Jump to content

Poşu taktı, 33 yıla mahkum oldu!

Recommended Posts

Kâğıthane’de bir markete molotof attığı suçlamasıyla yargılanan Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi öğrencisi Cihan Kırmızıgül 'ün cezası belli oldu. Kamuoyunda ‘poşu davası’ olarak bilinen Cihan Kırmızıgül’ün ‘PKK üyesi olmakla’ suçlandığı dava Çağlayan’daki İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme Kırmızıgül'e 33 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

25 ay sonra tahliye edilmişti

Mahkeme kararında şu ifadeler yer aldı:

Kamu görevlisine muhalefetten CMK 233/2-a maddesinde beraatına.

Güvenliği tehlikeye sokmaktan CMK 223'ten beraatına.

Örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüte yardımcı olmaktan 7 yıl 6 ay, indirimle 6 yıl 3 ay hapsine.

Molotof kokteyli atmaktan 5 yıl, indirimiyle 4 yıl 2 ay hapsine.

Mala zarar verme sucundan 12 ay hapsine, indirimle 10 ay infaz edilmesine.

TAM TEŞHİS YOKTU

Cihan Kırmızıgül, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiydi. Kendi deyişiyle bir gün boynunda poşuyla Kâğıthane’de durakta bekliyordu. Aynı gün o bölgede bir markete molotof atılmış, 22 yaşındaki Cihan da zanlı olarak gözaltına alınmıştı. Gözaltına alındığında tutanak tutan polisler davada ifade verirken molotof atan kişinin Cihan olup olmadığından emin olmadıklarını söylediler. Gizli bir tanık da 3. duruşmada olay sırasında gördüğü şahsın o olmadığını söyledi. Savcı bir önceki duruşmada Kırmızıgül’e 45 yıl hapis istemişti.

2 YIL HAPİS YATMIŞTI

Kırmızıgül 25 ay tutuklu kaldıktan sonra geçtiğimiz mart ayında tahliye edilmişti.

cihan-kirmizigul.jpg

http://haber.mynet.com/posu-takti-33-yila-mahkum-oldu-630183-guncel/

tarihinde Darwinist1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türban takınca bizimki simge değil diye ısrar edenler şimdi bu adamın taktığı yerel bir kıyafeti simge olarak nitelendiriyor..ince çok incee.

Masumiyet karinesine ülkemizde hiç uyulmuyor, şimdi 10 yıl sonra bu çocuk masummuş demeyeceklerinde eminler mi?

Ne olursa olsun, gözetim altında tutulabilir hayatı mahvoldu, dağdan inen teröriste bile iş güç verip affediliyor, örneğin 8 yıllık astsubay 7 yılını doldurup dayanamayıp istifa ettimi vatan haini muamalesei görüyor bunun neresi adalet...

Sitelerde Paylaş

Bisürü yere mobese yerleştiriyorlar. Dükkanların çoğunda güvenlik kameraları var. Yapanın bu olup olmadığını anlayamamışlar mı? Sırf poşu takmış diye adam tutuklanır mı? Rezalet. Hem poşuyu artık beyaz türkler, tikiler de takıyor :D

GS'de endüstri müh. okuyormuş. Kafalı, entel çocuk yapmaz öyle şey demek isterdim ama geçen haberlerde araba kundaklayıp yakalananlardan birinin tıp öğrencisi olduğunu görünce diyemiyorum. ÖSS birincisi olup ta bu işlere giren bile var. http://www.frmtr.com/guncel/1434937-arac-kundaklayanlar-yakalandi-biri-de-oss-birincisi.html

Sitelerde Paylaş

atsızcılarda şöyle bir ifade görmüştüm :D

laz=kürdün deniz görmüş hali

üstat bu muhabbet gerçekten doğru, eğer ki bu ülkede kürt meselesi olmasa, laz meselesi çıkabilirdi,Avrupa vb tarafından kışkırtılabilirdi....zaten lazların tavırları falan tipleride farklı, ayrıca eski rum devletinden ve tipleri rumlara benziyor, isterseniz alın resimlere bakın ten rengi surat yapısı çok benziyor.....

Ha ırkçı falan kesinlikle değilim isterse ispanyol isterse fransız olsun ama iyi insan olsun, hemen yanlış anlaşılıp vay efendim laf etmesin forumdakiler diye belirttim...

Sitelerde Paylaş

Tipten hüküm vermek olmaz ama Nedim Şener'in, Ahmet Şık'ın tutuklu iken ki halleri gözümün önüne geliyor, bi de bu vatandaşın ilk mesajdaki pişmiş kelle gibi sırıtmasına bakıyorum, bu işte bi gariplik var diyorum. Adamda resmen PKK'lı utanmazlığı var, şımarıklığı var, yüzüne yansımış. Bu benim kendi gözlemim, pek nesnel değil.

Nesnel kısma gelirsek başlık yanlış bilgilendirme içeriyor. 1-Bu adam 33 yıla mahkum olmadı. 2-Bu adam poşu taktığı için ceza almadı.

