Jump to content

Gelin hep beraber 1400 yıl öncesine gidelim

Recommended Posts

Arz talep meselesi bu Niçe.. Sizler sapmak için bin takla atıyorsunuz, Allah'ta sizi daha da yoldan çıkarıyor. Sonunuzu bildiği için, "çoğunu cehennem için yarattık" diyor. Zorla cehenneme gidin diye değil, siz öyle istediğiniz için...

Sitelerde Paylaş

Modern Cagda inancin sorgulamasi daha da kolaylasmistir. Bugün cogu inannan kisilerin inanclari kültürel motifleriyle baglandigi icin halen bir cokluk gösteriyorlar...

60 sene önce Hitlere inanan milyonnlarca kisileri unutmayalim. Demek ki bir kisi arkasindan bugün de milyonlarca kisileri etkileyim iyi veya kötü düsünceleriyle arkasindan sürükleyebiliyor.

Sitelerde Paylaş

:blink:

Anlamazsın bu yüzden çelişkili gelir. Allah kendisi diyor zaten, "düşünmezler" diye..

İslam'a inanıp, müslüman olsaydın, bir bakardın ki, gönül gözün açılmış..

Ama şuan zorlama kendini, anlayamazsın...

tarihinde Çehov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama benim içimde en ama en ufak bir şüphe yok.

En ufak akıl kırıntısı yok.

Buna ''yobazlık'' denir. Aklı mantığı kullanmadan körü körüne inanmak yani. şüphe duymadan inancın üstüne düşünemezsin. Düşünmeden inanırsın.

Bir de ateistlerin aklını eleştirme. Senin ortaya koyduğun tek bir mantık ürünü açıklama yok. Sadece ''şüphem yok, kesin var, allah büyük, ben asla yanılmam, kesinlikle ben haklıyım,'' deyip duruyorsun.

Sitelerde Paylaş

En ufak akıl kırıntısı yok.

Buna ''yobazlık'' denir. Aklı mantığı kullanmadan körü körüne inanmak yani. şüphe duymadan inancın üstüne düşünemezsin. Düşünmeden inanırsın.Bir de ateistlerin aklını eleştirme. Senin ortaya koyduğun tek bir mantık ürünü açıklama yok. Sadece ''şüphem yok, kesin var, allah büyük, ben asla yanılmam, kesinlikle ben haklıyım,'' deyip duruyorsun.

Biri bana "Evrim" mi dedi?

Sitelerde Paylaş

Biri bana "Evrim" mi dedi?

Yobazlığın bir örneği daha. hiç alakası olmayan yerde evrimi soktu işin içine. Kim demiş?

İnandığın saçmalığı nasıl savunacağını bile bilmiyorsun. ''allah kesin vardır'' saplantısından sonra ikinci sırada ''evrim kesin yoktur'' saplantısı geliyor. Evrimin de ne olduğu hakkında en ufak bir fikri yok ama yobaz olduğu için buna da körü körüne inanıyor işte.

Hem yobaz, hem bilim cahili.

Sitelerde Paylaş

Yobazlığın bir örneği daha. hiç alakası olmayan yerde evrimi soktu işin içine. Kim demiş?

İnandığın saçmalığı nasıl savunacağını bile bilmiyorsun. ''allah kesin vardır'' saplantısından sonra ikinci sırada ''evrim kesin yoktur'' saplantısı geliyor. Evrimin de ne olduğu hakkında en ufak bir fikri yok ama yobaz olduğu için buna da körü körüne inanıyor işte.

Hem yobaz, hem bilim cahili.

Sen salak mısın? Ne diyorsun belli değil? Allah'a niye inanıyorum ben öküz herif?

Belki olmayabilir ama yine de inanıyorum deyip bir insan inanır mı?

İnan atestler saftır diyorum inanmıyorsunuz, hem de en ala saftır...

Ayrıca evrimi anlat desem diğerleri gibi yerin dibene sokarım seni. Dün bir arkadaşın rezil oldu, fazla uzatma istersen...

Sitelerde Paylaş

Cahilliğinden utanç duyamayacak kadar cahilsin.

