Jump to content

Tanrı'ya nereden gidilir acaba? diye sordu Domuzcuk.

Recommended Posts

ne görmüş resimde merak ettim söyle söyle ^_^

Sevgili quaeritur nubes.

Z__ arkadaş 4. resimde iluminatinin bir simgesini görmüş: İçinde tek göz bulunan piramit.

Bu keşfini ulu orata burada yazmaya çekiniyormuş!

:o

Ulu DK o gün benim gözlerime perde çekmiş olmalı, aradım, aradım göremedim.

SAğolsun yüce DK gözümdeki perdeyi artık kaldırmış. Bu gün ilk bakışta elimle koymuş gibi buldum.

Kutsal DK-resminden anlaşılacağı gibi, iluminati de Mabet Tepesinde bulunuyor.

Böylece Kutsal Kitap'ımın bir mucizesine daha şahit oluyoruz.

İluminati elbette Mabet Tepesinde bulunacak. Ne de olsa iluminatinin kaynağı haciliye devrinden kalma kokuşmuş dinler.

Ulu DK en büyüktür!

Sizden kimseler zannetmesinler:

“Tanrı’yı bilmeyenler eksiktirler”

Sizlere bir sır verile

Ve bu herkese söylene:

ayetleri gereği Kutsal Kitap'ımda hiç bir şey gizli saklı kalmasın.

Ve yine

Sizden kimseler zannetmesinler:

“Tanrı’yı bilmeyenler eksiktirler”

Sizlere bir sır verile

Ve bu herkese söylene:

ayetleri gereği bir sır daha vereyim:

Çıplak insanları içeren resimde çıplaklığından utanan 3 kişi var! Bakın kimmiş onlar!

Hemen peşinden bir sır daha ekliyeyim:

Aynı resimde bir çocuk elinde bir kitap tutmuş. Kitabın ismi "Kralın Yeni Elbiseleri ve Diğer Masallar."

Hani bir masalda halk; çıplak kralın olmayan elbiselerini hayran hayran seyreder gibi yaparken, bir çocuk "Aaaaaa! Kral çıplak!" diye haykırıyor ya...

İşte o masal, o kitap. :D

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili quaeritur nubes.

Z__ arkadaş 4. resimde iluminatinin bir simgesini görmüş: İçinde tek göz bulunan piramit.

SAğolsun yüce DK gözümdeki perdeyi artık kaldırmış. Bu gün ilk bakışta elimle koymuş gibi buldum.

İluminati elbette Mabet Tepesinde bulunacak. Ne de olsa iluminatinin kaynağı haciliye devrinden kalma kokuşmuş dinler.

Ulu DK en büyüktür!

Ve yine

Çıplak insanları içeren resimde çıplaklığından utanan 3 kişi var! Bakın kimmiş onlar!

Aynı resimde bir çocuk elinde bir kitap tutmuş. Kitabın ismi "Kralın Yeni Elbiseleri ve Diğer Masallar."

Hani bir masalda halk; çıplak kralın olmayan elbiselerini hayran hayran seyreder gibi yaparken, bir çocuk "Aaaaaa! Kral çıplak!" diye haykırıyor ya...

Sevgiler

Ben ve oglum o isarete cok dikkatli ve buyultec ile baktik. Yalniz ucgeni gorduk te ortasindaki isareti goze benzetemedik,

En iyisini Alacatan bilir, o herseyin belirticisi ve bildiricisidir de; henuz kendisini bulup ta soramadim. :)

Sitelerde Paylaş

Sevgili quaeritur nubes.

Ulu DK en büyüktür!

