Jump to content

AYETULLAH HUMEYNİNİN SEKS KİTABI

Recommended Posts

Hz. Muhammed, Aişe ile 18 yaşlarında evlenmiştir...

İbni Kesir'in İslam Tarihinin 5. cildinin 9. bölümünde Peygamber eşleri babında Hz Aişe kendi ağzıyla evlendiğinde 9 yaşında olduğunu söylüyor. En az 5 ravi de aynısını söylüyor.

Gerçeği saptırarak sen de bazı ateistlerr gibi davranıyorsun. Gerçek neyse o.

Hadis kitaplarında da aynı cümleler var zira ibni kesir tarihinin o kısmını hadislere dayandırır.

Araplarda ergenlikten sonra yaş başlar üfürüğü de günümüzüm üfürüğü.

Bak ben üfürük dedim sana düşen ise bunu ispatlaman..

tarihinde Martin Eden tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

.... o dönemde yaşasaydı aynı şeyi yapardı çünkü o dönem için normaldi ama bu dönem için normal değil.

Bir şeyi zamanı içinde değerlendirmeli.

O dönem kadınları diri diri mezarlara gömen bir kültürü değiştiren(öyle idda ediyorsunuz) bir peyganber bunu mu değiştiremeyecek. Savaşlar nedeni ile hem kadın sayısı fazla hem de bu sapıkça yönelim neden..

Sitelerde Paylaş

İbni Kesir'in İslam Tarihinin 5. cildinin 9. bölümünde Peygamber eşleri babında Hz Aişe kendi ağzıyla evlendiğinde 9 yaşında olduğunu söylüyor. En az 5 ravi de aynısını söylüyor.

Gerçeği saptırarak sen de bazı ateistlerr gibi davranıyorsun. Gerçek neyse o.

Hadis kitaplarında da aynı cümleler var zira ibni kesir tarihinin o kısmını hadislere dayandırır.

Araplarda ergenlikten sonra yaş başlar üfürüğü de günümüzüm üfürüğü.

Bak ben üfürük dedim sana düşen ise bunu ispatlaman..

Ne gerçeğinden bahsediyorsun?

Araplar kızlara değer vermiyordu o dönemlerde. Bir kız çocuğu, ergenliğe ilk adım bastığında yaşının hesaplanması başlıyordu. Yani Aişe 9 yaşında regl olduysa, yaşı 0 kabul ediliyordu. 9 yaşında evlenmiştir dendiğinde, aslında 18 yaşında olmuş oluyordu...

Edit: Sen ispatla bakalım 9 yaşında evlendiğini .Hadis kitapları ayet mi ki hepsini doğru kabul edelim?

tarihinde Çehov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne gerçeğinden bahsediyorsun?

Araplar kızlara değer vermiyordu o dönemlerde. Bir kız çocuğu, ergenliğe ilk adım bastığında yaşının hesaplanması başlıyordu. Yani Aişe 9 yaşında regl olduysa, yaşı 0 kabul ediliyordu. 9 yaşında evlenmiştir dendiğinde, aslında 18 yaşında olmuş oluyordu...

Edit: Sen ispatla bakalım 9 yaşında evlendiğini .Hadis kitapları ayet mi ki hepsini doğru kabul edelim?

Delirdin mi sen... Bugün evlenme yaşları arabistan 12 iran 13 . durum böyle olunca, arapların ve iranlıların bu kuralı bilmiyor olamaları düşünülemez.

Sitelerde Paylaş

Humeyni'ye ait olduğu söylenen maddeler inanılmaz. Doğrusu, bunlara inanmadım. Sebebim basit: inanılmaz. Ama beklenir mi? eh... Peki bu maddeleri Mevlana ile Muhammed ile karşılaştırma gerekçeleriniz nedir? Humeyninin bizzat(?) yazdığı maddelere karşı, ölümlerinden yüzyıllar sonra atılan iftiralar uydurulan hadisler.

Aişe meselesine gelince. Hadislere göre Aişe'nin yaşı 9. Siyer-i Nebi'ye göre 14 dolayında. Hadisler aşağılık paçavralar olduğuna göre; aklı başında insanlar olarak tarih kaydı yerine geçen Siyer'i temel alırız. Öyleyse Aişe'nin yaşı 14'dür. O da küçükmüş derseniz, beni ırgalamaz. Sıcak iklimde ergenlik yaşı erken (9, 10) filan derim. Bu da beni ırgalamaz; tarihi gerçek 14. Niye bu yaşta evlendiğini savunmak için kendimi paralamayacağım.

Tüm bunlara rağmen, aksini ispat eden buyursun. İspat edemeyecek olanlar ise pussun oturduğu yere de bu başlığa bir daha Muhammed ile Aişe kelimelerini yazmasın. Bu kadar da ucuz bir forum değildi zamanında burası. Ekşi sözlüğün şimdiki haline dönmüş.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanların hemen Muhammed'i hatırlaması çok doğal Temple Grandin. Anlatılan peygamberin küçük yaştaki (altı) bir kızla evlenmesi, o dokuz yaşındayken de gerdeğe girmesi, herkesçe bilinen ve bir dolu alimce de kabul edilen bir gerçek.

