Jump to content

Ezan için suç duyurusunda bulundu

Recommended Posts

• İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben bir ara ateistim...

Çok şaşırdım. Genelde "ateist iken, dine geri dönülmez" derler. İlk müslümandın, sonra ateist olup, tekrar dine mi döndün? Biraz anlatır mısın? Hatta konu başlığı açıp tartışabiliriz de. Çünkü bu örnekler fazla değil...

Sitelerde Paylaş

(ne 74 milyonu, ölüleri bile saymadınız mı nufus sayımında)

-500bin ateist olduğunu nereden biliyorsun. Baskı ve inançlarından dolayı hor görülen bir halkın rakamları rakam değildir.

-Tanrınız bile kendini gizlerken adil davranıyor, siz kullarından da yarattıklarına adil davranmanızı beklemesi adil değil mi?

Türkiye nüfusu 75 milyon, nedense 1 milyonu yazma gereği duymadım. ^_^

Taş çatlasa 1 milyon ateistseniz bile ne farkerder ki? İnsanların kutsallarına saldırmadığınız sürece, kimse size dokunmaz...

Sivas katlimı vs.. hikayedir, onu kimlerin yaptığı açık..

Bkz: Masonlar

Sitelerde Paylaş

cervantes sen ateist değildin hiçbir zaman, tıpkı şu anda müslümanların yüzde 90'ının aslında müslüman olmadığı gibi.....sen sadece yolunu kaybetmiş, kendince çıkış yolu arayan, isyan eden bir insandın :) ama haberin yok,........ bilimsel yönden ateist olan insanla, kendince dünyadaki adaletsizliklere ve Allaha kızıp ateist takılmaya çalışan ergenleri nasıl eş değer tutarsınız? tepkisel ateistlik yapıyorsunuz sadece, aslında inanıyorsunuz ancak zorluyorsunuz kendinizi Allahın yokluğunu kanıtlamaya çalışarak, sürekli Allah kötü vesaire vb diyerek.....................anlayacağın dostum sen ateistlikten dine geçtiysen bilim dünyası sarsılmadı :) çünkü sen israilde olsan belkide ateizmden yahudiliğe geçecektin kimbilir....

Kendini asi genç sanıp, 2 tane rock müzik dinleyen başımıza ateist kesilmesin, ne araştırma yaptın neye dayanarak ateist oldun? hiç isyandan belkide fakirdin :) yada kendine müslüman diyen adamlar neye göre müslüman oldunuz, ama inanıyorum bu kadar basit mi?

SON BOMBEM; hadisim; :)

1; İslamın şartlarına harfiyen uyan, bütün ibadetlerini bir fiil yerine gatiren bir müminle, hiçbirini yapmayan ancak müslümanım diyen insan bir olamaz...

2; Bir dünya araştırma neticesinde, gerek dini, gerek bilimsel araştırmalar yaparak ateizmi seçen birisiyle, ergenlik macerası için ateist olan biri asla bir olamaz...

Hakiki müslümanlara; hakiki atesitlere ve hakiki deistlere, yada herhangi bir felsefeye inananlara lafım yok ancak kayıp ruhlar olum bir gidin acele etmeyin araştırın taraştırın sonra gelin yahu....

Sitelerde Paylaş

Türkiye nüfusu 75 milyon, nedense 1 milyonu yazma gereği duymadım. ^_^

Taş çatlasa 1 milyon ateistseniz bile ne farkerder ki? İnsanların kutsallarına saldırmadığınız sürece, kimse size dokunmaz...

Sivas katlimı vs.. hikayedir, onu kimlerin yaptığı açık..

Bkz: Masonlar

Ateistler ne yapıyorlarmışta saldırıyorlarmış.

Sadece kürtlerden çıkar iki milyon ateist. Ateizmin diğer versiyonlarını saymadan hem de.

Türklerden 5-6 milyon kişi.

Alevilerin çoğu sizin teist yanılsamalarınıza uzaktır; ateizmle ve ateistlerle, hayata bakış açıları yüzünden daha iyi geçinir.

Kaldıki sünnilerinde önemli bir bölümü ateizme yakın teizme uzaktır.

Kendinizi, biraz daha kandırmaya devam edin,siz.

Şu kutsallara saldırmak kelimelerine bayılıyorum; eleştiri yapılsa bile, bir yığın küfür eden kötüleyen sizlersiniz, be adam.

Sitelerde Paylaş

Ben ateist değilim birader ya ikidebir aynı şeyi söyleyip durma :) dinsizim ben o kadar, insan yazması olduğuna inanyorum anladın şimdi görüşümü..

sen bence kesinlikle müslüman değilsin? sana müslüman demek müslümanlara hakaret olur eminim...:)

Deistsin demek ki.. Tanrı var ama başıboş bırakıyor sizi, din ve kitap yollamıyor. Buna inanıyorsun yani?

Ayrıca, bana müslüman değilsin demen, gerçek bir müslüman olduğumun kanıtı...

Hoca Nasreddin gibi, gönüllere maya çaldım...

Ya tutarsa diyorsun..

Sitelerde Paylaş

Deistsin demek ki.. Tanrı var ama başıboş bırakıyor sizi, din ve kitap yollamıyor. Buna inanıyorsun yani?

Ya tutarsa diyorsun..

din/kitap bu kadar tutarsızlığı barındırıyor ve sanatsal bir albeni yaratmıyor. biyolojik bir varlık olarak insana bir bak, kitap/pey. gibi kültürel olan objelere bir bak. Bir fark görebiliyor musunuz? Ben çok fark görüyorum, ya siz?

Sitelerde Paylaş

Ya tutarsa diyorsun..

Başıboş bırakmaması için illa din kitap mı göndermesi gerekiyordu diyorsunuz? Vavvv.

Sitelerde Paylaş

Başıboş bırakmaması için illa din kitap mı göndermesi gerekiyordu diyorsunuz? Vavvv.

İmtihana uygun ne yapabilirdi mesela? Ne beklerdin? Zihnine koşulsuz inanman için işletim sistemi gibi, din yüklenip mi doğmalıydın?

Sitelerde Paylaş

çehov gene mi sen lanet olası, sitenin üzerine kara bulut gibi çöktün....

azizim başıboş bıraktı diye bir iddam yok, illaki teori üretmek zorundamıyım din gibi, başıboş yada karşıyor ne yapayım ? kendime bir şey bulup tapınayım mı? öyle katı ve kesin inanışım yok, tanrı birde olabilir, 1000 adette olabilir, ol de oldu değil çok uzun süre uğramış olabilir evren için, yada herçey evrenin bir parçasıdır, yada evreni tasarlayan tanrı değildir, birileridir sadece, deneydir vesaire trilyonlarca teori üretilir ki; en saçmasıda islam :)

zaten sizin inanışa göre Atatürk cehennemde, sen istediğin kadar seviyorum ben desende, Atatürk dincilerin yüzde90'ı tarafından kesinlikle sevilmiyor, kimin cennete ve cehenneme gideceğine maşaallah insanlarımız karar veriyor, Allahın dediği olur lafı es geçiliyor..

Sitelerde Paylaş

Hoca Nasreddin, eşeğinden düşte geber emi.. :D

Sana hiçbirşey demiyorum. En mantıklısı İslam diyecektin, kavuğun sürçtü sanırım. Ayrıca Atatürk hakiki bir müslümandı, inşallahta cennetle ödüllendirilecek, diğer din kardeşleri gibi. Darısı başımıza.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...