Jump to content

Niye Biz Peygamber Değiliz?

Recommended Posts

• İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peygamber diye bir şey zaten olmadığı için şimdi de yok. Hiç olmayan bir şey şimdi niye olsun? Peygamberler vardı diye uyduruk bir varsayım var sadece. Öyle kimseler yoktu. Birtakım kaçık, trip atan birileri illa ki olmuştur. Bunların bir kısmı da hükümdarlardır. Peygamber diye uydurulan bunlar işte... Bakmışlar firavunlar gibi tanrılık iddiası fazla kaçıyor, tanrının vekili, gölgesi, elçisi filan iddialarına dönmüşler. Olay bu... Başka bir nane yok olayda...

Sitelerde Paylaş

Dünya berbat, pislik içinde değil ki Peygamber göndersin ki düzeltsin. Allah ne zaman peygamber göndereceğini iyi biliyor. Şuan Dünya çok güzel , çok iyi muhteşem, insanların hepsi mutlu, kötülük yok, insanlar bilinçli ve Allah'a sonsuz saygı içerisinde tapıyorlar. Putlara tapmamı var ki Peygamber gelsin yol göstersin.

Bir kere bilimsel olalım Allah kesin vardır. !!!1111!!

Sitelerde Paylaş

İslamda var olan, "başka peygamber gelmeyecek" anlayışını unutalım.

Ben bir müslüman olarak, biri çıkıp da bir din yaymaya çalışsa, dünyanın yarısı ona inansa, ben de inanırım. İslamın peygamber olmayacak sözü, bence Muhammed gibi bir peygamber olmayacak demesidir. Eğer olur da Muhammed gibi dünyanın hadi bırak yarısın 3/1ini kendi dinine çekebiliyorsa, zaten İslamın, başka peygamber gelmeyecek tezini çürütmüş olacağından ben derhal onun dinine geçerim.

Varsa bir babayiğit, dünyanın 3/1ini kendi dinine çeksin bakalım. Hem de sistem işlerken yapacak bunu, yani dünyanın çoğunun yok olmadığı bir afet olmadan...

Sitelerde Paylaş

peyam ber...

peyam haber demek...

peyamı sabah sabah haberleri...

peyam ber haberci...

arapçada daha çok nebi geçer...

nebi de haber veren demek...

rasül elçi demek...

haber veren elçi...

neyden haber veren...

tanrıdan...

ne haberi verir ...

yapılması gerekenleri yapılmaması gerekenleri...

şunları yapın bunları yapmayın yoksa şöyle olur böyle olur...

bu durumda önemli olan verilen haberin doğruluğudur...

mesela yol açık dümdüz dosdoğru gidin diye haber vermiştir ama aslında yol uçuruma dönmüştür giden kesin düşüp ölecektir...

bu durumda hbaer veren doğru söylememeiştir ona haberci denmez...

haberci yolun sonu uçurumdur dikkat edin diyene denir...

her doğru haber veren peygamberdir...

Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla:

önceden ruhlar alemi varmış. orada insanlar yaşarmış vs. allah daha sonra onlara beden vererek dünyaya göndermiş. işte o ruhlar aleminde en çok ibadet edenlere burada peygamberlik verilmiş. yani oradayken fazla ibadet etmemişiz o yüzden olamamışız. tabi ben orada ne yaptığımı, hatta orada yaşayıp yaşamadığımı bile hatırlamıyorum dedim, onlarda "zaten hatırlamazsın" dediler ama sebebini söylemediler(onlar da bilmiyordu).

şuan buna gerek yokmuş. çünkü kuran yeterliymiş. allah bakmış ki hep değiştiriyorlar. en son "kuran değişmeyecek" demiş ve bugüne kadar da değişmeden geldiği için hala insanlara yol gösteriyormuş. yani yeni peygamber gelmesine gerek kalmamış.

benim bildiklerim bunlar. ha seni tatmin eder mi bilmem. zira benim inanasım gelmiyor.

Çok ibadet etmenin bazı akıl hastalıklarından kaynaklandığını düşünüyorum. Akıllı insan inançlı bile olsa ne diye çok ibadet etsin?

Peygamberlik iddiasının belli özelliklerdeki akıl hastalıklarından kaynaklanan bir durum olduğu ortada.

Bu zamanda peygamberlik değilde inançla ilgili konuşan vaatler veren birisi olmak iş yapıyor. Ama onun için epey kaşar ve sahtekar olmanız lazım. Çok güçlü bir ego, kibir ve hırs üçlüsü de ister yanında.

tarihinde baglanti789 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünya berbat, pislik içinde değil ki Peygamber göndersin ki düzeltsin. Allah ne zaman peygamber göndereceğini iyi biliyor. Şuan Dünya çok güzel , çok iyi muhteşem, insanların hepsi mutlu, kötülük yok, insanlar bilinçli ve Allah'a sonsuz saygı içerisinde tapıyorlar. Putlara tapmamı var ki Peygamber gelsin yol göstersin.

