Jump to content

Ateistlere Allahı göster "MONTAJ" Derler

Recommended Posts

Bana göre bu forumdaki ateistler için 3 ihtimal var.

1-) Ya bunlar gösterdiğimiz kanıtları göremiyorlar. Belki de cevaplarımızı okuyamıyorlar.

2-) Ya da görüyorlar ama sırf dünyayı yaşamak adına görmezden geliyorlar.

3-) Ya da inadına, sırf bize gıcıklığına inanmamış gibi yapıyorlar.

Ama benim en güvendiğim ihtimal 3. ihtimal. Çünkü bir adama Başbakanın villasını, arabasını, adamalarını, adamlarının beyanlarını, yaptığı işleri göstersen Başbakanı görmediği halde "İnanır". Ama gel gör ki bizim Ateistler "Bunlar Müslümanların kaçtığı argümanlar" falan diyecekler.

Yahu ben şu foruma daha yeni kaydolmama rağmen bıktım usandım bu inattan. Adamlara diyoruz "Bak arkadaş köyün Muhtarı olmadan olmaz. Öyleyse bu Kainatın bu muhteşem düzenin bir ustası bir sahibi vardır." Adamalar "Bırak bu argümanları diyorlar. Masallardan seçmeler falan diyorlar. Neymiş bu şekilde kanıt olmazmış. Neden kanıt olmasın. Tipimi kötü kanıtın. Sakat mı bu kanıt. Tamam o zaman deyip " Okul varsa Müdür vardır, sınıf varsa Öğretmen vardır." diyoruz. "Cevap "Bırak şu argümanları". Aslında bu "Bırak şu argümanları" lafı "Bırak şu mantığını kullanmayı" lafıyla birebir örtüşüyor. Aslında ateistlerin anlaması gereken ince nokta şu "Bir düzen varsa o düzeni düzenleyen birisi vardır." En kolay şekilde açıklayacağım, öyle ki İlkokul çocukları bile anlayacaklar ne demek istediğimi. Ülkeleri, bölgeleri, illeri, ilçeleri, kasabaları, köyleri, okulları geçtim, Sınıfa kadar indirgedim. "Her sınıfta sınıf başkanı seçilir. Bir sınıfa bir düzeni sağlamak için sınıf başkanı seçiliyorda şu koskoca Kainatta düzeni sağlayan birisi yok mudur?" Daha da ilginci ateistler bu sözüme karşılık "Her düzen olan yerde bu düzeni sağlayan birisinin olması gerekmez" diye tuhaf bir cevap veriyorlar.

Bu arada "Her düzen olan yerde düzeni sağlayan birisi gerekmiyor da madem, düzenini tesadüflerin, kendiliğindenlerin sağladığı bir Kainatta ve Dünya da neden insanlar tesadüfleri ya da kendiliğndenlikleri beklemek yerine düzeni kurmak için bir düzenciye ihtiyaç duymşlardır. Ve de neden düzenin düzencisiz bir şekilde sağlandığı evrende insanlar bu evrenin bir parçası oldukları halde her yerde düzeni sağlamak için birini görevlendirmişlerdir.

Zira evrendeki yasalar her yerde geçerli olmalıdır. Madem evrendeki düzeni kuran birisi yok o zaman sınıftaki düzeni sağlamak için neden sınıf başkanı seçiyoruz. Çok merak ediyorum Ateistler yine nasıl cevap verecekler.

Not. Bilhassa altını çizdiğim yere cevap vermeyiniz. Konuda anlattıklarıma cevap veriniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1-) Ya bunlar gösterdiğimiz kanıtları göremiyorlar. Belki de cevaplarımızı okuyamıyorlar.

Ama benim en güvendiğim ihtimal 3. ihtimal. Çünkü bir adama Başbakanın villasını, arabasını, adamalarını, adamlarının beyanlarını, yaptığı işleri göstersen Başbakanı görmediği halde "İnanır". Ama gel gör ki bizim Ateistler "Bunlar Müslümanların kaçtığı argümanlar" falan diyecekler.

