Jump to content

La ilahe İllallah

Recommended Posts

Tapınmak nedire cevap verdim zaten Tihulu..

Evrenin yaratıcısının olması gerektiğini anladığın zaman, bir varlığın olduğunu bildiğinden, doğal olarak ona inancoını göstermen, saygını belli etmen gerekir. Kısaca ona tapman gerekir. Çünkü güçlüdür ve sen eğer dünyadaysan, seni kendisine tapman için göndermiş olmalıdır. Zaten Kuran'a inandığında bu gerçek açıkça belli olur. Bizi kulluk için yarattığını söyler...

Boyle tuhaf bir yaratici olabilecegine nasil inaniyorsunuz? Sonsuz gucte bir varlik ama insan denen ucubeleri yaratip hadi bakalim bana tapinin, tapinmayani sonsuza kadar yakarim diyor. Sen de buna inaniyorsun oyle mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tapınmak nedire cevap verdim zaten Tihulu..

Evrenin yaratıcısının olması gerektiğini anladığın zaman, bir varlığın olduğunu bildiğinden, doğal olarak ona inancoını göstermen, saygını belli etmen gerekir. Kısaca ona tapman gerekir. Çünkü güçlüdür ve sen eğer dünyadaysan, seni kendisine tapman için göndermiş olmalıdır. Zaten Kuran'a inandığında bu gerçek açıkça belli olur. Bizi kulluk için yarattığını söyler...

Evrenin yaratıcısına imandan, O'na tapılması gerektiğinden bahsetmişsiniz ancak soruma cevap vermemiş; Tap(ın)manın ne anlama geldiğini yazmamışsınız.

Sitelerde Paylaş

Evrenin yaratıcısına imandan, O'na tapılması gerektiğinden bahsetmişsiniz ancak soruma cevap vermemiş; Tap(ın)manın ne anlama geldiğini yazmamışsınız.

Sen gerçek misin? Anlamanda bir sorun mu var yada? İki saattir ne yazıyorum? Kesin ateisttirsin bu zekayla..

Sitelerde Paylaş

Sen gerçek misin? Anlamanda bir sorun mu var yada? İki saattir ne yazıyorum? Kesin ateisttirsin bu zekayla..

Ateistlerin müslümanlardan daha zeki olduğu zaten ispatlanmış bir şey buyur arap devesi seni;

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=50501&pid=853795&st=0entry853795

Sitelerde Paylaş

"Allah'tan başka ilah yoktur". Değerli bir söz.

Neden bu kadar sığ bir şey olsun ki?

"Allah'tan başka ilah yoktur" ifadesinden siz ne anlıyorsunuz?

Sığ demedim, sıradan bir söz.

Yani gayet insani bir söylem, bu söylem içinde bir tür ilahi anlam aramaya gerek yok.

Allah'tan başka ilah yok. Bu kadar.

Vıttırı zıttırı, herşeye tapıyorsunuz ya hani diyor, işte o taptıklarınızın bile tanrısı bu Allah.

İlah dediğin zaten Allah diyor, o da bir tane.

İlah yok Allah var.

Bir tür sıradan özlü söz.

Sitelerde Paylaş

Bu insanlık tarihi milyonlarca yıldır milyonlarca yüzbinlerce farklı tanrı görüşü ortaya atmıştır, bunların hepsi yanlış da çölün ortasında yaşayan bir deve tüccarı ilkel ve üfürükçü zevki sefa düşkünü barbar muhmmedin ki mi doğruymuş...

Oldu biz kalkalım.

HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHA...

tarihinde Allah Yok Din Yalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu insanlık tarihi milyonlarca yıldır milyonlarca yüzbinlerce farklı tanrı görüşü ortaya atmıştır, bunların hepsi yanlış da çölün ortasında yaşayan bir deve tüccarı ilkel ve üfürükçü zevki sefa düşkünü barbar muhmmedin ki mi doğruymuş...

