Jump to content

"Ol dedi oldu" Teorisi...

Recommended Posts

Baska soru?

Ben cevabımı aldım.

Ikinci sorunun cevabina gecelim, hayir. Ilk insanin evrimine tanik olmadigimi, olamayacagimi bilmek icin uzay muhendisi olmaniza gerek yok. hatta muhendis olmaniza gerek yok...Ilk insanin nasil evrildigine dair fosil kayitlarimiz var, tahminlerimiz var.

Demek ki neymiş? Kesin bilgiye sahip değilmişsiniz ancak zanna uyuyormuşsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 537
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her an her zaman.

Koy bir kiymayi disariya tut uzun sure sicakta, ustunde kurtlarin olustugunu gorursun.

Gomdugun oluyu ara ara gozle etlerinin curudugunu gorursun.

Ac BBC'yi yeni turleri yok olan turleri degisime uygrayan turleri gorursun.

menunun fetusa fetusun bebege degistigini gorursun v.s.

Daha siralayayim mi?

Evrensel insan, bunlar evrim kanıtı diyorsun ya... Sakın ola bir daha evrimi savunuyorum diye çıkma ortaya. İnan şuan kahkaha attım resmen. Bilmediğiniz şeylere yorum yaparsanız böyle komik duruma düşersiniz. Dediğim gibi, hepiniz sırf ateist olduğunuz için, otomatikman evrimcisiniz. Savunduğunuz teoriyi bilmeden burada bizlere malzeme çıkarmayın.

Eğer bundan sonra evrim hakkında yorum yaparsan bu iletini karşında bulacaksın...

:D :D :D :D :D

tarihinde Çehov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Bay Kuş", komik olma, dünyada 7 milyar insan ateist olsa ben olmam. Benim çok şükür bir aklım var. Asla Allah'a inanmaktan vazgeçmem. Çünkü ben O'na körü körüne değil, sağlam bir inançla bağlıyım. Her yaratılan şeyde, varlığını anlıyorum...

Sitelerde Paylaş

Evrensel insan, bunlar evrim kanıtı diyorsun ya... Sakın ola bir daha evrimi savunuyorum diye çıkma ortaya. İnan şuan kahkaha attım resmen. Bilmediğiniz şeylere yorum yaparsanız böyle komik duruma düşersiniz. Dediğim gibi, hepiniz sırf ateist olduğunuz için, otomatikman evrimcisiniz. Savunduğunuz teoriyi bilmeden burada bizlere malzeme çıkarmayın.

Eğer bundan sonra evrim hakkında yorum yaparsan bu iletini karşında bulacaksın...

:D :D :D :D :D

Oylemi anlat ta ogrenelim evrim ne imis o zaman?

Sitelerde Paylaş

Oylemi anlat ta ogrenelim evrim ne imis o zaman?

Evrim senin bildiklerinle en ufak ilgili değil.

Yaşam kimine göre, sıcak bir su birikintisinde, kimine göre de abiyogenez ile, inorganik maddelerin, zamanla organik bileşenlere dönüşmesiyle başlamış.

Sonra bir süre sonra, ortaya çıkan ilk canlı, zaman ilerledikçe, diğer türlere ayrılmış, memeliler, sürüngenler, solungaçlılar vs...

Balıklar, bulundukları ortamda, su birikintilerinden, diğer birikintilere zıplaya zıplaya, ilerki nesillerde ne hikmetse sürüngenlere evrilmişler.

Diğer bir kol olan primatlarsa, yüksek otların arasında avcılık yaparken veya yırtıcılardan kaçarken, 4 ayaklarının üzerinde koşmak zor olduğundan, "ulan 2 ayağımızın üzerinde koşşak, hem daha hızlı koşarız, hem de yüksek otlarda avımızı daha iyi seçeriz" demişler, ve ilerki nesillerde yavaş yavaş 2 ayağı üzerinde durmaya başlamışlar.

Adaptasyonlarla, ayılar mesela, kuzey kutup bölgelerinde, beyaz renge, ekvatora yakın sıcak ve ılık bölgelerde ise, boz ve koyu renklere evrilmişler..

Doğal seçilimle ise, mutasyonlar sonucu 5 ayağı olan bir ceylan, iyi koşamayacağı için, yaşam mücadelesinden elenmiş, yerine, 4 bacaklı yeni nesiller meydana gelmiş, böylece daha hızlı koşan ceylanlar, aslanımsızlardan daha fazla kaçarak, nesillerinin devamını mümkün kılmış..

