Jump to content

"Ol dedi oldu" Teorisi...

Recommended Posts

Gerek yok ölmeme.. Kainatın kutsal kitabında yazıyor, bana yeter.. İnanmayanlar için yapacak birşey yok. Onları Gülben Ergen'e havale ederim olur biter...

ne güzel sen gülben ergene havale ediyorsun,

gülben ergene sorulunca o da "allah onlara şifa versin" diyip allaha havale ediyor..

ssk'daki "bugün git yarın gel'cilere benzediniz şimdi de...

he bu arada,

kainatın kutsal kitabı diye bişey yok,

kutsadığın binküsür yıllık masallar var insanların yazdığı bir kitapta (:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 537
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ne güzel sen gülben ergene havale ediyorsun,

gülben ergene sorulunca o da "allah onlara şifa versin" diyip allaha havale ediyor..

ssk'daki "bugün git yarın gel'cilere benzediniz şimdi de...

he bu arada,

kainatın kutsal kitabı diye bişey yok,

kutsadığın binküsür yıllık masallar var insanların yazdığı bir kitapta (:

Off inan çekemeyeceğim...

Sitelerde Paylaş

Off inan çekemeyeceğim...

sen inanmana rağmen o masallara

biz çekiyoruz ama (:

Sitelerde Paylaş

Hiç mi etik, teoloji bilmiyor? Uzman olmak zorunda mı? Ya da illa bir bilim dalında uzmanlaşmak zorunda mı?

Bir seyi, inanc ile ideoloji ile, aliskanlik ve verilmis olarak v.s. uygulamak baska, neyi, neden ve nasil oldugunu bilerek uygulamak baskadir. Tabiki uzman olmak gerekmez. Zaten ben de bunu izah etmek icin o mesaji yazdim.

Kisaca onlarin evrimi zorlamalarina karsi, ben bu ornekleri verdim.

Yalniz bir ateistin bilinc v e farkinda olarak evrimden once, felsefenin metafizigini ve varligin ontoloji teoloji farkini ve de ateizmin teolojik oldugunu bilmesi onun ateizminin ne kadar bilinc ve farkinda oldugu ile paraleldir.

Sitelerde Paylaş

Iste o yuzden materyalistler ve ateistler ve bu temelden evrimi savunanlar metafizik ve varliksal olarak beyinlerini sartlamislar, epistemolojiden de bi haberler.

Bu herifin sadece ateistler bölümünden çıkarılması lazım.

Bu adam materyalist ve dolayısıyla ateist değil.

Sitelerde Paylaş

Şunu düzelteyim, evirm yaratılışa alternatif olarak 150 yıl önce uydurulmuş bir hipotezdir. Yaratılış ilk insandan beri hep inanılan bir gerçektir.

"Ol" dedi oldu" adı üstünde, balık balık olarak, insan insan, maymun maymun olarak ayrı ayrı yaratıldı demektir. Tek mantıklı açıklaması budur canlılığın ortay çıkmasının...

Doğrucu bu kafay la...

Televizyon ve bilgisayar da senin teoremine karşılık icad edildi..

Onları kabul edip kullanıyormusun?

Sitelerde Paylaş

KURAN VE TEVRAT IN YAZDIĞI GİBİ ORTAK ATA ADEM VE HAVVA DAN ÇOĞALDIYSAK

TÜM DÜNYA İNSANLARI NEDEN DEDEMİZ ADEMİN DİLİNİ KONUŞMUYORUZ?

Bir insana kendi Ana dili dışında bir Dil konuşturmak isteseniz bunu zorla bile yaptıramazsınız.

Kimse Atalarından öğrendiği dili değiştirmek istemez.Ölmek ister yine de yapmaz.Örneğin benim dedelerimin dedesi Türkçe konuşuyordu.Bende Türkçe konuşuyorum.Başka bir ülkeye gidip biriyle evlenmez ise benim 1000 yıl sonraki torunlarım da Türkçe konuşacaktır.

Diller toplumlar birleştikçe azalır. Diller çoğalmazlar.Çünkü Diller insanların diğer insanlarla anlaşmaları ve onlarla sosyal ilişkiler kurabilmeleri ihtiyacı nedeniyle oluşmuştur.Bir gün tüm dünya Tek bir dil konuşabilir.(İngilizce.Fransız vb) ama asla 1000 dil varsa bu 1001 dil olmaz.

Adem Havva masalı doğru olsa Dünyada bu kadar çok çeşitli konuşulan Dil’ler olur muydu?

