Jump to content

Kuranda Yazılı Olan Şeylerin Gerçekleşmemesinin Nedeni Nedir?

Recommended Posts

• İleti 224
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çok ilginç!Enfal 66 mı önce gelmiş yoksa 67-68-69 mu önce gelmiş?Bu basit soruyu biliyorsan bunun cevabını da bilirsin

Bak dostum,

Benim bildiğin bir iletim varsa yazdıklarımla çelişki oluşturan lütfen buraya alıntıla. O iletimi bulana kadar da, aşağıdaki 2 soruya yanıt verirsen, neyi savunmaya çalıştığını biraz anlarsın :D

Devlet Bahçeli, "Sayın Erdoğan, on bin milisinle Taksim'e gel, ben de bin Bozkurtumla oraya geleyim. İnanıyorum ki Kasımpaşa'ya kadar ardına bakmadan kaçacaksın" şeklindeki efsane çağrısını bir süre sonra "Sayın Erdoğan, on bin milisinle Taksim'e gel, ben de beşbin Bozkurtumla oraya geleyim. İnanıyorum ki Kasımpaşa'ya kadar ardına bakmadan kaçacaksın" şeklinde değiştirseydi (Not 1:Değiştirmemiştir)

1)Bahçeli hakkında ne düşünürdünüz?

2)Olayı nasıl yorumlardınız?

Not 2: Teist arkadaşların yorumu özellikle takdir edilecektir.

Sitelerde Paylaş

"Ey peygamber, inananları savaşa özendir. Sizden dirençli yirmi kişi olsa, iki yüz kişiyi yenebilir. Sizden yüz kişi, kafirlerden bin kişiyi yenebilir. Çünkü onlar, anlamayan bir topluluktur."

"Ancak, ALLAH sizde zayıflık bulunduğunu bildiğinden şimdi sizden yükü hafifletti. Sizden dirençli yüz kişi olsa, iki yüz kişiyi yenebilir. Sizden bin kişi olsa, ALLAH'ın izniyle iki bin kişiyi yenebilir. ALLAH sabredip direnenlerle beraberdir."

"Yeryüzünde ve aranızda oluşan hiç bir şey yoktur ki biz onu yaratmadan önce bir kitapta kayıtlı olmasın. Bu, kuşkusuz ALLAH için çok kolaydır."

Allah ezelde, inananların dirençli de olabileceğini, zaaf sahibi de olabileceğini biliyor.

Bunun için de opsiyon sunuyor. Dirençli olursan 10 katı, zaaf sahibi olursan 2 iki katı.

Denirse ki, "Neden Enfal 66 ayeti inananlar yenildikten sonra iniyor?"

Derim ki, her şey yolunda giderken, inananlar yenip dururken, Enfal 66 gibi bir ayetin inmesi yersiz olmaz mıydı?

Uygun olan, ilgili ayetin her şey kötüye giderken, yenilgiden sonra inmesi değil midir?

Sitelerde Paylaş

Bak dostum,

Benim bildiğin bir iletim varsa yazdıklarımla çelişki oluşturan lütfen buraya alıntıla. O iletimi bulana kadar da, aşağıdaki 2 soruya yanıt verirsen, neyi savunmaya çalıştığını biraz anlarsın :D

Soruma cevap vermekten kaçarak Abdullahabdal ın yaptığı hatanın ortaya çıkmasını istemiyorsun(not:Biz teistler ortaya çıkarmıştık aslında)

Sorduğun soruya zaten bu forumda defalarca cevap verildi.Zaten ilahi egemenlik isimli arkadaş da cevap vermiş

Sitelerde Paylaş

Ben şimdi bir şey soracağım: Biri çıksa, "Bir Türk bin kişiye bedeldir. İki Türk ise ikibin kişiye bedeldir" dese, "bu ne saçmalıyor?" dersiniz değil mi? Bir Türk bin kişiye bedelse, e tabii iki Türk ikibin kişiye bedel olacak! Bu söz saftiriklik, salaklıktır değil mi?