Ve yine

Sevgiler

YETER artık. tanımadığınız hiç muhatap olmadığınız biriyle böyle alay edercesine yorum yapma hakkını size kim veriyor. utanın diyorum yaşınızdan başınızdan. burada söylemek istemememin sebebi. iluminatinin satanizmi yaymaya çalıştığı biliniyor. böyle dinin ve Allahın olmadığını yazan bir kitap ta ilumnatinin simgesinin ne işi var peki, söyler misiniz? müslüman arkadaşların ağızlarına laf vermek istemedim sadece ayıp ayıp. dalga geçmeyin artık ben çok rahatsız oluyorum. bi yerdede bi rahat verin be kardeşim. huzurlu bi ortam istiyorum ben burayada mı gelmiyim sizler yüzünden. neymiş bu arkadaş günlük hayatta kimseye laf edemiyorsunuz tabii gelip burada ona buna sövüyorsunuz, dalga geçiyorsunuz. bıkmadınız aşağılayıp, hakaret edip dalga geçmekten. böyle bi foruma üye olduğum için utanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben ve oglum o isarete cok dikkatli ve buyultec ile baktik. Yalniz ucgeni gorduk te ortasindaki isareti goze benzetemedik,

En iyisini Alacatan bilir, o herseyin belirticisi ve bildiricisidir de; henuz kendisini bulup ta soramadim. :)

NE DİYİM ben size bilmiyorum ki. dalga geçeni görmüş hemen atlamışsınız. keşke sizinle hiç muhatab olmasaydım. anlamalıydım zaten burada nasıl biri olabilirdi ki, merak ettiniz ben de salak gibi size msj gönderdim.

Sitelerde Paylaş

NE DİYİM ben size bilmiyorum ki. dalga geçeni görmüş hemen atlamışsınız. keşke sizinle hiç muhatab olmasaydım. anlamalıydım zaten burada nasıl biri olabilirdi ki, merak ettiniz ben de salak gibi size msj gönderdim.

Ne demek istedigini algilayamadim. Basligin yazari konuyu acikladigi icin ben de kendi gorusumu dile getirdim. Dolayisi ile aramizdaki gecen mesajlasmayi aciklayan ben degil; siz oldugunuz.

Ayrica ben dalga da gecmedim. Sadece onun irinik yanasimina ben de ironik yanit verdim.

O yuzden "anlamaliydim/zaten burada nasil biri olabilirki" gibi imali dilinizi ya aciklayiniz, ya da ima etmek yerine ne demek istiyorsaniz direk yaziniz.

Ben bu konuda sizde bir alinganlik seziyorum, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

Sevgili evrensel-insan.

Bak ve sen de şahit ol yüce DK'nın hikmetine ve kerametine!

Yüce DK herkese hitapediyor. Yaşına, bilgisine, tecrübesine ve komplekslerine uygun olarak.

Z__'dee illuminatiyi ön plana çıkarıyor. Ne de olsa Dan Brown romanında heyecanlı maceralarla epeyce illuminati reklamı yaptı.

Benim gözüme bir kaç gün perde çekti yüce DK. Bu yüzden illuminati simgesini göremedim.

SAna ve oğluna illuminati sembolünü büyüteçle dahi göstermedi. Piramit yerine ancak bir üçgen görebildiniz.

Görüyorsun değil mi şu hikmetin büyüklüğünü, yüceliğini! Herkese gönlüne göre veriyor yüce DK.

Ve yine iman ederim ki, DK en büyüktür!

DK'dan başka DK yoktur!

Bak bu cümlende DK'nın yanına başka DK'ları koymana şaşırdım ve de alındım ve de kırıldım ve de üzüldüm ve de hayal kırıklığına uğradım ve de yüce DK'dan sana doğru yolu nasip etmesini diledim.

Alcatan'ı elbette bulamzsın. Alcatan'a elbette soramzsın. Çünkü o sahte DK'dır. Bu yüzden o hiç bir şey bilemez. Her şeyin en iyisini, en doğrusunu, en güzelini, en yücesini, en şirinini, en kerametlisini yüce DK bilir.

Hiç uzaklara gitmeye gerek yoktur.

Her sorunun cevabı yüce DK bu başlıkdaki Kutsal Kitap'ıyla insanoğluna ve de cinoğluna ve de hayvanoğluna ve de bitkioğluna ve de bakterioğluna ve de virüsoğluna ve de her türlü mahlukata bildirmiştir.

Mesela neden tilkinin boynunda dürbün var?

Mesela illuminati... pardon üçgen lavhası Mabet Tepesini gösterirken, Güneş, Ay ve Yıldız levhası sola doğru, balık levhası ise sağa doğru..