Sen Ana ve Babandan öğrendiğin dilden başka dil konuşmak ister misin?

Bir Türk Dedelerinden gelen Dil’i konuşurken Dil’ini değiştirmek ister mi?

Adem ve Havva dan ortak atadan geldik diye düşünüyorsan Aklın ve mantığın varsa ortak Ata olduğunda ortak tek bir dil olması gerektiğini bilmen ve düşünebilmen gerekmezmi?

Adem ve Havva ya Allah bir dil öğretmişse ve tüm insanlar KURAN VE TEVRAT da yazdığı gibi ortak ata Adem ve Havva nın Dilini konuşur.Başaka ikinci bir dil olması mümkün değildir.

Öyleyse neden Bu kadar çeşitli ırk ve onlara ait diller var?

Neden Allah tan geldi denen Tevrat İbranice de Kuran Arapça?

Ademe Allahın öğrettiği dil hangisiydi? Arapçamı ? İbranicemi? Türkçe mi?

BAKARA-31.Allah, Âdem’e bütün varlıkların isimlerini öğretti.

MAİDE -27.Onlara, Âdem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku.

Kuran daki bu ayetlere göre Allah Ademi yarattığında her şeyi biliyordu diye anlatırlar. Ademin çocukları “biri diğerine demişti” yazdığına göre Onların konuşmayı bildiği kesindir.

Yukarda ki ayetlerde anlatılan bir konuşma olduğudur.

Kuranda Allah Adem i yarattığında ona hangi Dil’de konuşmayı öğrettiği yoktur.

Çince’midir,Hintçe’midir,Türkçe’midir,İbranice’midir,Rumca’mıdır,Rusça’mıdır bilinmiyor.

Sadece yorumda bulunabiliyoruz.Adem konuştuğu dil’i çocuklarına öğretti.

Öğrenenler de çocuklarına öğretti.Çocuklarda torunlarına bu böylece devam etmiştir.

Öyleyse Tek dil dışındaki diğer diller nereden çıkmıştır?

ihtiyaç olmadıkça insanlar yeni bir dil için çabalamazlar.

İnsanlar ortak Ata Adem den gelme ise diğer dillere insanlar neden gereksinim duymuşlardır?

Akılsal mantıksal olarak bilimsel olarak tüm insanların bir dili konuşması gerekir.

İnsanlar için önemli olan herkesle tüm insanlarla iletişim kurabileceği dili konuşmaktır. İnsanlar aralarında anlaşabilecekleri bir dil i konuşuyorlar ise başka bir dile ihtiyaç duymazlar. Günümüzde bile insanlar ortak diller kullanmaya çalışırlar.

Mantıken kardeşimle aynı dili konuşurken neden başka bir dil konuşup bulmaya çalışayım.

Allah ilk gönderdiği kitabı mutlaka insanlara öğrettiği dilde göndermiştir.Eğer Allah Ademe İbraniceyi öğretmişse bugün yeryüzünde sadece bu dil konuşuluyor olmalıydı.

Hepimiz Dedemizin Dedesinin konuştuğu dili konuşuruz.İnsanın dedesi konuştuğu dili çocuklarına ve torunlarına öğretecektir.O öğretmese bile 3 yaşına gelene kadar ailenin konuştuğu dili çocuklar kendiliğinden öğrenecektir. Onlardan da onların çocukları öğrenir.

Dedesi annesi ve babasıyla aynı ailede yaşayıp doğan çocuk hangi dili öğrenir?

Bu demektir ki Adem den konuştuğu dili torunları öğrenecektir,

Ademin torunlarından da torunlarının torunları Ademin konuştuğu Dil i öğrenecektir.

Adem ve Havva masalı Kuran da Tevrat ta ve İncil de yazdığı gibi olsa,Dünyada tek bir tane Dil olması zorunluluktur.Aklı birazcık olan bile bunun böyle olması gerektiğini algılayabilir.

Binlerce dil olması Adem ve Havva nın masal olduğunun kanıtıdır.

Binlerce Dil olması Adem ve Havva dan çoğaldığımızı yazan Tevrat ve Kuranın Allah la ilgisi olmadığının kanıtıdır.

Çok Dil olması Kuran ve Tevrat ta yazan yaratılış masalının yalan olduğunun kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş

Ben epistemolojist ve serbest dusunurum. Bunu kafana yaz artik.

Epistemolojist ne demek?

