Jump to content

Kuranda Yazılı Olan Şeylerin Gerçekleşmemesinin Nedeni Nedir?

Recommended Posts

Buraya Bedir ve hendek savaşında Müslümanların ne zafiyeti olduğunu ve

neden bu zafiyetleri nedeniyle

bedir

ve

hendek

savaşını kaybedildiğini yazacak..

Şimdi sen açıkla bakayım:Uhud da Müslümanlar kimleri esir aldı da bu ayetler indi.

Yani ikinizinde cevaplarını okuyunca nefridiumun haklı olduğuna karar verdim.

Çünkü delilleri sağlam ve bir değil bir çok kanıt sunmuş.

Zaafiyet ile ilgili Sergen yalçın ın yazısı ilginç ve güzel olmuş :)

En can alıcı delil enfal 67 olmuş

İslamı kaynaklarda bir başak delil.Ben de şöyle bir araştırma yaptım ve hepsi de enfal 66 nın uhuddan sonra yazılmadığını söylüyor

Abdulahabdal ise tek bir 'zaafiyet' kelimesinden yola çıkarak kendi yorumunu katmış.Kusura bakmasın ama kendi kaanatimizi bu durumlarda ne kadar mutlak doğru kabul ederiz tartışılır :excl:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 224
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yani ikinizinde cevaplarını okuyunca nefridiumun haklı olduğuna karar verdim.

Çünkü delilleri sağlam ve bir değil bir çok kanıt sunmuş.

Zaafiyet ile ilgili Sergen yalçın ın yazısı ilginç ve güzel olmuş :)

En can alıcı delil enfal 67 olmuş

İslamı kaynaklarda bir başak delil.Ben de şöyle bir araştırma yaptım ve hepsi de enfal 66 nın uhuddan sonra yazılmadığını söylüyor

Abdulahabdal ise tek bir 'zaafiyet' kelimesinden yola çıkarak kendi yorumunu katmış.Kusura bakmasın ama kendi kaanatimizi bu durumlarda ne kadar mutlak doğru kabul ederiz tartışılır :excl:

AFERİM DEMEKKİ SEN ZAFİYETİN NE OLDUĞUNU AÇIKLAYABİLECEKSSİN BEDİRDEKİ...

ALİ İMRAN AYET LERİ TEVRATTAN KOPYA O NEDENLE KURANA AİT DEĞİL DEĞİLMİ

1-Soru bu zafiyeti bekliyoruz yok…kanıtlamış….bak aşağıda soru …Muhammedin emrine uymayarak ayet gelemsine sebep olup savaşlardan önce siz bir kişiye on kişi değil bir kişi iki kişiye ancak bedelsiniz diyerek morallerini diğer savaşlardan önce bozma nedenini bekliyoruz ama hala yok…

Buraya Bedir ve hendek savaşında Müslümanların ne zafiyeti olduğunu veneden bu zafiyetleri nedeniyle bedir

ve hendek savaşını kaybedildiğini yazacak..

ENFAL-66.Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti

İnsan kazandığı savaştan sonra zaviyet olduğunu yazabilirmi..

kazandığı savaştan sonra siz bir kişi on kişiye bedeldiniz ama

şimdi zafiyetiniz var bir kişi iki kişiye bedelsiniz diye Askerin moralini bozabilir mi?

Kuran mealinde

Uhud savaşında ki savaşı kaybetme nedeninin komutanın emrine uymayarak okçuların yerini terketmesi olarak yazar..

Bunun nedenide cariye kapabilme yarışıdır..

Ey gerizekalı

Ey temizleniyorum diyerek ..elini yüzünü toprağa süren beyinsiz..

söyle bakalım...

İsrail arapları 3 defa yenerken israiloğullarının zafiyeti olurmu?

Hristiyanlar müslüman kaddafiyi yokederken zafiyetleri olurmu?

Kazanılan hendek ve bedirdeki zafiyet neydiki..

Muhammed ayet uydurarak kendini kurtarmaya çalıştı..

---------------------------------------------------

2-hilkat garibesi kitabındaki hatalartını benmi savunacağım… bak

67- peygamber tam hakim olmadan esir almaz derken

Üç ayet sonra sadece 3 ayet sonra ne diyor…

Elinde esir olduğunu söylüyor…

Kendi peygamberin önce Allahın emri dediğiniz Kurana uymuyor…

Kesin zafer kazandınmı?

İsrail kıçının etrafında dolaşıyor beyinsiz...

Madem esir Almak uygun değil...

Cariyeleri biyerinemi koydu Muhammed

bana bunu soracağına """neden ayete uymuyorsun diye Muhammede sorsana """kütük..

ne utanmaz insansınız yaaa.

Halasının kızını koynuna almak için evlat edindiği kölesi zeydi.....

kesin zafer kazandığı içinmi almış köle olarak....

Şimdi sen açıkla bakayım:Uhud da Müslümanlar kimleri esir aldı da bu ayetler indi.

