince ütopik zaten :D

erkek kadından üstündür, kölelik de adi suçlular için yürürlüğe konmalı onun dışındaki ahali için sosyalizmi inşa etmekte bir sakınca yok.

Sitelerde Paylaş

islam zaten sosyalizm ve kapitalizm arasıdır.ne tam eşitlikçidir,nede birilerinin ekmeğine yağ sürme derdindedir.ama bir derece sosyalizme yakındır.islam düzeninde eşit maaş gibi birşey olmaz.ama eşit gelir dağılımı diye birşey vardır.yinede bu eşitlik çalışanın daha çok kazanacağı çalışmayanın aç kalmayacağı bir eşitliktir.kimse sınırsız zengin olamaz,kimse açlıktan düşemez.

Sitelerde Paylaş

erkek kadından üstündür, kölelik de adi suçlular için yürürlüğe konmalı onun dışındaki ahali için sosyalizmi inşa etmekte bir sakınca yok.

Erkek kadından üstün filan değildir.Kadınlar erkekleri ellerinde oynatıyor sizin haberiniz yok galiba :D

Ancak kendi üstünlüğünüzü kendiniz gibi kıt beyinlilere gösterirsiniz.Eşiniz filanda aman dinde erkek üstün mantığıyla yaklaştığı için,anca onu köleniz haline getirirsiniz..

Diğer kadınların umurumda bile olamazsınız bu zekayla :D

Ayrıca kadın-erkek eşitliği gibi birşey yoksa zaten eşitliğin olmadığı bir ilke olduğu için sosyalizme uyum sağlanamaz.Size en çok şeriat yakışıyor,sosyalizme el atmayın.Gözü dönmüş cani olarak özgürce anca o sistemde yaşarsınız..Kadını döversin,öldürürsün,kendine köle alırsın kimse sesini çıkarmaz..

Erkek üstünmüş :D :D

Sitelerde Paylaş
Kadınlar erkekleri ellerinde oynatıyor

ahlaksız-liboş sisteminizde durum öyle maalesef. Etraf ufacık et parçası için herşeyini feda edebilecek andavallarla dolu. tv'lerde internet ortamında,reklamlarda,radyolarda hep bunun propagandası yapılıyor.

Erkek üstünmüş

Einstein,Freud,Faraday,Tesla,Edison,Galile,Marx,Hegel,Nietzsche,Darwin,Lamarc,Bill gates,Steve jobs vs...

Dünyayı kökünden sarsabilmiş bu erkekler gibi aynı şekilde kadınları da sayabiliyor musun?

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadınları asırlarca evlere kapattınız (tüm dünya için diyorum bunu).Eğitim hakkı tanımadınız.Bir de utanmadan kadından bilim insanı olmaz gibi boş safsatalarla zıplıyorsunuz.Aynı Afrikalılar'dan birşey olmaz gibi.

Utanmazsınız..Kadın üstün değilmiş :D Hatta kadınlar çağımızda bilime de odaklandığı için sizin gelecekteki halinize daha da acıyorum.

Marie Curie,Hypatia,Rosalind Franklin,Florence Nightingale vs. daha birsürü yazarım buraya.Ama senin beyin bunları görünce hata veriyordur.Hani allah bize erkek üstün demişti ühühüh....

Ben kadınların daha zeki olduklarını biliyorum.Merak etme o cübbelileriniz bile evde el pençe divan duruyordur..Ben kadınlar erkekleri ellerinde oynatıyor derken cinselliğini kullanıyor dememiştim.Demem de..Ama sizin aklınız habire cinsellikte olduğu için hurileri götürcez mantığıyla tabi beyne birşey sokamıyorsun..

Tesla demişsin..Tesla'nın babasının din adamı (yani aptal), annesinin ise küçük ev aletleri icat ettiğini biliyor muydun? Yani genetik olarak bile kime çektiği ortada..

Dünyada kadınlar özgür bırakılmaya başlandıkça ne işlet yaptıkları ortada.Hatta erkekler bu duruma o kadar içerliyor ki kadının ayağını kaydırmak için elinden geleni yaparlar (hani biz üstündük diye ağlaşan erkek bozuntuları).Ama boşa uğraş..(artık dinlerinizdeki gibi saçmalıklara yer yok dünyada)..He ben bedevilerle aynı ortamda yaşayacağım dersen orada ben üstünüm mantığıyla gezebilirsin..

Bir de erkek bilim insanlarını sıralıyıp işte biz ne kadar akıllıyız gibi kendine çıkarım yapmakta ayrıca bir komedi.Senin aptal olduğunu ben dün söylediklerinden kavradım.Boşuna bilim insanları gibi görmeye kalkma kendini :D

Hele ki müslümanlar hiç kalkışmasın..Haliniz hepten içler acısı..