Peki bakalım allah ne diyor:

"Eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkar edenlerden bin kişiye galip gelirler." :D

Yav, şuna sizden biri on kafire galip gelir demek varken, yada sizden bir topluluk, on katı kadar düşmana galip gelir demek varken, bu ne yahu? Yani kaç kişi olurlarsa olsunlar, on katları kadar düşmana galip gelirlermiş değil mi? Ee, ayrı ayrı yirmiye ikiyüz, yüze bin demeye ne gerek var? İkisi de on katı!

Şimdi bu, allah kelamı öyle mi? Bu allah matematik bildiğini mi kanıtlamaya çalışıyor? :D Yani "her sayıyı bakın onla çarpmasını biliyorum!" Sorun hadi sorun! Otuzun on katı da üçyüzdür, bakın bunu bile biliyorum. Kaçın on katı kaçtır, hepsini sorun!" diye hava atıyor! :D

Bu da allah kelamıysa, ben uzay mekiğiyim! Böyle saçma bir kelam anca cahil insan lafı olabilir...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben şimdi bir şey soracağım: Biri çıksa, "Bir Türk bin kişiye bedeldir. İki Türk ise ikibin kişiye bedeldir" dese, "bu ne saçmalıyor?" dersiniz değil mi? Bir Türk bin kişiye bedelse, e tabii iki Türk ikibin kişiye bedel olacak! Bu söz saftiriklik, salaklıktır değil mi?

Peki bakalım allah ne diyor:

"Eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkar edenlerden bin kişiye galip gelirler." :D

Yav, şuna sizden biri on kafire galip gelir demek varken, yada sizden bir topluluk, on katı kadar düşmana galip gelir demek varken, bu ne yahu? Yani kaç kişi olurlarsa olsunlar, on katları kadar düşmana galip gelirlermiş değil mi? Ee, ayrı ayrı yirmiye ikiyüz, yüze bin demeye ne gerek var? İkisi de on katı!

Şimdi bu, allah kelamı öyle mi? Bu allah matematik bildiğini mi kanıtlamaya çalışıyor? :D Yani "her sayıyı bakın onla çarpmasını biliyorum!" Sorun hadi sorun! Otuzun on katı da üçyüzdür, bakın bunu bile biliyorum. Kaçın on katı kaçtır, hepsini sorun!" diye hava atıyor! :D

Bu da allah kelamıysa, ben uzay mekiğiyim! Böyle saçma bir kelam anca cahil insan lafı olabilir...

Bir Türk dünyaya bedeldir

Kim söylemişti bunu

Sitelerde Paylaş

Soruma cevap vermekten kaçarak Abdullahabdal ın yaptığı hatanın ortaya çıkmasını istemiyorsun(not:Biz teistler ortaya çıkarmıştık aslında)

Sorduğun soruya zaten bu forumda defalarca cevap verildi.Zaten ilahi egemenlik isimli arkadaş da cevap vermiş

Yahu güzel kardeşim, ben doğru bildiğimi söylerim, bilmediğim konuda konuşmam. Ama sen buna bile saygı göstermeyerek, tuhaf bir suçlama yapıyorsun. Bak bu soruyu daha önce de sormuşsun ben mertçe cevaplamışım. Aşağıda cevabımı unuttuysan tekrar görebilirsin. Yukarıda yazdığın gibi olsa, Abdullah a destek vermek için biliyorum derim. Sen benim anlattığımın farkında bile değilsin. Yukarıda Bahçeli örneğini verdim. Buyur cevapla o soruları, o zaman komikliği anlarsın. Enfal 65 ve 66 nın geliş sırası, hangi savaştan önce veya sonra gelmesi, benim için önemsiz, çünkü sonuç değişmez. Ayetleri buraya tekrar tekrar asmaktan yoruldum. Eğer bu 2 ayetin Kuran dan olduğunu bilmeyen bir Müslümana bu ayetleri örneğin "İnkaların peygamberi böyle demiş" diye oku, o okuduğun kişi olayın ne olduğunu sana net olarak anlatır :D

Okuyacan ama anlamayacan :D

Bilmiyorum

Sitelerde Paylaş

Hadi aslanlarım, saldırın, sizden on kişi yüz kişiyi tepeler! Bu hesaba göre yirmi kişi... Hmmm dur bakayım, tamam ikiyüz ediyor. Üçyüz olsanız kaç eder? Hmmm... Bir üç üç, iki sıfır ordan, bir sıfır daha var... Kaç oluyor o zama... Aa?