Bedir savaşındaki zafiyeti açıklayamıyorsunuz…

Ben uhuddaki zafiyeti bi yerinize sokuyorum

Birde hala ahmak bir kitapta böyle bir ayet varmış diyorsun

Sen benim açtığım başlıklara bak bakalım kaç tane daha tuhaf ayetler var..Düzgün bitane ayet varmı kuranda..

Eftal-67.Yeryüzünde düşmanı tamamıyla sindirip hâkim duruma gelmedikçe, hiçbir peygambere esir almak yakışmaz. Siz geçici dünya menfaatini istiyorsunuz, hâlbuki Allah ahireti (kazanmanızı) istiyor. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Eftal-70.Ey Peygamber! Elinizdeki esirlere söyle: Eğer Allah, kalplerinizde (iman, ihlâs, iyi niyet gibi) bir hayır (olduğunu) bilirse, sizden alınan fidyeden daha hayırlısını size verir ve sizi bağışlar. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Bak kurandan zafiyeti yine biyerine..iyi oku..

ALİ İMRAN-124.Hani sen mü’minlere, “Rabbinizin, indirilmiş üç bin melek ile yardım etmesi sizeyetmez mi?” diyordun.

ALİ İMRAN-152.Andolsun, Allah, izniyle, onları (müşrikleri) kırıp geçirdiğiniz sırada size olan va’dini gerçekleştirdi. Nihayet sevdiğiniz şeyi (kadınları)size gösterdikten sonra, zaaf gösterdiniz. emir konusunda tartıştınız ve emre karşı geldiniz. İçinizden dünyayı isteyenler de vardı, ahireti isteyenler de. Sonra sizi denemek için onlardan yüzünüzü çevirdi. (Kaçıp hezimete uğradınız. Buna rağmen) sizi bağışladı. Allah, mü’minlere karşı çok lütufkârdır.

ALİ İMRAN-153.Peygamber, arkanızdan sizi çağırırken siz durmadan dağa yukarı koşuyor, hiç kimseye dönüp bakmıyordunuz. Bundan dolayı Allah, size keder üstüne keder verdi ki, (bu durumlara alışasınız ve daha sonra) elinizden gidene, ve başınıza gelene üzülmeyesiniz. Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

Senin kanıt dediğin 500 yıl sonra görmediği adamın ayakta işemediğini hadis olarak yazanlarmı..

Hadi oradan kuranın neki hadis dediğin saçmalıklar ne olsun..

BAK ALİ İMRANDA ZAFİYETİNİZ NEDENİYLE HEZİMETE UĞRADINIZ DİYOR...

SENİN DEDİĞİN BEDİRDE MÜSLÜMANLAR HEZİMETE Mİ UĞRAMIŞTI??????????????????????

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok güzel yazmışsın tebrik ederim abdullahabdal lakin bunlar anlamaz; yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir ......

Yazmış bunlar derki ama 20 ye 200 demiş, 1000 e 3000 dememiş ki...yani böyle yorumlayıp işin içinden çıkarlar..

Tarihte az kişiyle çok kişiyi yenmek rastlanmış birşeydir ama bunu müslümanlar yaparsa Allaha bağlar halbuki maltada küçüçük bir şövalye birliği 6000 kadar 45000 civarı osmanlıyı püskürttü mesela, neredeyse ordumuz tamamen yok oldu...o halde inançlarından ötürü tebrik etmeliyiz maltalıları, hiç askeri hata yaptık strateji vb diyen yok...aynı şekilde sarıkamış dağlarında gördük sabrın önemini, sabırönemli birşeydir ama az hata yapmak ve mantıklı davanmak şartıyla..

İsrail arapları defalarca hakladı dediğin gibi onlarında kitabı mutlaka buna benzer şeyler yazıyordur demekki kitapları doğru...

tarihinde internettin_hoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hatalarla dolu yazına cevapları verecektim ama vazgeçtim.Sonra yaparım.Şimdi sen tek bir soru soracağım ve tek bir cümle istiyorum.

Bak tekrar ediyorum tek cümle.Kopyala yapıştır yapma, hakaret etme.Tek cümlelik cevap!

-Enfal 67,68,69 hangi savaşla ilgili ayettlerdir?

Bak tekrar söylüyorum tek cümle, lafı dolandırma

Sitelerde Paylaş

KURANDA YAZILI OLAN ŞEYLERİN GERÇEKLEŞMEMESİNİN NEDENİ NEDİR?

TEVBE-14.Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onların cezasını versin ve Onları rezil ve rüsvan etsin,yardımıyla sizi onlara muzaffer kılsın.Ve mümin bir kavmin yüreklerini ferahlandırsın.

ENFAL-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;

ALLAH Bu ayete göre Muhammed’e 100 kişi 1.000 kişiyi yener demişti.

Ayeti oranlarsak Müslümanlar BİN kişi olursa ONBİN kişiyi yenmeliydiler.

UHUD SAVAŞIn da tarihi Arap kaynaklarına göre Müslümanlar 1.000 kişi Kureyşliler 3.000 kişiydiler.Bu ayete göre rahatça yenmeleri gerekiyordu.