Not:Forumda sizin gibileri tutarak heralde teistler işte bu kadar zekasız demek istiyorlar sanırım.Foruma ilk girdiğimde çok yadırgıyordum bu cahiller niye burada diye.Ama şimdi o görüşleri okuyunca ilkokul seviyesinden bile aşağıdaki bilgilerinizi gördükçe iyi yaptıklarını anlıyorum...

Sitelerde Paylaş
Kadınları asırlarca evlere kapattınız (tüm dünya için diyorum bunu).Eğitim hakkı tanımadınız.Bir de utanmadan kadından bilim insanı olmaz gibi boş safsatalarla zıplıyorsunuz.Aynı Afrikalılar'dan birşey olmaz gibi.

21.yy da yaşamıyor olsaydık bu mazeret kabul edilebilirdi ama bugün günümzde kadınlar erkeklerle özellikle batı toplumlarında tamamen eşit hak ve özgürlüklere sahipler öyle değil mi? Ancak yine de içlerinden bir steve jobs, bir bill gates gibi dünyayı sarsacak dehalar çıkmıyor.

Marie Curie,Hypatia,Rosalind Franklin,Florence Nightingale vs. daha birsürü yazarım buraya.Ama senin beyin bunları görünce hata veriyordur.Hani allah bize erkek üstün demişti ühühüh....

benim yazdıklarımın yanında bu saydıkların ne ki? Benim yazdıklarımın her biri tüm dünyayı yerinden oynatmış insanlar bu saydıkların ise ancak bu tarz konularda malzeme olabiliyor.

Ben kadınlar erkekleri ellerinde oynatıyor derken cinselliğini kullanıyor dememiştim.

hiçbir kadın cinselliğini kullanmadan erkekleri parmağında oynatamaz.

Dünyada kadınlar özgür bırakılmaya başlandıkça ne işlet yaptıkları ortada.

ne iş? Ben söyleyeyim erkeklerin yanında koca bir 0.

Bir de erkek bilim insanlarını sıralıyıp işte biz ne kadar akıllıyız gibi kendine çıkarım yapmakta ayrıca bir komedi.Senin aptal olduğunu ben dün söylediklerinden kavradım.Boşuna bilim insanları gibi görmeye kalkma kendini

Hele ki müslümanlar hiç kalkışmasın..Haliniz hepten içler acısı..

Not:Forumda sizin gibileri tutarak heralde teistler işte bu kadar zekasız demek istiyorlar sanırım.Foruma ilk girdiğimde çok yadırgıyordum bu cahiller niye burada diye.Ama şimdi o görüşleri okuyunca ilkokul seviyesinden bile aşağıdaki bilgilerinizi gördükçe iyi yaptıklarını anlıyorum...

Ağzını topla ve soytarılığı kes! Müslüman olmamın konuyla ne alaksı var? Ben ateistken de böyle düşünüyordum o zaman yazsaydım ne yapacaktın? Susacak mıydın? İnsanın sırf yaratıcı kavramına bakış açısıyla ıq'larının bilmem kaç puan düşüp arttığına mı inanıyorsun?

bir söz vardır "insanın elinde sadece çekiç varsa herşeyi çivi olarak görür". İşte sizin durumunuz da bu.

Sitelerde Paylaş

Şu an bilim dünyasında çalışmalar yürüten yüzlerce kadın var.Nobel ödülleri alanlar da var.Ama tabi onlar sizi açmaz.İlla iphone gibi birşey yapılması lazım.O çooooooookkkk önemli bir buluştur çünkü..

Tesla'yı diyorsun zekasının nereden geldiğini bilmiyorsun..Neyse hadi sen kendini yükseklerde san.Senin gibi kendini çok yükseklerde sananlar okullarda bir tane bile cevap yetiştirememiştir bana..Sadece atıp tutun..Üstünüz bilmem ne..Heee diyim de geçiim bari..

Kadınları evlere kapattı sizin zihniyetiniz.Onlara roller biçtiniz.Anne olun,çocuk bakın,erkeğe hizmet edin gibi..Buna rağmen 'kadın yok bilim insanı' diye keh keh gezersiniz.Asıl bu şartlarda bile Madam Curie gibi bir isim çıkmış.Sadece onun çıkması bile gururdur ki Madam Curie gibi birçokları var (git biraz araştır).Şimdi şimdi Avrupa'da kadın hakları daha normal.İlerde neler olacağını görürsün.Kadın birsürü profesör var.Çalışmaları var.Aynı bir zamanlar Amerikalıların Afrikalılardan bir bok olmuyor,ondan köle olsunlar demeleri gibi.Afrikalılar son 50 yıldır özgürler ve onlarda bilimde çalışıyorlar.Sonrada oturup 'bak işte Afrikalı'dan bilim insanı çıkmıyor' der sizin gibiler.Yürüyün gidin bir işinize..Utanmazsınız.

Boş adamsın..Cevap yok sana da artık.(ateistken müslüman olduysan daha da utandım :S heralde özentilik vardı :D )

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...