Jump to content

Sümerleri kimden ve nerden öğreniyorsunuz?

Recommended Posts

Ateistler önlerine konulan herşeyi "bilimsel makale" ,"bilimsel yayın" ya da "bilimsel çalışma" diye kabul ederler mi?

Tüm dinleri sümerlere dayandıran ateistler "sümerce ve sümerler" konusunda ne kadar bilgiye sahiptir?

Eski bir habere denk geldim nette dolaşırken. Eğer doğruysa ki doğru görünüyor, komplo teorisyenleri haklı çıkıyor.

Kartel medyada Ünlü Sümerolog olarak tanıtılan Muazzez İlmiye Çığ aslında bir akademisyen değilmiş!

http://www.haber7.com/haber/20090524/Ilmiye-Cigi-niye-profesor-yaptilar.php

Diğer sümerologlar için birşey diyemeyiz ancak Sümerlerle ilgili bildiklerinizi hangi kaynaklardan öğreniyorsunuz bize de açıklar mısınız? Bilimsel makaleleri nerelerden takip ediyorsunuz açıklar mısınız? cidden okumak isterim nerden öğreniyorsunuz bildiklerinizi? Bilimsel çalışmalar diye önünüze koyulan herşeyi kabul eder misiniz yoksa aslını astarını araştırır mısınız?

tarihinde parabol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

İbretlik paylaşım kardeşim, gözlerim yaşardı :lol:

Ama bir yaratan varsa bence iftira atmak ve aracılık yapmak ağır cezaya tabii olur diye düşünüyorum :lol:

bunların tanrısı dine karşı olanlara iftiraya bir şey söylemez kanımca. pembe iftiraya girer :-)

Kaynağı cemaat olanın burnu boktan ayrılmaz

Sitelerde Paylaş

İbretlik paylaşım kardeşim, gözlerim yaşardı :lol:

Ama bir yaratan varsa bence iftira atmak ve aracılık yapmak ağır cezaya tabii olur diye düşünüyorum :lol:

katalan yine okuyorsun ama anlamıyorsun :D

iftira olduğuna eminsin anlaşılan! bu konuda neden kesin yargılara varıyorsun da ayetler hakkında şüphelisin?

ayrıca sen ne düşünüyorsun diğer sorular hakkında: yani bilimsel diye önüne koyulan herşeyi kabul edermisin?

Sitelerde Paylaş

Dinlerle ilgili herşeye şüpheyle yaklaşan sizler, neden böyle konularda kabullenme yolunu seçiyorsunuz?

tabletler sana bir şey çağrıştırıyor mu? kaynak desem. muhammed'in yaşadığına dair arap kaynakları dışında hiçbir yerde izi yok.öyle sakalla,hırkayla ancak çocukları kandırırsınız ve o çocuklar hastalıklı bir şekilde büyür ve kabullenir tüm safsataları.

Sitelerde Paylaş

Dinlerle ilgili herşeye şüpheyle yaklaşan sizler, neden böyle konularda kabullenme yolunu seçiyorsunuz?

sen okudunmu bu insanların kitaplarını yoo falanca medyanın haberine göre yalanlamaya bayılıyosunuz dininin gereği yaşlı insanlara hürmeten git oku sonra yanlış de ozaman B)

tarihinde quaeritur nubes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

katalan yine okuyorsun ama anlamıyorsun :D

iftira olduğuna eminsin anlaşılan! bu konuda neden kesin yargılara varıyorsun da ayetler hakkında şüphelisin?

ayrıca sen ne düşünüyorsun diğer sorular hakkında: yani bilimsel diye önüne koyulan herşeyi kabul edermisin?

1)İftira kısmı İlmiye Çığ ın yazdıkları konusu.

2)Hayır, önüme bilimsel diye konan herşeyi kabul etmem.

