Jump to content

Huri vs Nuri and cennet biçimi

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

islamda mantıksızlık yoktur... olsaydı ben inanmazdım...

Hep bunu diyorum hep bunu diyorum işte. Aklını aklamaya çalışan insan. Hiçbir müslüman allah için didinmiyor bu ateist forumda. Aklını ispatlamaya çalışıyor. Kimse inanıyorum o halde kafam iyi demez ya... İşin tuhafı kimse inanıyorum çünkü psikolojim bozuk, ihtiyacım var da demiyor. Burada atılan taklaların sebebi, bu akılların, bir şekilde girdiği yolu sorgulayamayacak kadar korkak, ama bu sorgusuzluğu kendine yediremeyecek kadar insan olması aslında.

Sitelerde Paylaş

İşte sapık ve çarpık zihinlere sahip ateistlerin cennet tasvirleri ancak bu kadar olur.

Sapık ve çarpık zihniyet derken, bak bakalım cennet Kuran'a göre nasıl bir yermiş.. Bundan ala sapıklık mı olur? Cennette bu kadar altını, gümüşü ne yapacaksınız acaba? Bozdurup bozdurup satacak mısınız? Yoksa yanınızdakine hava mı atacaksınız bu dünyevi şeylerle?

"Şüphesiz, Allah iman edip salih ameller işleyenleri içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyacak, orada altından bileziklerle, incilerle süsleneceklerdir. Oradaki giysileri ise ipektir." (Hac -23)

"İşte onlar için içlerinden ırmaklar akan Adn cennetleri vardır. Orada tahtlar üzerine kurularak altın bileziklerle süslenecekler, ince ve kalın ipekten yeşil giysiler giyeceklerdir. O ne güzel karşılıktır! Cennet de ne güzel bir yaslanacak yerdir!" (Kehf -31)

"Onlar, Adn cennetlerine girerler. Orada altın bilezikler ve incilerle süslenirler. Oradaki elbiseleri de ipektir." (Fatır -33)

"Üstlerinde ince ve kalın ipekten yeşil elbiseler vardır. gümüş bileziklerle süsleneceklerdir. Rableri onlara tertemiz bir içecek içirecektir." (İnsan -21)

Sitelerde Paylaş

kuranda yazıyorsa doğrudur.

hacı hoca söylüyorsa doğrudur.

dağda tanrıyla iletişime geçtiğini söyleyen adam yalan söylemez. doğrudur.

ama bunları kabul ederken dünya 6 günde yaratıldı, dünya düz bir şekilde yayıldı, güneş dünyanın etrafında dönüyor vs. saçmalıkları da kabul etmeniz lazım. veya acaba allah böyle mi demek istedi diye dolanır durursunuz.

edit: ben çok yanlış gelmişim :D

Saçmaladı :)

kardeşim biz buna inanmıyoruz ki, buna müslümanlar inanıyor, ha sen huri falan istemeyebilirsin senin tercihin...

Öyle yazmış ki; sanki biz hurilere inanıyoruz da o zaman dünyanında 6 günde yaratıldığına neden inanmıyormuşuz :) dalga geçiyoruz anlamadın mı?

vallahi istediğiniz hocayla konuşun, istediğiniz alimle konuşun kuranı 10000 kere okumuş ilahiyat mezunlarıyla konuşun hepside huri muhabbetini biliyor şimdi burada salağa yatmayın, adam gibi itiraf edin deyin ki evet var huri ama ben istemiyorum deyin :) malınızın 3te 1 inide paylaşmayı ihmal etmeyin biraz kuran okuyun biz daha çok okuyoruz anasını satayım adam inanıyor kuran açmamış din incelemeiş ayet okumamış araştırma yapmamış babannesinden dedesinden duymuş :)

Sitelerde Paylaş

Kozmopolit aynen hocam işlerine gelmeyince cevap yok :) nedir bu müslümanların altın takıntısı acaba? Allah bile rüşvet sunmuş bu dünyadaki değerli göz alıcı şeyleri öbür dünyaya sunmuş :) lan bunların gittiği ve gitmesini beklediği cenneti hayal bile etmek korkunç cehennemden beter bunlarla aynı ortamda cennette ırmak kenarı sohpetleri :)

Sitelerde Paylaş

araplar kadına çok düşkünmüş o yüzden kuranda 4 eş serbest ve cennette sınırsız sex ve şarap vadediliyor ki araplar islamı kabul etsin bunlar olmasaydı araplar imkanı yok islamı kabul etmezdi adamlar cennete girmek için sağda solda çatır çatır kendilerini havaya uçuruyor :)

tarihinde FREE MAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

huri nuri yiyecek içecek gezecek tozacak şeylerin insana verdiği nedir...

zevk ...

zevk nedir ...

beyindeki bir elektriksel olayın tarafımızdan algılanışı...

yani dışarda ne olursa olsun olan şey beynimizdeki elektiriksel olaylar bir kaç elektronun yerdeğiştirmesi falan feşmekan...

yani dışarda hiç bir şey yokken aynı elektirksel faaliyeti beyne uygula gine zevk alırsın...

cennet dedikleri bir kaç elektronla birkaç proton...

onları da ne olduğu belli olmayan sicimler oluşturuyormuş...

belli değil yani sonuçta...

sonumuz belli değil...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buluğ çağındaki 400 tane şeffaf kadın için çektiğiniz eziyete bakın :)

Ya cehennem daha cool bi yerse? dişi şeytanlar, şeffaf hurilerden daha sexy ise? he? o zaman n'apacaksınız?

