Jump to content

Kur'an insan yazımı bir kitap değildir

Recommended Posts

Gerçekten müslümanları anlamakta güçlük çekiyorum.Aşağıda vereceğim ayeti dikkatli bir şekilde okusunlar, bu kadar büyük çelişkiler bulunduran bir kitabı nasıl evrenin akıllı tasarımcısı yazabilir? Ben şayet bir tanrıya inanacaksam inandığım tanrının bu kadar basit ve ucuz hatalar bulunduran bir kitap gönderebilme ihtimalini kesinlikle kabul etmem.Nasıl bu kadar küçük görüyorsunuz inandığınız tanrıyı? Nasıl görmezden geliyorsunuz bu edebi hataları ?

EN’AM 6/151. De ki: "Gelin size Rabbinizin haram kıldığı şeyleri söyleyeyim: O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın, anaya babaya iyilik yapın, yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, sizin ve onların rızkını veren Biziz, gizli ve açık kötülüklere yaklaşmayın, Allah’ın haram kıldığı cana haksız yere kıymayın. Allah bunları size düşünesiniz diye buyurmaktadır."

Bu Diyanet Meali dileyen diğer meallere de bakabilir, problem çeviride değil, kusursuz yaratıcınızın size gönderdiğini düşündüğünüz kutsal kitabınızda.

tarihinde Jester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gerçekten müslümanları anlamakta güçlük çekiyorum.Aşağıda vereceğim ayeti dikkatli bir şekilde okusunlar, bu kadar büyük çelişkiler bulunduran bir kitabı nasıl evrenin akıllı tasarımcısı yazabilir? Ben şayet bir tanrıya inanacaksam inandığım tanrının bu kadar basit ve ucuz hatalar bulunduran bir kitap gönderebilme ihtimalini kesinlikle kabul etmem.Nasıl bu kadar küçük görüyorsunuz inandığınız tanrıyı? Nasıl görmezden geliyorsunuz bu edebi hataları ?

EN’AM 6/151. De ki: "Gelin size Rabbinizin haram kıldığı şeyleri söyleyeyim: O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın, anaya babaya iyilik yapın, yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin, sizin ve onların rızkını veren Biziz, gizli ve açık kötülüklere yaklaşmayın, Allah’ın haram kıldığı cana haksız yere kıymayın. Allah bunları size düşünesiniz diye buyurmaktadır."

Bu Diyanet Meali dileyen diğer meallere de bakabilir, problem çeviride değil, kusursuz yaratıcınızın size gönderdiğini düşündüğünüz kutsal kitabınızda.

Elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin bu ayette içerik olarak kötü olan birşey varmıdır. Bunları yapmak insana ne kaybettirir. Anne babaya iyilik etmektir esas mesele. gidip de huzurevlerine bırakmamaktır. yaşlanınca "öf" bile dememktir. siz bunları ne kadar yapıyorsunuz bunu sorgulasanız daha iyi olmazmı. ayetin içeriğini bırakıp nelere dalmışsınız. insan Allah'tan uzaklaştıkça böyle oluyor demekki.

Sitelerde Paylaş

Elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin bu ayette içerik olarak kötü olan birşey varmıdır. Bunları yapmak insana ne kaybettirir. Anne babaya iyilik etmektir esas mesele. gidip de huzurevlerine bırakmamaktır. yaşlanınca "öf" bile dememktir. siz bunları ne kadar yapıyorsunuz bunu sorgulasanız daha iyi olmazmı. ayetin içeriğini bırakıp nelere dalmışsınız. insan Allah'tan uzaklaştıkça böyle oluyor demekki.

-Huzur evi ev olmalı, hapishane değil. İyilik etmek asıl mesele ise iyiliğin ne olduğunu sorgula.

-"Allah’ın haram kıldığı cana haksız yere kıymayın" Ula bre kafır, nedir haram kılmadığı.

tarihinde ate2012 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dostum sen çok yanlış gelmişsin, benim orada kastettiğim olayı anlamadan başlamışsın yardırmaya :) ayeti dikkatli oku.Benim bildiğim kadarıyla

"allaha ortak koşmamak" ve "anneye babaya iyilik yapmak" haram değil!

"allaha ortak koşmak" ve "anne babaya kötülük yapmak" haram

ayette yapılması gerekenleri haram olarak nitelendiriyor hiç mi türkçen yok ?