Vss... Vs... Bla blaaa olmuş..

Ama senin anlattıklarının evrimin e!siyle uzaktan yakından ilgisi yok. Fetüsün zamanla cenine dönüşmesi, ölünce etlerin çürümesi, bunlar doğal süreçlerin bir sonucu. Hele etlerin çürürken, zamanla kurtçukların oluşması, 18. yüzyılın ilkel bilim şartlarında uydurulmuş bir abiyogenez hikayesidir. Bugün o zamanın bilimcilerine bıyık altından gülünüyor. Etlerde oluşan kurtçuklar, sineklerin yumurtalarıyla birlikte taşıdıkları, kurtçuk larvalarından çıkıyorlar. Mesela bir eti, taze halde cam fanusun içine hava almayacak şekilde koyarsan, zamanla et çürüse bile asla kurtçuklar oluşmaz. Çünkü fanusun içine sinekler giremediği için, kurtçuk yumurtaları da sirayet edemeyecektir...

Evrim yoktur, tüm bunlar evrimcilerin hayalleridir bu arada...

Sitelerde Paylaş

Ciddi ciddi bir ateistlere bir şey sormak istiyorum

İslam Allah dünyayı yarattı dedi bilim ise bunu big-bang teorisiyle açıkladı

Allah kıyamet günü tüm evreni yok edeceğini söyledi bilim evrenin genişleme teorisyle evrenin sonu geleceğini söyledi

Birbilerinden çok farklı görünselerde benzerlik şudur islam (sedece islam değil başka dinlerde de benzer bilgiler olabilir) ve bilim ikisi de birden evrenin bir başı ve sonu vardır diyor ama bilim bunları özellikle evrenin yokolacağı öngörüsünü son 50 senede ortaya attı. Şimdi bu bilgilerin yani evrenin bir başlangıcı ve sonu olduğu bilgisinin dinlerde binlerce yıl önce bahsedilmesi biraz tuhaf değil mi ?

Yani evrenin hiç sonu gelmeyecek ama sadece tüm insanlık yok olacakta diyebilirdi. neden denmemiş Benim ilk aklıma gelen Tanrının yüceliğini kabul ettirebilmek için herşeyin yok olacağı fikrini ortaya atmış olabilirler. ÇÜNKÜ YOK OLAN DEĞERSİZDİR ! Sizin bu konudaki fikirleriniz neler ?

Siz bilimi tam anlayamamışsınız veya birileri size bilimi yanlış anlatmış.

Öncelikle bilim ile kiliseyi karıştırıyorsunuz.

Siz sanıyorsunuz ki,

Bütün bilim adamları böyle kocaman bir bina içindeki laboratuvarlarda çalışıyorlar, test yapıyorlar, sonra elde ettikleri bilgileri "bakın biz bunu bulduk, şu şu olay şöyledir" diyip millete duyuruyorlar. Hayır böyle değil. Bunu yapan orta çağda kilise ve hristiyanlık idi.

Bilim böyle değildir, açıklayayım.

Bir jargondan mesela fizikten mezun olan bir bilimci devletin veya kendi bütçesinin verdiği imkanlar doğrultusunda bir laboratuvar açar. (A laboratuvarı olsun adı) Burada çeşitli asistanlarla, kendi düzeyindeki veya üstündeki diğer fizikçiler ile çalışır, testlerde bulunur, matematiksel hesaplamalar yaparlar.

Belirli sonuçlara ulaştıklarında ve bu sonuçlardan belirli bir teori oluşturduklarında bunu bir kitap halinde yayınlar veya döküman veya makale halinde medya ile paylaşırlar. Ardından başka bir ülkedeki veya eyaletteki veya şehirdeki veya kıtada ki bir laboratuvardan veya yalnız(kendi başına takılan) bir bilimciden ilgili araştırmaya veya teoriye yönelik cevap gelir. "Sizin şöyle şöyle araştırmanız teoriniz varmış, ben(biz) şu şu sebeplerden dolayı teorinizi destekliyoruz" veya "şu şu detaylardan dolayı teorinizi doğru bulmadık" gibisinden.

Bunun gibi dünyanın çeşitli yerlerinden ilgili teoriye dair düşünceler-makaleler veya karşıt tezler yayınlanır ve paylaşılır. Tüm bunlar yaşanırken medya bütün bu olup bitenleri, bilimciler arasındaki yazışmaları ve bilimcilerin kitaplarındaki birbirlerine atıfta bulunduğu yerleri takip eder ve halk ile paylaşır.