Sizin ateistleri garip garip şeylerle küçümsemeniz gerçekten çok itici. Kim evrime daha çok önem verir, kim felsefeyle yetinir, kim daha başka bir yerden ateist olmuştur, kime ne? Size ne ya da?

Kimseyi de beğenmiyor, kendi inandığınız şeyi dayatıp duruyorsunuz. Bütün yaptığınız, insanların yazdıkları şeyi kendi takıldığınız yerden açıklamak ve eleştirmek.

Ben "ekmek" yazıyorum mesela, siz durduk yerde kalkıp ekmeğin nasıl yapıldığını anlatmaya koyuluyorsunuz. Konunun tamamen dışında, sürekli ve sürekli tanımlara boğulmuş yazılar yazıyorsunuz. Herkesi sizin gibi olmaya zorluyorsunuz ve belki farkında bile değilsiniz.

Siz ateist düşmanı mısınız? Neden sürekli onları metafizik olmakla suçluyorsunuz?

Bu iddianızın ne kadar saçma, ne kadar itici, ne kadar rahatsız edici olduğunun farkında mısınız?

Sizi incitmemek veya saygısızlık etmemek için kimse ses çıkarmıyor ama artık ben de ciddi ciddi rahatsızlık duyuyorum bu tuhaf tavrınızdan.

Ben uzun yıllar zorunlu olarak felsefe de okumuş bir ateist olarak diyorum ki "Felsefe bilimin yanında boş lakırdıdır." Ateist ya da değil... .. her insan önce bilimsel düşünmeyi öğrenmeli, sonra felsefeyle ilgilenmelidir.

Felsefe, bilimsel bakış açısı geliştirememiş insanların elinde "avam" bir hal alır.

Siz ise önce bilim diyen ve elbette maddeci olan insanları metafizik olmakla suçlayarak avam bir felsefik etkinlik gerçekleştiriyorsunuz zaten.

Sitelerde Paylaş

Epistemolojist ne demek?

Sizin ateistleri garip garip şeylerle küçümsemeniz gerçekten çok itici. Kim evrime daha çok önem verir, kim felsefeyle yetinir, kim daha başka bir yerden ateist olmuştur, kime ne? Size ne ya da?

Kimseyi de beğenmiyor, kendi inandığınız şeyi dayatıp duruyorsunuz. Bütün yaptığınız, insanların yazdıkları şeyi kendi takıldığınız yerden açıklamak ve eleştirmek.

Ben "ekmek" yazıyorum mesela, siz durduk yerde kalkıp ekmeğin nasıl yapıldığını anlatmaya koyuluyorsunuz. Konunun tamamen dışında, sürekli ve sürekli tanımlara boğulmuş yazılar yazıyorsunuz. Herkesi sizin gibi olmaya zorluyorsunuz ve belki farkında bile değilsiniz.

Siz ateist düşmanı mısınız? Neden sürekli onları metafizik olmakla suçluyorsunuz?

Bu iddianızın ne kadar saçma, ne kadar itici, ne kadar rahatsız edici olduğunun farkında mısınız?

Sizi incitmemek veya saygısızlık etmemek için kimse ses çıkarmıyor ama artık ben de ciddi ciddi rahatsızlık duyuyorum bu tuhaf tavrınızdan.

Ben uzun yıllar zorunlu olarak felsefe de okumuş bir ateist olarak diyorum ki "Felsefe bilimin yanında boş lakırdıdır." Ateist ya da değil... .. her insan önce bilimsel düşünmeyi öğrenmeli, sonra felsefeyle ilgilenmelidir.

Felsefe, bilimsel bakış açısı geliştirememiş insanların elinde "avam" bir hal alır.

Siz ise önce bilim diyen ve elbette maddeci olan insanları metafizik olmakla suçlayarak avam bir felsefik etkinlik gerçekleştiriyorsunuz zaten.

Benim ateistleri "kucumsedigimi" hic bir terde gosteremezsin. Ateizmin ne oldugunu ise ortaya koydugum dogrudur.

Evet neden bu "kime ne/size ne ya?" sorusunu beni evrimi bilmemekle suclayanlara karsi sormuyorsun?

Algiladigim kadariyla, sadece yazilarimi duygusal olarak okuyor, kime nerede neden oyle yazdigimi algilayamiyorsunuz.

Benim o yazilarim beni evrimi bilmemekle suclayanlara yoneliktir.

Simdi de desenize ve onlara da yanit versenize "size ne kime ne?" diye?