Mesela Domuzcuk Kirpiciğe neden göz kırpıyor?

DK'dan başka başka DK yoktur!

Amin!

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Sevgili evrensel-insan.

Bak ve sen de şahit ol yüce DK'nın hikmetine ve kerametine!

Yüce DK herkese hitapediyor. Yaşına, bilgisine, tecrübesine ve komplekslerine uygun olarak.

Z__'dee illuminatiyi ön plana çıkarıyor. Ne de olsa Dan Brown romanında heyecanlı maceralarla epeyce illuminati reklamı yaptı.

Benim gözüme bir kaç gün perde çekti yüce DK. Bu yüzden illuminati simgesini göremedim.

SAna ve oğluna illuminati sembolünü büyüteçle dahi göstermedi. Piramit yerine ancak bir üçgen görebildiniz.

Görüyorsun değil mi şu hikmetin büyüklüğünü, yüceliğini! Herkese gönlüne göre veriyor yüce DK.

Ve yine iman ederim ki, DK en büyüktür!

DK'dan başka DK yoktur!

Bak bu cümlende DK'nın yanına başka DK'ları koymana şaşırdım ve de alındım ve de kırıldım ve de üzüldüm ve de hayal kırıklığına uğradım ve de yüce DK'dan sana doğru yolu nasip etmesini diledim.

Alcatan'ı elbette bulamzsın. Alcatan'a elbette soramzsın. Çünkü o sahte DK'dır. Bu yüzden o hiç bir şey bilemez. Her şeyin en iyisini, en doğrusunu, en güzelini, en yücesini, en şirinini, en kerametlisini yüce DK bilir.

Hiç uzaklara gitmeye gerek yoktur.

Her sorunun cevabı yüce DK bu başlıkdaki Kutsal Kitap'ıyla insanoğluna ve de cinoğluna ve de hayvanoğluna ve de bitkioğluna ve de bakterioğluna ve de virüsoğluna ve de her türlü mahlukata bildirmiştir.

Mesela neden tilkinin boynunda dürbün var?

Mesela illuminati... pardon üçgen lavhası Mabet Tepesini gösterirken, Güneş, Ay ve Yıldız levhası sola doğru, balık levhası ise sağa doğru..

Mesela Domuzcuk Kirpiciğe neden göz kırpıyor?

DK'dan başka başka DK yoktur!

Amin!

Sevgiler

Kusura bakma ama, benim Alacatan'im senin DK'ni dover. Onun gunduzunu geceye cevirir de, gittigi yeri bilmez, oldugu yerde kalir.

Alacatan'in bildiginin ne oldugunu bile bilemez, senin DK'an.

Istiyorsan Dark Prince lakapli yazara sorabilirsin.

Neyse Alacatan benim ondan bahsetmeme ihtiyac bile duymaz. Cunku o kendini hissettirendir, en iyisini o bilir, o dusunur ve o yapar.

Alamin.

Sitelerde Paylaş

YETER artık. tanımadığınız hiç muhatap olmadığınız biriyle böyle alay edercesine yorum yapma hakkını size kim veriyor. utanın diyorum yaşınızdan başınızdan. burada söylemek istemememin sebebi. iluminatinin satanizmi yaymaya çalıştığı biliniyor. böyle dinin ve Allahın olmadığını yazan bir kitap ta ilumnatinin simgesinin ne işi var peki, söyler misiniz? müslüman arkadaşların ağızlarına laf vermek istemedim sadece ayıp ayıp. dalga geçmeyin artık ben çok rahatsız oluyorum. bi yerdede bi rahat verin be kardeşim. huzurlu bi ortam istiyorum ben burayada mı gelmiyim sizler yüzünden. neymiş bu arkadaş günlük hayatta kimseye laf edemiyorsunuz tabii gelip burada ona buna sövüyorsunuz, dalga geçiyorsunuz. bıkmadınız aşağılayıp, hakaret edip dalga geçmekten. böyle bi foruma üye olduğum için utanıyorum.

Cik cik cik...

DAlga geçtiğimi nerden çıkardın yav?

Burası fikir ortamıdır. Fikirlere cevap da verilir, fikirlerle alay da edilir, dalga da geçilir.

