Jump to content

islam gerçek ve anladığınız gibi bir din olsaydı napardınız ?

Recommended Posts

diyelim ki allahın varlığı ispat edildi ve bir şekilde kuranın da onun tarafından indirildiği belirlendi.

işin kötüsü bilinen durumların bir çoğu da gerçekmiş(cennet, cehennem, huri, bilmemne)

ancak allah son bir kıyak olarak, müslüman olup itaat edenlere cennet vaadediyor. ancak "yok bunlar benim işime gelmiyor" diyenler de yanacak.

bu durumda sırf ona gücünüz yetmediği için mecburen inkar ettiğiniz allahı ve bir sürü yanlışlıklar tespit ettiğiniz kuranı kabul edip orada yazanlara uyar mıydınız ?

yani bir yaratıcı var ve insanların da böyle yapmasını istiyor. yine de karşı çıkıp "yakarsan yak! yarattın diye sana uymak zorunda değiliz" der miydiniz ? ya da "iyi madem, köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceğiz" diye düşünüp ibadet etmeye başlar mıydınız ?

Sitelerde Paylaş

diyelim ki allahın varlığı ispat edildi ve bir şekilde kuranın da onun tarafından indirildiği belirlendi.

işin kötüsü bilinen durumların bir çoğu da gerçekmiş(cennet, cehennem, huri, bilmemne)

ancak allah son bir kıyak olarak, müslüman olup itaat edenlere cennet vaadediyor. ancak "yok bunlar benim işime gelmiyor" diyenler de yanacak.

bu durumda sırf ona gücünüz yetmediği için mecburen inkar ettiğiniz allahı ve bir sürü yanlışlıklar tespit ettiğiniz kuranı kabul edip orada yazanlara uyar mıydınız ?

yani bir yaratıcı var ve insanların da böyle yapmasını istiyor. yine de karşı çıkıp "yakarsan yak! yarattın diye sana uymak zorunda değiliz" der miydiniz ? ya da "iyi madem, köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceğiz" diye düşünüp ibadet etmeye başlar mıydınız ?

Böyle bir şey olsa Allah bizim ne kadar çıkarcı olup olmadığımızı ve aklımızı kullanıp kullanmadığımızı sınamak için yapıyor derim ve kabul etmem.

Sitelerde Paylaş

ateist adam aptal adam değildir. söz konusu durum farazi olduğu için cevap veriyorum: bütün ateist adamlar bütün şuan müslümanlardan daha fanatiği olurdu bu dinin. bizim aykırı olalım, işimize geldiği gibi bu dünyayı yaşayalım gibi bir niyetimiz yok. tanrı miti baştan sonuna dek saçmalık ve kurmacayla dolu ve evrenin bir yaratıcıya da yok. Tanrı mitini destekleyen metinlere inanmıyoruz, çünkü bariz şekilde kendi içinde bile çelişiyor. Bu da yaratan ideasından uzak bir durum. bu adamı deist yapar, tanrının da varlığına inanmıyoruz. Varlığını destekleyen tek bir bulgu yok. Aynı şekilde var olduğunu iddaa edenlerin ispatlaması gerek bu durumu.

Sitelerde Paylaş

Faraziye üzerine karar verilmez. Faraziyenin üzerine söylenecek her şey faraziyedir.

Yüzüklerin Efendisi senaryosu gerçek olsa Orkların tarafını mı, Elflerin tarafını mı tutardınız sorusu gibi bir şey bu. Elfleri tutan da Orkları tutan da fantazi yapmış olur. Hiç bir geçerliliği olmaz.

Tanrı otistik filan değilse gelsin konuşalım. Bakar, gereğini düşünürüz. Kafamdan tanrı yaratıp konuşamam. Bunu yaparsam tımarhanelik olurum. Çekinmesin, gelsin yahu! Yemeyiz, dövmeyiz, sövmeyiz. Gelsin derdini sıkıntısını anlatsın, açılır, iyi gelir!