O dönemde bu tür evlilikler doğalmış, sadece müslümanlar değil hristiyanlar vs. de çocuklarla evlenebiliyormuş. Fakat müslümanlar bu işi peygamberlerinin hayatına bakarak ölümsüzleştirmiş, kendini dünyaya kapamış vs vs...

Humeyni vb insanların bugün bu sapıkça lafları etmesi, bu bağlamda normal. Onlar abartıyor ve daha da korkunç hale getiriyorlar, burası doğru ama kaynak sonuç olarak peygamber ve saz arkadaşları işte.

Başlığa konu olan kitabı, ilk iletideki o akıl dışı sapıklıkları okuduğumda araştırmıştım. 2 ciltlik bir kitapmış ve gerçekmiş.

http://www.irankultu.../tarih/imam.htm

Kitabın adı "Tahrir'l Vesileh" ki kitapsız'ın alıntıladığı iletide de kaynak belirtilmiş. Bir seks kitabı değil, İslam Fıkıhı kitabı. Yazılma nedeniyse cinsel suçların tanımlanması ve cezalarının İslam hukukuna göre neler olduğunu anlatmak.

Sitelerde Paylaş

Pekii bu kitabı okuyan var mı? Bana hala içindekiler herşeye rağmen imkansız gibi geliyor. Yani bu kadar sapıklığı bu kadar rahat kimse kaleme almaya cesaret edemez gibi geliyor. Bir yanlış bilgi olabilir.

Ben aradım, almak ve gözlerimle görmek istedim ama bulamadım katalan. Kesinlikle yalandır demiştim.

Sonra epeyce bir araştırdım ve bu sapıklıkları yazıp eleştiren bir milyon yer olmasına karşın dindarlardan herhangi bir ses seda çıkmadığını gördüm. Yanı bu yazılanlar yalan olsaydı kıyametler kopardı ve yazan siteler saldırılara uğrardı. Hepsi de kaynağı, sayfa sayfa veriyor.

Ayrıca yukarıda link verdim. Kitap, İran Kültür Evi adlı, İran bayrağıyla yayın yapan bir yer. Kitap, Humeyni'nin eserleri arasında bulunuyor. Sayfanın en sonunda, 39. sırada duruyor kitap.

Her şeye rağmen.. yalan ise, özür diler konuyu kaldırırız tabii ki.

Sitelerde Paylaş

"Forum ucuzladı" diye dem vurduğum için affedersin. Haksız bir ithamdı belki.

Fakat politik doğru olarak

"aman efendim, insanlar küçük yaşta kızla evlenmek için Muhammed'i örnek alıyorlar, o başlatmış" diyemem.

Hakperest ve müslim (ikisinin bir araya gelmiş hali) olarak

Muhammed ve Aişe hakkındaki 6 ve 9 yaş meselesinin kötü niyetli rivayetlere dayandığını, doğrusunun o zaman tutulmuş kayıtlardan hesaplanabildiğini

her fırsatta söyleyeceğim.

Bu başlıkta herkesin yazdığı yanlıştır. Kitlelerin böyle inanmak için geçerli sebebi olsa da yanlışı mazur göremem.

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Humeyni'yi tam anlamıyla sevebilmem mümkün değil. "sünnilerin mallarının şii ehline helal olduğunu" neyan eden adam İslam dünyasında düalizm yaratmaktadır.

Nasıl ki eskiden germen dünyasının liderliğin kim üstlenecek yanıtı belli değil idiyse (prusya mı avusturya mı). Bugün buna benzer bişey İslam dünyası için de geçerli...

Sitelerde Paylaş

Humeyni'yi tam anlamıyla sevebilmem mümkün değil. "sünnilerin mallarının şii ehline helal olduğunu" neyan eden adam İslam dünyasında düalizm yaratmaktadır.

Nasıl ki eskiden germen dünyasının liderliğin kim üstlenecek yanıtı belli değil idiyse (prusya mı avusturya mı). Bugün buna benzer bişey İslam dünyası için de geçerli...

sünniler'de bir lider deği lde genel olarak tüm halk şiirler hakkında binbir tane pislik saçarken ortaya, bir zorba şii lideri "sünnilerin malıbize helal" dedi diye mi kötü oldu? yıllardır adamlarda ana avrat bacı bırakmadınız be... dönün bir kendinize bakın kokuşmuş bir durumda sünnilik... şiilik yine bir noktada haklı...

Sitelerde Paylaş

tam anlami ile degilse bile, KILini tüyünü seversin :D

o seni TAM anlami ile severdi ama...

(bu dingiller ne yazdiklarinin ve nasil bir cehalet sergilediklerinin farkinda degiller.)

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tek delikli memelilere örnek kirpi. Ötekiler çift delikli. İki deliğin de vazgeçilmez olduğunu kabul ediyorum. Ama yerlerini bilsinler baş olmaya haşa kalkmasınlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...