Jump to content

Niye Biz Peygamber Değiliz?

Recommended Posts

Islam Dinine yaklaşık olarak bilinen 124.000 (Yüz yirmi dört bin) tane peygamber gelmiştir..

Soruyorum:

Bizler neden peygamber olarak gelmedik? Niçin peygamberlik 1500 yıl önce bitti?

Niçin şuan Dini temsilciler yok?

Allah Neden bizi peygamber yaratmadı?

Bizde peygamber olmak istemezmiydik?

Neden Neden Neden ?

Lütfen tartışmasız açıklamalarda bulunalım..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Islam Dinine yaklaşık olarak bilinen 124.000 (Yüz yirmi dört bin) tane peygamber gelmiştir..

Soruyorum:

Bizler neden peygamber olarak gelmedik? Niçin peygamberlik 1500 yıl önce bitti?

Niçin şuan Dini temsilciler yok?

Allah Neden bizi peygamber yaratmadı?

Bizde peygamber olmak istemezmiydik?

Neden Neden Neden ?

Lütfen tartışmasız açıklamalarda bulunalım..

Iskender Evreneoğlu var. Adını hatırlamadığım kadın bir peygamber vardı (kocası doçent). Penisini öptüren başka bir peygamber daha vardı.

Mehdi bile var: HY.

Sadece 1 yıl içinde Türkiye'de basına yansıyan ve benim tesadüfen görüp hatırladıklarım bunlar. Demek ki yüzlerce/binlerce peygamber aramızda dolaşıyor olmalı. Birde peygamberlik herhangi bir zaman gelebilen bir şey değil mi? Yani yarın tüm insanlara peygamberlik gelmeyeceğinin garantisi var mı?

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla:

önceden ruhlar alemi varmış. orada insanlar yaşarmış vs. allah daha sonra onlara beden vererek dünyaya göndermiş. işte o ruhlar aleminde en çok ibadet edenlere burada peygamberlik verilmiş. yani oradayken fazla ibadet etmemişiz o yüzden olamamışız. tabi ben orada ne yaptığımı, hatta orada yaşayıp yaşamadığımı bile hatırlamıyorum dedim, onlarda "zaten hatırlamazsın" dediler ama sebebini söylemediler(onlar da bilmiyordu).

şuan buna gerek yokmuş. çünkü kuran yeterliymiş. allah bakmış ki hep değiştiriyorlar. en son "kuran değişmeyecek" demiş ve bugüne kadar da değişmeden geldiği için hala insanlara yol gösteriyormuş. yani yeni peygamber gelmesine gerek kalmamış.

benim bildiklerim bunlar. ha seni tatmin eder mi bilmem. zira benim inanasım gelmiyor.

Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla:

önceden ruhlar alemi varmış. orada insanlar yaşarmış vs. allah daha sonra onlara beden vererek dünyaya göndermiş. işte o ruhlar aleminde en çok ibadet edenlere burada peygamberlik verilmiş. yani oradayken fazla ibadet etmemişiz o yüzden olamamışız. tabi ben orada ne yaptığımı, hatta orada yaşayıp yaşamadığımı bile hatırlamıyorum dedim, onlarda "zaten hatırlamazsın" dediler ama sebebini söylemediler(onlar da bilmiyordu).

şuan buna gerek yokmuş. çünkü kuran yeterliymiş. allah bakmış ki hep değiştiriyorlar. en son "kuran değişmeyecek" demiş ve bugüne kadar da değişmeden geldiği için hala insanlara yol gösteriyormuş. yani yeni peygamber gelmesine gerek kalmamış.

benim bildiklerim bunlar. ha seni tatmin eder mi bilmem. zira benim inanasım gelmiyor.

Hak veriyorum,, İnanması çok güç .

Sitelerde Paylaş

Allah daha baştan biliyordu sizin zorluklara tahammül edebilecek tipler olmadığınızı. O yüzden değilsiniz.

Sonuçta onlara biz karar vermiyorduk ama demi nelerin yapıp yapmayacağımızı. Varsa allah, yarttıysa bizi.. o biliyordu. bildiği için ona göre dizayn edebilirdi... O zaman neden zorluklar vardı ?

Niçin Muhammed kadar ve diğer peygamberler kadar dönemin yaşayış tarzına göre dizayn etmedi..

Görüldüğü gibi her peygamber zamanında yaşam koşulları ve yaşayışlar çok farklıydı..

Her paygamber aynı zamanı geçirmedi..

Zamana göre gönderdi..

Muhammetten sonrada devam ettire bilirdi..

Sitelerde Paylaş

Allah daha baştan biliyordu sizin zorluklara tahammül edebilecek tipler olmadığınızı. O yüzden değilsiniz.

Muhammed, che guevera kadar zorlukla baş etti mi? Muhammed karı kız içinde sex partileri yapıp tek bir savaştan kırk bin deve kaldırırken che guevera dağda karısız kızsız beş parasız özgürlük mücadelesi veriyordu kendisine teklif edilen bakanlık teklifini bile red etmişti.