Sitelerde Paylaş

Böyle bir şey olsa Allah bizim ne kadar çıkarcı olup olmadığımızı ve aklımızı kullanıp kullanmadığımızı sınamak için yapıyor derim ve kabul etmem.

güzel bir noktaya değinmişsin.

ateist adam aptal adam değildir. söz konusu durum farazi olduğu için cevap veriyorum: bütün ateist adamlar bütün şuan müslümanlardan daha fanatiği olurdu bu dinin. bizim aykırı olalım, işimize geldiği gibi bu dünyayı yaşayalım gibi bir niyetimiz yok. tanrı miti baştan sonuna dek saçmalık ve kurmacayla dolu ve evrenin bir yaratıcıya da yok. Tanrı mitini destekleyen metinlere inanmıyoruz, çünkü bariz şekilde kendi içinde bile çelişiyor. Bu da yaratan ideasından uzak bir durum. bu adamı deist yapar, tanrının da varlığına inanmıyoruz. Varlığını destekleyen tek bir bulgu yok. Aynı şekilde var olduğunu iddaa edenlerin ispatlaması gerek bu durumu.

ama tanrı haksızlık yapıyor. adaletli davransa zaten sorun yok ama bizden daha güçlü olduğu için yaptığı haksızlıklara göz yummak da pek mantıklı gelmiyor.

Faraziye üzerine karar verilmez. Faraziyenin üzerine söylenecek her şey faraziyedir.

Yüzüklerin Efendisi senaryosu gerçek olsa Orkların tarafını mı, Elflerin tarafını mı tutardınız sorusu gibi bir şey bu. Elfleri tutan da Orkları tutan da fantazi yapmış olur. Hiç bir geçerliliği olmaz.

Tanrı otistik filan değilse gelsin konuşalım. Bakar, gereğini düşünürüz. Kafamdan tanrı yaratıp konuşamam. Bunu yaparsam tımarhanelik olurum. Çekinmesin, gelsin yahu! Yemeyiz, dövmeyiz, sövmeyiz. Gelsin derdini sıkıntısını anlatsın, açılır, iyi gelir!

bunu fikir ortaya atma durumu olarak da düşünebilirsin.

Vallahada billahada ben uymazdım.

aradığım cevap bu aslında. çünkü ben tanrının bizi yaratıp, bize akıl ve bilinç verip de sonra kendine bizi oyuncak gibi kullanma hakkını vermesini doğru bulmuyorum. madem aklımız var. o zaman adalet sağlasın ve herkes de rahatça yaşasın.

"ey tanrı! sen benim tanrım olabilecek özelliklerin hiçbirine sahip değilsin. şimdi kaybol gözümün önünden." derdim :)

bence de böyle demek lazım :) bakalım tanrı ego tatmini derdinde mi, yoksa gerçekten yarattığı şeylere saygı duyabiliyor mu

Sitelerde Paylaş

Vallahada billahada ben uymazdım..Zaten sapık Muhoooyu asla kabul etmezdim..vede etmem..Siktirboktan kuranınızıda dürün bükün bir tarafınıza sokun derdim..Ben bir yaratıcının olduğuna inanıyorum fakat asla böğle sapık dinler yayması için sapık peyhgamberler gönderdiğine Kuran -ı Kerim gibi saçmalıklar manzumesi boktan kitaplar yayınladığına asla inanmıyorum..

Kuran bir çöl bedevisinin kendisine benzer pislik torbası insanlarla bir olarak İncilden,,Tevrattan,,birazda sağdan soldan arakladığı saçmalıklara kendi kafalarınca ve zevklerine göre eklemeler yaparak ortaya çıkmış boktan bir kitaptır..İnanan beyinsizde çok olduğuna göre..(bir zamanlar türkçesini okuyup anlamadan önce bende inanmıştım) daha bu boktan kitap çok öpülüp başa konulacak.

Federal diline dikkat et biraz. Olmayan bir Allah ve peygambere küfretmenin ben bir yararı olabileceğini düşünmüyorum.

Ayrıca sen bir yaratıcının olduğuna inanıyorsan başkalarının inancına daha saygılı yaklaşmalısın.

Bu durumda seni, senin yaratıcının konuşturduğunu düşünürsek, o da siktiri boktan bir pislik olabilir izlenimi uyandırıyorsun.

Bir Tanrıya inanandan diğer bir Tanrı'ya ve dine yönelik hiç bu kadar küfür ve hakaret okumamıştım.

Sen nasıl bir Tanrı'ya inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...