Jump to content

"Ol dedi oldu" Teorisi...

Recommended Posts

• İleti 537
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrı huri yaratıp hurilere nuri oluyor demiyorsun, sanırım. Ben biraz öyle anladımda..

Yok, oyle demiyorum.

O insanoglu olmadigi icin o sorununu bizler gibi cozmuyordur.

Ben bir ara bir filmde gormustum. Uzaylilar o isi ellerini avuc icinden biribirine yapistirarak ve titreyerek ve ellerini titreterek yapiyorlardi.

Allah'in bu isi nasil yaptigi kuran da yazmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Kardeşim yıldızlar atmosferde mi? 7 kat gök derken Kuran atmosferden bahsetmiyor.

7 kat gök atmosfer değildir.

MÜLK 5. Andolsun ki biz, (dünyaya) en yakın olan göğü kandillerle donattık. Bunları şeytanlara atış taneleri yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.

Okudunuz mu?

Kuran'da ne yazıyor gördüğünüz mü?

En yakın gök katında kandiller(yıldızlar) varmış.

Troposferde yıldızlar var mı? Yok.

1.kat gök bile yıldızları içeren uzak bir yer.

Dolayısıyla yıldızlar atmosferin çok dışında olduğuna göre 7 kat gök atmosferdir değildir.

Ve andolsun ki biz, en yakın olan dünya göğünü ışıklarla bezedik ve onları, Şeytanlara atılacak şeyler olarak halkettik ve Şeytanlara, yakıp kavuran bir azaptır, hazırladık. Bak kardeş bu ayette göğün dünya yakınlığından bahsediyor ve buradan atmosfer olduğu anlaşılıyor.Bezemek kelimesi bazen donatmak da kullanılıyor süslemek manası var.Biz göğe baktığımızda yıldızlar süslenmiş bir biçimde görüyoruz.Kuran da bunu söylüyor.Atmosferin içinde yıldız varmı falan filan bu tür yorumları nasıl çıkarıyorsunuz anlamış değilim.Komik olmayın düşünerek konuşun biraz.

Sitelerde Paylaş

Konunun neresinden baslayim, bilemiyorum. Tutulucak bir tarafi yok cunki. Fakat, sizin okudugunuz cevirme Kur'an 'larda, kelime karsitliklari cevrilemediginden ve insanlarin anlayis seviyelerine gore de cevrildiginden ortada bir kaos var. Sizin bu hadis kitaplarini inceledim, Sahih Buhari, Tirmizi v.s. Günün birinde bir sey farkettim, diyordu ki bir hadisesinde Tanri'in emirleri yedi kat semadan ulasiyormus yer yuzune. Sasirmistim dogrusu. 7 kat semadan? Iyide arada ki baglantilar neydi veya kat diye neyi isaret ediyordu. Diye sorular sormaya baslarken, evrensel boyutlarda dusunmeye basladim. Subatomik evrenden tut epiatomik evren arasinda katman katman dusunmeye basladim, jeton bir bir dusmeye baslamisti ama, boyle de olamazdi ki?.. Cunki, sizin algiladiginiz gibi bir Allah yok varlik katmanlari arasinda, bir bilinc var, bilincli bir yapi var. Gelde buraya tanriyi oturt, nereye oturtucaksiniz? Ulan.. Makro evrenden mikro evrene indik, tanri diye birseye rastlamadik. Madem bu kadar savunuyorsunuz, balcik diye en azindan molekuler yapiyi, kalp diye de en azindan insan bilincini sembol ile isaret ettigini farkedin. Ben bu ateist halimle farkettim, siz etiketli müslümanlar farkedemediniz.

Yukarda 7 kat diyorsun, bana sakin atmosfer katlarini sayma! Birak atmosferi, evrende dort yuz milyardan fazla galaksi markerlediler. Isik yili hesabini biliyorsan, aklinin durmasi icten bile degil! Ama lutfen teist arkadasim, savundugun seyi duzgun savun, donanimli savun.

şi

GAyet çok güzel çevriliyor o yönden kimsenin sıkıntısı yok merak etme kendi kafana göre senaryolar uydurma.Dediğin gibi olsaydı asırladır bozulmayan Kuran çok dan bozulmuştu.İkincisi ben bir müslüman olarak her hadisi kendi kafama göre yorum yapmazken sen nasıl oluyorda bir hadis okuyup bir bilgi sahibi olmadan yorum yapabildin.Allah emrini meleklere ver onlar ulaştırır dünyaya.Tabi meleklerede inanmadığınız için bunu da inkar edersiniz.üçüncüsü kendi yorumundan bir bilinç olduğunu ortaya çıkarmışsın.Şimdi insanı yaratan Allah ona akıl ve bilinci verecekte kendisi ondan münezzehmi olacak.Burada bir bilincin olduğunu fark ediyorsun da bunu bilinçli birisinin yaptığını düşünemedin mi kardeş acaba.Bilinç kendi kendine bir varlık görüpte onu mu oturtalım yani hangisi daha mantıklı.