Şuan ki durumun, dışardan üstü başı dağılmış, altına işemiş ve rezil görünen bir sarhoşun kendinin kıral gibi göründüğünü sanarak etrafta gururla nara atmasına benziyor.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cahilliğinden utanç duyamayacak kadar cahilsin.

Şuan ki durumun, dışardan üstü başı dağılmış, altına işemiş ve rezil görünen bir sarhoşun kendinin kıral gibi göründüğünü sanarak etrafta gururla nara atmasına benziyor.

Hadi hadi, diyecek lafı kalmayan klasik ateist modeli seni.. Senden çok var forumda, merak etme hiç eksikliğini çekmiyorum, şimdi toz ol!...

Sitelerde Paylaş

Bak diyecek lafıkalmayan adam şunları der.

Hepimizin yaratıcısı sennin gibi düşünce yoksunları için ne demiş? AN-LA-MAZZZ-LARRR

Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hatta daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri.

Araf 179

Dolayısıyla, sana ne desem boş, alemlerin rabbi veriyor senin hükmünü...

Sitelerde Paylaş

Tabi canım, dünyada 5.5 milyar inançlı insan, sırf peygamberlere inanıyorlar diye psikolojik sorunlu. Ama azınlık olan ateistlerin bir bildiği var, akıllılar bu insanlar. İnanmamak akıllılıktır. 5.5 milyar sorunlu inansın dursun... :blink:

Doğrucu üzgünüm..ama Bilim şunu söylemekte...

AŞAGIDAKİ ŞEYLERE İNANAN İNSANA SİLAH ZORUYLA BİLE AKILLI DİYEMEZSİN..AYIP OLUR..

Kimse Atalarından öğrendiği dili değiştirmek istemez.Ölmek ister yine de yapmaz.Örneğin benim dedelerimin dedesi Türkçe konuşuyordu.Bende Türkçe konuşuyorum.Başka bir ülkeye gidip biriyle evlenmez ise benim 1000 yıl sonraki torunlarım da Türkçe konuşacaktır.

Diller toplumlar birleştikçe azalır. Diller çoğalmazlar.Çünkü Diller insanların diğer insanlarla anlaşmaları ve onlarla sosyal ilişkiler kurabilmeleri ihtiyacı nedeniyle oluşmuştur.Bir gün tüm dünya Tek bir dil konuşabilir.(İngilizce.Fransız vb) ama asla 1000 dil varsa bu 1001 dil olmaz.

Adem Havva masalı doğru olsa Dünyada bu kadar çok çeşitli konuşulan Dil’ler olur muydu?

Sen Ana ve Babandan öğrendiğin dilden başka dil konuşmak ister misin?

Bir Türk Dedelerinden gelen Dil’i konuşurken Dil’ini değiştirmek ister mi?

Adem ve Havva dan ortak atadan geldik diye düşünüyorsan Aklın ve mantığın varsa ortak Ata olduğunda ortak tek bir dil olması gerektiğini bilmen ve düşünebilmen gerekmezmi?

Adem ve Havva ya Allah bir dil öğretmişse ve tüm insanlar KURAN VE TEVRAT da yazdığı gibi ortak ata Adem ve Havva nın Dilini konuşur.Başaka ikinci bir dil olması mümkün değildir.

Allah Adem ve havayı yarattı.Adem ve Havva aliİmran soyundan mı?israiloğullarındanmıydı?

Zencimiydi? Çinlimiydi ?wiking mi? Maya mı? Aztek mi? Türk mü? Aborjin mi?Bunu bilmiyoruz. Museviler israiloğullarındandı diyecek.Hıristiyanlar ve Müslümanlar Arap diyeceklerdir.

Bana göre Türk olsa daha iyi olurdu diyeceğim.Size göre zencimiydi? Sen zenci misin?

Kafası çalışmayan,sorgulamayan,Düşünmeyen ve eğitim almayan insanları kandırdınız.

Nereye kadar kandırabileceksiniz? Bu insanlar Arapların kendini sömürdüğünü anlamayacak mı günün birinde.Bu iletişim çağında yalancılardan hesap sormayacaklar mı?

Mayalar, Aztekler İnkalar, Çinliler, Zenciler,Araplar, Türkler, Vikingler.

Adem ile Havva hangi ırktandı,Nuh hangi ırktandı?