Bilim, kilise gibi bir organizasyon değildir. Bilim sadece bir kavramdır. Yani bir teoriyi, bilim savunamaz veya üretemez bunu yapan bilimciler, bilim adamları ve bilim kadınlarıdır.

Bugün bingbang teorisi bir çok bilimadamı ve bilimkadını tarafından kabul görülmüş bir teoridir, fakat bu teoriye karşıt olan teorilerde vardır. Bunun yanı sıra 2011 yılında bingbang teorisinin asılsızlığı ve şuan adını hatırlayamadım farklı yapıdaki bir teorinin daha mümkün olabileceği bilimsel çevrelerde yoğun olarak tartışılmıştı.

Gel gelelim evrenin genişleyip sonra birden çökerek son bulacağını da yine aynı şekilde bilim iddia etmez çünkü dediğim gibi bilim "bir şeyler yapabilen, bir şeyler üretebilen, bir şeyler iddia edebilen" bir kurum veya bir örgüt değildir. O sadece bir kavramdır.

Bugün bir gün evrenin çok fazla genişlemesinden dolayı soğuyacağı ve içe çöküp yok olacağını düşünen bilimcilerde vardır,

tam tersi asla soğumayacağını, ısısının düşmeyip sonsuza kadar böyle genişleyeceğini iddia eden bilimciler de vardır...

Tüm bunları geçtim bingbang teorisini kabul etmeyen veya

her şeyin küçücük atomlardan değilde, çizgisel (pipet gibi) sarmallardan oluştuğunu idda eden bilimadamları da vardır.

Umarım tüm bunlar bilimi ve bilim adamlarını daha iyi anlamınızı kolaylaştırır.

Saygılarımla

tarihinde VraeL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz bilimi tam anlayamamışsınız veya birileri size bilimi yanlış anlatmış.

Öncelikle bilim ile kiliseyi karıştırıyorsunuz.

Siz sanıyorsunuz ki,

Bütün bilim adamları böyle kocaman bir bina içindeki laboratuvarlarda çalışıyorlar, test yapıyorlar, sonra elde ettikleri bilgileri "bakın biz bunu bulduk, şu şu olay şöyledir" diyip millete duyuruyorlar. Hayır böyle değil. Bunu yapan orta çağda kilise ve hristiyanlık idi.

Bilim böyle değildir, açıklayayım.

Bir jargondan mesela fizikten mezun olan bir bilimci devletin veya kendi bütçesinin verdiği imkanlar doğrultusunda bir laboratuvar açar. (A laboratuvarı olsun adı) Burada çeşitli asistanlarla, kendi düzeyindeki veya üstündeki diğer fizikçiler ile çalışır, testlerde bulunur, matematiksel hesaplamalar yaparlar.

Belirli sonuçlara ulaştıklarında ve bu sonuçlardan belirli bir teori oluşturduklarında bunu bir kitap halinde yayınlar veya döküman veya makale halinde medya ile paylaşırlar. Ardından başka bir ülkedeki veya eyaletteki veya şehirdeki veya kıtada ki bir laboratuvardan veya yalnız(kendi başına takılan) bir bilimciden ilgili araştırmaya veya teoriye yönelik cevap gelir. "Sizin şöyle şöyle araştırmanız teoriniz varmış, ben(biz) şu şu sebeplerden dolayı teorinizi destekliyoruz" veya "şu şu detaylardan dolayı teorinizi doğru bulmadık" gibisinden.

Bunun gibi dünyanın çeşitli yerlerinden ilgili teoriye dair düşünceler-makaleler veya karşıt tezler yayınlanır ve paylaşılır. Tüm bunlar yaşanırken medya bütün bu olup bitenleri, bilimciler arasındaki yazışmaları ve bilimcilerin kitaplarındaki birbirlerine atıfta bulunduğu yerleri takip eder ve halk ile paylaşır.

Bilim, kilise gibi bir organizasyon değildir. Bilim sadece bir kavramdır. Yani bir teoriyi, bilim savunamaz veya üretemez bunu yapan bilimciler, bilim adamları ve bilim kadınlarıdır.

Bugün bingbang teorisi bir çok bilimadamı ve bilimkadını tarafından kabul görülmüş bir teoridir, fakat bu teoriye karşıt olan teorilerde vardır. Bunun yanı sıra 2011 yılında bingbang teorisinin asılsızlığı ve şuan adını hatırlayamadım farklı yapıdaki bir teorinin daha mümkün olabileceği bilimsel çevrelerde yoğun olarak tartışılmıştı.