Hadi bakalım che nedne peygamber değil de muhammed gibi zevki sefa düşkünü bir zır cahil bencil şizofren peygamber?

tarihinde Allah Yok Din Yalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamam iyi hoş Değişmeyecek denilmiş, o zaman neden ondan önce diğer kitaplar gelmiş ?

Yanlışlıklar mı vardı ? Fazlalarmı vardı ?

Fazlalar kurandan sonrada çoğaldı ama..

O zamanın yaşayışı bu zamanla hiç örtüşmemekte ama..?

Sitelerde Paylaş

kılıç devri kapandı şimdi sen çıkıp desen ben peygaberim nasıl yaycan amerika hemen haa öylemisin al sana bombe der

Bir şekilde devam ettirilebilirdi.. Madem okadar peygamber geldi onca zaman geçti kimse birşey yapmadı, şuan insanlar akıllandı diyerek yola çıkarsak

peygamberlerin gerizekalı kanaatine vararrım. :)

Sitelerde Paylaş
Sonuçta onlara biz karar vermiyorduk ama demi nelerin yapıp yapmayacağımızı. Varsa allah, yarttıysa bizi.. o biliyordu. bildiği için ona göre dizayn edebilirdi... O zaman neden zorluklar vardı ?

Niçin Muhammed kadar ve diğer peygamberler kadar dönemin yaşayış tarzına göre dizayn etmedi..

Görüldüğü gibi her peygamber zamanında yaşam koşulları ve yaşayışlar çok farklıydı..

Her paygamber aynı zamanı geçirmedi..

Zamana göre gönderdi..

Muhammetten sonrada devam ettire bilirdi..

Yanlış düşünüyorsun. Bak mesela M.Ö 300 yılında yaşayan adam ile 500 lerde yaşamış bir adamın yaşam tarzları çok farklı değildi. Ama bugün ile 50 yıl önce yaşamış insanın koşulları arasında dağlar kadar fark var.

Sitelerde Paylaş

Yanlış düşünüyorsun. Bak mesela M.Ö 300 yılında yaşayan adam ile 500 lerde yaşamış bir adamın yaşam tarzları çok farklı değildi. Ama bugün ile 50 yıl önce yaşamış insanın koşulları arasında dağlar kadar fark var.

O zaman sorun Allahta... Zaman akımında insanın modern halinde yaşayışı ve tarzlar çok çabuk değişim gösteriyor..

Sitelerde Paylaş

peygamberler insanları medenileştirmek için gelmiştir.artık gerek kalmadı.

şimdi sıra bizde, şimdi bizim onları medenileştirmemiz lazım. Ki hizaya gelip çizgiyi bozmasınlar.

Aslında ekseriyetle bunlar peygamberliği hakketmiş insanlardır, misal yirmi karı, kırk küsür cariye. Adam peygamber olmasın da ne yapsın?

Sabır o sabır yani.

Sitelerde Paylaş

Günümüzden 1500 - 2000 yıl öncede yaşayan insanlar bizler gibi rahatsızlıklar taşıyordu. Ama yedikleri içtikleri herşey doğal olduğu için kanserojen maddeler bizim gibi yakınlarında değildi,ortalama insan ömrü erkek için 40-45 kadın için 50-55 olan yıllardan bahsediyoruz. Sara hastası ve çocukluğundan beri ezik şekilde büyüyüp yetişen Muhammed (!) Haticeyle evlenip paraya kavuştuktan sonra ortalama her ortadoğulu erkeğin yaptığını yapıp karı ölüp mirasa konduktan sonra sapıtması normal değilmi ? Nooormaal...

Ee bazı mesleklerin ömrü vardır,örneğin kalaycılık, eskiden bakır tencere,tavalarımız yeşillenmeye başladığında her mahallede olan kuytu izbe bir dükkandaki kalaycıya teslim eder pırıl pırıl bir şekilde geri alırdık..Bu arada bakır zehirlenmesi diye bir olay vardır,kalaylama bu nedenle ortaya çıkmıştır..İnsanın zeka ve araştırıcı ruhu sayesinde..

Yıllar geçip gittikçe teknoloji nasıl bazı meslekleri ortadan kaldırmışsa peygamberlik mesleği ve müessesi de günümüzde geçersiz kalmıştır ne yazıkki!

Taklitleri mevcut olmakla birlikte inanır sayısı neredeyse sıfırdır...İlahiyatçıların Prof. payesi alıp halkın vergilerinden bedava geçindikleri bir ülkede küfelerini kaldırıp araştırsınlar bir bakalım,gerçek Prof. olsunlar din nedir kökeni nedir..Gerçek ilahiyat nedir. İslamın hipnozundan kurtulup gün ışığında bir baksalar keşke ilahiyata..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...