Bu hata çeviriden falan kaynaklanmıyor Kuranın kendisinden kaynaklanıyor, dilersen diğer meallere de bakabilirsin.Siz müslümanların anlayabilmesi için bazı şeyleri detaylarına kadar anlatmak gerekiyor galiba! Aksi taktirde bilinmeyenin korkusu beyninizi öylesine köreltmişki gözünüzün önündeki hatayı görmüyorsunuz!

tarihinde Jester tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Yalnız müslümenler degil,diger dinlerede kayıtsız şartsız okumadan araştırmadan düşünmeden ınananların halları hepimizin gözü önünde.

Neyi buldular bu muazzam sandıkları dinlere ınananlar?

Hiçbir şeyi bulamadılar.

Hele ıslam tüm

araştırmaları

Garıştırmaları

Şüpheleri

Neden

Niçin

Nasılları yasaklamıştır.

Bunları yasaklayanlar kendilerini bile bulamazlar.Çünkü din ınsanın

ACIZ

BECERİKSİZ

KAFASIZ

ZAVALLI olduğunu çok çeşitli ayatlarda belirtmektedirler.

Onlarca muazzam kafalı bir güç var ,oda Allah.

O nasıl bir muazzam güçkü

Yarattıklarının

Kimini kolsuz

Bacaksız

Gözsüz

Insanları yapışık yaratmaktadır

Hayvanlarıda aynı.

Gerçekleri görmemek için zorlamayın kendinizi.

Dinler, ınsan harıcı canlıların beyinlerine konan ÇİPSLERE benzerler.

Henki tür canlının beynine nasıl bir çips konmussa o tür canlıların tüm yaşamları şaşmaz aynıdır.

YÜCEGÜZSE ınsanların beynine ÇİPS degil US koymuştur.

Bu bu nedenle ınsanlar sebest,hür

düşünsünler

Araştırsınlar

Neden

Niçin

Nasıl deye herşeyi didiklesinler deye Muazzam bilgisayarları koymuş ınsanların kellesine.

Amaaaaaa,dinler bu US denen muazzam bilgi sayarı atıp yerine kendilerinin oluşturduğu Din kıtabı denen ÇİPSLER yerleştirilmiştir ınsanların kellesine.

Bu nedenledirki tüm dinlerin dedigini kesinkes yapanlar hiçbir baltaya sap olamamışlardır.

İşte ısbatı:Din , AKIL işi degil , NAKIL işidir.

Demek istiyürki ,dinlere ınananlar USLARIYLA degil birileri tarafından yazılmakta olan kıtaplara göre yaşamlarını sürdürmek zorundalar.

Dinde USUN önemi yoktur.

Insan dince zatan aciz bir mahluktur.

Halbuku ınsan ACIZ degil çok uslu muazzam bir varlıktır.

Bir düymeye dürtmeyle dünyeyi aydınlatan MUAZZAM bir varlıktır.

Acız varlıklar ,hala bunu göremeyip 1500 yıl önceki ne okuması ne yazması olanların peşlerine gidenlerdir.

Şöyle bir bakalım

Elektrigi

Uçagı

Otomobili

Tireni

Bisikleti

Füzeleri

Telefonları

Televizyonları

Videoları

Fotoğraf makınalarını

Telsizleri

Bilgisayarları.

Silehleri

Cepheneleri

Füze savarları

Hatta müslümenin götünün altındakı petrolu bile bulanlar kafalarına bu çipsleri taktırmayanlar bulmuşlardır.

Ama

Gözleri

Kulakları

Yürekleri

Beyinleri

Elleri

Kolları

Ayakları MÖHÜRLÜ olanlar,acızlar,zavallılar bunları beyinsiz kafır dediklerinden satın almaktadırlar.

1,500,000,000 müslümanın bütün modern araç ve gereçlerini

Pislik

Maymun

Yaban eşşegi

Domuz

Köpek

Beyinsiz

Hertarafları möhürlülerden almaktadırlar.

6 milyonluk İsreil bile ınsansız uçak yaparkan

1,500,000,000 ınsanın kendi markası bir bisikleti daha yoktur.

Ama övünmeye gelince mangallarda kül gomazlar.

Çipleri atın usu alın kellenize.

Aksı halda kafır dediklerinizin önünde SIÇAN olmaktan kurtulamazsınız.

Tolondedenizi dinleyin.

Sitelerde Paylaş

Dostum sen çok yanlış gelmişsin, benim orada kastettiğim olayı anlamadan başlamışsın yardırmaya :) ayeti dikkatli oku.Benim bildiğim kadarıyla

"allaha ortak koşmamak" ve "anneye babaya iyilik yapmak" haram değil!