Gel gelelim evrenin genişleyip sonra birden çökerek son bulacağını da yine aynı şekilde bilim iddia etmez çünkü dediğim gibi bilim "bir şeyler yapabilen, bir şeyler üretebilen, bir şeyler iddia edebilen" bir kurum veya bir örgüt değildir. O sadece bir kavramdır.

Bugün bir gün evrenin çok fazla genişlemesinden dolayı soğuyacağı ve içe çöküp yok olacağını düşünen bilimcilerde vardır,

tam tersi asla soğumayacağını, ısısının düşmeyip sonsuza kadar böyle genişleyeceğini iddia eden bilimciler de vardır...

Tüm bunları geçtim bingbang teorisini kabul etmeyen veya

her şeyin küçücük atomlardan değilde, çizgisel (pipet gibi) sarmallardan oluştuğunu idda eden bilimadamları da vardır.

Umarım tüm bunlar bilimi ve bilim adamlarını daha iyi anlamınızı kolaylaştırır.

Saygılarımla

Fevkaladeleğin fevkinde bir şekilde zırvalığın zirvesine çıktığın için yazdığın her şeyi anlamama rağmen bir değer veremedim.O yüzden yazdıklarını anlamadım demiyorum ama yazdıkların benim için anlamsız diyorum. Sen benim hangi kelime yada cümlemden ipucu kaparak bilimi vatikana benzettiğimi öne sürüyorsun ? O da var şuda va buda öbürküsü de var geç bunları. Teorilerden birisi mutlaka diğerlerine üstündür geniş çevrelerde kabul görmesinin sebebi de budur. delillerle daha çok desteklenir yanlışlamak için araç bulmak çok zordur. Sen şimdi bu şekilde konuşarak big-bang'i değersizleştirdiğini mi sanıyorsun? Senin yaptığın tarafsız bir gözlem değil. Felsefe yaptığını sanan bir kişinin kafa karşıklığıdır.

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrim senin bildiklerinle en ufak ilgili değil.

Yaşam kimine göre, sıcak bir su birikintisinde, kimine göre de abiyogenez ile, inorganik maddelerin, zamanla organik bileşenlere dönüşmesiyle başlamış.

Sonra bir süre sonra, ortaya çıkan ilk canlı, zaman ilerledikçe, diğer türlere ayrılmış, memeliler, sürüngenler, solungaçlılar vs...

Balıklar, bulundukları ortamda, su birikintilerinden, diğer birikintilere zıplaya zıplaya, ilerki nesillerde ne hikmetse sürüngenlere evrilmişler.

Diğer bir kol olan primatlarsa, yüksek otların arasında avcılık yaparken veya yırtıcılardan kaçarken, 4 ayaklarının üzerinde koşmak zor olduğundan, "ulan 2 ayağımızın üzerinde koşşak, hem daha hızlı koşarız, hem de yüksek otlarda avımızı daha iyi seçeriz" demişler, ve ilerki nesillerde yavaş yavaş 2 ayağı üzerinde durmaya başlamışlar.

Adaptasyonlarla, ayılar mesela, kuzey kutup bölgelerinde, beyaz renge, ekvatora yakın sıcak ve ılık bölgelerde ise, boz ve koyu renklere evrilmişler..

Doğal seçilimle ise, mutasyonlar sonucu 5 ayağı olan bir ceylan, iyi koşamayacağı için, yaşam mücadelesinden elenmiş, yerine, 4 bacaklı yeni nesiller meydana gelmiş, böylece daha hızlı koşan ceylanlar, aslanımsızlardan daha fazla kaçarak, nesillerinin devamını mümkün kılmış..

Vss... Vs... Bla blaaa olmuş..

Ama senin anlattıklarının evrimin e!siyle uzaktan yakından ilgisi yok. Fetüsün zamanla cenine dönüşmesi, ölünce etlerin çürümesi, bunlar doğal süreçlerin bir sonucu. Hele etlerin çürürken, zamanla kurtçukların oluşması, 18. yüzyılın ilkel bilim şartlarında uydurulmuş bir abiyogenez hikayesidir. Bugün o zamanın bilimcilerine bıyık altından gülünüyor. Etlerde oluşan kurtçuklar, sineklerin yumurtalarıyla birlikte taşıdıkları, kurtçuk larvalarından çıkıyorlar. Mesela bir eti, taze halde cam fanusun içine hava almayacak şekilde koyarsan, zamanla et çürüse bile asla kurtçuklar oluşmaz. Çünkü fanusun içine sinekler giremediği için, kurtçuk yumurtaları da sirayet edemeyecektir...