Aşağıdaki ayette görülebileceği üzere bu yanlışı yapanın Allah mı Yoksa Allah la hiç ilgisi olmadığı halde Allah gönderdi kuranı diye size yalan söyleyenler mi dir siz karar verin büyük bir mantık hatası yapılmıştır.

ADEM VE HAVVA ...MANTIK ZEKA..AKIL...BİLGİ..VİCDAN?

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1400 sene önce muhammet o kadar insanı nasıl kandırdı? muhammet zekice bir strateji ile köle ve fakirleri manüple ederek kendi tarafına çekmiştir. onlara allah katında köle ile sahip arasında bir fark olmadığını eşit haklara sahip olunduğunu söylemiş fakirleride çabucak etki alanına almıştır, o devirde muhammede hangi zengin inanmış ki? sanmam. köleler fakirler ayaklanınca zenginler azınlık pozisyonuna düşmüş, çoğu inanmasa bile seve seve müslüman olmuştur. işin ucunda kelle var sonuçta :blink:

Sitelerde Paylaş

Şöyle zamanı geriye saralım ve 1400 yıl öncesine gidelim. Hz.Muhammed(sav) zamanındayız. Siz de o günkü toplumdan bireylersiniz. Ortada henüz şimdiki gibi Kur'an da yok (kitap haline getirilmemiş).

o dönemde yaşadığınızı varsayarak soruyorum;

1- Siz Hz.Muhammed'e inanırmıydınız?

2- İnanmazsanız da Ona zarar vermeye çalışırmıydınız?

3- O dönemdeki putperest inanca dahil olurmuydunuz?

4- Kendisiyle konuşma fırsatınız olsaydı onunla neler konuşurdunuz,neler sorardınız?

1- Kendisine bolca sorular sorardım. Cevaplarına göre karar verirdim. Şimdi de soruyoruz ama "Allah bilir" diyorlar. Hazır Tanrı ile irtibatı olduğunu iddia eden biri karşımızda ilk elden anlatsın bakalım.

2- Hayır. Bana zarar vermediği sürece savunma yapmaya gerek kalmaz diye düşünüyorum.

3- Hayır. Ama gidip adamların inandığı putları, heykelleri de kırmazdım. Bu çok ayıp olurdu.

4- Hah, en güzel yeri burası işte.

Önce derdim ki "sor bakalım Allah nasıl meydana gelmiş?" Cevap bizim bildiğimiz "doğmamış doğurmamış" ise "e o zaman nasıl olmuş?" diye tekrar sorardım. "Hep vardı, zaman ve mekan üstüdür, gelmişi geçmişi bilir." falan derlerse yine sorardım "bir baksın o zamam geçmişe kendisinden önce ne vardı?"

bu sorunun mantıklı bir cevabını almadan inanmazdım herhalde.

Aslında bu tür soruları Katalan çok güzel soruyor. Off bıktırırdı valla. Sanırım pişman ederdi ilk müslümanları. Ve derlerdi ki: "Biz böyle bir eziyet görmedik, vaz geçtik tamam dağılın, sormayın artık..."

Ya da derdim ki; "Yahu bu ayetleri yazdığımız ceylan derilerini, kemikleri falan hiç bir tanesi kaybolmayacak şekilde saklayalım. Hatta Mısırlılar, Sümerler gibi taşlara kil tabletlere kazıyalım bir harfi kaybolmasın, keçiler falan yemesin. Sonra mezhepler çıkar iş yoruma döner, müslüman, müslümanı öldürmeye başlar. Kutsal emanet olarak ilerideki kuşaklara aktaralım. Hamam tası kıl tüy hırka falan birliği tesis etmez, Allahın bize inen mektubunu saklayalım asıl kutsal emanet budur..."

Derdim. Derdim allah derdim.

Sitelerde Paylaş

Doğrucu üzgünüm..ama Bilim şunu söylemekte...

AŞAGIDAKİ ŞEYLERE İNANAN İNSANA SİLAH ZORUYLA BİLE AKILLI DİYEMEZSİN..AYIP OLUR..

