Jump to content

Huri vs Nuri and cennet biçimi

Recommended Posts

Kadim dostlarım biliyorsunuz ki cennette vadedilenler arasında en kaydadeğer vaad HURİ dediğimiz victoria mankenleri tarzı kadınlardır..

Lakin Neden bi müslümanda çıkıpta demiyor ki ben hiçbirini istemem benim dünyadaki eşim olsun yeter....

Yada çocuğu cehennemde yansa bende giderim o cehennme demez aksine çocuğunu kes dese kesecek..

Neyse burası bizi ilgilendirmez..

Herkesin cennet anlayışı ve mutlu olacağı yaşam tarzı farklı olamaz mı? daha genç biri adrenalin ve cennette jamping dağcılık bar araba yarışı isteyemez mi? illaki çimende hurma mı yiyecekler..

Kadınlar eşleriniz NURİ beklentisinde mi? sordunuz mu acaba? brad pit gibi adamlar varken sizi ne yapacak orada değil mi? sonuçta sizde huri diye çirkin kız gelse şaşırırsınız değil mi?

Cennette kadına vadediler nedir? Allahın kadına vaadi nedir? Hayvanlar ölünce nereye gidiyor? sizden çok daha güçlü bir ırk gelse ve sizin dilinizi anlamasa inançlarımız duygularımız bizi kurban etse biz aramızda korksak ancak aciz kalsak bizi aynı tavuk gibi kesseler hayvandan farkımız kalırmıydı..

Allah cennet vaadei vermese sonsuza kadar yok olacaksınız ancak ben size bir hayat verdim dese genede bu verilen hediye için teşekkür eder ve düzgün bir hayat sürermniydiniz yoksa ibadet sadece karşılık için mi?

Neden ölmek istemezsiniz ? belirsizlikten ve kesin emin olmamakla ilgisi olabilir mi?

Ateistler kibirli diyorsunuz asıl kibirli olan siz değilmisiniz Tanrıyı oynamak değilmidir ölümsüz olmak, ne olur yani ödül olarak 10 yıl cennette yaşayıp sonra yok olsanız?

Bir günde gerçekten korkmadan içinizden geldiği gibi ben inancım tam ancak şu madde biraz saçma yahu deseniz olamaz mı?

İsanın yaptıkları çok mantıksızmış, islamda mantıklsızlık yokmudur?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

demek ki karısını beğenmiyor o kişiler. ya da açgözlülüklerinden dolayı fazlasını istiyorlar.

orada herkes ne isterse o olacak deniyor. isteyen dağcılık yapabilir yada araba yarıştırabilir.

erkeklere huri varsa kadınlara da nuri olması normal. ancak öyle bir şeyden bahsedilmiyor. erkeğin yanında karısı ve huriler olacak, aynı zamanda karısının yanında hurilerle kırıştırırken karısı bunu kıskanıp "bende nuri isterim" demeyecek

kadına bir şey vaadedildiğini duymadım.

sonsuzluk ile ilgili sorduğun sorunun benzerini bende merak ediyorum. allah dese "ben size hayat verdim ve bana minnet duyanlar ibadet etsin fakat bu zorunluluk değil, yine herkes cennete gidecek" dese hiç ibadet eden olur muydu ?

kibir müslümanlarda var. inanmayanlara karşı cehennemde yanacaklarını söylüyorlar ve kendilerinin cennete gideceklerini ima ediyorlar. halbuki islam inancına göre kimin nereye gideceğini allahtan başkası bilemez. ki bence böyle kibirlenen birini adaleti olan bir yaratıcı cennete göndermez.

insan olaya nasıl bakarsa öyle görür ancak illaki merak edilen veya saçma olduğu düşünülen durumlar vardır. fakat din içerisinde tüm açıklar(en azından gördüğüm kadarıyla) kapatılmıştır ya da tüm soruların onları ikna edecek düzeyde bir açıklaması vardır. bir insan allahı sorgulayamaz. çünkü aklı yetmez ve bunun sonucunda inancı gider. bu yüzden tehlikelidir. allahın şekli veya sonsuzluk gibi şeyler de buna dahil. 4 kadınla evlenmek zaten işine gelir. kader, kısmet, hayır, şer vs. durumları da başına bir iş geldiğinde kendini psikolojik olarak rahatlatmasını sağlar.

Sitelerde Paylaş

Bir elinde hurma, bir elinde huri, peşinizde 400 tane daha huri (Sevabın ve ibadetin intensivitesine göre bu sayı değişir), ters dönmüş Tuğba'dan elma ye, kevser'den su iç, o bal kaymak akan çeşmeden şöyle ekmeğin üzerine az bal, az kaymak yardır, sabahtan akşama kadar pompaya pompa deme, işini bitir, gez gez dur ... Her yer yeşillik, tropik meyveler, hava hep güzel.

Dünyadaki kadınlar dünyada o kadar pistirler ki, ve cennette o kadar temiz olacaklar ki derinin altındaki eti, etin altındaki kemiği, kemiğin altındaki iliği bile görebileceksiniz. Böylesine şeffaf bir dişiyle kim birlikte olmak istemez.