"allaha ortak koşmak" ve "anne babaya kötülük yapmak" haram

ayette yapılması gerekenleri haram olarak nitelendiriyor hiç mi türkçen yok ?

Bu hata çeviriden falan kaynaklanmıyor Kuranın kendisinden kaynaklanıyor, dilersen diğer meallere de bakabilirsin.Siz müslümanların anlayabilmesi için bazı şeyleri detaylarına kadar anlatmak gerekiyor galiba! Aksi taktirde bilinmeyenin korkusu beyninizi öylesine köreltmişki gözünüzün önündeki hatayı görmüyorsunuz!

Aferin çocuğum, çürütüvermişsin İslamiyet'i.

İnsan biraz araştırır. Arapça bilgin ve dil bilgin yoksa bu tür 'çelişki'lerden hareket etmeyi aklından bile geçirmemelisin. Komik duruma düşüyorsun.

Biraz tefsir okursanız cevabı bulacağınızı düşünüyorum. İlla ki bu hususta bir açıklama istiyorsanız sorularlaislamiyet.com'a sorabilirsiniz.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam o ayette ya da sureyle birlikte 10 Emir'e bir gönderme bulunmaktadır. Ana babaya olan haram içinse aklıma şu geliyor: Ana babaya olan hususa önem verildiğinden durumun negatifinden bahsetmekten kaçınılmış olabilir. O kadar kötü ki anılmak bile istenmemiştir.

Ayrıca dediğim gibi farklı bir dilde, ki bu Arapça, yazılmış bir metine böyle yaklaşmak ancak çocukçadır. Ateist arkadaşlarınla kendin çalar, kendin oynarsın. Ciddi bir iddia olamaz.

Sitelerde Paylaş

İnanan panpalara sorum var. Şimdi siz ölünce yok olmayı mantıksız buluyorsunuz mutlaka bişeylerin karşılığı olmalı di mi? peki bundan 80 bin yıl önce yaşamış ilkel insan sırf tanrıya inandığı için 80bindin cennette mala vuruyor. bu mantıklı mı? veya o kadar eskiye gitmeyelim bin yıl önce yaşamış bi kabile. hepsi çok iyi birer insan olmuşlar ama babadan hinduizm gördükleri için islamiyeti kabul etmemisler. 1000 yıldır yanıyolar ne kadar mantıklı?

Sitelerde Paylaş

İnanan panpalara sorum var. Şimdi siz ölünce yok olmayı mantıksız buluyorsunuz mutlaka bişeylerin karşılığı olmalı di mi? peki bundan 80 bin yıl önce yaşamış ilkel insan sırf tanrıya inandığı için 80bindin cennette mala vuruyor. bu mantıklı mı? veya o kadar eskiye gitmeyelim bin yıl önce yaşamış bi kabile. hepsi çok iyi birer insan olmuşlar ama babadan hinduizm gördükleri için islamiyeti kabul etmemisler. 1000 yıldır yanıyolar ne kadar mantıklı?

Gram araştırma yapmayıp, bilgi edinmeyip bir ideolojiyi çürütmeye çalışmak, ondaki mantık hatalarını bulmak ne kadar mantıklıysa o kadar mantıklıdır efendim. İstiyorsanız Google'da daha kolayınıza gelirse profilimdeki mesajlarda ararsınız. Forumun da arama seçeneği var ayrıca.

Sitelerde Paylaş

İşte gördüğün gibi zaman kalıplarına sıkışıp kalmışsın, önce bunu çözmelisin. zamanın olmadığı bir yer hayal etmekle başla.

öldükten sonrası var mı senin için?

Sitelerde Paylaş

Aferin çocuğum, çürütüvermişsin İslamiyet'i.

İnsan biraz araştırır. Arapça bilgin ve dil bilgin yoksa bu tür 'çelişki'lerden hareket etmeyi aklından bile geçirmemelisin. Komik duruma düşüyorsun.

Biraz tefsir okursanız cevabı bulacağınızı düşünüyorum. İlla ki bu hususta bir açıklama istiyorsanız sorularlaislamiyet.com'a sorabilirsiniz.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam o ayette ya da sureyle birlikte 10 Emir'e bir gönderme bulunmaktadır. Ana babaya olan haram içinse aklıma şu geliyor: Ana babaya olan hususa önem verildiğinden durumun negatifinden bahsetmekten kaçınılmış olabilir. O kadar kötü ki anılmak bile istenmemiştir.