FAkat ben dalga geçmedim. Henüz dalga geçmedim.

Eğer dalga geçmek gibi bir niyetim olsaydı, bunu yanlış anlaşılmaya yer vermeden yapardım. Ve okuyan herkes bunun bir dalga geçme olduğundan şüphe duymazdı.

Sen ortaya bir soru attın. Merak eden bir arkadaşı tersledin ve senin illuminati düşüncene katılmayanların düşüncelerini dalga geçmek gibi algılıyorsun.

Güya içindeki illuminati simgesini kimse görmesin, kimse Kutsak Kitap Domuzcuk ve Kirpicik'de satanizm saklı düşüncesine kapılmasın diye Kutsal Kitapım Domuzcuk ve Kirpicik'i korumaya kalkıyorsun.

Kutsal Kitapım Domuzcuk ve Kirpicik'in korunmaya ihtiyacı yoktur!

Kutsal Kitapım Domuzcuk ve Kirpicik herkese açıktır. İçindeki her kelime, her resim, her simge yerli yerindedir.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Dostlar, bu ne yüce bir kitap, apaçık, uluorta, herkesin anladığı kadar yorumlamaya müsait indirilmiş. Ben kelebeğe takıldım,resim resim gezindim tüm gerçekleri, ben o kelebekte özgürlük ve yüce DK nın kutsal aydınlanmaya uçuşunu gördüm. kalbimle değil, gayet akıllı uslu DK nın düşünelim diye yarattığı beyin ile. tüm teistleri DK nın yoluna, insan ortak paydasına davet ediyorum.

Saygılar DreiMalAli...

Sitelerde Paylaş

Dostlar, bu ne yüce bir kitap, apaçık, uluorta, herkesin anladığı kadar yorumlamaya müsait indirilmiş. Ben kelebeğe takıldım,resim resim gezindim tüm gerçekleri, ben o kelebekte özgürlük ve yüce DK nın kutsal aydınlanmaya uçuşunu gördüm. kalbimle değil, gayet akıllı uslu DK nın düşünelim diye yarattığı beyin ile. tüm teistleri DK nın yoluna, insan ortak paydasına davet ediyorum.

Saygılar DreiMalAli...

Yüce DK'nın doğru yolunu bulmuş bir arkadaşımız daha katıldı aramıza.

Aramıza hoş geldin sevgili e-teist kardeşim.

Çok önemli bir konuya değinmişsin. Kutsal Kitap'ımızdaki sırlardan birisi olan kelebek konusuna.

Benim maalesef derinliğine bilgim bulunmuyor kelebek konusunda.

Sende etkisini özgürlük ve kutsal aydınlanma uçuşu olarak göstermiş.

İmrendim ve hatta kıskandım seni. Ama bir o kadar da sevindim.

Heme senin adına hem de Kutsal Kitap'ımız Domuzcuk ve Kirpicik'in nelere kadir olabileceğini canlı canlı izleme şansı bulmuş olduğum için.

Ne mutlu sana.

Kelebek DK-Öncesi devirlerde hem yeniden doğuşun hem de ölümsüzlüğün sembolü imiş. Bir çok mezarda bu yüzden kelebek resimleri, kabartmalaı bulunuyormuş. Antik yunanda kelebek sembolleri can ve ruh anlamınada kullanılıyormuş.

Kelebek konusunun Kutsal Kitap Domuzcuk ve Kirpicik'de geçmesini elbet bir veya birden fazla hikmeti vardır. Bu yüzden Kutsal Kitap Domuzcuk ve Kirpicik'deki kelebek konusu enine boyuna bilim insanlarınca incelenmeye değer bir konudur. Bütün bili insanlarını bu konya eğilmeye davet ediyorum.

Kitabım, kitabım! Güzel kitabım.

Kaç günden beri özlemişim.

Bu gün yine azametine görüp yine feyz aldım, yine huzur buldum, yine içim yaşam sevinci ile doldu.

Sen en büyüksün ulu DK.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Bu kitabı pdf olarak düzenledim ama dosyayı paylaşamadım. Nereye koyabilirim?