E bunları konuşmak lazım çünkü cennet dedin mi, öteki dünya dedin mi ana tema hep pompadır. Taş gibi bi şeytan yavrusu ... Kıpkırmızı. Bir elinde dirgen, diğer elinde kamçı. Yeeeah baby !! Saf suratlı şeffaf huriden daha iyi değil mi? :D

Lan ne fantazi yaptırdınız bana :D

Edit1: ben de çok yanlış yerdeyim :D

Edit 2: Bu entrymi okuyup: "İşte, sapık ateist" diyecek "Sapık olmayan" çok müslüman vardır :)

Edit 3: Burası değerlenir. Boş dursun

tarihinde enjeksiyon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sapık ve çarpık zihniyet derken, bak bakalım cennet Kuran'a göre nasıl bir yermiş.. Bundan ala sapıklık mı olur? Cennette bu kadar altını, gümüşü ne yapacaksınız acaba? Bozdurup bozdurup satacak mısınız? Yoksa yanınızdakine hava mı atacaksınız bu dünyevi şeylerle?

"Şüphesiz, Allah iman edip salih ameller işleyenleri içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyacak, orada altından bileziklerle, incilerle süsleneceklerdir. Oradaki giysileri ise ipektir." (Hac -23)

"İşte onlar için içlerinden ırmaklar akan Adn cennetleri vardır. Orada tahtlar üzerine kurularak altın bileziklerle süslenecekler, ince ve kalın ipekten yeşil giysiler giyeceklerdir. O ne güzel karşılıktır! Cennet de ne güzel bir yaslanacak yerdir!" (Kehf -31)

"Onlar, Adn cennetlerine girerler. Orada altın bilezikler ve incilerle süslenirler. Oradaki elbiseleri de ipektir." (Fatır -33)

"Üstlerinde ince ve kalın ipekten yeşil elbiseler vardır. gümüş bileziklerle süsleneceklerdir. Rableri onlara tertemiz bir içecek içirecektir." (İnsan -21)

birde ilikleri gözüken huriler meselesi var.bir mantıklı düşünün yav,alın bir tıp dergisi iliğe bakın,ne kadar bakabileceksiniz.eğer bunları yazdığı gibi anlarsak,o zaman huriler zombidir.insana en güzel gelebilecek şeylerin örnek verildiği ama aslının hayal edemeyeceğimiz birşey olduğu çok açık değilmi.hala düşünmezlermi.

Sitelerde Paylaş

bu atayızlar herşeyi madde düşünmekten cennetide madde zannediyorlar yav.yazııık bayınlarına.

Dostum dindarsurpriz, benim merak ettiğim bir konu var, şimdi adem ile havvayı inancınıza göre yaratırken tanrı önce madde halinde yapıp içinede ruh üflememiş miydi? Sonrada cennete koymamış mıydı? Yasak meyve her ne ise bildiğimiz madde formundaki meyvelerden değil miydi?yoksa tanrınız ademi maddesel bedenininden çıkarıpta mı koydu cennete. Kovarkende alın şu maddeleri üstünüze doru dünyaya mı dedi? Bu cennet tasvirlerinde yanlışlığı yapan biz miyiz sizce? tüm tasvirler madde üstüne iken tanrınız unutmuş mu cennetin maddesel olmadığını? Yoksa muhammed mi demeliydim?

Beyin bedava, arada sizde kullanın be dostum, kalbinizi beyin sanmayı bırakın.Hatta şu inançları bırakın tüm insanlığın iyiliği için.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Bu müslümanların gözü malesef kör olmuş....bir anayasa olur uyarsın ancak dersin ki şu madde biraz mantıksız bunda ne var ki? ancak kendilerine mantıksız gelse bile bir madde islamda anında tövbe şeytan söyletti deyip düşünme mekanizmasını engelliyorlar, şimdi islamda herşey ama herşey 4*4'lük mantıklı mı? eğer öyle ise neden öyle yaşamıyorsunuz kardeşim..

Sitelerde Paylaş

Ben Muhammed orada varken cennete falan girmem.Benim Hurilere göz koyar sonra

olur mu olur. dünyada kaç tane karı aldığı belli olmayan adam orada kim bilir neler yapar. sonuçta doğuştan torpilli.

araplar kadına çok düşkünmüş o yüzden kuranda 4 eş serbest ve cennette sınırsız sex ve şarap vadediliyor ki araplar islamı kabul etsin bunlar olmasaydı araplar imkanı yok islamı kabul etmezdi adamlar cennete girmek için sağda solda çatır çatır kendilerini havaya uçuruyor :)

mantıklı. bunun yanında cehennem=sıcak, arabistan=sıcak durumu da var. hep yanmaktan bahsedilir ki gerçekte belki binlerce farklı azap çeşidi var.

Sitelerde Paylaş

Açıkçası müslümanlarda madde olarak düşünüyor, sen öyle düşünmüyorsun diye bütün müslümanları genelleme dindar sürpriz efendi...:)

onlar madde olarak düşünselerde olayın farkındalar.siz farkında değilsiniz.komik olan bu.neyse,amaç dalga geçmek zaten öyle yada böyle,allah rasgetirsin. ^_^

Sitelerde Paylaş

Dindar sürpriz biz bir din sitesinde dinsizsürpriz nickiyle üye olsak 10 dakika duramazdık ya neyse :) mübarek insan seni , yaptığın iyiliklerin haddi hesabı yok Allah senden razı olsun, türkan saylandan bile iyi insansın sen yumurta kafa...:)

Sana müslüman kötülük yapsa bir ateist hayatını kurtarsa bile nafile, onların olayın farkında ya :) afkan iran ırak halkı öylede tipsiz ki Allah lanetlemiş resmen :) birde isveçe finlandiyaya bak...:) yumurta kafanda kırılsın emi :)

Sitelerde Paylaş

bu ayetler ne güzel yahu iman edsim geliyor :lol: etsekmi acep altın kapar burya dönerim :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...