Jump to content

Kur'an insan yazımı bir kitap değildir

Recommended Posts

NASIL YANİ..

KURAN İNSAN YAZIMI DEĞİLDİR DEMİŞ..

ALLAH GÖKTAŞIYLA KURAN MI GÖNDERMİŞ...

ESKİSİ GİBİ ÇELİŞKİ YALAN VE PALAVRALARLA HATALARLA DOLU DEĞİLMİYMİŞ...

YIRTILAMAZ

YAKILAMAZ

DEĞİŞTİRİLEMEZ

MÜREKKEP KALEMLEMİ YAZILMIŞ..

ISLATILAMAZ..

EZİLEMEZ

ÇOĞALTILAMAZ BİR KİTAP MI...

HANGİ MADDEDEN YAPILMIŞ BU İNSAN YAZIMI OLMAYAN KİTAP...

Kurandaki sure ve ayetler in birçoğu köle ve kölecilikle ilgilidir.Kuranın Türkçesini alıp görebilirsiniz.Kölelerle ilgili ayetler de Allah Muhammed in söylediğine göre söyle vahiy ediyormuş.

NAHL suresi..75.ayet...Allah şunu misal getirdi: Bir yanda hiçbir şeye gücü yetmeyen bir köle, diğer yanda tarafımızdan güzel bir rızık verdiğimiz, ondan gizli, açık olarak harcayan hür bir insan, bunlar hiç eşit olur mu?

RUM SURESİ-28…size kendinizden bir misal verdi: Hiç size kısmet ettiğimiz şeyde elleriniz altındaki kölelerinizden ortaklarınız bulunur da onlarla siz eşit olur, aranızda birbirinizi saydığınız gibi, onları da sayar mısınız?

Kazanılan savaşta ele geçen kadınlara cariye, erkeklere de köle denir.

Cariyelerin çoğunluğu evli, kocaları öldürülmüştür. Cariyeler Kadın seç köleleridir.

ENFAL-1..Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah'tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah'a ve Resulü'ne itaat edin

Bu sureyi Allah bana vahiy etti demek Allaha hakaret değimlidir? Muhammed otomatik olarak Savaşta elde edilen köle ve Sexkölesi(cariyelerin) % 20 ini alıyor kalanıda diğerleri tarafından pay ediliyor.

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.

Günümüzde Müslümanlar kanunlar nedeniyle minik kızlarla sex yapamamaktadırlar.

Bu yukardaki ayetleri çıkarıpmı göndermiş Allah...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Einstein'ın yazdığı fiziğin evrimi kitabı insan yazımı oluyor da orta çağın arap kanunları ve masalları kitabı mı olağan üstü bir varlık tarafından yazılmış oluyor. Ha ha ha güleyim :lol: Kuran günümüzde insanların yazdığı kitapların %5'i bile olamaz. Her açıdan... :lol:

tarihinde Allah Yok Din Yalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

slm uzun suredır yazılan yazıları okuyorum,ınanmak kımse ıcın zor degıl, bana göre herseyı evrıme baglamak hıc de mantıklı gelmıyor...

tabıkı ınanmakta ve ınanmamakta herkes özgurdur.

kımseye su dogrudur bu yanlıstır demekte haksızlık herkes yaptıgı ıle sorumlu.

KURAN DEĞİŞMİDİR-DEĞİŞMEMİŞMİDİR TUTARSIZLIĞI

KURANIN DEĞİŞTİRİLEBİLDİĞİNİ SÖYLEYEN AYETLER:

Nahl/101 , Bakara/106 ve Rad/36. ayetleri Muhammed’in gerektiği zaman kuranı değiştirmesine tam yetki veriyor.

NAHL-101-Biz bir âyeti değiştirip yerine başka bir âyet getirdiğimiz zaman -ki Allah, neyi indireceğini gayet iyi bilir- onlar Peygambere, Sen ancak uyduruyorsun derler. Hayır, onların çoğu bilmezler.

BAKARA-106. Herhangi bir Ayetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya unutturursak, onun yerine daha hayırlısını veya benzerini getiririz. Allahın herseye gücünün yettiğini bilmezmisin?

RAD-39-Allah, dilediğini siler, dilediğini de sabit kılıp bırakır. Ana kitap (Levh-i Mahfuz) Onun yanındadır.

Enfal-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;

Enfal-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti.

Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder.

Bu ayet kuranın değiştirildiğine bir kanıttır aynı zamanda Allah kuranın tek harfinin bile değiştirilmeyeceğine söz vermişti "biz bir ayeti değiştirdiğimiz zaman müşrikler Muhammed e yalancı dedi" v.s diyor Allah sözünde durmamıştır.

