Jump to content

Ezan için suç duyurusunda bulundu

Recommended Posts

"Prof.Dr. Nazan Aydın, Erzurum’daki camilerin birçoğunda yapılan ezan yayınındaki ses şiddetinin yasal ve tıbbi limitin üzerinde olduğunu öne sürerek Savcılığı’a suç duyurusunda bulundu..." haberler

Bu konuda rahatsız olan kaç ateist var?(mutlaka fazladır)

tarihinde parabol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu kadar fazlaca olmaları cidden gereksiz. Evimin çevresinde birsürü cami var. Bir de doğu batı ayağına aynı anda başlayıp bitirmiyorlar. Yaz saatlerinde sabahladığım zamanlardan birinde bir kere süre tutmuştum, 25 dk boyunca sabah ezanının sesi gelmeye devam etti. Biri bitmeden diğeri başlıyor.

Üzülme gün gelecek "Tanrı Yoktur" ezanları da okunacaktır, eşitlik ve demokrasi adına.

Sitelerde Paylaş

Açıkça ezandan rahatsuız olup, ses kılıfı bulan bir insan belli ki..

Bu ülkede rejimler değişir, yönetimler değişir, hatta komünizm belası bile gelse bie asla ve kat'a "ezan sesi susmayacaktır". Ezan sesi ve İslam bizim hamurumuzda vardır, ülkemizin çimentosudur. Bu ülke eğer diniz terketse, birkaç on yılda çökecektir. Dinsiz milletler yaşayamaz Atatürk'ün dediği gibi...

Sitelerde Paylaş

Açıkça ezandan rahatsuız olup, ses kılıfı bulan bir insan belli ki..

Bu ülkede rejimler değişir, yönetimler değişir, hatta komünizm belası bile gelse bie asla ve kat'a "ezan sesi susmayacaktır". Ezan sesi ve İslam bizim hamurumuzda vardır, ülkemizin çimentosudur. Bu ülke eğer diniz terketse, birkaç on yılda çökecektir. Dinsiz milletler yaşayamaz Atatürk'ün dediği gibi...

din,zayıf insanların tutunduğu bir daldır.daldan öte hiçbir anlamı yoktur.

Sitelerde Paylaş

din,zayıf insanların tutunduğu bir daldır.daldan öte hiçbir anlamı yoktur.

Din dünyaya neden geldiğini bilen bilinçli insanların tutunduğu dünyanın en sağlam dalıdır. Akıllıyız, bile bile azaba gitmiyoruz. Bile bile yaratıcımızı reddetmiyoruz.

Dinsizlik ise, manevi buhranlar yaşayan, rüzgarda bir o yana, bir bu yana savrulan yitik insanların dayandığı çürük daldır. Sonuç hüsrandır, mutsuzdur, umutsuzdur dinsiz birey...

tarihinde Çehov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din dünyaya neden geldiğini bilen bilinçli insanların tutunduğu dünyanın en sağlam dalıdır. Akıllıyız, bile bile azaba gitmiyoruz. Bile bile yaratıcımızı reddetmiyoruz.

Dinsizlik ise, manevi buhranlar yaşayan, rüzgarda bir o yana, bir bu yana savrulan yitik insanların dayandığı çürük daldır. Sonuç hüsrandır, mutsuzdur, umutsuzdur dinsiz birey...

akıllısınız,nedense aklın kabul edemediği şeylere inanıyorsunuz.fena bir paradox bu. :blink:

ayrıca,hiç dinsizliği yaşadın mı ki böyle kafadan tanım uyduruyorsun.bence dinsiz olmak,insanı sürekli bir tanrı baskısından kurtardığından,birey rahattır,özgürdür,sırf çıkar uğruna yalakalık yapmaya kalkmaz,hayali bir dünyada sex düşleri kurmaz. her otu,boku yüce bir yaradana bağlamaz.

bu kadar sonucunun hüsran olduğundan kendinden emin bir şekilde bahsettiğine göre,oraya bir uğramışlığın var heralde.