Ayrıca dediğim gibi farklı bir dilde, ki bu Arapça, yazılmış bir metine böyle yaklaşmak ancak çocukçadır. Ateist arkadaşlarınla kendin çalar, kendin oynarsın. Ciddi bir iddia olamaz.

Sen gerçekten çok komiksin.Kaç kere belirttim Kurandan kaynaklanıyor diye anlamak çok mu zor? Arapça bilen müslümanlara sordum onlarda kabul ediyor çekimlerde bir hata olduğunu sen neyin lafını yapıyorsun daha ? Şu attığın post cevap niteliği taşıyor mu sana göre ? Tabi gördün bomba gibi hatayı hemen Allahını korumaya çalış.Sırf şu ayet kuranın daha haram ile helalin farkını bilmeyen cahil deve sidiği içen bedeviler tarafından yazıldığını kanıtlar.Bu saçmalığı görüp tamamen boş on satır yazı yazarak bana cevap verdiğini mi sanıyorsun ey müslüman veledi? Her şeyde arapça ile kendinizi koruyorsunuz tamam da bu kadar açık bir hatada nasıl utanmadan hala zırvalayabiliyorsun?

Sitelerde Paylaş

uzun uzun yazmışsınız saygılar.

toptan cevap verirsem kızmazsınız umarım fazla vaktim yok çünkü. şimdi sizin bugünkü iddialarınızı o dönemin inkarcıları yapmamış mıdır? O'na o kadar güvenirlerdi ki hacerül esved için hakemlik olayını biliyorsunuz. bunu o dönem kimse inkar bile etmemiştir.herkes O'na güvenirdi. bu kadar güvenilir bir insana insanların yönelmesi kadar normal birşey olamaz. ayrıca O vefat ettikten sonra kötü biri olsaydı arkasından düşmanları neler neler söylerdi. peki niye yok?

gerçek bir müslüman para peşinde değildir. biz bu forumda sizden maddi beklentimiz mi var? niye burdayız? bonus peşinde değiliz. sadece sizi düşünüyoruz. Peygamber farklı birşey yapmamıştır.

özü sözü bir olmayan kim olursa olsun kimse ona iman etmez.

Din tamamiyle güven işidir. Güvendiğin zaman işi akıldan alıp başka bir kaynağa odaklarsın. İnandığın şeyi savunmak adına Vereceğin bütün cevaplar akıldan uzak olur.Bu forumda, inanç yok. Bu yüzden objektif bir bakış var.Net bir görüş var. Bu görüş içten içten sen ve buradaki diğer arkadaşların tarafından benimseniyor.Kendinize sormaya korktuğunuz soruların, cevaplarını burada bulabiliyorsunuz.

Sonra , kendi kendinizi kandırarak, " ben sormadım, ben sorgulamıyorum , bu yüzden yanmayacağım" keyfiyeti içinde , kendi kıçını kurtarmış olmanın bencil hayaliyle, buralara gelip ordan burdan yamalar getirerek savunduğunuz şeyi kuvvetlendirmeye çalışıyormuş gibi görünüyorsunuz. Siz , Allah ı da kandırmaya çalışıyorsunuz.Siz Gerçekte , özde dindar filan değilsiniz.Size değil özünüze hitap ediyorum.

devam edebilirim :)

Sitelerde Paylaş

9 Ve onca İslam dünyasında özel kişiler Malcolmx gibi ve daha birçokları ''acaba Kuran bir insan yazması mıdır?'' diye hiç düşünmemiş de bi burda bunu senle tartışıyoruz?"

Baslikta sadece senin yazdigin bölumu okuyup yaziyorum benden baska yazan varsa alinmasin arkadaslar, senin bu 9. maddedeki akillar ötesi tesbitinden sonra yasini, akil yasini, herhangi atesli bir hastalik gecirip gecirmedigini, irsi herhangi bir rahatsizligin olup olmadigini merak ettim ve mumkunse bu tiplerin forumu mesgul etmesini istemiyorum arkadaslar.

Ilk 8 tesbitinde ucmussunda burda tavan yapmissin parabol, anten buyuk galiba ilham uzaklardan mi geliyor?

Mumkunse arkadasin ailesine falan ulasip durumunun vahametinden bahsedelim surekli kullandigi ilaclar var ve temin edemiyorsa yardimci olalim arkadaslar.

Sitelerde Paylaş

Bu konu herşeyin özü belki de. Tüm ateistler bu konuda aynı şeyi düşünüyorlar ve ana çıkış noktaları da bu konu.Tabiki kaybettikleri nokta da burda başlıyor.