Sevgili Baykush.

Önce teşekür ederim pdf dosyası için.

Forumumuz pdf dosyalarını kabul etmiyor.

Bu yüzden internette indirebileceğimiz herhangi bir yere koyarsan sevinirm.

Mesela https://www.rapidshare.com 'a veya senin bildiğin başka bir siteye.

Tekrar teşekürler ve

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Evet Arkadaşlar ;)

Kozmopolitin başladığı işi devam ettireyim dedim ;)

Bu PDF hali

http://www.dosya.tc/...muzcuk.pdf.html

Bunlarda farklı editörlerde kullanmak isteyenler için tek tek resimler

...

Sevgili NovembeR_.

Sana da çok çok teşekürler.

Kozmopolit arkadaşın fikrini kitabın tamamına uygulamışsın.

Ama iki noktaya değinmem lazım.

Birincisi verdiğin pdf-linki bir toolbar yüklemeden dosyayı indirmek istemiyor. Böyle ispiyonculuk yapan sitelerden ben hoşlanmıyorum.

İkincisi ve daha önemlisi ise, kozmopolit arkadaş çalışmasında pergel arkadaşın tercümesini kullanmştı. Hiç sorun deği. Hangisi hoşuna gidiyorsa onu yapması gerekir. Amaç bu çocuk kitabının reklamının yapılması. Kimin tercümesi olduğu önemli değil.

Senin çalışmanda ise, birinci ve ikinci sayfada pergel arkadaşın tercümeleri yer alırken, üçüncü sayfada benim tercümem yer alıyordu. Üçüncü sayfanın yazısı benim tercümem olsa da, resimde duvarda bulunan afişin üzerindeki yazı pergel arkadaşın tercümesi.

Afiş yazısının DreiMalAli tercümsi: Tanrı’yı bilmeyen, eksik kalmış demektir.

Afiş yazısının pergel tercümesi: Tanrı’yı bilmeyen, bir şeyleri kaçırıyor demektir.

Kitabın sonunda ise bu konu/yazı tekrar gündeme geliyor.

Üçüncü sayfadaki afiş üzerinde "Tanrı’yı bilmeyen, bir şeyleri kaçırıyor demektir." yazarken,

kitap sonunda afiş üzerinde "Tanrı’yı bilmeyen, eksik kalmış demektir." yazısı geçiyor.

Bu ise Kutsal Kitap'ımız Domuzcuk ve Kirpicik'te çelişki varmış izlemini veriyor.

Hangi tercüme hoşuna gidiyorsa, onu kullanmanı tavsiye ederim.

Ama tercümeler birbirine karışırsa, böyle garip durumların ortaya çıkması normal.

Herkesin bidiği gerçeği, "Kutsal Kitap'ımız Domuzcuk ve Kirpicik'te çelişki bulunmaz." gerçeğini elbette sen de biliyorsundur.

Biz insanlar hata yaparız ama O en doğrusunu bilir, O çelişki ve hatadan münezzehtir. :D

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Merhaba sevgili DreiMalAli :)

Şöyle yanıtlayayım.

Tercüme tercih etmem söz konusu değil; sevgili kozmopolit ilk 3 sayfayı yapmış nasılsa diye onları tekrardan yapmadım gerisini getirdim, 4den başladım açıkcası.

Bu da doğal olarak ilk ve son sayfalarda evdeki afişin değişik olması durumunu ortaya çıkarttı.

Biraz baştan savma bir çalışma oldu benimkisi kabul ediyorum.

Mesela şimdi bakıyorum yazılarda daha koyu verilebilirdi, çünkü aralıklı metin düzenini kullanınca yazılar çok resimlere kadar girdi sığması açısından...

Özetle biraz aceleci bir çalışma oldu.

Boş bir zamanımda yeniden baştan yapıcam.

Benimde hoşuma gitmedi açıkcası şuan baktığımda...

Aman takdir edersiniz ki zaman alan bir çalışma, bu hızlı ve özensiz hazırlamam bile 2 saate yakın bir vaktimi aldı.

Daha müsait bir zamanda çok daha itinalı yapacağım bu kitabı.