Sitelerde Paylaş

Bak kardeş bu ayette göğün dünya yakınlığından bahsediyor ve buradan atmosfer olduğu anlaşılıyor.

Ne alakası var. Kuran açıkça yıldızların en yakın gökte bulunduğunu yazmış.

Göğün yakınlığına dair en ufak bir referans yok.

En yakın olan dünya göğünü ışıklarla bezedik

Al işte ışıkların bezeli olduğu yer en aşağıdaki gök katmanı yani atmosfer değil.

Sitelerde Paylaş

7 kat göğün atmosferin katmanlarını gösterdiği yalanına nasıl olup da inanabiliyorsunuz anlamıyorum.

O zaman yakın göğü yıdızlarla donattık sözünde bakacak olursak yıldızlar hemen tepemizde bulunuyor.

7 kat gök olayı medeniyetlerin başlangıcından beri kullanılan bir tanımlama. 5 gezegen yıldız, güneş ve ay için

dolanma yerleri bu katlar. Ne kuranın ne de tevratın bulduğu birşey. İlkel insanın kozmolojisidir bu dediğin.

Yav siz ateistler herşeyi bilimle açıklamayı kendinize hedef edinmedinizmi.Bilimin söylediği veher kitapta yazan atmosferin 7 katmandan oluştuğunu söylüyor

Sen şimdide bilimi mi inkar edeceksin

Sitelerde Paylaş

Evet.

Bu ayet benim çok öncelerden, din hakimiyeti altında iken, kafamı kurcalayanlar arasında ilk gruptaydı.

Senin din hakimiyetinde olduğun zamanları hayal edemiyorum. Senin bir dine inanmış olman nedense çok garip geliyor. Ben seni ezeli materyalist sanıyordum. :)

Sitelerde Paylaş

En cahil topluma indiği doğru, amacı da bu durumu korumak. Hala da koruyor üstelik cahilleri de mıknatıs gibi kendine çekerek.

Hadi o zamanının insanları cahildi, her atılan palavraya inanıyorlardı, peki günümüz insanına ne oluyor? Neden hala bu palavralara inanıyorlar?

Allah Allah.hayretler içerisindeyim ben buraya yeni üye oldum ateistlerinden bilimden bahsedeceklerini sanıyordum ama buradakki bazı arkadaşlar asr-ı saadetteki arap cahillerinden daha cahil.

Sitelerde Paylaş

Kardeş spartacus izledin mi? eski romada jüpiter biliniyordu. hatta bazıları tanrı inancına dönüştürmüştü. "Jüpiter's cock"... Dizide sürekli geçer. Ve diğer gezegenler de geçiyordu.

Arkadaşım sen şimdi benden bir dizide geçen birşeyin doğru olduğuna mı inanmamı istiyorsun ya.Senin bilgiyi dizilerden mi öğreniyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bilimin söylediği veher kitapta yazan atmosferin 7 katmandan oluştuğunu söylüyor. Sen şimdide bilimi mi inkar edeceksin

Uydurmayın ya. Harun Yahya'nın sitesi gibi birkaç İslamcı sitenin dışında böyle saçmalıklar yok. Hem 7 kat gök atmosfer değil, hem de atmosfer 7 katlı değil zaten.

Sitelerde Paylaş

Ne alakası var. Kuran açıkça yıldızların en yakın gökte bulunduğunu yazmış.

Göğün yakınlığına dair en ufak bir referans yok.

En yakın olan dünya göğünü ışıklarla bezedik

Al işte ışıkların bezeli olduğu yer en aşağıdaki gök katmanı yani atmosfer değil.

Ya kardeş okuğunu anlamıyormusun sen en yakın olan dünya göğü ne demek.Dünya göğünün dünyaya en yakın olduğunu söylüyor.Daha biz seninle bunları tartışacaksak hakkaten biz bir gram yol alamayız.Bezedik diyor.Yerleştirdik demiyor.Sen süslenmiş bir biçimde görmüyormusun semayı.Bunu en cahil birisi bile anlar ya.