Oldu biz kalkalım.

HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHA...

Cümlenin ne dediğini tartışıyoruz, doğruluğnu değil.

O cümle basitçe, Allah'tan gayri ilah yok diyor.

Sitelerde Paylaş

Cümlenin ne dediğini tartışıyoruz, doğruluğnu değil.

O cümle basitçe, Allah'tan gayri ilah yok diyor.

Afro, sen müslüman olmalsın. İnşallahta olursun. Ateistlerin bile mühürü gevşek olanları var senin gibi...

Sitelerde Paylaş

Afro, sen müslüman olmalsın. İnşallahta olursun. Ateistlerin bile mühürü gevşek olanları var senin gibi...

değilim canım kardeşim değilim :)

bi kere ben tanrının kitap yazdığına kanaat etmiyorum, baştan koptum yani...

ben kitabı muhammed sözü olarak algılıyorum. yani müslüman olmam ya da sayılmam imkansız :)

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

değilim canım kardeşim değilim :)

bi kere ben tanrının kitap yazdığına kanaat etmiyorum, baştan koptum yani...

ben kitabı muhammed sözü olarak algılıyorum. yani müslüman olmam ya da sayılmam imkansız :)

Afro sen akıllı hatunsun, bırak önyargıyı, İslam'ı seçmen çok kolay.. Sen ve Herakles79 bu forumdaki en akıllı gayrımüslim. Dolayısıyla senin er ya da geç İslam'a geçeceğine eminim. Senin göz göre göre Kuran'sız ölmeni istemem. Akıllı insanları severim, sorgulayanları da.. Sen sorguluyorsun ama Kuran'ın onca ayetindeki mucize sözleri Hz. Muhammed'in yazmadığını da sen de biliyorsun. Neyse inşallah bir vesile ile müslüman olursun...

Sitelerde Paylaş

Tapmak, inandığın varlığa gönülden bağlanmaktır arkadaşım. Sadece bağlanmak değil, ona ibadet etmektir, kurallar bütünüdür hatta.. Daha ne duymak istiyorsun?

Duymak istediğimi duydum.

Vıttırı zıttırı, herşeye tapıyorsunuz ya hani diyor, işte o taptıklarınızın bile tanrısı bu Allah.

Vıttırı zıttırı şeyler tapılası değildirler, tapılası olan onları Yaratan'dır. Afrodit'e değil, Afrodit'in yaratıcısına bağlanılmalı, kul-köle olunmalıdır.

İlah yok Allah var.

İlah var, ilahlar yok; Tapılası tek İlah (Allah) var.

Sitelerde Paylaş

Afro sen akıllı hatunsun, bırak önyargıyı, İslam'ı seçmen çok kolay.. Sen ve Herakles79 bu forumdaki en akıllı gayrımüslim. Dolayısıyla senin er ya da geç İslam'a geçeceğine eminim. Senin göz göre göre Kuran'sız ölmeni istemem. Akıllı insanları severim, sorgulayanları da.. Sen sorguluyorsun ama Kuran'ın onca ayetindeki mucize sözleri Hz. Muhammed'in yazmadığını da sen de biliyorsun. Neyse inşallah bir vesile ile müslüman olursun...

O ve ben eski sevgiliyiz, o nedenle görüşlerimiz birbirine çok yakındır.

Müslümanlık algım zaten tamamen farklı. Muhammedin anlattığı ve yapmaya çalıştığı şey ile bugün hatta 1400 yıldır yaşanan islamın hiç bir benzer yanı yoktur.

Muhammed aksine insanları dinlerin zulmünden kurtarmak istemiştir, ama izin vermezler, kimse izin vermez.

Dinsiz bir dünyada yaşadığını düşünsene, büyük balık yutacak küçük balık bulamazdı :)

Sizleri din olmazsa toplumsal değerlerin uçup gideceği yalanıyla korkutarak, daha fazla sisteme boyun eğen bireyler olmanızı sağlıyorlar.