Dediğiniz gibi çeviren-düzenleye eklemeye de çok gerek yok aslında, sanki çok legal bir iş yaptığımız.

Ama çocuklamız uğruna böyle bir işi yapıyoruz, çünkü malum ülkemizde bırakın bu kitabın Türkçe yayımlanmasını sağlayıp satımını sağlamak, ateistim demek bile tehliklei ve suç niteliğinde.

Bunu uygun bir zamanımda çok daha iyi yapacağım ;)

Sitelerde Paylaş

Sevgili quaeritur nubes.

Gerçekten benim de dikkatimi çekmemişti. Sonradan bakınca bariz biçimde orada asılı. En ufak bir tartışmaya bile gerek olmadan. Böyle şeytanca bir kitabı şeytana tapan iluminaticilerden başkası hazırlayamazdı zaten.

Ama sonuçta bu da bir yoldur. Kendi tercihiniz.

Sizin dininiz size, bizim dinimiz bize.

Sitelerde Paylaş

Merhaba sevgili DreiMalAli :)

Şöyle yanıtlayayım.

Tercüme tercih etmem söz konusu değil; sevgili kozmopolit ilk 3 sayfayı yapmış nasılsa diye onları tekrardan yapmadım gerisini getirdim, 4den başladım açıkcası.

Bu da doğal olarak ilk ve son sayfalarda evdeki afişin değişik olması durumunu ortaya çıkarttı.

Biraz baştan savma bir çalışma oldu benimkisi kabul ediyorum.

Mesela şimdi bakıyorum yazılarda daha koyu verilebilirdi, çünkü aralıklı metin düzenini kullanınca yazılar çok resimlere kadar girdi sığması açısından...

Özetle biraz aceleci bir çalışma oldu.

Boş bir zamanımda yeniden baştan yapıcam.

Benimde hoşuma gitmedi açıkcası şuan baktığımda...

Aman takdir edersiniz ki zaman alan bir çalışma, bu hızlı ve özensiz hazırlamam bile 2 saate yakın bir vaktimi aldı.

Daha müsait bir zamanda çok daha itinalı yapacağım bu kitabı.

Dediğiniz gibi çeviren-düzenleye eklemeye de çok gerek yok aslında, sanki çok legal bir iş yaptığımız.

Ama çocuklamız uğruna böyle bir işi yapıyoruz, çünkü malum ülkemizde bırakın bu kitabın Türkçe yayımlanmasını sağlayıp satımını sağlamak, ateistim demek bile tehliklei ve suç niteliğinde.

Bunu uygun bir zamanımda çok daha iyi yapacağım ;)

Sevgili NovembeR_,

açıklamalar için teşekürler. Böyle bir şey tahmin ediyordum zaten.

Hepimizin başındaki bir sorun; daha fazla vakit harcamamak için, bir yere gelince, bu kadarı yeter diye moktalamak. Hele işin içinde bir de sabırsızlık varsaaa...

Tercümeye başladığımda iyiki sevgili IFeelGood'dan düzeltmesi için yardım istemişim.

Kitapdaki şiir çevirirken hem anlamını doğru vermek hem de kafiyeya dikkat eyme kararı almıştım. Anlamı neyse de, benim gibi şiirden anlamayan birisinin kafiyeyi uydurabilmek kaç takla atıp ne kadar vakit harcadığını tahmin edersin. İlk versiyonunu IFeelGood'a gönderdiğimde, şiirin son mısrasının çevirisine epeyce gülmüşdük. Ne olduğunu buraya yazmıyayım. Ne de olsa ucu bana dokunuyor. :D

Hiç acelemiz yok! Ne zaman vaktin olusa, o zaman yaparsın.

Not: Yayınevine mail ile sormuştum, kitabın Türkçesi var mı? diye. Türkçesi olsaydı onun reklamını yapacaktım. Hoş reklam yapmama muhtemelen hiç gerek kalmıyacaktı. Çünkü Türkiyede yer yerinden oynardı herhalde.

Maalesef o zamana kadar hiç bir yayınevi Türkçe çıkarmak için ilgi göstermemiş. Tabi malum nedenlerden dolayıdır.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...