Allah Yoktur. Farzedelim var. ISPATLA Bana.

Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla:

önceden ruhlar alemi varmış. orada insanlar yaşarmış vs. allah daha sonra onlara beden vererek dünyaya göndermiş. işte o ruhlar aleminde en çok ibadet edenlere burada peygamberlik verilmiş. yani oradayken fazla ibadet etmemişiz o yüzden olamamışız. tabi ben orada ne yaptığımı, hatta orada yaşayıp yaşamadığımı bile hatırlamıyorum dedim, onlarda "zaten hatırlamazsın" dediler ama sebebini söylemediler(onlar da bilmiyordu).

şuan buna gerek yokmuş. çünkü kuran yeterliymiş. allah bakmış ki hep değiştiriyorlar. en son "kuran değişmeyecek" demiş ve bugüne kadar da değişmeden geldiği için hala insanlara yol gösteriyormuş. yani yeni peygamber gelmesine gerek kalmamış.

benim bildiklerim bunlar. ha seni tatmin eder mi bilmem. zira benim inanasım gelmiyor.

şuanki durumun ruhlar aleminden ne farkı var.Şuan nasıl iman etmediğin gibi o zamanda iman etmemiş olabilirsin :)

Hayır buna niye bu kadar şaşırdın ve inanmak istemedin onu anlamadım.

Şuan nasıl imansızsan,imansız olman için çeşitli bahanelerin varsa belki o zamanda vardı.

O yüzden kendini temize çıkarmaya çalışma bence.Suçuda başka yerlere yükleme.

tarihinde DIESEL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aslında ben peygamberim de,gelen vahiylerle insanların kafasını karıştırmak istemediğimden kendime saklıyorum. arada arşta ceboyla sohbet felan ediyoruz.

Vahiyler genelde güzel bayanlarla evlenmek icin gelir.

MUHAMMED peygambere üvey oglu ZEYD in karisi ZEYNEP ile evlenmek icin bile

vahiy gelmis.....ve evlendi.

Sitelerde Paylaş

Iskender Evreneoğlu var. Adını hatırlamadığım kadın bir peygamber vardı (kocası doçent). Penisini öptüren başka bir peygamber daha vardı.

Mehdi bile var: HY.

Sadece 1 yıl içinde Türkiye'de basına yansıyan ve benim tesadüfen görüp hatırladıklarım bunlar. Demek ki yüzlerce/binlerce peygamber aramızda dolaşıyor olmalı. Birde peygamberlik herhangi bir zaman gelebilen bir şey değil mi? Yani yarın tüm insanlara peygamberlik gelmeyeceğinin garantisi var mı?

Bir gün karşına çıkıp gerçek baban benim diyen bir adama da bu kadar inanırmısın?

Sitelerde Paylaş

beyler yazı 4000 yıl once icat edildi. Vahiy melegının dunyaya gelıp gerı donmesı dunya yılıyla 50bın+50bınden 100.000 yıldır. 124.000 peygamber geldıgıne gore 124.000 carpı 100.000 esıttır 12.400.000.000 buda 12mılyar yıl surmustur ve dınazorların neslı 65mılyon yıl once tukendıgıne gore dınazorlar zamanında ınsanlar olmadıgına gore sonuç? Islam yalandır

Sitelerde Paylaş

beyler yazı 4000 yıl once icat edildi. Vahiy melegının dunyaya gelıp gerı donmesı dunya yılıyla 50bın+50bınden 100.000 yıldır. 124.000 peygamber geldıgıne gore 124.000 carpı 100.000 esıttır 12.400.000.000 buda 12mılyar yıl surmustur ve dınazorların neslı 65mılyon yıl once tukendıgıne gore dınazorlar zamanında ınsanlar olmadıgına gore sonuç? Islam yalandır

Dünya yiliyla ve senin hesabinla evet.

Sitelerde Paylaş

Deliler hastanesinde bir deli arkadaşına peygamber olduğunu iddia eder ve tabiki arkadaşıda ona inanmaz.

-"Oğlum kafayı yedikte bu kadarda değil".

Daha sonra diğer bir arkadaşının yanına gider ve der ki:

-"hasan peygamber olduğunu iddia ediyor".

Bunun üzerine diğer arkadaş:

-"Yalan, çünkü böyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum".

:lol:

Sitelerde Paylaş

Cennetten haber gönderdigin icin dünyalilar adina tesekkür ederim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...