KURANIN DEĞİŞTİRELEMEYECEĞİNİ VE DEĞİŞMEDİĞİNİ SÖYLEYEN AYETLER:

FATIR-43-.Hayır! sen Allahın kanununda değişiklik bulamazsın. Sen Allahın kanununda asla

bir döneklik bulamazsın. (deminki ayette döneklik yaptığını itiraf ediyordu.)

FETH-23- Allah kanununda hiç bir değişiklik bulamazsınız.

YUNUS-64-...Allahın sözlerinde hiçbir değişme yoktur. İşte bu büyük başarıdır.

ENAM-115-Rabbinin kelimesi (Kuran) doğruluk ve adalet bakımından tamdır. Onun kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

AHZAB-62-Daha önce gelip geçenler hakkında da Allahın kanunu böyledir. Allahın kanununda asla değişme bulamazsın.

İslam kaynaklarından öğrenmekteyiz ki, Kuran’daki çelişkiler, İslamcın daha ilk anlarından itibaren fark edilir olmuştur. O kadar ki, Muhammed’in verdiği emirlerin birbirini tutmaması ve örneğin bir gün “helal” bilip izin verdiği şeyi, bir başka gün “haram” sayması ya da yasaklaması, çevrede dedikodu konusu olmuştur.

Birtakım kişiler açıkça şöyle konuşmaya başlamışlardır: “Muhammed bugün emrettiğini yarın yasaklayarak ashabıyla alay ediyor.” Bunu söylerlerken Muhammed’i “iftiracı” olarak tanımlamışlardır.

Nail Suresi’nin 101. ayetinin Diyanet Vakfı tarafından açıklanmasına bakınız. Bundan dolayıdır.

Örneğin, bir kez kendisine iki kardeşin “mülk-i yeminde” birlikte yemin edip edemeyecekleri sorulmuş, o da, “Ne bileyim? Bunu bir ayet helal, öbür ayet de haram kılmıştır” diyerek soruyu cevapsız bırakmıştır.

Çelişkilerin yarattığı sakıncalar sadece bu bakımdan değil,insan beynini tutarlı ve mantıklı şekilde düşünemez, işleyemez ve gelişemez hale getirmek bakımından ortaya çıkmıştır.

Sitelerde Paylaş

Böyle çelişkilerle, sayısız gramer hatasıyla, sayısız tekrarla dolu bir kitap insan yazımı olamaz tabi. Böyle bir kitap yazıp yayınevine versen bastıramazsın. Bir çocuğa yazdırsan bundan daha iyi yazar. Bunu kim yazmış olabilir denseydi ben de ancak okuma yazma bilmeyen bir çoban yazmıştır herhalde derdim.

Sitelerde Paylaş

slm uzun suredır yazılan yazıları okuyorum,ınanmak kımse ıcın zor degıl, bana göre herseyı evrıme baglamak hıc de mantıklı gelmıyor...

-Sen nasıl düşünebilirsin, kurduğun cümlenin doğruluğunu!

Sitelerde Paylaş

kuranı insanlar yazmıştır bu kesin de...

ilhamı nerden almışlardır burası muğlak...

tanrının eline kağıt kalem alıp yazması biraz şık durmuyor sanki...

bunun yerine konuşabilen sözü dinlenen birinin zihnine gerekli manaları ilham etse daha uygun olur denmiş sanırım...

o da konuştukça etrafındakiler bu laflar boş değil yazalım diyerek yazmışlar...

sonra herkes yazdıklarını bira araya getirmiş ortaya böyle bişey çıkmış...

efendim bu yazılar komposizyon kurallarına uymuyor tanrı bunu bilem bilmekten acizmdir kine deyenleri kaale almanın pek bir mantıklı tarafı yoktur...

oturup şöyle bir sure yazayım deyerek yazılmamış yani bunlar ...

bir soru sorulmuş bir mevzu olmuş o esnada gelen tanrısal ilham ile konuşan kişinin sözleri hemen kaydedilmiş...

aynı soru başka zamanlarda başka yerlerde sorulmuş benzer cevaplar verlmiş benzer şeyler bir daha anlatılma gereği duyulmuş böylece benzer ayetler ortaya çıkmış...

daha önce dediydik onları okuyun denmemiş bir daha anlatılmış...

işte böyleyken böyle olmuş...

ama bu ilham nerden gelmiş nasıl gelmiş kim göndermiş bunu hala tam anlayabilmiş değilizdir vesselam...

