Jump to content

Hodri Meydan Bölümündeki Konulara Kazanan Taraflar Yazılsın

Recommended Posts

Kimin kazanıp kaybettiğine kim karar verecek ki ?

Kaybettin desen adama , diğerinin ismini yazsan bu kez problem çıkar .

Hatta artniyet bile aranıp ateizm üzerinden insanlar vurulmaya çalışılır .

Böyle birşey mümkün değil ve gereksiz...

Sitelerde Paylaş

Ateist biri neden böyle birşey yapsın. Eğer yapıyorsa da sormazlar mı? "E o zaman neden ateistsin?" diye.

Felsefi veya siyasi bir konu da biri diğerine üstün gelebilir. Oldukça doğal bir şey bu. Müslüman bireyin kazanan olarak yazılması illa dinin veya islamın kazandığı anlamına gelmez. Hodri meydan bölümü sadece dinsel konulara yönelik mi onu bilmiyorum gerçi. Yeniyim sitede.

Sitelerde Paylaş

Hodri Meydan bölümünde bir sürü tartışma yapılmış bugüne kadar.

Yönetimden veya moderasyondan birileri yanlarına veya tartışma sonlarına belirgin bir renkle (örneğin kırmızı)

Kazanan görüşü ve kişiyi yazabilir mi?

Böylesi faydalı olur diye düşünüyorum.

Kazananın kim olduğuna kim karar verecek?

Bu konu daha önce de gündeme gelmişti. Her başlıkta oylama yapılsın, tartışmayı izleyen ve oy kullanmak isteyen üyeler, başarılı bulduğu tartışmacıya oy versin ve sonuçta kimin oyu fazla ise o galip ilan edilsin filan dediler.

Bu şaibeli bir yol olur dedik çünkü burada ateistler ezici çoğunlukta ve gidip de müslüman bir üyeye oy vermezler. Çünkü bir din inanırının ateistle yaptığı tartışmayı kazanması mümkün değil. Biz bunun nedenini biliyoruz ama inanıra anlatamayız, taraf tutmakla suçlarlar ve galibiyeti mağduriyete döndürürler.

Böylesi, yani şimdiki durum daha iti görünüyor. Galip ve mağlup ilan etmek biraz ilkokul işi gibi...

Tartışmalar ortada duruyor zaten, okuyanlar kimin daha iyi tartıştığını ve haklı göründüğünü biliyor.

Sitelerde Paylaş

Felsefi veya siyasi bir konu da biri diğerine üstün gelebilir. Oldukça doğal bir şey bu. Müslüman bireyin kazanan olarak yazılması illa dinin veya islamın kazandığı anlamına gelmez. Hodri meydan bölümü sadece dinsel konulara yönelik mi onu bilmiyorum gerçi. Yeniyim sitede.

Evet, Hodri Meydan forumunda sadece dinler ve Tanrı konusunda tartışıyoruz. Politik konuları oraya taşımıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Tanrının varlığı tartışmaları kapatılsın.

Boşuna laf söyletmeyin bana.

Böyle saçma şeyi de ilk kez burda duyuyorum.

O kadar konuşana kadar tanrının varlığı yokluğu tartışmasında neye göre taraf olmuyorsunuz?

Tanrı olabilir mi? :)

Ne kadar aptalca değil mi?

Hodri meydana başlık açmışsınız.

Şimdi A ile B, 2x2'nin 4 mü, 5 mi ettiğini tartışacak demişsiniz.

Şimdi de,

4 mü 5 mi ettiğini dayatamayız diyorsunuz.

Teist misiniz, Ateist misiniz belli değil.

Sitelerde Paylaş

Tanrının varlığı tartışmaları kapatılsın.

Boşuna laf söyletmeyin bana.

Böyle saçma şeyi de ilk kez burda duyuyorum.

O kadar konuşana kadar tanrının varlığı yokluğu tartışmasında neye göre taraf olmuyorsunuz?

Tanrı olabilir mi? :)

Ne kadar aptalca değil mi?

Hodri meydana başlık açmışsınız.

Şimdi A ile B, 2x2'nin 4 mü, 5 mi ettiğini tartışacak demişsiniz.

Şimdi de,

4 mü 5 mi ettiğini dayatamayız diyorsunuz.

Teist misiniz, Ateist misiniz belli değil.

Geçici hesap alemsin ,tanrının yokluğunu kanıtlamışsın gibi konuşuyosun :D

Sitelerde Paylaş
Tanrı olabilir mi? :)<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); "><br style="color: rgb(28, 40, 55); font-size: 13px; line-height: 19px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Ne kadar aptalca değil mi?

Tanrı yok. Biz bütün ateistler bunu biliyor ve söylüyoruz, değil mi?

Ama ateist olmayanlar bilmiyor, var sanıyor. Özellikle din inanırlarından sözediyoruz şimdi.

Kanıtlayabileceğini söylüyor, biz de buyur kanıtla diyoruz ve elbette kanıtlayamıyor. Bu hep böyle oluyor, başka türlüsü mümkün değil.

Buna bizim değil, inanırların, kafası karışık insanların ve sessiz okurların bazılarının ihtiyacı var. Yoksa biz niye kendi kendimize Tanrı yok diyelim, deli miyiz biz, değil mi?

Madem hal böyle, madem bu tartışmada kazanan taraf en başından belli ve sonuç da en başından belli, o halde malumu ilan etmeye gerek yok.

Tanrı, dinler vs vs tartışılmayacak da ne tartışılacak burada? Burası ateist bir forum, amacı da bu konuları anlatıp konuşmak. İnsanlar merak ediyor ve kafalarında sorular var. Onları yanıtlamak ve karşıt iddiaları çürütmek yarar getirir. Bu forum da o işe yarıyor işte.