Bu vatandaş, şerefsizce molotof kokteyli atmakla suçlanıyor. Kanıtlar nedir ne değildir bilmiyoruz, bu yüzden ne söylense yalan olur. Ama ben biraz insandan anlıyorsam bu herif boş değildir. Bazı kürtçü sosyal medya platformlarında "molotof attıysa bile 11 yıl ceza ne demek, böyle adalet mi olur,bak Cem garipoğluna ogün samast'a" gibi abuk sabuk savunmalar var. Ogün'e, Cem'e yada diğerlerine adalet doğru işlemedi diye molotof atanlara da mı işlemesin? Hatta keşke müeebbet hapse mahkum olsa şu molotofçular. İnsanların zar zor edindikleri malları,arabaları yakmaya kimsenin hakkı yok, belediye otobüsünden inen Serap'ı da kimsenin yakmaya hakkı yoktu. Ancak o kadar gerizekalı bir ülke olduk ki polise,vatandaşa,vatandaşın arabalarına molotof atanlara, doğuda her gün cam çerçeve sağı solu indirenlere hep alttan alınarak yaklaşılıyor. Aman Kürt vatandaşlarımız tahrik olmasın, aman nabzı yükseltmeyelim, bi kaç polisimiz ölsün, araba yansın, ama onlar sinirlenmesin.

Yargımıza güvenmem ama hislerim bana bu sefer doğruyu yaptıklarını söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Bencede poşu yüzünden değildir, ancak ellerinde delil yokmuş şüphe varmış, sonuçta bu şahısta daha önce öğrenci olaylarında yer aldığı için olayın üzerine orada yakalanması manidar karşılanmış, yani orada molotof olayı varsa bu atmayacakta kim atacak gibi....belkide suçludur kesin savunmak yanlış ancak belkide suçsuzdur çünkü kanıt yok şüphe var........ayrıca ben anlamıyorum bir dünya molotoflu olay oluyor hatta polise atıyorlardı, ne bileyim gösterilerde banka dükkan camları kırıyorla onlara gelince sağlam ceza neden yok? ancak memur işçi çıkıp zam istese basıyorlar jopu...yanlışmıyım ?

Sitelerde Paylaş

Tipten hüküm vermek olmaz ama Nedim Şener'in, Ahmet Şık'ın tutuklu iken ki halleri gözümün önüne geliyor, bi de bu vatandaşın ilk mesajdaki pişmiş kelle gibi sırıtmasına bakıyorum, bu işte bi gariplik var diyorum. Adamda resmen PKK'lı utanmazlığı var, şımarıklığı var, yüzüne yansımış. Bu benim kendi gözlemim, pek nesnel değil.

Nesnel kısma gelirsek başlık yanlış bilgilendirme içeriyor. 1-Bu adam 33 yıla mahkum olmadı. 2-Bu adam poşu taktığı için ceza almadı.

Bu vatandaş, şerefsizce molotof kokteyli atmakla suçlanıyor. Kanıtlar nedir ne değildir bilmiyoruz, bu yüzden ne söylense yalan olur. Ama ben biraz insandan anlıyorsam bu herif boş değildir. Bazı kürtçü sosyal medya platformlarında "molotof attıysa bile 11 yıl ceza ne demek, böyle adalet mi olur,bak Cem garipoğluna ogün samast'a" gibi abuk sabuk savunmalar var. Ogün'e, Cem'e yada diğerlerine adalet doğru işlemedi diye molotof atanlara da mı işlemesin? Hatta keşke müeebbet hapse mahkum olsa şu molotofçular. İnsanların zar zor edindikleri malları,arabaları yakmaya kimsenin hakkı yok, belediye otobüsünden inen Serap'ı da kimsenin yakmaya hakkı yoktu. Ancak o kadar gerizekalı bir ülke olduk ki polise,vatandaşa,vatandaşın arabalarına molotof atanlara, doğuda her gün cam çerçeve sağı solu indirenlere hep alttan alınarak yaklaşılıyor. Aman Kürt vatandaşlarımız tahrik olmasın, aman nabzı yükseltmeyelim, bi kaç polisimiz ölsün, araba yansın, ama onlar sinirlenmesin.

Senin tipten falan anladığın yok. Önemli olan tip değil zaten, önemli olan ortada hiçbirşey yokken böyle bir kararın çıkması, eğer ordaki ben olsaydım bende bu duruma gülerdim. İnan o tipte "nasıl bir yerde yaşıyorum yapmadığım halde bu kadar yıl yedim" gülüşüde olabilir. Uydurmayalım.

Sitelerde Paylaş

Sırf poşu yüzünden olduğunu pek sanmıyorum. Sanmak istemiyorum. Bir ara bu modaya uyup poşu takan bir ton insan vardı çevremde. Kimsede durduk yere tutuklanmadı.

Bakın neden anlamak istemiyorsunuz? Eğer olay zamanı o gece sizde orda olsaydınız ve puşi takmış olsaydınız sizide alabilirlerdi. Mesele güme gitmektir burda. Neden anlamak istemiyorsunuz. Yani orada belirleyici öge senin puşi takmandır.

Sitelerde Paylaş

Bunu ben de hissettim ,hiç de masum mazlum havasında değildi poşucu..Kesin bahar eyleminde atmıştır o mootofları da.

Bdp'nin binasına Türk bayrağı asanları tutukladıklarında kamu malına zarar verdikleri için hakettiler diyen zihniyet işte..

Sitelerde Paylaş

Bdp'nin binasına Türk bayrağı asanları tutukladıklarında kamu malına zarar verdikleri için hakettiler diyen zihniyet işte..

BDP binasına türk bayrağı asılmasını destekliyor musun? Faşist misin sen? Dağ mı burası ki isteyen istediğinin binasına gidip bayrak assın? :lol:

Sitelerde Paylaş

BDP binasına türk bayrağı asılmasını destekliyor musun? Faşist misin sen? Dağ mı burası ki isteyen istediğinin binasına gidip bayrak assın? :lol:

Evet feci halde faşistim , her türlü molotof kokteyli atılabilir ama terörist binasına asla bayrağımız asılamaz..Fena halde faşist oldum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...