Sitelerde Paylaş

arkadaslar bugune kadar bır cok kıtab gelıp gectı.

bu gelenlerı bıle gelmemıs gıbı algılamanız bence dogru degıl.

bır cok arkadasımız ne tevratı ne ıncılı nede kuranı kabul etmek ıstemıyor evet etmeyebılırsınız lakın ıcınde yazılan yazılar o devrın yasantısını dıle getırmektedır arapça turkçe gıbı bır kelımeden bır cok anlam cıkartabılırsınız, kuranın degısme konusu bır cok bılım ınsanlarımız bu kelımelerı turkceye cevırırken aynı kelımelerı farklı anlamda degıl aynı anlama gelecek sekılde ızah etmıslerdır tabı sız kabul etmesenızde bu boyledır.

ama arapça kelımeler aynıdır,yuzyıllardır bır cok turkce kuranları yanyana getırıp okusanız cumleler anlamlar aynı yere varır.

tabı sızler dını kabul etmedıgınız ıcın sızlere bunun ızahını 25 sene sonra bu sıteye tekrar yazsam sızlere bırseylerı anlatmamız guctur.

bence kendınızı yormayın bız ıncılıde okuduk ama sunu sorgulamadık bu söyle degısmıstır boyle degıstırılmıstır,ben yapmam gerekenle kendımı sorumlu tutuyorum, dıceksınız kı sen bole devam et cahıl aklınla, evet ben yasadıgımla bu cahıllıgımı bıle kabul edıorum bılmedıgımden arastırmadıgımdan degıl sonuc olarak bana en guzel gelenı tercıh ettıgım ıcın tskler...

Sitelerde Paylaş

"ama arapça kelımeler aynıdır,yuzyıllardır bır cok turkce kuranları yanyana getırıp okusanız cumleler anlamlar aynı yere varır."

"...bu cahıllıgımı bıle kabul edıorum bılmedıgımden arastırmadıgımdan degıl sonuc olarak bana en guzel gelenı tercıh ettıgım ıcın tskler..."

Kimin yaptığı kitap çevirisini okuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Okumuşsun ama anlamamışsın sanırım. Kim neyi evrime bağlayıp da inanmaz (ateist diyelim) olmuş? Vay evrim diye bir teori varmış hadi koşarak gidip ateist olalım mı diyor insanlar?

Sitelerde Paylaş

Okumuşsun ama anlamamışsın sanırım. Kim neyi evrime bağlayıp da inanmaz (ateist diyelim) olmuş? Vay evrim diye bir teori varmış hadi koşarak gidip ateist olalım mı diyor insanlar?

Hayır öyle demiyorlar ama 'ben ateistim evrim diye bir teori var, Tanrının olmadığını ispatlıyor hadi koşun yapışalım' diyen çok duydum

Sitelerde Paylaş

NASIL YANİ..

KURAN İNSAN YAZIMI DEĞİLDİR DEMİŞ..

ALLAH GÖKTAŞIYLA KURAN MI GÖNDERMİŞ...

ESKİSİ GİBİ ÇELİŞKİ YALAN VE PALAVRALARLA HATALARLA DOLU DEĞİLMİYMİŞ...

YIRTILAMAZ

YAKILAMAZ

DEĞİŞTİRİLEMEZ

MÜREKKEP KALEMLEMİ YAZILMIŞ..

ISLATILAMAZ..

EZİLEMEZ

ÇOĞALTILAMAZ BİR KİTAP MI...

HANGİ MADDEDEN YAPILMIŞ BU İNSAN YAZIMI OLMAYAN KİTAP...

Kurandaki sure ve ayetler in birçoğu köle ve kölecilikle ilgilidir.Kuranın Türkçesini alıp görebilirsiniz.Kölelerle ilgili ayetler de Allah Muhammed in söylediğine göre söyle vahiy ediyormuş.

NAHL suresi..75.ayet...Allah şunu misal getirdi: Bir yanda hiçbir şeye gücü yetmeyen bir köle, diğer yanda tarafımızdan güzel bir rızık verdiğimiz, ondan gizli, açık olarak harcayan hür bir insan, bunlar hiç eşit olur mu?

RUM SURESİ-28…size kendinizden bir misal verdi: Hiç size kısmet ettiğimiz şeyde elleriniz altındaki kölelerinizden ortaklarınız bulunur da onlarla siz eşit olur, aranızda birbirinizi saydığınız gibi, onları da sayar mısınız?

Kazanılan savaşta ele geçen kadınlara cariye, erkeklere de köle denir.

Cariyelerin çoğunluğu evli, kocaları öldürülmüştür. Cariyeler Kadın seç köleleridir.

ENFAL-1..Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah'tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah'a ve Resulü'ne itaat edin

Bu sureyi Allah bana vahiy etti demek Allaha hakaret değimlidir? Muhammed otomatik olarak Savaşta elde edilen köle ve Sexkölesi(cariyelerin) % 20 ini alıyor kalanıda diğerleri tarafından pay ediliyor.

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.

Günümüzde Müslümanlar kanunlar nedeniyle minik kızlarla sex yapamamaktadırlar.