Ben ateistleri degil; ateizmin bir teolojik bakis acisi oldugunu soyluyorum. Bunu da ben degil; felsefi literatur soyluyor.

Yanildigin bir nokta daha. lakabima saygisizlik edende ortada. Tabi siz bunu gormek istemiyor olabilirsiniz.

Oyuzden yazilanlari iyi okuyun, ityi anlayin ve okudugunuz yazinin neye karsi ve neden oyle yazildigini iyi algilayin.

Ayrica ben hic bir zaman kisileri hedef alarak yazi da yazmiyorum.

Benim yazilasrim ateistler degil; ateizm uzerinedir, muslumanlar degil muslumanlik uzerinedir, inanclilar degil inanc uzerinedir, inancsizlar degil, inancsizlik uzerinedir.

O yuzden benim hic bir zaman kisileri hedef aldigimi gosteremezsiniz.

Lakabimin hedef alindigi yerlerde de sadece kendi hak ve ozgurluklerimi koruma adina yanit yazarim.

Onlarin yaptigi kisisel saygisizligin duzeyine de inmem. Yerine gore ayna tutar, kendi sozlerini kendilerine iletirim.

O yuzden mesaji yazdiktan ve bu mesaji okuduktan sonra, ithamlariniz uzerinde bir daha dusunun.

Sitelerde Paylaş

Evet Panteon, doğru diyorsun. Onlara verilen ömür o kadarmış, yaşayıp yok oldular...

Sana "pantalon" dememek için kendimi zor tutuyorum, yanlış anlama, hep aklıma o kelime geliyor.. :)

Amacı neymiş allahın onları yaratırken? Deneme 1-2 mi?

Dervişin fikri neyse zikri de oymuş de, istediğini de :D Pantolon de, pijama de... Farketmez :D

tarihinde panteon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim ateistleri "kucumsedigimi" hic bir terde gosteremezsin. Ateizmin ne oldugunu ise ortaya koydugum dogrudur.

Evet neden bu "kime ne/size ne ya?" sorusunu beni evrimi bilmemekle suclayanlara karsi sormuyorsun?

Algiladigim kadariyla, sadece yazilarimi duygusal olarak okuyor, kime nerede neden oyle yazdigimi algilayamiyorsunuz.

Ben ateistleri degil; ateizmin bir teolojik bakis acisi oldugunu soyluyorum. Bunu da ben degil; felsefi literatur soyluyor.

Yanildigin bir nokta daha. lakabima saygisizlik edende ortada. Tabi siz bunu gormek istemiyor olabilirsiniz.

Oyuzden yazilanlari iyi okuyun, ityi anlayin ve okudugunuz yazinin neye karsi ve neden oyle yazildigini iyi algilayin.

Benim yazilasrim ateistler degil; ateizm uzerinedir, muslumanlar degil muslumanlik uzerinedir, inanclilar degil inanc uzerinedir, inancsizlar degil, inancsizlik uzerinedir.

Lakabimin hedef alindigi yerlerde de sadece kendi hak ve ozgurluklerimi koruma adina yanit yazarim.

Onlarin yaptigi kisisel saygisizligin duzeyine de inmem. Yerine gore ayna tutar, kendi sozlerini kendilerine iletirim.

O yuzden mesaji yazdiktan ve bu mesaji okuduktan sonra, ithamlariniz uzerinde bir daha dusunun.

Bu kişi ateist bilincin mutlak gerçeklik algısı olduğundan habersiz.

Kaç kere diyoruz size yönetim,

Bir kere de baştan dinleyin yahu.

Ateist bilince sahip değil bu adam.

Gerçeklik algısı bozuklardan bu.

Şimdi lafıma hakaret diyecek, kişiyle uğraşmak diyecek kaynatacak yine tespitlerimi ama lütfen bir kez güvenin yahu bir şey derken.

Evrensel insan.

Sana bir ipucu.

Bu gerçekliğin net ve katışıksız bilinmesi ve algılanması şekli Ateizm (ve içine dahil olan Materyalizmdir)

Eğer içinde veya bilincinden buna karşı bir şey oluşuyorsa sen gerçeklik algısı bozuklardansındır.

Çünkü buna karşı oluşan şey bizim mücadele ettiğimiz virusun ta kendisidir.

Artık kasma.

tarihinde geçici hesap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu kişi ateist bilincin mutlak gerçeklik algısı olduğundan habersiz.

