Jump to content

Beğendiğiniz Dizi - Film Sahneleri

Recommended Posts

American History X :

Trainspotting

Even The Rain'de Latin Amerika yerlileri öldürülürken rahibin buna dayanamayıp "..çölde ağlayan bir ses... onlar da insan değil mi? onlarında ruhu yok mu? onlar da kendilerini sevmiyorlar mı?" dediği sahne.

İyi,Kötü ve Çirkin'de bir köprü yüzünden anlamsızca binlerce kişi ölürken,Blondie ve Tuco'nun köprüyü havaya uçurması..

Fight Club filmindeki son sahne.

Requiem for a Dream'deki her sahne...

12 Angry Men'de Henry Fonda'nın haksız yere ölüme mahkum edilen genci kurtarmaya çalışması...

The Shawshank Redemption'da özgürlüğe kaçış sahnesi ve Tim Robbins'in gardiyanları alt edip arkadaşlarına bira ısmarladığı sahne...

Goodfellas da Danny DeVito'nun Funny How? sahnesi ve Robert De Niro'nun Ray Liotta'nın eşine çalınmış kabanları gösterip istediğini almasını söylediği sahne..

Scent of a Woman da Al Pacino'nun duruşma sahnesine gelişi ve ayrıca filmde tango yaptığı sahne...

Pulp Fiction da kahvaltı sahnesi,John Travolta'nın kazayla Marvin'i vurması..Samuel Jackson'ın son sahnede Ezekiel'i okuması...

ve daha birçok film...

Dizilere gelince bence dünya dizi tarihindeki en iyi iki dizi olan OZ ve Breaking Bad'ten birçok sahne..Mesela OZ'da Augustus Hill karakterinin söylediği tüm sözler çarpıcıdır.Aztekleri anlattığı bir bölüm vardı ki başlı başına efsaneydi...Keza "Death is certain.Life is not." repliği gibi yüzlercesi...

Breaking Bad dizisinde Walter White'ın başına gelenler sonucunda yaşadığı değişim süreci ve pişmanlıkları çok iyi anlatılmış..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dennis Quaid’in basrol oynadigi bir filmden beni gülme krizlerine sokan replik...

Bob (Dennis Quaid) : Tanri’ya inanmiyorum.

Melek : Sorun degil, Bob. O da sana inanmiyor.

:D

Bu hangi film bilmem; ama bu replik bir çok filmde geçer. Monte Kristo Kontu'nda peder ölmek üzereyken aynı şekilde geçiyor; ama pek komik sayılmazdı. Başka bir filmde de bu anlama gelecek bir diyalog hatırlıyorum. Bu diyalogun esprisi ne, anlamadım bir türlü :)

Edit: Yazdığını yanlış okumuşum. Benim bahsettiğim filmlerde şu şekilde geçiyordu:

- Ben tanrıya inanmıyorum

- Önemli değil, o sana inanıyor...

:D

tarihinde Louis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...