Hayvanlardan ikisi dışında cennete giren olmayacak çünkü cennet zaten ağzına kadar tavuz kuşuyla dolu. Yer yok. O iki kişilik yerin birisi yedi uyuyanların Kıtmir, diğeri de Muhammed'in devesi Burak.

10 yıl yetmez ... ben madem 60 - 70 yıl bi taraflarımı yırtıp ibadet ediyorum, ölümsüz olmalıyım ... cennet benim olmalı!

Olmaz! Kitapta yazan herşey doğrudur. Zılgıtsız bir dünya düşünülemez!

Sitelerde Paylaş

Bir elinde hurma, bir elinde huri, peşinizde 400 tane daha huri (Sevabın ve ibadetin intensivitesine göre bu sayı değişir), ters dönmüş Tuğba'dan elma ye, kevser'den su iç, o bal kaymak akan çeşmeden şöyle ekmeğin üzerine az bal, az kaymak yardır, sabahtan akşama kadar pompaya pompa deme, işini bitir, gez gez dur ... Her yer yeşillik, tropik meyveler, hava hep güzel.

Dünyadaki kadınlar dünyada o kadar pistirler ki, ve cennette o kadar temiz olacaklar ki derinin altındaki eti, etin altındaki kemiği, kemiğin altındaki iliği bile görebileceksiniz. Böylesine şeffaf bir dişiyle kim birlikte olmak istemez.

Hayvanlardan ikisi dışında cennete giren olmayacak çünkü cennet zaten ağzına kadar tavuz kuşuyla dolu. Yer yok. O iki kişilik yerin birisi yedi uyuyanların Kıtmir, diğeri de Muhammed'in devesi Burak.

10 yıl yetmez ... ben madem 60 - 70 yıl bi taraflarımı yırtıp ibadet ediyorum, ölümsüz olmalıyım ... cennet benim olmalı!

Olmaz! Kitapta yazan herşey doğrudur. Zılgıtsız bir dünya düşünülemez!

dünyada en azından bir amaç var. olmasa bile insanlar amaç ve yaşamı devam ettirmek için ona anlam yüklüyorlar. şu anki insan cennete gitse sıkıntıdan tekrar ölür. ama onlarda sıkıntı durumu olmayacak ve enerjisi hiç bitmeyecekmiş. tabi allah oraya gönderdiği insanlarda 10 gram akıl bırakırsa insanlar oturup düşünür heralde "biz sonsuza kadar bunu mu yapacağız" diye. ben dünyada aynı şeyi yapıp da sıkılmayan bir insan görmedim yani. aklı başında olan bir insan da arada durup "ben ne yapıyorum" sorusunu kendisine sorar.

Sitelerde Paylaş

Cennette tüm vaatler sadece erkeğe yöneliktir. Eş konusuda keza öyle.Kadınlara vaat ise sadece genelleme olarak , cennete her inanacak kişinin(islama tabi) gideceği şekliyle vardır. Huriler vaad edilir ki onlarda buluğ çağına yeni girmiş kız çocuklarıdır.

Herkese günaydın dostlar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

islamda mantıksızlık yoktur... olsaydı ben inanmazdım...cennet tasvirin ve müslümanı algılayışın anladığım kadarıyla sadece duyduğun kadarıyla..oysa verdiğin örnekelr çok basit ve huri ve nuri için cennnete gitmek isteyen bir müslüman ben duymadım...

Huriler için cennete girmek isteyen müslüman hiç duymadın mı? Ciddi misin bunu söylerken arkadaşım? :)

Hele bi avatarıma bak :D

tarihinde enjeksiyon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kadınlar yine avucunu yalayacak ha? Cennette herkes istediği şeye sahip olabiliyormuş. Kadınlar dese ki Biscolata erkeklerinden istiyoruz. Muhtemelen gelen cevap şu olacaktır "cennette öyle hissiyatlar yok". Çünkü hem dünyada hem ahirette kadına o hissiyatlar yasak, olmaz, olamaz :).

tarihinde BlueStreak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Hiç kimseye beni katma.

Ben o oropsileri istemem deye gaç dafa yazdım.

Benim garı bana yeter deye.

O HÖRÜ denen Arabın azgınları, adamlara verilince yedigim ekmek gibi biliyemki,kime hörü verildiyse onun garıda hörü olarah başkasına verilecek.

Arabın dünyesi nasılsa ahratıda öyle.

Eziz vede çoh leziz arhadaşlar.

Dedeniz.

Sitelerde Paylaş

Lan salakla cenneti kafamızdan uydurmuyoruz hacılar hocaların vede herkesin bildiği birşeyi söylüyoruz sadece, sanki kuranda yazmıyormuş gibi inkar edip rezil etmeyin kendinizi..

kuranda yazıyorsa doğrudur.

hacı hoca söylüyorsa doğrudur.

dağda tanrıyla iletişime geçtiğini söyleyen adam yalan söylemez. doğrudur.

ama bunları kabul ederken dünya 6 günde yaratıldı, dünya düz bir şekilde yayıldı, güneş dünyanın etrafında dönüyor vs. saçmalıkları da kabul etmeniz lazım. veya acaba allah böyle mi demek istedi diye dolanır durursunuz.

edit: ben çok yanlış gelmişim :D

tarihinde integral tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...