Ateist bakis, Mutlak gerceklik algisi sadece bir inanc ve ideolojik bakis acisidir ve bilimsel degildir. Bilimselligin degisim ve yanlislanabilirlik ilkesine terstir ve akillarda da yer ederse dogma haline gelir.

Kaç kere diyoruz size yönetim,

Bir kere de baştan dinleyin yahu.

Ateist bilince sahip değil bu adam.

Gerçeklik algısı bozuklardan bu.

Şimdi lafıma hakaret diyecek, kişiyle uğraşmak diyecek kaynatacak yine tespitlerimi ama lütfen bir kez güvenin yahu bir şey derken.

Bunlara o kadar cok yanit verdim ki. Nasil inanclilar sizleri algilayamiyorsa, sizin bu akil ufkunuz da ufuk otesini algilayamiyor. Zaten o yuzden bilgi ve dusunce ortaya koyamiyor, careyi ancak akilci satasimda buluyorsun. Cunku algilayacak bilince sahip degilsin. Yani fikirlerin dogmalasmis.

Evrensel insan.

Sana bir ipucu.

Bu gerçekliğin net ve katışıksız bilinmesi ve algılanması şekli Ateizm (ve içine dahil olan Materyalizmdir)

Eğer içinde veya bilincinden buna karşı bir şey oluşuyorsa sen gerçeklik algısı bozuksundur.

Çünkü buna karşı oluşan şey bizim mücadele ettiğimiz virusun ta kendisidir.

Artık kasma.

Gerceklik insanoglu yapilandirilmisligidir. Ateizm de buna dahildir diger izmlerde, ideolojilerde inanclarda bakis acilarida.

Sen once beyninde olusmus dogma virusleri temizle.

tarihinde evrensel-insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ateizmin teolojik bir bakış açısı olduğu söyleyen o literatürü bilmiyorum. Cehaletimi bağışlayın ama literatürün toplamında böyle bir sonuç çıkmışsa, felsefeyle oldukça içli dışlı olan ateist arkadaşlarım bundan haberdar değilmiş.

Koyulaştırdığım diğer cümlenizin yanıtı da aşağıda:

Iste o yuzden materyalistler ve ateistler ve bu temelden evrimi savunanlar metafizik ve varliksal olarak beyinlerini sartlamislar, epistemolojiden de bi haberler.

Siz burada durmadan bu lafları ederseniz birileri size tepki gösterir.

Bir ateistin bir diğer ateiste "ille de evrimi öğrenmek zorundasın" demesi ne kadar itici ise, sizin de hapsolduğunuz felsefeyi dayatıp yargılamanız ondan bin kat daha itici çünkü siz ek olarak ateizmi teolojik, metafizik vs vs. diye tanımlıyorsunuz.

Bir siz aşmışsınız yani, bir siz özgürlemişsiniz, siz şahanesiniz, aşmışsınız, serbest düşünürsüz... Geri kalan, her şeyden bîhaber...

Size saldırıldığında elbette kendinizi savunacaksınız, buna kimsenin bir şey dediği yok ama genel üslubunuz sorunlu. Kenarda durup insanların yazdığı her şeyi tek tek tanımlama kalkıyorsunuz, konu bağlamından kopuyor ve ilgisiz bir yere gidiyor ve tıkanıyor.

Sitelerde Paylaş

diger izmlerde, ideolojilerde inanclarda bakis acilarida.

Diğer izm diyor yahu :D

Sana bunu izm gösteren şey gerçeklik algısını bozan virusun türevi.

O virusun yaygın almış olduğu hal de tanrıdır.

Senin suçun da değil gerçi bu.

Bu bir algı bozukluğu.

Kurtulduğunda anlarsın.

Ama senin bilmediğin, hayal bile edemediğin bir bilinç seviyesi var.

Ve bu bilinç seviyesinde bizler herşeyi HD olarak net şekilde görüyoruz.

Senin yazılarına bakınca bile bilinç haritanı çıkarabiliyoruz.

Sitelerde Paylaş
Ateist bakis, Mutlak gerceklik algisi sadece bir inanc ve ideolojik bakis acisidir ve bilimsel degildir. Bilimselligin degisim ve yanlislanabilirlik ilkesine terstir ve akillarda da yer ederse dogma haline gelir.

Gerçeklik algısı sıkı çalışan biri, bilimin ne olduğunu da iyi bilir ve değişime tek saniye ara vermeden uyum gösterir zaten.

İki cümleniz birbiriyle çelişmekle kalmıyor, çürütüyor da.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...