Yahu ben şu foruma daha yeni kaydolmama rağmen bıktım usandım bu inattan. Adamlara diyoruz "Bak arkadaş köyün Muhtarı olmadan olmaz. Öyleyse bu Kainatın bu muhteşem düzenin bir ustası bir sahibi vardır." Adamalar "Bırak bu argümanları diyorlar. Masallardan seçmeler falan diyorlar. Neymiş bu şekilde kanıt olmazmış. Neden kanıt olmasın. Tipimi kötü kanıtın. Sakat mı bu kanıt. Tamam o zaman deyip " Okul varsa Müdür vardır, sınıf varsa Öğretmen vardır." diyoruz. "Cevap "Bırak şu argümanları". Aslında bu "Bırak şu argümanları" lafı "Bırak şu mantığını kullanmayı" lafıyla birebir örtüşüyor. Aslında ateistlerin anlaması gereken ince nokta şu "Bir düzen varsa o düzeni düzenleyen birisi vardır." En kolay şekilde açıklayacağım, öyle ki İlkokul çocukları bile anlayacaklar ne demek istediğimi. Ülkeleri, bölgeleri, illeri, ilçeleri, kasabaları, köyleri, okulları geçtim, Sınıfa kadar indirgedim. "Her sınıfta sınıf başkanı seçilir. Bir sınıfa bir düzeni sağlamak için sınıf başkanı seçiliyorda şu koskoca Kainatta düzeni sağlayan birisi yok mudur?" Daha da ilginci ateistler bu sözüme karşılık "Her düzen olan yerde bu düzeni sağlayan birisinin olması gerekmez" diye tuhaf bir cevap veriyorlar.

Bu arada "Her düzen olan yerde düzeni sağlayan birisi gerekmiyor da madem, düzenini tesadüflerin, kendiliğindenlerin sağladığı bir Kainatta ve Dünya da neden insanlar tesadüfleri ya da kendiliğndenlikleri beklemek yerine düzeni kurmak için bir düzenciye ihtiyaç duymşlardır. Ve de neden düzenin düzencisiz bir şekilde sağlandığı evrende insanlar bu evrenin bir parçası oldukları halde her yerde düzeni sağlamak için birini görevlendirmişlerdir.

Zira evrendeki yasalar her yerde geçerli olmalıdır. Madem evrendeki düzeni kuran birisi yok o zaman sınıftaki düzeni sağlamak için neden sınıf başkanı seçiyoruz. Çok merak ediyorum Ateistler yine nasıl cevap verecekler.

Not. Bilhassa altını çizdiğim yere cevap vermeyiniz. Konuda anlattıklarıma cevap veriniz.

Peki başka ihtimaller yok mu?

Hepsi üç tane mi?

Çok dar kafalısın.

Belki de ateistler Allah'ın olmadığını kesin olarak ve kanıtları ile biliyorlar.

Neden bu olasılıktan bahsetmedin?

Dünyayı yalnız kendi sapık bakış açısından değerlendiriyorsunuz.

Sanki dünyda sizden başka kimse yok.

Sizden başka çok az aklı çalışmayanların olduğu kesin.

Buradaki başlıklardan hiç mi birşeyler öğrenemiyorsunuz?

Cehaletin en büyük özelliği yeni şeyler öğrenememektir.

Çok cahilsiniz. Bıkkınlık veriyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

İşte Allah'ın delilleri. Bu kadar delilden sonra artık hala inanmıyorsanız şaşar kalırım. Bakın çok güzel deliller bunlar. İşte leylekten geldiğimizin kanıtları :)

Rum Suresi : 20. Sizi topraktan yaratması, O'nun (varlığının) delillerindendir. Sonra siz, (her tarafa) yayılan insanlar oluverdiniz.

Rum Suresi : 21. Kaynaşmanız için size kendi (cinsi)nizden eşler yaratıp aranızda sevgi ve merhamet peydâ etmesi de O'nun (varlığının) delillerindendir. Doğrusu bunda, iyi düşünen bir kavim için ibretler vardır.

Rum Suresi : 22. O'nun delillerinden biri de, gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin değişik olmasıdır. Şüphesiz bunda bilenler için (alınacak) dersler vardır.

Rum Suresi : 23. Gece olsun gündüz olsun, uyumanız ve Allah'ın lütfundan (nasibinizi) aramanız da O'nun (varlığının) delillerindendir. Gerçekten bunda, işiten bir kavim için ibretler vardır.

Rum Suresi : 24. Yine O'nun delillerindendir ki, size korku ve ümit vermek üzere şimşeği gösteriyor, gökten su indirip ölümünün ardından arzı onunla diriltiyor. Doğrusu bunda, aklını kullanan bir kavim için (alınacak) dersler vardır.

Rum Suresi : 25. Göğün ve yerin O'nun buyruğu ile durması da O'nun (varlığının) delillerindendir. Sonra sizi topraktan bir çağırdı mı hemen (kabirlerinizden) çıkıverirsiniz.

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

3 şıkmış tamda kendinizi tarif etmişiniz asıl siz inadına gerçekleri görmek istemiyorsunuz kafanızı kumdan çıkarın artık

Sitelerde Paylaş

Akıl ortak noktamız olduğu zaman sizinle kolay analaşırız.

