Jump to content

Hyloteizm-Madde Tanriciligi

Recommended Posts

Sizin delil olarak gösterdiğiniz, ilahi olduğunu iddia ettiğiniz Kur'an'dır.

Kur'an kendini Allah'ın sözleri olarak dayatıyor ve delil olarak da kendisini gösteriyor.

Bundan daha absürd bir iddia olabilir mi?

Ben peygamberim diyorum.

Kanıtınız nedir diye soruyorsunuz.

Kanıtım benim iddialarımdır diyorum.

Buna döngüsel mantık deniyor. Dinlerin tümü aynı mantığa dayanıyor. Şu resimde Bible ifadesinin yerine Quran yazarsak, müslümanların kafa yapısını resmetmiş oluruz.

break-the-cycle.jpg

Sitelerde Paylaş
  • İleti 113
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır müslümanlar o şekilde kanıt sunmazlar. Kuran'ın Allah kelamı olduğuna dair binlerce delil vardır. Peygamber Efendimizin (SAS) sözü olmasının zerre kadar bile ihtimali yoktur. Hiç bir zaman medrese yüzü görmemiş, ümmi olan (okuma yazma bilmeyen) bir insanın 40 yaşından sonra birden bire kendi kendine, fizikten, kimyadan, biyolojiden, hukuktan, sosyolojiden, astronomiden, meteorolojiden bahsetmesi mümkün değildir. Üstelik kafirler tarafından Muhammedül Emin (Güvenilir Muhammed) lakabıyla anılan en ufak bir yanlışı, hatası, yalanı olmayan bir insanın 40 yaşından sonra tüm kabilesini karşısına almak pahasına birden bire yalan söylemeye başlamasının düşünülmesi akla ziyan bir durumdur.

Kuran'ın Allah kelamı olduğunun delillerini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/13634/kuran-i-kerim-in-allah-kelami-oldugunun-delilleri-nelerdir.html

Sitelerde Paylaş

Hayır müslümanlar o şekilde kanıt sunmazlar. Kuran'ın Allah kelamı olduğuna dair binlerce delil vardır. Peygamber Efendimizin (SAS) sözü olmasının zerre kadar bile ihtimali yoktur. Hiç bir zaman medrese yüzü görmemiş, ümmi olan (okuma yazma bilmeyen) bir insanın 40 yaşından sonra birden bire kendi kendine, fizikten, kimyadan, biyolojiden, hukuktan, sosyolojiden, astronomiden, meteorolojiden bahsetmesi mümkün değildir. Üstelik kafirler tarafından Muhammedül Emin (Güvenilir Muhammed) lakabıyla anılan en ufak bir yanlışı, hatası, yalanı olmayan bir insanın 40 yaşından sonra tüm kabilesini karşısına almak pahasına birden bire yalan söylemeye başlamasının düşünülmesi akla ziyan bir durumdur.

Kuran'ın Allah kelamı olduğunun delillerini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/13634/kuran-i-kerim-in-allah-kelami-oldugunun-delilleri-nelerdir.html

Verdiğiniz bu kaynak Kur'an'a dayanarak Kur'an'ın Allah'ın kelamı olduğunu söylüyor.

Ben de peygamberim diyorum.

Kaynak olarak da peygamber olduğu iddiamı gösteriyorum.

Buyurun bundan yakın.

Muhammed hakkındaki iddialarınızın hepsi yanlıştır.

O zat-ı muhterem zaten yaşamamıştır. Fiktif bir kahramandır Muhammed.

Sitelerde Paylaş

Olur mu oyle sey. Mute svasi peygamber efendimiz hayattayken bizansla yapilmisti. Bu savas bizans kaynaklarinda vardir. Peygamber efendimizin bizans impatratoru herakliosa ve diger hukumdarlara gonderdigi mektuplar var. Bunlardan biri topkapi sarayinda. Peygamber efendimiz vvefat ettikten. 3 yilsonra yine bizansla cok buyuk bir savas yapildi. Yermuk savasi. Bizans bu savasi kaybettiginde elinden once suriye sonra tum ortadagu cikti. Bunlarin hepsi bizans kaynaklarinda batililar tarafindan dile getirilmistir. Vikipediada hepsi mevcut

Sitelerde Paylaş

Olur mu oyle sey. Mute svasi peygamber efendimiz hayattayken bizansla yapilmisti. Bu savas bizans kaynaklarinda vardir. Peygamber efendimizin bizans impatratoru herakliosa ve diger hukumdarlara gonderdigi mektuplar var. Bunlardan biri topkapi sarayinda. Peygamber efendimiz vvefat ettikten. 3 yilsonra yine bizansla cok buyuk bir savas yapildi. Yermuk savasi. Bizans bu savasi kaybettiginde elinden once suriye sonra tum ortadagu cikti. Bunlarin hepsi bizans kaynaklarinda batililar tarafindan dile getirilmistir. Vikipediada hepsi mevcut

Topkapı sarayındaki sözde kutsal emanetlere radyometrik karbon 14 tarihleme testi yapılmasına neden izin verilmiyor? Asla müsahade etmiyorlar. Sante çıkacaklar da ondan dolayı.

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Evrensel insan dangalağının beni yıllar önce aklı sıra kategorize etmeye çalıştığı başlıklardan biri. (Ben Ateist Bakış - başlıktaki nikim geçici hesap)

Bu arada kendisi idealizmde benim rastladığım en usta maniplatörlerden biridir.

İdealizm saçmalığının ustalarındandır. Buna lafım yok.

Ama inanç işte. İnanca mahkum bir bilinç.

Şimdi bilinci ne durumda bilen varsa yazsın.

tarihinde Materyalist Bilinç tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...