Sitelerde Paylaş

Çok şükür hayatımda hiç ateizm batağına düşmedim. Ama empati yapıyorum. Mesela ölmüşlerimin mezarında dua edemiyorsam, sofraya oturunca "Bismillahirrahmanirrahim" diyemiyorsam, namaz kılıp huzur bulamıyorsam, dua edip, Allah'ıma sığınamıyorsam.. vs.. vs.. Ben neden yaşarım ki? Hiçbir dayanağım yok, sığınacağım bir varlık yok dersem depresyona girerdim. Huzur nasıl bulurdum?

Ateistler depresiftir..

Sitelerde Paylaş

Çok şükür hayatımda hiç ateizm batağına düşmedim. Ama empati yapıyorum. Mesela ölmüşlerimin mezarında dua edemiyorsam, sofraya oturunca "Bismillahirrahmanirrahim" diyemiyorsam, namaz kılıp huzur bulamıyorsam, dua edip, Allah'ıma sığınamıyorsam.. vs.. vs.. Ben neden yaşarım ki? Hiçbir dayanağım yok, sığınacağım bir varlık yok dersem depresyona girerdim. Huzur nasıl bulurdum?

Ateistler depresiftir..

milyarlarca çeşit insan var. hepsi sofraya oturunca besmele mi çekiyor? japonlar mesela? dünyada ateistin en fazla olduğu yer ve dünyanın en cool ve ahlaklı insanları. sen kendine göre bir rahatlama şekli bulmuşsun,buna bir şey dediğim yok o senin seçimin amma gelip de hiç girmediğin bir alanda görüş belirtirsen o zaman orda dur birader. bilgin yoksa fikrin de olmasın. ben müslümanlığı yaşadım ki,bir fikir ortaya atıyorum.. boş boş konuştuğum yok yani.

Sitelerde Paylaş

Gerçek bir müslüman, zamanla ateizme geçemez. Senin ve diğer dinden dönen herkesin imanı zayıftır. Zayıftır ki, inceldiği yerden kopup ateist olursunuz. Çünkü dinin gerçek hikmetlerini değil de, yobazların anlattıklarına iman edip, en sonunda yalanlardan bıkıp dini terketmişsinizdir. Yobazlar da dinsizdir çünkü..

Japonlar dinsiz ve ahlaklı evet. Ama ahlaklı olmalarının sebebi, dinsizlik değil, çocukların kaliteli eğitim alarak yetişmesidir. Bizim ülkemizde ve İslam ülkelerinde herşeyin başı, sağlam bir eğitim sistemimizin olmaması. Eğitimi iyi almış, ve dindar bir insan, dünyanın en iyi insanıdır...

Sitelerde Paylaş

Dininize bu kadar çok güveniyorsunuz da, neden bu kadar tahamülsüz bir kültürünüz var. Örenğin, bir ateistte, günde bir vakit "Tanrı yoktur" desin bakalım engin kalbiniz ne kadar dayanır bu yüceliğe, ey yüce insan.

Sitelerde Paylaş

Dininize bu kadar çok güveniyorsunuz da, neden bu kadar tahamülsüz bir kültürünüz var. Örenğin, bir ateistte, günde bir vakit "Tanrı yoktur" desin bakalım engin kalbiniz ne kadar dayanır bu yüceliğe, ey yüce insan.

Oldu canım, 74 milyonluk ülkede, 500 bin ateist, gelip "Tanrı yoktur" diyecek öyle mi? Nerde bu ütopya?

Almanya'da 5 milyon Türk yaşıyor, Almanya'da ezan okunuyor mu?

Sitelerde Paylaş

Oldu canım, 74 milyonluk ülkede, 500 bin ateist, gelip "Tanrı yoktur" diyecek öyle mi? Nerde bu ütopya?

Almanya'da 5 milyon Türk yaşıyor, Almanya'da ezan okunuyor mu?

(ne 74 milyonu, ölüleri bile saymadınız mı nufus sayımında)

-500bin ateist olduğunu nereden biliyorsun. Baskı ve inançlarından dolayı hor görülen bir halkın rakamları rakam değildir.

-Tanrınız bile kendini gizlerken adil davranıyor, siz kullarından da yarattıklarına adil davranmanızı beklemesi adil değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...