Jump to content

Kur'an insan yazımı bir kitap değildir

Recommended Posts

O dönemin inkarcıları yapmışlardır, doğrudur. Bugün sizde İskender Evrenesoğlu'nu red ediyorsunuz, siz de inkarcılardan olmuyor musunuz? Herkes ona güveniyor, telefon edip sadece bir peygamberin cevabını bilebileceği soruları soruyor ve cevabı alınca tatmin oluyor. Siz niye ona inanmıyorsunuz?

Peygamber öldükten sonra kan gövdeyi götürmüş. Forumda bu konu ile ilgili bolca bilgi var. Hristiyanlar, yahudiler ve diğer dindarlar arkasından bolca hakaret etmişler (onlara göre hakaret değil).

İskender Evrenesoğlu:

Adı geçen zat, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ile televizyonda bir programa çıktı. Yaşar Nuri Öztürk, tabir yerinde ise fikir itibariyle ezdi geçti. Öyle ki; muhatabı program bitmeden stüdyoyu terketti. Program esnasında merhum Ayhan Songar ile de telefon bağlantısı kurulmuştu. Ayhan Songar

"Şu anda klinik bir vak'a ile karşı karşıyayız. Bu zatın tedavi görmesi gerekir. Lütfedip gelirlerse ben kendilerine yardımcı olurum." dedi.

Bu zatın müridlerinden biri Erzincan'da televizyon programına katılmıştı. İzlediğim kadarıyla konuşması baştan sona hezeyanlarla dolu idi. Ayetleri mealen okuyor, ama, çok farklı mecralara çekiyordu.

Bu zatın "Risalet Nurları" adıyla bir kitabı var. Arşta kendisine yazdırıldığını söylüyor. İslamî ilimleri bilen birisi, azıcık bir dikkatle kitabı okusa, kitabın yazarının saçmaladığını kolaylıkla farkedecektir. alıntıdır

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gökmavi, İskender Evrenesoğlu şarlatanını bir kenara bırakırsan, "altın oran" hakkında ne düşünüyorsun? Bunun tesadüf olma ihtimali 10 üzeri 20 bile değil. Neden simetri var ve ince ayrıntılarla hepsinde 1.618 oranı veriyor sence?

Doğa ana matematik biliyor olmalı kardeşim.

altin-oran_58372.jpg

Sitelerde Paylaş

Konu Kuran dı, ne oldu da birden doğa anaya geldik. Başlığı açan sensin, başlığın sapması arzuna mı kapıldın?

Konuya gelelim :lol:

Sonuçta doğadaki tüm canlılar da, Allah'ın ayetleridir. Bu canlılardaki inanılmaz simetrinin kaynağı ise "altın oran" buna ne diyorsun? İlk defa duyduysan bir araştır, bakalım "doğa ana" bunu nasıl başarmış?

tarihinde Çehov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu Kuran dı, ne oldu da birden doğa anaya geldik. Başlığı açan sensin, başlığın sapması arzuna mı kapıldın?

Konuya gelelim :lol:

konuyu ben saptırmadım tam tersi konuya ve sorularına yönelik şeyler alıntıladım. keşke okusaydın. matematikten bahseden sendin hatırlarsan. ben de sana şunu söylüyorum.eğer Tanrı'ya inancın yoksa altın oran doğanın kendi matematiği mi? senin buna materyalizm içinde cevap vermen gerekir.

Sitelerde Paylaş

Sonuçta doğadaki tüm canlılar da, Allah'ın ayetleridir. Bu canlılardaki inanılmaz simetrinin kaynağı ise "altın oran" buna ne diyorsun? İlk defa duyduysan bir araştır, bakalım "doğa ana" bunu nasıl başarmış?

Bakara 178 i görünce altın orana geçenlerle tanrıyı konuşmam Çehov. Bu ayetteki akıldışılığı söylemeğe korkan insanlarla tanrıyı konuşmam. Bu çok lüks olur. Enerji de harcamam. Ben eski güreşçiyim, minderden kaçanı mindere çekerim :lol: (Güreşçi değilim mecaz yaptım :lol:)

OKUYACAN AMA ANLAMAYACAN :lol:

Sitelerde Paylaş

konuyu ben saptırmadım tam tersi konuya ve sorularına yönelik şeyler alıntıladım. keşke okusaydın. matematikten bahseden sendin hatırlarsan. ben de sana şunu söylüyorum.eğer Tanrı'ya inancın yoksa altın oran doğanın kendi matematiği mi? senin buna materyalizm içinde cevap vermen gerekir.

Konu Kuran dı, bakara 178 di, Furkan 53 dü vb. Tanrı konusunu ise yukarıda Çehov a verdiğim cevapta açıkladım.

Not:Ateist değilim :)

Sitelerde Paylaş

Nihayet Kureyşin ileri gelenlerinden Ebû Ümeyye b. Mugîre, Benî Şeybe kapısından Kâbeye ilk giren kimsenin vereceği karara uyulmasını teklif etti; Kureyşliler bu teklifi benimseyip beklemeye başladılar. Kapıdan Hz. Muhammed (sav)in girdiği görülünce orada bulunanlar İşte el-emîn, işte Muhammed geldi! diyerek memnuniyetlerini ifade ettiler.Hz. Muhammed (sav), bir örtü getirterek Hacerülesvedi onun üzerine koydu, bütün kabile reislerinin iştirakiyle örtüyü kaldırdı, konulacağı hizaya gelince de taşı kendi elleriyle alıp yerine yerleştirdi. Böylece Kureyşliler arasında çıkmak üzere olan bir çatışmanın da önüne geçilmiş oldu.