Evrim yoktur, tüm bunlar evrimcilerin hayalleridir bu arada...

Anlasildi evrim ile ilgili hic bir sey bilmedigin ortaya cikti. Benim ya da bir baskasinin sana evrimi ya da bilimi anlatabilmesi icin; senin her seyden once beynin inanmak disinda bir de bilmek fonksiyonu oldugunu ogrenmen ve algilaman lazim. Oyuzden once sen beyninin inanmak ufkuna bilmeyi ekle. Sonra tekrar bakariz.

Sitelerde Paylaş

Anlasildi evrim ile ilgili hic bir sey bilmedigin ortaya cikti. Benim ya da bir baskasinin sana evrimi ya da bilimi anlatabilmesi icin; senin her seyden once beynin inanmak disinda bir de bilmek fonksiyonu oldugunu ogrenmen ve algilaman lazim. Oyuzden once sen beyninin inanmak ufkuna bilmeyi ekle. Sonra tekrar bakariz.

Bak rezillikten yerin dibine girdin, boşuna çırpınma. Burada saçma salak felsefe yapmaktan başka birbok bildiğin yok. Üstte zırvaladığını, evrimci bir ateiste forumda söylediğimde "hee de geç onu sen" dedi... Bu kadar rezilsin işte.

Yok ontolojiymiş, yok pragmatizmmiş, geç bu ayakları, sen ne olduğunu bile bilmeyen, ateist olup olmadığı bile şüpheli birisin. Dolayısıyla sen kim, bilim kim?

Dediğim gibi, evrimi ağzına aldığın an, üstteki "evrim budur" diye yazdığın saçmalıkları yüzüne vuracağım.

Kraldan çok kralcı olacağına, neden evrime inanıyorsun onu öğren de gel...

Sitelerde Paylaş

Bak rezillikten yerin dibine girdin, boşuna çırpınma. Burada saçma salak felsefe yapmaktan başka birbok bildiğin yok. Üstte zırvaladığını, evrimci bir ateiste forumda söylediğimde "hee de geç onu sen" dedi... Bu kadar rezilsin işte.

Yok ontolojiymiş, yok pragmatizmmiş, geç bu ayakları, sen ne olduğunu bile bilmeyen, ateist olup olmadığı bile şüpheli birisin. Dolayısıyla sen kim, bilim kim?

Dediğim gibi, evrimi ağzına aldığın an, üstteki "evrim budur" diye yazdığın saçmalıkları yüzüne vuracağım.

Kraldan çok kralcı olacağına, neden evrime inanıyorsun onu öğren de gel...

Birincisi bu sekilde saygisiz yazi dili ve uslubu kullanmaya devam edersen, yanit vermeyecegim.

Beyninin almadigi zaten koyulastirdigim yerde mevcut.

Evrime inanilmaz evrim bir olgudur ve bilgidir.

Sen de zaten inanmak istemedigin icin ve de inanclarina ters geldigi icin inanmiyorsun.

Ama evrim zaten senin inancina acik degil; evrim bir olgu olarak tartismasiz.

Ama evrimi bilmek yerine inanmak olarak algilayanlara da anlatilamaz zaten.

O yuzden sen inanmamaya devam et.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, sen "evrime inanmıyorum, bu bir gerçek" diyorsan, onu bilmelisin. Ama dünyadaki en cahil insanın bile iddia etmeyeceği bir şekilde "insanın ölünce çürümesi evrimdir" diyebiliyorsun. Bu kadar mı zır cahilsin? Dolayısıyla ben sana binlerce defa haklı olarak diyorum ki;

Bilmediğin şey hakkında yorum yapma. Bilmiyorsan, "evrim gerçektri" deme, "evrimciler evrimi gerçek olarak nitelendiriyor" de... Komik duruma düşme, biraz erdemli ol...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, sen "evrime inanmıyorum, bu bir gerçek" diyorsan, onu bilmelisin. Ama dünyadaki en cahil insanın bile iddia etmeyeceği bir şekilde "insanın ölünce çürümesi evrimdir" diyebiliyorsun. Bu kadar mı zır cahilsin? Dolayısıyla ben sana binlerce defa haklı olarak diyorum ki;

Bilmediğin şey hakkında yorum yapma. Bilmiyorsan, "evrim gerçektri" deme, "evrimciler evrimi gerçek olarak nitelendiriyor" de... Komik duruma düşme, biraz erdemli ol...