O ne ya dur bakayım! Sizden on kişi anca yirmi kişiyi tepeleyebilecek gibi görünüyor. Pardon! Pardon!

Neyse yine de saldırın! Cennet vereceğim ulan! İçinde huriler var be! Ne duruyorsunuz, saldırsanıza! Huri diyorum, bakire, ceylan gözlü! Çadırlarda yatıp sizi bekliyorlar! Şeffaflar ulan, cillop gibiler! Saldırın!

:lol: :lol: :lol:

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim şu hatamı bir açıkla da öğreneyim..

Hadi..

Senin gibi biri söyledi diye benim hatam olmaz..

Söylediğimin tersini kanıtlayan kanıt sunacaksın KURAN dan

laf salatası onun bunun saçmalamalarını dayanaksız sözlerini değil..

SEN ALLAHININ NEDEN VERDİĞİ SÖZLERİ TUTAMADIĞINI

NEDEN SÖYLEDİKLERİNİ YAPAMADIĞINI

NEDEN GÜÇSÜZ OLDUĞUNU

NEDEN MÜSLÜMANLARI SEVMEDİĞİNİ

AFRİKADA 5 MİLYON MÜSLÜMANI NEDEN AÇ BIRAKTIĞINI

NEDEN IRAKTA AFGANİSTANDA SAVAŞ BELASINI BAŞLARINDAN EKSİK ETMEDİĞİNİ

ANLAT..

BENİ TANRI GÖREVLİNDİRDİ DİYEN CENGİZANIN TÜRK ORDUSUNUN

ALLAHIN ONLARLA SAVAŞIN ONLARI REZİL RÜSVA EDECEĞİM DEDİĞİ HALDE

CENGİZHAN IN TAAA BASRAYA SÜRDÜĞÜ ARAP MÜSLÜMANLARINA NEDEN YARDIMI ETMEDİĞİNİ YAZ..

NEDENLERİNİ BİR YAZ..

Sen benim değil Ancak Kuranın hatasını bulur ve açıklayabilirsin..

Kocaman bir lafsalatasısın

Cümleler söyle

Çürüttük

ispatladık

yaptık

nerede kanıtın ne

nasıl yaptın bunu nasıl ispatladın..

kaynağın ne

görüşün ne

anlattığın ne

bir anlat şu aşaya asnlat ta Tüm Dünya bir öğrensin...

Benim Bu formda yüzlerce yazım ve sorum var..

hangisine cevap verdin..

Eğer Adam olduğunu söyleyebiliyorsan Yukardakini yanıtla..

Olmadı Kuranda Namazın Hangi vakitlerde nerede nasıl ne şekilde kılınacağının olduğunu ispatla...

hiçbirine cevap yok hala buralarda dolanıyor..

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Ey peygamber, inananları savaşa özendir. Sizden dirençli yirmi kişi olsa, iki yüz kişiyi yenebilir. Sizden yüz kişi, kafirlerden bin kişiyi yenebilir. Çünkü onlar, anlamayan bir topluluktur."

"Ancak, ALLAH sizde zayıflık bulunduğunu bildiğinden şimdi sizden yükü hafifletti. Sizden dirençli yüz kişi olsa, iki yüz kişiyi yenebilir. Sizden bin kişi olsa, ALLAH'ın izniyle iki bin kişiyi yenebilir. ALLAH sabredip direnenlerle beraberdir."

"Yeryüzünde ve aranızda oluşan hiç bir şey yoktur ki biz onu yaratmadan önce bir kitapta kayıtlı olmasın. Bu, kuşkusuz ALLAH için çok kolaydır."

Allah ezelde, inananların dirençli de olabileceğini, zaaf sahibi de olabileceğini biliyor.