1. Kapıdan ilk giren kişinin vereceği karara uyulmasını kararlaştırdıklarını yazıyorsun. Bu durumda kabilede emin bir kişi arandığı için değil, içeri ilk gelen kişi Muhammed olduğu için seçilmiştir.

2. Kabilede her iki taraf için de ticaret yapan dolayısıyla iki tarafa da eşit mesafede olan kişi olduğu için Muhammed seçilmiştir.

3. Muhammed 40 yaşında peygamber olduğu için bu durumda Kabe'deki putların yapımı ve onarımı işine katkıda bulunmuştur, bu durumda putperestliğe sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etmemiz mi gerekir, yoksa sonradan bu putları kırdığı için kızmamız mı?

Sitelerde Paylaş

İskender Evrenesoğlu:

Adı geçen zat, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ile televizyonda bir programa çıktı. Yaşar Nuri Öztürk, tabir yerinde ise fikir itibariyle ezdi geçti. Öyle ki; muhatabı program bitmeden stüdyoyu terketti. Program esnasında merhum Ayhan Songar ile de telefon bağlantısı kurulmuştu. Ayhan Songar

"Şu anda klinik bir vak'a ile karşı karşıyayız. Bu zatın tedavi görmesi gerekir. Lütfedip gelirlerse ben kendilerine yardımcı olurum." dedi.

Bu zatın müridlerinden biri Erzincan'da televizyon programına katılmıştı. İzlediğim kadarıyla konuşması baştan sona hezeyanlarla dolu idi. Ayetleri mealen okuyor, ama, çok farklı mecralara çekiyordu.

Bu zatın "Risalet Nurları" adıyla bir kitabı var. Arşta kendisine yazdırıldığını söylüyor. İslamî ilimleri bilen birisi, azıcık bir dikkatle kitabı okusa, kitabın yazarının saçmaladığını kolaylıkla farkedecektir. alıntıdır

Bu tiplerin hepsi klinik vaka zaten. Peygamberim, mehdiyim, mesihim, Allah'ın oğluyum, vs diyenlerin tamamı. 1400 yıl önce Ayhan Songar yaşasaydı klinik vaka terimini o zaman da kullanırdı.

Everenoğlu'nun takipçileri onu klinik vaka olarak mı görüyor sanıyorsunuz? Onlara sorsan hepimiz inkarcıyız. Arada ki benzerliği göremiyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Gökmavi, İskender Evrenesoğlu şarlatanını bir kenara bırakırsan, "altın oran" hakkında ne düşünüyorsun? Bunun tesadüf olma ihtimali 10 üzeri 20 bile değil. Neden simetri var ve ince ayrıntılarla hepsinde 1.618 oranı veriyor sence?

Nedenini bilmiyorum. Geç oldu, belki yarın araştırırım.

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki ayet bir yaratanın sözü olabilir mi? Çehov bu ayette sence ne tuhaflık var?

Araf 130- Andolsun biz, firavun ailesini, öğüt alsınlar diye yıllarca süren kıtlık ve ürün eksikliği ile cezalandırdık.

Hiçbir tuhaflık yok...

Sitelerde Paylaş

:lol: Yarın ilgili başlıkta kısmetse değineceğim için pekii diyorum

Firavun gibi, kibrinden dünyaları yakan bir adamı, Allah açlıkla terbiye ediyorsa ne güzel işte. Düşün bu adam Hz. Musa'yı mucizelere rağmen kabul etmemiş bir sapkındı. Gerçi Kızıldeniz yarıldı da, içinde doğuldu.. Hakettiği buydu...

Sitelerde Paylaş

Firavun gibi, kibrinden dünyaları yakan bir adamı, Allah açlıkla terbiye ediyorsa ne güzel işte. Düşün bu adam Hz. Musa'yı mucizelere rağmen kabul etmemiş bir sapkındı. Gerçi Kızıldeniz yarıldı da, içinde doğuldu.. Hakettiği buydu...

Ayetleri iyi okumuyorsunuz. Belki de imanın şartı bu :lol:

Sitelerde Paylaş

Bu tiplerin hepsi klinik vaka zaten. Peygamberim, mehdiyim, mesihim, Allah'ın oğluyum, vs diyenlerin tamamı. 1400 yıl önce Ayhan Songar yaşasaydı klinik vaka terimini o zaman da kullanırdı.

Everenoğlu'nun takipçileri onu klinik vaka olarak mı görüyor sanıyorsunuz? Onlara sorsan hepimiz inkarcıyız. Arada ki benzerliği göremiyor musunuz?

bu şekilde olan birsürü insan var. septik davranarak tabiki gerçeğe ulaşamazsınız. inanın bir insanın samimi mümin olduğunu ilk görüşte anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

İnsan Kuran'ı okudukça içindeki Müslümanlık da ölüyor, insanlık da..

Kutsal Kitabı okuyup anlayana Ateist, okuyup da anlamayana yobaz, okumadan inanana ise dindar denir.

çok haklısın. din hakkında sorgulama yaparken bana hep kuranı okumamı söylemişlerdi ama okudukça daha beter oldu.

Sitelerde Paylaş

Cinselliğin evrimine karşı durarak kadınlara seçme hakkı tanımayanlar;

Evrime karşı durarak hayatın işleyişine kulak tıkayanlar;

İş, güçlünün yoksulu ezmesi noktasında paraya tapıyor. Nede olsa pey.leri ticaret yapıyor. Bu bile anlatıyor, gelinen bu yerde çıkılan o noktayı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...