Kimse kendini kandırmaya çalışmıyor. Size gıcıklık yaparak hareket eden inanmış sizden başkası değildir.

Evet bir siz ve biz olayı var ama (her insan inançlı doğar diyen sizsiniz) okumadan, anlamadan bu çemberi kırmak o kadar kolay değil.

Biraz empati yapın ve ateistlerin sorularını da, yanıtlarını da siz okuyuverin. Aademlere, duvar eğri örülmüş bu yüzden yıkık ve orada bir bina yok artık diyoruz ama serap görmeye devam ediyorlar gerçeğini, bu sözleriniz değiştirmiyor.

Bir milyar dolarlık bir fabrikayı, bir milyon dolara, adamlarına sattılar diyorsunuz da toplum burada bir hırsızlık olduğunu anlamıyor.

Şimdi, güneşin etrafında dönen dünya ve diğer gezeğenlerin, tanrı kırbaçlıyarak mı dönmelerini sağlıyor. Yoksa, her birinin sahip olduğu orantısız güç bunları birbirine bağımlı mı kılıyor ve düzen böyle mi sağlanıyor.

Bir sınıfta öğrenciler, sınıfta uyumlu yaşamak için kurallar üretir, bu kurallara uyan robotlar gibi yaşarsa o sınıftaki öğrencilerin bir tanrı başkana ihtiyaçları kalmaz.

Ayrıca, düzensizlik diye bir şey yoktur. Her düzensizliğin olduğunu düşündüğün bir yerde de düzen vardır.

Evren kendi kendinin yaratıcısıdır. Kendini, sürekli yok edip yeniden yaratır. O, öncesiz ve sonrasız olandır. Yeni bir tanrı aramaya gerek yok bu yüzden.

Anne baba ve çocuklar arasındaki çeşitli olaylara sizde raslamıştırsınız. Kimi zaman büyüklerden birnin söylediği yalan, hayat boyu gerçek olarak yaşanabiliyor. Öyle ise, buradan ne çıkartıyoruz: Her şeyin olduğu gibi, her sözün de bir gücü vardır, hayatı sürekli şekillendiren. Ve bu yüzden, tanrı masalı, insanlık tarihinde hoş bir anı olarak kalacaktır.

Sözlerinle ilgili değil ama yeni bir konu açmaktansa(teistçe bir tanımlama oldu ama..) buraya yazmak istedim.

Kendini bulanlara= Teist

Kendini arayanlara= Ara geçiş formu

Kendini gerçekleştirenlere = Ateist

Sitelerde Paylaş

Bu ''Evrende düzen var,'' diyenleri çırılçıplak soyup kutuplara atacaksın var ya. Görsünler, ondan sonra düzeni.

Her düzensizlik diye adlandırılan şeyin içinde bir düzen yok mudur? Düzensizlikte bir düzendir. Tıpkı belli aralıklarla tekrarlanan her sesin ritim oluşturması gibi.Bu, hoşumuza gitmeyen sesler olsa bile böyle...

Sitelerde Paylaş

Adamalar "Bırak bu argümanları diyorlar.

senin sorunun din tartışmasında çok tecrübesiz olman.

Sen de ilk defa ateistle karşılaşan her teist gibi aynı hataya düşüyorsun.Senin o çok basit argümanalrını daha önce kimse düşünemedi, kimse gelip ateistlere bu soruları sormadı, sen çok zekisin, tanrının özel bir kulusun ve ateizmi tek başına yıkabilmen için sana bu üstün zeka bahşedildi sanıyorsun.

Ateislter ''bırak şunu'' diyorlarsa, o argüman sen den önce milyonlarca kez tartışılmış ve çürülmüştür ve atelere artık bıkkınlık vermiştir.

Ateistlere soru sormadan önce biraz araştırın.Ateizmin gerçek temmelleri nedir. Herkes taarfından sorulan sabit kalıplaşmış sorulara cevapları nedir bir bakın.Ateizm yeni değil. Biz gökten inmedik ateist olarak, onca akıl, düşünce, bilim varetti ateizmi. Sizce biz bu noktaya gelene kadar sizin o çocuk zekası seviyseindeki argümanlarını hiç düşünememişmiyiz yani? Düşünememiş olsak bile siz aynı şeyi zaten tekrar edip duruyorsunuz. Bu kadar basit şeyleri aşamamış olsak biz neyimize güvenip ateist olalım -birazcık akıl mantık yürütün bari.

Kendinizi rezil ediyorsunuz sadece.

Sitelerde Paylaş

İşte Allah'ın delilleri. Bu kadar delilden sonra artık hala inanmıyorsanız şaşar kalırım. Bakın çok güzel deliller bunlar. İşte leylekten geldiğimizin kanıtları :)

Rum Suresi : 20. Sizi topraktan yaratması, O'nun (varlığının) delillerindendir. Sonra siz, (her tarafa) yayılan insanlar oluverdiniz.