Kimse Atalarından öğrendiği dili değiştirmek istemez.Ölmek ister yine de yapmaz.Örneğin benim dedelerimin dedesi Türkçe konuşuyordu.Bende Türkçe konuşuyorum.Başka bir ülkeye gidip biriyle evlenmez ise benim 1000 yıl sonraki torunlarım da Türkçe konuşacaktır.

Diller toplumlar birleştikçe azalır. Diller çoğalmazlar.Çünkü Diller insanların diğer insanlarla anlaşmaları ve onlarla sosyal ilişkiler kurabilmeleri ihtiyacı nedeniyle oluşmuştur.Bir gün tüm dünya Tek bir dil konuşabilir.(İngilizce.Fransız vb) ama asla 1000 dil varsa bu 1001 dil olmaz.

Adem Havva masalı doğru olsa Dünyada bu kadar çok çeşitli konuşulan Dil’ler olur muydu?

Sen Ana ve Babandan öğrendiğin dilden başka dil konuşmak ister misin?

Bir Türk Dedelerinden gelen Dil’i konuşurken Dil’ini değiştirmek ister mi?

Adem ve Havva dan ortak atadan geldik diye düşünüyorsan Aklın ve mantığın varsa ortak Ata olduğunda ortak tek bir dil olması gerektiğini bilmen ve düşünebilmen gerekmezmi?

Adem ve Havva ya Allah bir dil öğretmişse ve tüm insanlar KURAN VE TEVRAT da yazdığı gibi ortak ata Adem ve Havva nın Dilini konuşur.Başaka ikinci bir dil olması mümkün değildir.

Allah Adem ve havayı yarattı.Adem ve Havva aliİmran soyundan mı?israiloğullarındanmıydı?

Zencimiydi? Çinlimiydi ?wiking mi? Maya mı? Aztek mi? Türk mü? Aborjin mi?Bunu bilmiyoruz. Museviler israiloğullarındandı diyecek.Hıristiyanlar ve Müslümanlar Arap diyeceklerdir.

Bana göre Türk olsa daha iyi olurdu diyeceğim.Size göre zencimiydi? Sen zenci misin?

Kafası çalışmayan,sorgulamayan,Düşünmeyen ve eğitim almayan insanları kandırdınız.

Nereye kadar kandırabileceksiniz? Bu insanlar Arapların kendini sömürdüğünü anlamayacak mı günün birinde.Bu iletişim çağında yalancılardan hesap sormayacaklar mı?

Mayalar, Aztekler İnkalar, Çinliler, Zenciler,Araplar, Türkler, Vikingler.

Adem ile Havva hangi ırktandı,Nuh hangi ırktandı?

Aşağıdaki ayette görülebileceği üzere bu yanlışı yapanın Allah mı Yoksa Allah la hiç ilgisi olmadığı halde Allah gönderdi kuranı diye size yalan söyleyenler mi dir siz karar verin büyük bir mantık hatası yapılmıştır.

ADEM VE HAVVA ...MANTIK ZEKA..AKIL...BİLGİ..VİCDAN?

Abdullah, bizim ikinci atamız Hz. Nuh'tur.

Dolayısıyla ırklarımız O ve oğullarından türemiştir. Allah bizi böyle mozaik gibi, farklı renklere bölmüştür. Tek tip olmaktansa, dünyada renk renk ırkların olması da büyük nimettir.

Diller konusunda da, Allah, Babil halkına bulutları aşıp, tanrıya ulaşma iddiasıyla yapacakları Babil Kulesi'ni yapmamalarını istemiştir. Israrla yaptıkları bu kule nedeniyle, Allah bu halkın dillerini ayırmıştır. Bugün konuşulan dillerin atası oradan gelir. Tabi o tarihten sonra diller değişerek çoğalmıştır. Azerice, Türkmenistan dili, Özbekistan dili, Anadolu Türkçe'si gibi...

Sitelerde Paylaş

Aslında bu tür soruları Katalan çok güzel soruyor. Off bıktırırdı valla. Sanırım pişman ederdi ilk müslümanları. Ve derlerdi ki: "Biz böyle bir eziyet görmedik, vaz geçtik tamam dağılın, sormayın artık..."

Dostum sadece minderden kaçan pehlivanları, mindere çekmeye çalışıyorum :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...