It's true that subjects like biology, geology and the like can be very technical and difficult for the beginner.

Bak bu konuda cok basit anlatimlar var bu da onlardan biri.

http://www.evolution.mbdojo.com/evolution-for-beginners.html

Sitelerde Paylaş

O zaman, araştır, evrimi bir öğren de gel. Sonra "etler çürüyünce kurtçuklar kendiliğinde oluşur" deyipte, hepimizi burada kahkahada nirvanaya ulaştırma. Bizim de bir gülme dB sınırımız var yahu.. Karşı mahalleden duyuluyor, rezil oluyoruz.. :D

Evolution is a big lie...

Sitelerde Paylaş

O zaman, araştır, evrimi bir öğren de gel. Sonra "etler çürüyünce kurtçuklar kendiliğinde oluşur" deyipte, hepimizi burada kahkahada nirvanaya ulaştırma. Bizim de bir gülme dB sınırımız var yahu.. Karşı mahalleden duyuluyor, rezil oluyoruz.. :D

Evolution is a big lie...

Dedim ya. Sen karar vermissin bilmemeye. Bu da senin secenegin. Bilmezsin olur biter.

Cunku bilgisi olmayana ve beynini bilmeye kapatmis olana inanctan baska bir ufku olmayana bir sey anlatilamaz.

Sana tek diyecegim evrimin bilimselligi yaratilis masalindan cok daha inandiricidir. Yeterki beyinler teslimiyetten kurtulsun.

Ayrica merak ettim. Sence nedir kiymanin kurtlanmasi, Allah'in ile acikla bakalim bu durumu.

Ya da bir menu embriyoya ve fetusa nasil degisiyor. Sunu bir anlat bakalim.

Allah'in bunlardan kuranda bahsetmemis.

tarihinde evrensel-insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana tek diyecegim evrimin bilimselligi yaratilis masalindan cok daha inandiricidir. Yeterki beyinler teslimiyetten kurtulsun.

Çehov'a sataşacağına sen de anlat evrimi, dinleyelim bakalım. Gende olmayan değişimler evrim değildir. Tırtılın kelebeğe dönüşmesi evrim değildir. Anlat bakalım neler biliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Dedim ya. Sen karar vermissin bilmemeye. Bu da senin secenegin. Bilmezsin olur biter.

Cunku bilgisi olmayana ve beynini bilmeye kapatmis olana inanctan baska bir ufku olmayana bir sey anlatilamaz.

Birader, senin kafanın içinde ne var merak ediyorum?

Sen evrimin e'sinin de e'sini bilmiyorsun ki, burada ateist türdeşlerin bile senle dalga geçti diğer konuya bu yazıklarını asınca. Sen neyin kafasındasın?

Senin bu forumda felsefeden başka bir halt bilmediğini zaten anlıyordukta, hadi evrim bilimdir diyen bir adamdan bu kadar saçma evrim tarifi duyunca gülmekten yerlere yattım.

Bilmiyorum, ama bilimadamlarına güvendiğim için evrime inanıyorum diyeceksin. Başka çaren yok. Evrimden en ufak çaktığın yok...

Evrimcilerin dediği gibi, sana "hee" deyip geçmek lazım.

Sen takıl, ontolojik, pragmatik, hümanist dünanda. Ama bilime bulaşma, bilim adı üstünde "bil"im.. Ama sen bilmiyorsun.. :D

Sitelerde Paylaş

Çehov'a sataşacağına sen de anlat evrimi, dinleyelim bakalım. Gende olmayan değişimler evrim değildir. Tırtılın kelebeğe dönüşmesi evrim değildir. Anlat bakalım neler biliyorsun?

Sen de okudun, resmen, "insanın çürümesi evrim delilidir" diyor. "Bozuk etlerden kurtçuk oluşur" diyor. Sanırım arkadaş 18. yüzyılın biliminden bahsediyor.. :D

Sitelerde Paylaş

Ben evrimin bir olgu oldugunun bilinc ve farkindayim. Teorilerinden de haberim var. Bu benim icin yeterli. Benim alanim evrim degil; epistemoloji.

Bak burda da anlatmis.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Evrim

Merak ettigim bir sey olursa kendim sorgular ve arastiririm.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...