Ayete bir daha göz atalım:

ENFAL-65.Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir.

Uhud savaşında malum okçular sabredemedi ve yerlerini terkettiler. Sonuçta savaş kaybedildi.

Sitelerde Paylaş

Niye terkettiler? Ganimet aşkı için.

Evet. Yanlış yaptılar. Hata yapmak kullara mahsustur, mühim olan ders almak ve bir daha aynı hataya düşmemek.

Bu kısa açıklamadan sonra konumuza geri dönersek abdullahabdalın ayetleri ustaca eğip büktüğü ortaya çıkmış oldu. Anlaşılmayan bir durum varsa beklemediyim.

Sitelerde Paylaş

Ayetler nedense hep olaylar olup bittikten sonra gelmiş :) .

Savaştan önce ayet gelip bakın kazandık diyerek ganimet peşine düşmeyin sabırlı olun. Savaş bitince 5 te birini peygamberinize verip diğer kalanı kardeş kardeş bölüşürsünüz diyebilirdi.

O vakit imtihan kalmaz, ebu cehil bile zoraki müslüman olurdu.

Sitelerde Paylaş

Uhud savaşında malum okçular sabredemedi ve yerlerini terkettiler. Sonuçta savaş kaybedildi.

Biz de onu söylüyoruz, Allah bilememiş sabredemeyeceklerini sonra aklı başına gelmiş ve oranı 1 e 10 dan, 1 e 2 ye düşürmüş. Ama onu da tutturamamış, elin gavuru bugün tam tersini gerçekleştiriyor.

Sitelerde Paylaş

Biz de onu söylüyoruz, Allah bilememiş sabredemeyeceklerini sonra aklı başına gelmiş ve oranı 1 e 10 dan, 1 e 2 ye düşürmüş. Ama onu da tutturamamış, elin gavuru bugün tam tersini gerçekleştiriyor.

Hangi ayet hangi savaş için inmiş? Bunu bilmeden niçin kafana göre işine geldiği gibi yazıyorsun? Benimki de soru mu şimdi, işiniz bu zaten..

Bir avuç çeçen mücahitlerinin rusyaya neler ettiğini birara araştır.

Sitelerde Paylaş

Hangi ayet hangi savaş için inmiş? Bunu bilmeden niçin kafana göre işine geldiği gibi yazıyorsun? Benimki de soru mu şimdi, işiniz bu zaten..

Bir avuç çeçen mücahitlerinin rusyaya neler ettiğini birara araştır.

Yahu hangi savaş için inerse insin ne değişecek? Allah ın sallamış tutturamayınca karar değiştirmiş mi değiştirmiş.

Bak sana Kuran hakkında boş beleş salladığını tek soruyla ispatlarım.

Söyle bakalım çok biliyorsan; Allah hangi savaşa kaç melek göndermiş, melek göndermediği savaşlar hangisi?

Net cevap vermezsen ben Kuran'ı bilmediğini anlayacağım. Çünkü soru net ve cevabı basit

Sitelerde Paylaş

Yahu hangi savaş için inerse insin ne değişecek? Allah ın sallamış tutturamayınca karar değiştirmiş mi değiştirmiş.

Söyle bakalım çok biliyorsan; Allah hangi savaşa kaç melek göndermiş, melek göndermediği savaşlar hangisi?

Net cevap vermezsen ben Kuran'ı bilmediğini anlayacağım. Çünkü soru net ve cevabı basit

Cübbeli soru burada, soruya cevap ver sana kim olduğunu ve Kuran ın saçmalıklarını ortaya koyayım. Sana kıvırma demiştim. Bekliyorum, iletiyi tekrar tekrar asmaktan da hoşlanırım :D

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorsan bilmiyorum de lütfen, "biliyorum ama başıma gelecekleri bildiğim için cevapmaya utanıyorum" da diyebilirsin :D

Yahu Kuran'da yazıyor, zor soru değil :lol:

Sitelerde Paylaş

Bizim tartıştığımız nokta farklı.O enfal 65 bedir de indi, enfal 66 ise uhuddan sonra indi diyor.Bense yanlış bilgi veriyorsun, çünkü enfal 67 de aldığımız esirlerden bahsediyor diyorum.Eee biz uhud da esir mi aldık da esirlerden bahsediyor diyorum.Ayrıca bir önceki sayfada verdiğim başka deliller de var.Oraya bir bak derim.

Sitelerde Paylaş

Hatalarla dolu yazına cevapları verecektim ama vazgeçtim.Sonra yaparım.Şimdi sen tek bir soru soracağım ve tek bir cümle istiyorum.

Bak tekrar ediyorum tek cümle.Kopyala yapıştır yapma, hakaret etme.Tek cümlelik cevap!

-Enfal 67,68,69 hangi savaşla ilgili ayettlerdir?

Bak tekrar söylüyorum tek cümle, lafı dolandırma

Abdullahabdal bak tekrar yazıyorum tek bir cümle.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...