Annemin zeitgeist'in tanrı kısmını izledikten sonraki yorumu gibi "ama bunca insanı neyle zaptetsinler!".

Evet, tanrı kavramı daha da doğrusu din sistemleri insanları kontrol için üretilmiştir.

Sitelerde Paylaş

Vıttırı zıttırı şeyler tapılası değildirler, tapılası olan onları Yaratan'dır. Afrodit'e değil, Afrodit'in yaratıcısına bağlanılmalı, kul-köle olunmalıdır.

Neye tapacağımızı tartışmıyoruz, la ilahe illallah nedir mevzusunu tartışıyoruz.

Öyle ilahi mucizevi bir cümle değildir. Allahtan başka ilah yok demektir.

Bu konuda anlaşabildik mi?

Sitelerde Paylaş

O ve ben eski sevgiliyiz, o nedenle görüşlerimiz birbirine çok yakındır.

Müslümanlık algım zaten tamamen farklı. Muhammedin anlattığı ve yapmaya çalıştığı şey ile bugün hatta 1400 yıldır yaşanan islamın hiç bir benzer yanı yoktur.

Muhammed aksine insanları dinlerin zulmünden kurtarmak istemiştir, ama izin vermezler, kimse izin vermez.

Dinsiz bir dünyada yaşadığını düşünsene, büyük balık yutacak küçük balık bulamazdı :)

Sizleri din olmazsa toplumsal değerlerin uçup gideceği yalanıyla korkutarak, daha fazla sisteme boyun eğen bireyler olmanızı sağlıyorlar.

Annemin zeitgeist'in tanrı kısmını izledikten sonraki yorumu gibi "ama bunca insanı neyle zaptetsinler!".

Evet, tanrı kavramı daha da doğrusu din sistemleri insanları kontrol için üretilmiştir.

Hep Herakles ile akıl birliği yapmışlar bunlar derdim, demek ki kafa dengiymişiniz ki sevgili bile olmuşsunuz. Keşke ayrılmasaydınız, tartışa tartışa müslüman olurdunuz, sizde o potansiyel var... :)

Allah zaten dinini bizi kontrol altına almak için, başıboş yaşayıp ölmemizi engellemek için yollamıştır. Annen Zeithgeits'i değil de, "The Arrivals"ı izlesin bence..

Neyse inatçısın Afro sadece.... :huh:

Sitelerde Paylaş
Sonuçta kelime-i tevhidin özü "Allah tektir" değil mi?

Değil, kelime-i tevhidin özü: "Allah tek ilahtır".

Neye tapacağımızı tartışmıyoruz, la ilahe illallah nedir mevzusunu tartışıyoruz.

La ilahe illallah, nelere tapılmaması ve neye tapılması gerektiği ile ilgili olunca, tapmayı tartışmamız kaçınılmaz oluyor.

Sitelerde Paylaş

Hep Herakles ile akıl birliği yapmışlar bunlar derdim, demek ki kafa dengiymişiniz ki sevgili bile olmuşsunuz. Keşke ayrılmasaydınız, tartışa tartışa müslüman olurdunuz, sizde o potansiyel var... :)

Allah zaten dinini bizi kontrol altına almak için, başıboş yaşayıp ölmemizi engellemek için yollamıştır. Annen Zeithgeits'i değil de, "The Arrivals"ı izlesin bence..

Neyse inatçısın Afro sadece.... :huh:

Şşştt sessiz ol, adam 2 ay önce evlendi :D karısı da buralarda :)

Allah insanı kontrol altına almak için bir şeye ihtiyaç duyduysa zaten ona tanrı denmez :) tanrıyı insanmış gibi hayal etme, insani vasıflar yükleme bence tanrıya ...

İnada gelince, aman ha, inan bana inadı olmayan tek üye belki de benimdir bu forumda...

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...