Kur'an insan yazımı bir kitap değildir çünkü:(forumdan eski bir üyenin yazdıklarından alıntı yapacağım güzel yazmış)

"1) Kura insan yazımı kitap ise açıp bakalım bir kafiye düzenine böyle düzenli bir kitabı kim nasıl yazabilir? Üstelik anlatmak istediklerini en güzel şekilde anlatmış.

2) Bölgenin halkı Hz.Muhammed için diyor ''ben onu bilirim, o okuma yazması olamayan bir çobandır. Nasıl olur da bir peygamber olabilir?''.

3) Zaten çevresindeki insanlar tarafından Muhammedül emin diye bahsedilen bir kişinin aslında hiç olmayan bişiyi bir anda kafasında şimşek çakarcasına nasıl ortaya attığını düşünebiliriz?

4) Hz.Muhammed'in, Ebu Sufyan'ın ''eğer bu inadından vazgeçerse ona Kabenin anahtarlarını veririz'' demesi üzerine ''bir elime güneşi verseniz diğer elime ayı ben davamdan vazgeçmem'' cevabı ne türden bir cevaptır. Bu çarpıcı cevap, olmayan ve aklına gelen ve uygulamaya geçirmek istediği, daha nasıl becereciğini bile bilmediği 2 milyar insanı etkisi altına alıp çağlar açıp çağlar kapıycak bir inanç sistemine karşı olabilir mi? Yani bu cevap öyle alalade bir fikir için verilebilir mi?

5) Bir insan durup dururken savaşla ve kılıçla alakası yokken anlık olarak aklına çakan bir fikir için yaralanır kan döker mi?

6) Bu kadar zorlu jayat şartlarında bu işkenceleri görürken bir yandan sabahlara kadar tek başına namaz kılan bir insanın acaba derdi nedir?

7) B u insan bu dinamizmini nerden almaktadır?

8) Ve nasıl olmuş da yazmaya karar verdiği bu inanışı tek başına hayata geçirebilmiş tekten bir kitleye dönüşüp bir ordu hazırlayıp, çıkarıldığı yeri feth etmiştir?

9 Ve onca İslam dünyasında özel kişiler Malcolmx gibi ve daha birçokları ''acaba Kuran bir insan yazması mıdır?'' diye hiç düşünmemiş de bi burda bunu senle tartışıyoruz?"

Tam bir komedi. Bu saçmalıkları ateistlere ait bir forumda, orta yere serpiştirip adam akıllı bir cevap bekleyen biri ya henüz küçük bir çocuktur, ya da akıl denen şeyden yeterince nasiplenememiştir, ya da numara yapıyordur.

Sitelerde Paylaş

Din tamamiyle güven işidir. Güvendiğin zaman işi akıldan alıp başka bir kaynağa odaklarsın. İnandığın şeyi savunmak adına Vereceğin bütün cevaplar akıldan uzak olur.Bu forumda, inanç yok. Bu yüzden objektif bir bakış var.Net bir görüş var. Bu görüş içten içten sen ve buradaki diğer arkadaşların tarafından benimseniyor.Kendinize sormaya korktuğunuz soruların, cevaplarını burada bulabiliyorsunuz.

Sonra , kendi kendinizi kandırarak, " ben sormadım, ben sorgulamıyorum , bu yüzden yanmayacağım" keyfiyeti içinde , kendi kıçını kurtarmış olmanın bencil hayaliyle, buralara gelip ordan burdan yamalar getirerek savunduğunuz şeyi kuvvetlendirmeye çalışıyormuş gibi görünüyorsunuz. Siz , Allah ı da kandırmaya çalışıyorsunuz.Siz Gerçekte , özde dindar filan değilsiniz.Size değil özünüze hitap ediyorum.

devam edebilirim :)

Bu dediklerinin üzerine şunlarda denilebilir. Buraya gelip tartışmaktaki amacı nedir? Bizi müslüman yapmak mı? Çoğumuz islami forumların ana sayfasına bile bakmıyor. Niye? içeriğini zaten 3 aşağı 5 yukarı biliyoruz. Bizim öğreneceğimiz bir şey yok. Bir çoğumuz zaten Kuranı baştan sona okudu anladı. Zaten o islami forumlarda biz onlar gibi böyle karşılıklı uzun uzun yazamayız. direk siteden atılıyoruz. Haa diyelim ki atmasalar yine girmem onların hacı kokulu forumlarına... Ama onlar buraya gelir niye? Sevap kazanırlar kendilerince bizi doğruya sevk ederler ancak bilmezler ki bildikleri doğrular koca bir yalandan ibarettir.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...