Bu yukardaki ayetleri çıkarıpmı göndermiş Allah...

NOTRADAMUS UN KİTABI DAHA ÜSTÜN..Nasıl da yazmış adam ya..çelişki falan da yok..

Köle cariye yok..

Bütün kadınlar muhammedin yatağına..sen rahat ol Allah kapıda bekler yok..

Yetim kızlar yok...

Adem havva ve Nuh saçmalığı yok...

Dünyanın yuvarlak olduğunu biliyor adam..

Kutupları biliyor..oruç meselesinde ve cinsellikte 6 ay bekleyip gebermek yok...

Notradamusun 4 lükler kitabını tavsiye ederim..

Sitelerde Paylaş

kuranı insanlar yazmıştır bu kesin de...

ilhamı nerden almışlardır burası muğlak...

tanrının eline kağıt kalem alıp yazması biraz şık durmuyor sanki...

bunun yerine konuşabilen sözü dinlenen birinin zihnine gerekli manaları ilham etse daha uygun olur denmiş sanırım...

o da konuştukça etrafındakiler bu laflar boş değil yazalım diyerek yazmışlar...

sonra herkes yazdıklarını bira araya getirmiş ortaya böyle bişey çıkmış...

efendim bu yazılar komposizyon kurallarına uymuyor tanrı bunu bilem bilmekten acizmdir kine deyenleri kaale almanın pek bir mantıklı tarafı yoktur...

oturup şöyle bir sure yazayım deyerek yazılmamış yani bunlar ...

bir soru sorulmuş bir mevzu olmuş o esnada gelen tanrısal ilham ile konuşan kişinin sözleri hemen kaydedilmiş...

aynı soru başka zamanlarda başka yerlerde sorulmuş benzer cevaplar verlmiş benzer şeyler bir daha anlatılma gereği duyulmuş böylece benzer ayetler ortaya çıkmış...

daha önce dediydik onları okuyun denmemiş bir daha anlatılmış...

işte böyleyken böyle olmuş...

ama bu ilham nerden gelmiş nasıl gelmiş kim göndermiş bunu hala tam anlayabilmiş değilizdir vesselam...

Kesinlikle en alt cümlen hariç üstekilere katılıyorum...

Nereden geldiğide belli...

Koskoca Allah diyorki...

Ey peygamber eşleri uslu durun..dedikodu falan da yapmayın bakire eşler veririm haaaaa muhammede diyor..

Azhab da birde...Muhammede darlık ve kıtlık olmasın diye Bütün kadınları helal ediyor..akraba hısım ayırmıyor...

Müslümanlar herhalde bu iki nedenen dolayı kuran Allahtan gelmiştir görüşünü savunuyorlar.. :D

Sitelerde Paylaş

arkadaslar

sızlere yorum yapmak bız ınananlara dusmez,bazen dusunuyorum hıcbırseyı kanıtlamak zorunda da degılız,mesele ortada bır dunya var ve yasayan ınsanlar yedıklerıne sukretmelerını ısteyen bır ilah, cok kolay bunu kabul etmek bızım gıbı ınananlar ıcın.

gelelım sıze geldınız yedınız ıctınız yok olup gıdeceksınız nereye ?..

uzayı yoktan var eden elbet sızı de bır derınlıklere koyacak kadar kudrete sahıb olan yaratıcımız,ve ne mutlu bıze ...

Sitelerde Paylaş

arkadaslar

sızlere yorum yapmak bız ınananlara dusmez,bazen dusunuyorum hıcbırseyı kanıtlamak zorunda da degılız,mesele ortada bır dunya var ve yasayan ınsanlar yedıklerıne sukretmelerını ısteyen bır ilah, cok kolay bunu kabul etmek bızım gıbı ınananlar ıcın.

gelelım sıze geldınız yedınız ıctınız yok olup gıdeceksınız nereye ?..

uzayı yoktan var eden elbet sızı de bır derınlıklere koyacak kadar kudrete sahıb olan yaratıcımız,ve ne mutlu bıze ...

Buraya bir bak.

Dostum, her insan kendini gerçekleştirmeye uğraşıyor. Bazan bu, zor olan, ağır olan, işkence gibi gelen düşüncelerden kaçmak şeklinde olabiliyor; bazan, üzerine giderek bütün soruların, ve ağırlıkların.

Bir ateist sizden daha fazla ağırlık kaldırır bu anlamda; bütün sorulardan kaçmak ve kendini kandırmak için bunu kullanmıyorsa.

Bir şey kanıtlamaya uğraşmıyoruz burada. Bu yüzden, siz konuşarak bize tanrının öğretmenleri olun; belki siz bize birşey öğretebilirsiniz, belki de biz size.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...