Jump to content

La ilahe İllallah

Recommended Posts

Şşştt sessiz ol, adam 2 ay önce evlendi :D karısı da buralarda :)

Allah insanı kontrol altına almak için bir şeye ihtiyaç duyduysa zaten ona tanrı denmez :) tanrıyı insanmış gibi hayal etme, insani vasıflar yükleme bence tanrıya ...

İnada gelince, aman ha, inan bana inadı olmayan tek üye belki de benimdir bu forumda...

Pot kırdım yani.. I'm sorry.. Bilmiyordum evli olduğunu.. :lol:

Alalh serbest bıraktığı için dini yolladı. İsteyen uyar, istemeyen uymaz, özgür irade diye birşey var. Yoksa bizi anında kontrol altına alıp, din göndermeden istediği gibi davranmamamızı sağlayabilirdi. Ama dünyayı imtihan sahnesi olarak yarattığı için, özgür irademize karışmamış, öğretilerini göndermiş, ister iman ediyoruz, ister inanmıyoruz.. Yani senin dediğin kontrol ile, benim dediğim ayrı..

İnattan kastım da farklı, sen Kuran'ı gayet iyi anlayacak bir insansın, neresinde insan yazımı birşey buluyorsun anlamıyorum.

Değil, kelime-i tevhidin özü: "Allah tek ilahtır".

Allah tektir ne demek? Allah tek tapılan ilahtır demek zaten.. Neyse kelimelere takmamak gerekir. Alalh tek tanrıdır, Alalh tek ilahtır, Allah tektir hepsi aynı anlamdır...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Allah tektir ne demek? Allah tek tapılan ilahtır demek zaten.. Neyse kelimelere takmamak gerekir. Alalh tek tanrıdır, Alalh tek ilahtır, Allah tektir hepsi aynı anlamdır...

Değildir, Allah tektir: "Allah'tan başka Allah var değildir (Allah, varlığında tektir)" demektir. Buradan, "Allah'tan başka Allah var değildir ancak Allah'tan başka ilah(lar) vardır (Allah ilahlığında tek değildir)" anlamı çıkabilir. Bu yüzden, "Allah tektir" ve "Allah tek ilahtır" ifadeleri aynı değil, farklıdırlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...