Bunun için de opsiyon sunuyor. Dirençli olursan 10 katı, zaaf sahibi olursan 2 iki katı.

Denirse ki, "Neden Enfal 66 ayeti inananlar yenildikten sonra iniyor?"

[[font="Century Gothic"]b]Derim ki, her şey yolunda giderken, inananlar yenip dururken, Enfal 66 gibi bir ayetin inmesi yersiz olmaz mıydı?

Uygun olan, ilgili ayetin her şey kötüye giderken, yenilgiden sonra inmesi değil midir?[/b]

[/font]
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

KURANDA YAZILI OLAN ŞEYLERİN GERÇEKLEŞMEMESİNİN NEDENİ NEDİR?

TEVBE-14.Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve Onları rezil ve rüsvan etsin,yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın.Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

ENFAL-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;

ALLAH Bu ayete göre Muhammede 100 kişi 1.000 kişiyi yener demişti.

Ayeti oranlarsak Müslümanlar BİN kişi olursa ONBİN kişiyi yenmeliydiler.

UHUD SAVAŞIn da tarihi Arap kaynaklarına göre Müslümanlar 1.000 kişi Kureyşliler 3.000 kişiydiler.Bu ayete göre rahatça yenmeleri gerekiyordu.

Üstelik birde Tevbe suresinde Allah siz Müslüman olmayanlarla savaşın ben yardım edeceğim demişti.Onları rezil rüsvan edecekti.

Uhud da iki ordu karşılaştılar Fakat savaşın sonunda Müslüman ordusu yenildi.

Muhammed in Allah tan bu şekilde ayetler geldi dediği Enfal-65 ayeti gerçekleşmemişti.Doğal olarak savaşta yer alanlar Muhammed e bize böyle söylemiştin diye sormuş olmalılar ki; Allah bu ayetin yenisini gönderdi dedi.

Allah bu kadar güçsüz müdür ki Tevbe 14 de söylediğini yapamadı?

Allah geleceği bilecek yaratıcı değimlidir ki bin kişi,üç bin kişiyi yenemedik?

Muhammed in yeni ayet geldi diye söylemekten başka çıkar yolu var mıydı?

Allah enfal 65 in geçersiz olduğunu bildirdi yerine Enfal 66 yı gönderdi dedi.

ENFAL-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allahın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder.

Zaaf olayını bir kenara bırakırsak.Tevbe14 ayetinde Allah zaten ben sizi galip getireceğim onları savaşa teşvik et dememiş miydi?

Allah neden söylediğini yapamamıştır.

Yoksa bu ayetleri Allah göndermemiş olabilir mi?

Bu durumda zorunlu olarak bir ikilemle karşı karşıya kalıyor olacak insan..

Bir taraftan;

Bu ayetleri( tevbe 14-enfal 65-66 ayetlerini )Allah gönderdi diye kabul etsek.

Allahın söylediğini yapamayan.Verdiği sözleri yarine getiremeyen.Geleceği bilemeyen.Gücü insanlara yetmeyen bir yaratıcı olarak kabul edeceğiz.

Diğer taraftan;

Bu ayetleri( tevbe 14-enfal 65-66 ayetleri )Allah göndermedi diye kabul etsek.

Kuran Allahın kelamı olmaktan çıkıyor.Muhammed in peygamber olmadığını. Allahın Muhammedi elçi olarak göndermediğini kabul etmiş oluyoruz. Müslümanlığın bir din olmadığını ve kuran da yazılanların Muhammed ve arkadaşlarının görüşlerinden oluşan yazılar olduğunu söylemiş oluyoruz..

Eğer Kafamızda bir beyin taşıyorsak.Birinden birini kabul etmek zorundayız.

Başka bir düşüncesi ve çözümü olan varsa açıklasın öğrenelim.

Ben Allahın tarafındayım.Bu ayetleri ve Kuranı Allah göndermemiştir.

Muhteşem Dünyayı ve canlıları yarattı denilen Allah güçsüz olamaz.

Bizim düşündüğümüz Allah verdiği sözleri tutar.