Sitelerde Paylaş

Uydurmayın ya. Harun Yahya'nın sitesi gibi birkaç İslamcı sitenin dışında böyle saçmalıklar yok. Hem 7 kat gök atmosfer değil, hem de atmosfer 7 katlı değil zaten.

Harun yahya mı sen onu mu izliyorsun İslamiyet ondan öğrenilmez.Senin bilginin kaynağını şimdi anlaşıldı gözünü aç biraz.Harun yahyaya inanan insan her türlü saçmalığa inanır

Sitelerde Paylaş

Ya kardeş okuğunu anlamıyormusun sen en yakın olan dünya göğü ne demek.Dünya göğünün dünyaya en yakın olduğunu söylüyor.Daha biz seninle bunları tartışacaksak hakkaten biz bir gram yol alamayız.Bezedik diyor.Yerleştirdik demiyor.Sen süslenmiş bir biçimde görmüyormusun semayı.Bunu en cahil birisi bile anlar ya.

Dünya göğü diye bir şey olmaz. Madem 7 kat gök atmosferse bütün göklerin Dünya katmanı sayılması gerekir. O ayete 'tarafsız' bakan birisi bunu rahatça görecektir. Kandillerle donatmış.

MÜLK 5. Andolsun ki biz, (dünyaya) en yakın olan göğü kandillerle donattık. Bunları şeytanlara atış taneleri yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.

Sitelerde Paylaş

Harun yahya mı sen onu mu izliyorsun İslamiyet ondan öğrenilmez.Senin bilginin kaynağını şimdi anlaşıldı gözünü aç biraz.Harun yahyaya inanan insan her türlü saçmalığa inanır

Kusura bakma o zaman. Ben seni Harun Yahya yanlılarından zannetmiştim. Ben de onu sevmem. Şimdi gelelim 7 kat göğün neden atmosfer olmadığına. Atmosfer 5 katmanlıdır:

Yeryüzünü çevreleyen ve her biri farklı görevler üstlenen gaz katmanlarıdır. Toplamda 5 katmandan oluşur. Ozonosfer ve iyonosfer ara katmanlardır. Temel katmanlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Troposfer

Stratosfer

Mezosfer

Termosfer

Ekzosfer

http://tr.wikipedia.org/wiki/Atmosferin_katmanlar%C4%B1

İşte atmosferin 5 katmanı:

library_001_lg.jpg

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma o zaman. Ben seni Harun Yahya yanlılarından zannetmiştim. Ben de onu sevmem. Şimdi gelelim 7 kat göğün neden atmosfer olmadığına. Atmosfer 5 katmanlıdır:

Yeryüzünü çevreleyen ve her biri farklı görevler üstlenen gaz katmanlarıdır. Toplamda 5 katmandan oluşur. Ozonosfer ve iyonosfer ara katmanlardır. Temel katmanlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Troposfer

Stratosfer

Mezosfer

Termosfer

Ekzosfer

http://tr.wikipedia.org/wiki/Atmosferin_katmanlar%C4%B1

İşte atmosferin 5 katmanı:

library_001_lg.jpg

Evet çok doğru 5 Ana katman.İşte burada bana göre daha bir mucize olan birşey var.Şemosfer ozonosfer kemosfer diye ikiye ayrılıyor ve toplamda 7 katman oluyor.Kuranda 5 yazsa idi bu iki katmana yer verilmeyecekti.

Sitelerde Paylaş

Dünya göğü diye bir şey olmaz. Madem 7 kat gök atmosferse bütün göklerin Dünya katmanı sayılması gerekir. O ayete 'tarafsız' bakan birisi bunu rahatça görecektir. Kandillerle donatmış.

Ama bak dünyanın göğü diye birşey olmaz diyorsunda Kuran da dünyanın atmosferi yazsa idi o araplar o zaman nasıl bile bilirlerdi.Onlar uzaydan bile habersizdi.Hatta o zaman araplar göğü dağların tuttuğuna zannederlerdi.Kuranda dünya göğü yazmışki dünyaya ait bir katman olduğu anlaşılıyor.

Sitelerde Paylaş

Evet çok doğru 5 Ana katman.İşte burada bana göre daha bir mucize olan birşey var.Şemosfer ozonosfer kemosfer diye ikiye ayrılıyor ve toplamda 7 katman oluyor.Kuranda 5 yazsa idi bu iki katmana yer verilmeyecekti.

Ama öyle olmaz. Ara katmanlara inersen, diğer ana katmanlar da bir sürü ara katmana ayrılıyor. Magnetosfer, Homosfer, Heterosfer, ozonosfer... falan diye yazılınca toplam 13 ara katman ediyor. 13 ara katman.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...