Rum Suresi : 21. Kaynaşmanız için size kendi (cinsi)nizden eşler yaratıp aranızda sevgi ve merhamet peydâ etmesi de O'nun (varlığının) delillerindendir. Doğrusu bunda, iyi düşünen bir kavim için ibretler vardır.

Rum Suresi : 22. O'nun delillerinden biri de, gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin değişik olmasıdır. Şüphesiz bunda bilenler için (alınacak) dersler vardır.

Rum Suresi : 23. Gece olsun gündüz olsun, uyumanız ve Allah'ın lütfundan (nasibinizi) aramanız da O'nun (varlığının) delillerindendir. Gerçekten bunda, işiten bir kavim için ibretler vardır.

Rum Suresi : 24. Yine O'nun delillerindendir ki, size korku ve ümit vermek üzere şimşeği gösteriyor, gökten su indirip ölümünün ardından arzı onunla diriltiyor. Doğrusu bunda, aklını kullanan bir kavim için (alınacak) dersler vardır.

Rum Suresi : 25. Göğün ve yerin O'nun buyruğu ile durması da O'nun (varlığının) delillerindendir. Sonra sizi topraktan bir çağırdı mı hemen (kabirlerinizden) çıkıverirsiniz.

Bu ayetler de açık bir şekilde ispatlamış. Fakat benim hikayeme bakmak gerekirse ben şu ayet ile ikna oldum ve islama döndüm;

"bu kur'an allah'tan başkası tarafından uydurulmuş bir şey değildir." Yunus 37

Sitelerde Paylaş

Bu ayetler de açık bir şekilde ispatlamış. Fakat benim hikayeme bakmak gerekirse ben şu ayet ile ikna oldum ve islama döndüm;

"bu kur'an allah'tan başkası tarafından uydurulmuş bir şey değildir." Yunus 37

Yani Allah uydurmuş? :lol:

:) güzel noktadan yakalamışsın, bu cümleyi anlamazlar ama.

Neyi anlarlar ki? -_-

Sitelerde Paylaş

Yıllarca açıklayamadığınız şeyleri bir yaratıcıya maal ettiniz... Ne yazık !

Senin soruların ve çıkmazların milyon yıl öncesinde de vardı.

Şimşekleri açıklayamadılar ---> tanrının gazabı dediler...

volkanik patlamaları anlamadılar ---> tanrı kurban istiyor dediler...

bu ve bunun pek çok örnek var... Aslında siz hep gördüğünüzü anlamak yerine ondan kurtulmak için, kendi korkularınızdan sıyrılmak için bir şeylere tutunmaya çalıştınız...

Anla dostum tanrı yok, allah yok. Bilim dünyanın oluşumunu da yakın zamanda sağlam kanıtlarla açıklayacaktır yakın zamanda açıklayamasa bile bir gün her şey pozitif bilim ışığında aydınlanacaktır. Bu yüzden biraz güçlü olun, dik durun, hiç bir şeye ihtiyacınız yok...

Sitelerde Paylaş

'''Adamlara diyoruz "Bak arkadaş köyün Muhtarı olmadan olmaz. Öyleyse bu Kainatın bu muhteşem düzenin bir ustası bir sahibi vardır."'''

muhtarın kendi kendine oluşacağına inanıyorsunda köyün kendi kendine oluşacağına neden inanmıyorsun onu çözemedim.

ayrıca,sen tanrının var olduğunu sanıyorsan bu tanrı var anlamına gelmez,dünyanın düzenini dinler bozmuştur.

sana 10 puanlık uzman sorusu,söyle bakalım senin tanrını kim yarattı?

ben cevabı biliyorum,bakayım sende biliyormusun.

Sitelerde Paylaş

'''Adamlara diyoruz "Bak arkadaş köyün Muhtarı olmadan olmaz. Öyleyse bu Kainatın bu muhteşem düzenin bir ustası bir sahibi vardır."'''

muhtarın kendi kendine oluşacağına inanıyorsunda köyün kendi kendine oluşacağına neden inanmıyorsun onu çözemedim.

ayrıca,sen tanrının var olduğunu sanıyorsan bu tanrı var anlamına gelmez,dünyanın düzenini dinler bozmuştur.

sana 10 puanlık uzman sorusu,söyle bakalım senin tanrını kim yarattı?

ben cevabı biliyorum,bakayım sende biliyormusun.

Bana "suyu kim ıslattı?" soruna cevap ver bensana cevabımı söylerim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...