3)Bir şeyin bilimsel olması için kıstaslar bellidir. Bunlar içinde yazanın akademisyen olması diye bir şart olduğunu duymadım :lol: Varsa buyur paylaş

Okuyacan, anlayacan ama anlamamış gibi yapacan :lol:

Sitelerde Paylaş

"15 Şubat 1936 tarihinde Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Hititoloji bölümüne kaydoldu. Nazi Almanyası'ndan Türkiye'ye iltica etmiş olan ve Ankara Üniversitesi'nde dersler veren Prof. Dr. Hans Gustav Guterbock'dan Hitit Dili ve Kültürü derslerini, Prof. Dr. Benno Landsberger'den Sümer ve Akad Dilleri ve Mezopotamya Kültürü derslerini aldı. 1940 yılında Ankara Üniversitesinden mezun olduktan sonra İstanbul Eski Şark Eserleri Müzesi Çiviyazılı Belgeler Arşivine uzman olarak atandı. Aynı yıl Kemal Çığ ile evlenmişti. Müzede çalıştığı 31 yıl boyunca meslektaşı Hatice Kızılay ve Dr. F. R. Kraus ile birlikte müzenin deposunda bulunan Sümer, Akad ve Hitit dillerinde yazılmış on binlerce tableti temizleyip, sınıflandırıp numaralandırdı, 74.000 tabletten oluşan çivi yazılı belgeler arşivini oluşturdu, 3.000 tabletin kopyasını yapıp katalog halinde yayımladı.

1957'de Münih'teki Oryantalistler Kongresi'ne katıldı. 1960'da Heidelberg Üniversitesi'nde altı aylık bir çalışma yaptı. 1965'de Roma'da sergilenen Hitit sergisini bu şehirden alarak Londra'ya götürdü. 1972'de emekliye ayrıldı.

Emeklilikten sonra bir süre yurtdışında yaşayan Muazzez İlmiye Çığ, 1988'de Philadelphia'daki Asuroloji kongresine katıldı. Prof. Kramer'in History Begins at Sumer adlı kitabını Türkçeye çevirdi ve kitap 1990'da Tarih Sümerle Başlar adıyla Türk Tarih Kurumu tarafından yayımlandı. Kitabın çok ilgi görmesi üzerine 1993'te çocuklara yönelik Zaman Tüneliyle Sümerlere Yolculuk da dahil Sümer ve Hitit kültürlerini tanıtan 13 kitap yazdı." Vikipedi.

98 yaşında ömrünü bu konulara adamış, kitapları ile bilgisini paylaşmış.

Bu bilgilere ters bildiğin bişi mi var?

Sitelerde Paylaş

Konu esas olarak Muazzez İlmiye Çığ değildi,bilime ve bilimadamı denilen insanlara güvenle ilgiliydi.

madem Muazzez İlmiye Çığ'a geldi konu aldığı iki ödül ilginçtir ve nerden geldiği benim için önemlidir. siz buralara üyemisiniz bilemiyorum. varsa rotary üyesi bize açıklasın?

1-Adana Tepebağ Rotary Kulübü, Meslek Hizmet Ödülü

2-Vatandaşlık Tepkilerim isimli kitabı, Galatasaray Rotary Kulübü tarafından İngilizceye çevrilerek Avrupa ve Amerika'daki üniversite kütüphanelerine dağıtılmıştır.

Sitelerde Paylaş

Ne yapalım yani?

Kadının bütün emeklerini, çevirilerini çöpe mi atalım?

Her çevirisi doğru olmayabilir de hepsi mi yanlış?

hiçkimsenin çabası boşa gitmez karşılığını alır bu dünyada ve onlar da alıyorlar.

ancak dediğim gibi dine olan septik bakışınızı bilimsel çevrelere neden yapmıyorsunuz ya da yapıyormusunuz?

Sitelerde Paylaş

Konu esas olarak Muazzez İlmiye Çığ değildi,bilime ve bilimadamı denilen insanlara güvenle ilgiliydi.

madem Muazzez İlmiye Çığ'a geldi konu aldığı iki ödül ilginçtir ve nerden geldiği benim için önemlidir. siz buralara üyemisiniz bilemiyorum. varsa rotary üyesi bize açıklasın?

2-Vatandaşlık Tepkilerim isimli kitabı, Galatasaray Rotary Kulübü tarafından İngilizceye çevrilerek Avrupa ve Amerika'daki üniversite kütüphanelerine dağıtılmıştır.

Suç örgütü mü bunlar kardeşlik :lol:

Eleştirin varsa yazdıklarına onları ortaya koyman daha adil değil mi?

Diyanet işleri başkanı Papa ile görüşüyor, birbirlerini yağlıyorlar, ne anlayacağız bundan o zaman?

Rte, Yahudilerden ödül alıyor, onu da mı suçlayacağız?

Dinler arası dialog diye coşanları da işbirlikçi mi yapacağız?

OKUYON AMA DİRENİYON :lol:

Sitelerde Paylaş

Ohooo yine masonluğa mı geldi konu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...