Bırakın bir Kureyş ordusunu Tüm Dünyayı yok edebilir.

Siz hangisi doğru diyorsunuz?

Allah gibi yaratıcı güç böyle ayetler gönderir mi?

Bu ayetlerde Allah, geleceği bilmeyen, insanlardaki zaafı göremeyen bir tanrı konumuna düşürülmüştür.

Eski ayeti hükümsüzleştirerek yeni ayetin geçerli olması neleri değiştirmiştir?

Ayeti oranlarsak Müslümanlar 1.000 kişi olursa 2.000 kişiyi yenebilir e iniyordu.

Kureyşliler Arap kaynaklarına göre Uhud da Müslümanlar 1000 kişi Kureyşliler 3.000 kişiydiler. bu savaşı kaybetmeleri normaldi.

Ayet bin kişi ancak iki bin kişiyi yenebilir diye söylüyordu? O halde bu savaşı kaybetmeleri oldukça normaldi.Çünkü onlar üçbin kişiydiler.

Peki Bu iki ayet günümüzde geçerlimidir.Tabi ki hükümsüzdür. Arapların İsrail ile yaptığı savaşlara baktığımızda 200.000 İsrail askerine karşılık 2.000.000 un üzerinde Arap Müslüman askeri üç kere mağlup olmuştur.

Beni Tanrı görevlendirdi diyerek düşmanlarına saldıran Cengizhan Müslüman ordularını önüne katarak Mezopotamyadan aşağılara kadar kovalamıştır.

Bu durumda 1 Arap 2 Türk e bedel olmuş mudur? Yoksa tersimi olmuştur?

Nekadar okursanız okuyun soruya cevap yok..

Allah kuranda söz verdiği şeyleri neden yerine getiremez?

Koskoca Allah verdiği sözü tutmaz mı? Yoksa kuran allahın kitabı diye insanlar kandırılıyormu?

Sizce Hangisi doğru?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

İbn Teymiyye ''Mecaz yalanın diğer adıdır'' demiş ,sonra hakkında fetvalar çıkmış

(ibni teymiye’ye uyanın malı ve canı helaldir.) [miratül-cenan, nebras haşiyesi]

Doğruları her devirde bulan çıkmış ,bir din hemde tanrının ağzından mecaza bulaşmışsa güveninirliği kalmaz

abdullahabdal takdir edilesi bi insansın ellerin dert görmesin.

tarihinde Q.N. tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birde kuran degistirilmemis mis mis......

enfal 65 ve 66 da görüldügü gibi....sürekli degistirilmis...

KURAN ARAP CORBASINA DÖNMÜS...... :D

Yoğurtlu düğün çorbası..karmakarışık

Şuara suresi 154 ayetinde sorulan sorunun cevabı İsra suresi 159 ayetinde verilmiştir.

Bu Kuranın karmakarışık yapıldığının hatta birçok eksiklikler ve fazlalıklar olabileceğinin kanıtıdır.

Eğer kuranda mucize arıyorsan Tanrıdan geldi dediğin kitabı değiştirebilen insan bir mucizedir.

ŞUARA SURESİ-154 AYET "Sen de ancak bizim gibi bir beşersin. Eğer doğru söyleyenlerden isen, haydi bize bir mucize getir."

İSRA 159 AYET" Bizi mucize göndermekten alıkoyan, ancak, öncekilerin onları yalanlamış olmalarıdır"

Bu kadar da karıştırımaz ama deyin..demeyeyim diye düşünmeyin :D

Sitelerde Paylaş

ENFAL-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;

Bu ayette görülüyorki...... 10 misline.......kelimesi kullanilmamis.....

bunun da sebebi....o zamanki insanlarin cogu okuma yazma bilmiyordu

20 nin on misli kac yapar.....o zamanlar kac arap bilebilirdi ?

evet.....bu ayet cahil insanlarin anlayabilecegi sekilde yazilmis.

Avrupalilar, kizilderililere, beyaz adamin, su gördügünüz ormandaki agaclarin yapraklari kadar askeri var, dedigi gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...