Yoksa kapatıp gidelim.. Sen ateist ben ateist, nereye konuşacağız ateizm hakkında... Değil mi?

Ben bir ateistle bu gibi konuları konuştuğumu bilmem mesela.. Deli olmak lazım herhalde...

Sitelerde Paylaş

Tanrı yok. Biz bütün ateistler bunu biliyor ve söylüyoruz, değil mi?

Ama ateist olmayanlar bilmiyor, var sanıyor. Özellikle din inanırlarından sözediyoruz şimdi.

Kanıtlayabileceğini söylüyor, biz de buyur kanıtla diyoruz ve elbette kanıtlayamıyor. Bu hep böyle oluyor, başka türlüsü mümkün değil.

Buna bizim değil, inanırların, kafası karışık insanların ve sessiz okurların bazılarının ihtiyacı var. Yoksa biz niye kendi kendimize Tanrı yok diyelim, deli miyiz biz, değil mi?

Madem hal böyle, madem bu tartışmada kazanan taraf en başından belli ve sonuç da en başından belli, o halde malumu ilan etmeye gerek yok.

Tanrı, dinler vs vs tartışılmayacak da ne tartışılacak burada? Burası ateist bir forum, amacı da bu konuları anlatıp konuşmak. İnsanlar merak ediyor ve kafalarında sorular var. Onları yanıtlamak ve karşıt iddiaları çürütmek yarar getirir. Bu forum da o işe yarıyor işte.

Yoksa kapatıp gidelim.. Sen ateist ben ateist, nereye konuşacağız ateizm hakkında... Değil mi?

Ben bir ateistle bu gibi konuları konuştuğumu bilmem mesela.. Deli olmak lazım herhalde...

O zaman o adamlara da yazık değil mi?

Bari Hodri Meydan bölümünün başına uyarı düşün.

Her türlü tanrı veya akıllı tasarım iddiası gerçek dışıdır.

Bilimsel olguların aksi yönde sürülen her türlü düşünce gerçek dışıdır.

Katılımcılara bu baştan bildirilmeli.

Sen şimdi gerçeği belirtmeyerek teistlerin ekmeğine yağ sürüyorsun.

Onlar buraya evrim veya tanrı tartışmasına geldiğinde %50 ve %50 pozisyon aldıklarını sanıyor.

Senin onlara böyle bir imkanı gerçeği belirtmeden sunman da onların amaçlarına hizmet ediyor.

Sitelerde Paylaş

O zaman o adamlara da yazık değil mi?

Bari Hodri Meydan bölümünün başına uyarı düşün.

Her türlü tanrı veya akıllı tasarım iddiası gerçek dışıdır.

Bilimsel olguların aksi yönde sürülen her türlü düşünce gerçek dışıdır.

Katılımcılara bu baştan bildirilmeli.

Sen şimdi gerçeği belirtmeyerek teistlerin ekmeğine yağ sürüyorsun.

Onlar buraya evrim veya tanrı tartışmasına geldiğinde %50 ve %50 pozisyon aldıklarını sanıyor.

Senin onlara böyle bir imkanı gerçeği belirtmeden sunman da onların amaçlarına hizmet ediyor.

Niye yazık olsun o adamlara? Biz onları kandırıyor muyuz, tuzağa mı düşürüyoruz ki yazık olsun?

Onlar kiminle tartıştıklarını ve tartıştıkları kişinin de neyi savunacağını zaten bilerek geliyorlar oraya. Önceden konuşup karar veriyor ve konularını belirliyorlar.

Kendine güvenmese gelmez. İnandığı kavramları kanıtlayabileceğinden emin ki geliyor..

Ben ateistim ve ne düşündüğüm belli. Yönetimdeki herkesin ne düşündüğü de belli. Her şey açık.

Bütün ateistler, o tartışmalarda ateistlerin haklı olduğunu düşünür ve bilir zaten. İnançlılar da kendilerinin haklı olduğunu düşünür.

Kimseye yazık olduğu filan yok. Kendine güvenmeyen tartışmaya girmesin.

Bunları söylüyorum ama, bilgisi zayıf ve ifade yeteneği düşük bir ateist, bilgili bir inanır karşısında yenilgiye de uğrayabilir. Bunu da gözardı etmemek gerek.

Biz hiçbir şeye karışmayız kısacası.

Sitelerde Paylaş

Niye yazık olsun o adamlara? Biz onları kandırıyor muyuz, tuzağa mı düşürüyoruz ki yazık olsun?

Onlar kiminle tartıştıklarını ve tartıştıkları kişinin de neyi savunacağını zaten bilerek geliyorlar oraya. Önceden konuşup karar veriyor ve konularını belirliyorlar.

Kendine güvenmese gelmez. İnandığı kavramları kanıtlayabileceğinden emin ki geliyor..

Ben ateistim ve ne düşündüğüm belli. Yönetimdeki herkesin ne düşündüğü de belli. Her şey açık.

Bütün ateistler, o tartışmalarda ateistlerin haklı olduğunu düşünür ve bilir zaten. İnançlılar da kendilerinin haklı olduğunu düşünür.

Bunları söylüyorum ama, bilgisi zayıf ve ifade yeteneği düşük bir ateist, bilgili bir inanır karşısında yenilgiye de uğrayabilir. Bunu da gözardı etmemek gerek.

Kötü kalplisin sen.

Sitelerde Paylaş

kutsal ana güzel söylemiş. ^_^

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...