Jump to content

"Ol dedi oldu" Teorisi...

Recommended Posts

• İleti 537
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

E Yani anlatda öğrenelim o zaman yahuu.Sağa doğrumu sola doğrumu önemi aşağıyamı? Genişledikçe neleri içine alıyor? Ha Ben Uzay var diye bilirim Uzaydan gayrı ne var?

Adam orda herşeyi anlatmış, anlamadığın kısım varsa o bölümde hacıya sor.

Sitelerde Paylaş

Ya ben din adamlarından o kadar korkuyorum ki akla gelebilecek her şeyi yapar bunlar, öyle bir korku salma peşindeler ki akla gelebilecek herşeyi kullanıyorlar, ben bilim adı altında ortaya atılan her türlü teoriden şüphe ediyorum, arkasından kim çıkar acaba diye içime kurt düşüyor

Sitelerde Paylaş

Tevratta da yeri göğü ayırdık diyor. Hint kaynaklarında da, ilkel kabile inanışlarında da.

Neden?

İlke insanlar göğün bir kubbe olduğunu daha önce aşağıda olduğunu düşünmüşler.

Üstümüzdeki yuvarlak saydam bir küre nasıl öyle düşmeden durur.

Demekki bunu bir yükseltti. O da işte herkesin süper zencisi.

Demir ???

Sitelerde Paylaş

Demiri biz indirdik yerine, elması biz indirdik deseydi vay be derdim.

Periyodik tabloda bulunan bütün elementler gökten inmiştir. Buna inme dersen.

Dünyayı yıldız tozlarından yaptım deseymiş süper olurdu. Ama suyun üzerinde kara yaparken ol demiş olmuş.

Bizim vücudumuzda yıldız tozları varmış, geçen güzel bir video izledim bu konuyla ilgili, insanlar şunu anlamıyorlar, biz bu evrenin bir parçasıyız ve biz hiç bir yere gitmiyoruz, biz hep burdayız

Sitelerde Paylaş

Bu evrende ölüm diye birşey var mı ya

Quantum mekaniğine göre hiçbirşeylikte bile bir tür enerji vardır. Partikül fiziği ile uğraşanlara göre Hiçbirşeylik olarak nitelendirebileceğimiz vaküm basit olmayıp, nisbeten karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu ilginç yokluk ortamında virtual particle’lar denen zerreler aniden ortaya çikarlar ve 10^-21 saniye varlıklarını sürdürdükten ve bu süre içinde doğadan aldıkları yarım fotonluk enerji borçları ile sefa sürdürdükten sonra, onu doğaya geri iade ederek, yok olur giderler. Buna quantum fluctuation denmektedir. Yani Kuantum dalgalanma... Zimni zerre olarak da isimlendirebileceğimiz bu yalancı parçacıklar Heisenberg’in belirsizlik ilkesine uyarlar. Ortaya çıkış ve yok oluşlarında belirsizlik vardır.

hacii..

Sitelerde Paylaş

Quantum mekaniğine göre hiçbirşeylikte bile bir tür enerji vardır. Partikül fiziği ile uğraşanlara göre Hiçbirşeylik olarak nitelendirebileceğimiz vaküm basit olmayıp, nisbeten karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu ilginç yokluk ortamında virtual particle’lar denen zerreler aniden ortaya çikarlar ve 10^-21 saniye varlıklarını sürdürdükten ve bu süre içinde doğadan aldıkları yarım fotonluk enerji borçları ile sefa sürdürdükten sonra, onu doğaya geri iade ederek, yok olur giderler. Buna quantum fluctuation denmektedir. Yani Kuantum dalgalanma... Zimni zerre olarak da isimlendirebileceğimiz bu yalancı parçacıklar Heisenberg’in belirsizlik ilkesine uyarlar. Ortaya çıkış ve yok oluşlarında belirsizlik vardır.

hacii..

Güzel cevap bak beğendim, hiç birşeylikte bilşe enerji vardır diyorsun, cevabı kendin veriyorsun, daha ne istiyorsun benden

Sitelerde Paylaş

Genişleme kuramlarından birine göre, içeriğinde hiç bir şey olmayan, bir protondan 100 milyar kere küçük ilk evren (virtual particle), aniden false vacuum durumuna girmiş ve genişlemiştir.

içeriğinde hiç bir şey olmayan,

written by hacii...

Hacının lakırdıları işte. Bilimi hacı'dna öğrenecek olsak, gidip Hawking'e kitap yazdırmazdık.

Hacı'nın tipik garabetliği, spekülasyon seviyesindeki tartışmaları, bir teoriymiş gibi, hatta fenomenmiş gibi getirip ortaya koyup durmasıdır. Uçuk kaçık olup olmadığına bakmaz pek. İşte bu false vacuum, sıçramalı evrim falan gibi şeyler hep.

Sitelerde Paylaş

Bu safsataları mı okuyacağım şimdi? Hepiniz farklı bir gök anlamı çıkarıyorsunuz. Kurandaki ilkel 7 kat gök tasfirinden kaçmak için elinizden gelen her türlü çarpıtmayı yapıyorsunuz. Koperniğe kadar süren 7 kat gök tasfiri ve yerden ayrılması ilkel kozmoloji algısıdır.

Sen oku bana anlat gök dediğin yer neresi?

Şu yerden ayrılıp yükseltilen sonrada 7 tabakaya ayrılan gök neresi?

Şuan başka bir araştırma yapıyorum. Özür dilerim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...