Jump to content

Sümerleri kimden ve nerden öğreniyorsunuz?

Recommended Posts

• İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Neymiş % 1.6 (Çoğu da Türkistanlılardır ama olsun)

Türkiye de kaç % 99

Pekii bu fark nereden kaynaklanıyor

Not:Ekmek peşinde değilim, ekmek istesem Kuran yeter :lol:

türkistanlı oldukları nerde yazıyor verdiğim linkte yahu :D :D

bak pekinden bir sahne ve Pekinden bir iftar. izliyon ama anlamıyon yine :D :D

Sitelerde Paylaş

katalan başlıktan saptırdın bizi yahu :D

not: bu arada ben hep diyorum sen asla ateist olamazsın. öyle biri değilsin :D

Sümerler sence Tüm dinlerin kaynağını mı oluşturuyorlar? bu bilgiler tam olarak hangi bilimsel kaynaklarda geçiyor ve güvenilirlik dereceleri nedir?

Sitelerde Paylaş

katalan başlıktan saptırdın bizi yahu :D

not: bu arada ben hep diyorum sen asla ateist olamazsın. öyle biri değilsin :D

Sümerler sence Tüm dinlerin kaynağını mı oluşturuyorlar? bu bilgiler tam olarak hangi bilimsel kaynaklarda geçiyor ve güvenilirlik dereceleri nedir?

Hiç incelemedim, bilmiyorum. Ben önceliğimi Allah ın kitabına veriyorum :lol:

OKUYOM ŞOK OLUYOM :D

Sitelerde Paylaş

Arapça da bilmiyorum ama. Kuranın ingilizce, türkçe ve almanca çevirilerine ve tefsirlere bakarak bir ayetin ne anlama geldiğini gayet güzel görebiliyorum. Nasıl çarpıttıklarını görebiliyorsun. Türkiyeden bir sümerolog neyi çarpıtabilir ki?

Çarpıtsa ne olur ki sonuçta onun aslını yazan da yalan yazmış zaten.

Bir masal kitabını istediği kadar çarpıtsınlar ne olur ki? Sonuçta bu allahın kelamıdır diyerek bize yutturmaya çalışmıyor kimse.

Tarih her zaman geriye doğru tekrar tekrar yazılır. Tanrıçanın adı ianna değil de nianna olsun.

lā ʾilāha ʾillà l-Lāh, Muḥammadun rasūlu l-Lāh

Örneğin kelimeyi şahadetin aslında sümerce kaynaklı olduğunu iddia ettim diyelim.

Iannadan başka tanrıça yoktur Dummuzi de onun tek sevgilisidir.

El-İlah Ianna demek Muhammadun da Dumuzidir aslında.

Daha sonraki kültürlerde bu La-eyla vel Macnun olarak gelmiştir.

Diye iddiamı genişletebilirim.

Bu iddialarım başkaları tarafından yanlışlanabilir veya doğrulanabilir. Bu iddialarımı ne sen ne de dinci medya değerlendirebilir.

Bunu bu konuda çalışan uzmanlar değerlendirebilir.

Bir sümerologun ne kadar sümerolog olduğunu biz bilemeyiz.

Esas meselede burda zaten. sümerologlara güveniniz nedense tamdır oysa onlardan başka bu dili bilen de yok!

ayrıca bundan bile emin olamazken nasıl olur da "Tanrı Yoktur" diyebiliyorsunuz? kesin deliliniz nedir? bilimadamlarının iddialarını kendi iddianız olarak kabul etmiyormusunuz?

Sitelerde Paylaş

İsra Suresi

"15 - Kim doğru yola gelirse sırf kendi iyiliği için gelir. Kim de saparsa ancak kendi aleyhine sapar. Hiçbir günahkar başkasının günah yükünü çekmez. Biz bir Peygamber göndermedikçe, hiç kimseye azab edecek değiliz.[/b]"

Anladığım şu:

-Son din değil, son din dediğiniz şey.

-Demekki azap edilecek araplar için pey. gönderildi. Vavvvvvv!

-Doğru söze ne denilebilirki, tarih bunun için apaçık bir delil değil mi ki!

Sitelerde Paylaş

Deniz Fenerini nerden öğrendin? içerde adamların mı var?

Sesli güldüm haaa :D

Koskoca fener ulan bu, görmek istemesende gözüne sokarlar adamın. Gerçi senin yedin ve hükümetin tv. yoluyla koskoca feneri saklamayı başardılar gibi ama inşallah gün olacak devran dönecek, bu haramzadelere de hesap soracak bi babayiğit çıkacak...

Sitelerde Paylaş

Sesli güldüm haaa :D

Koskoca fener ulan bu, görmek istemesende gözüne sokarlar adamın. Gerçi senin yedin ve hükümetin tv. yoluyla koskoca feneri saklamayı başardılar gibi ama inşallah gün olacak devran dönecek, bu haramzadelere de hesap soracak bi babayiğit çıkacak...

beni hükümet yanlısı biriyle karıştırma derim.

Sitelerde Paylaş

Konu esas olarak Muazzez İlmiye Çığ değildi,bilime ve bilimadamı denilen insanlara güvenle ilgiliydi.

madem Muazzez İlmiye Çığ'a geldi konu aldığı iki ödül ilginçtir ve nerden geldiği benim için önemlidir. siz buralara üyemisiniz bilemiyorum. varsa rotary üyesi bize açıklasın?

1-Adana Tepebağ Rotary Kulübü, Meslek Hizmet Ödülü

2-Vatandaşlık Tepkilerim isimli kitabı, Galatasaray Rotary Kulübü tarafından İngilizceye çevrilerek Avrupa ve Amerika'daki üniversite kütüphanelerine dağıtılmıştır.

Parabol sen bilirsin sana sorayım. Allah niye Yahudileri hep kollamış? Başka kavimler sapıp zulme başvurunca onları yok etmiş, asmış kesmiş ama Yahudilere bak ne ceza vermiş :lol: Benim gördüğüm en büyük Yahudi sever Allah, baksana kıyamamış da ne ceza vermiş. Ben ise kimseye zulmetmedim ama beni sonsuza kadar yakacak. Keşke bana da böyle ceza verse :lol:

Enam 146. Yahudilere bütün tırnaklı hayvanları haram kıldık. Sırtlarında yahut bağırsaklarında taşıdıkları ya da kemiğe karışan yağlar hariç olmak üzere sığır ve koyunun iç yağlarını da onlara haram kıldık. Bu, zulümleri yüzünden onlara verdiğimiz cezâdır. Biz elbette doğru söyleyeniz.

Sitelerde Paylaş

Enam 146. Yahudilere bütün tırnaklı hayvanları haram kıldık. Sırtlarında yahut bağırsaklarında taşıdıkları ya da kemiğe karışan yağlar hariç olmak üzere sığır ve koyunun iç yağlarını da onlara haram kıldık. Bu, zulümleri yüzünden onlara verdiğimiz cezâdır. Biz elbette doğru söyleyeniz.

Bu ceza çokmuş ya... 1 saat tek ayak üzerinde dursalar yetermiş.

Sitelerde Paylaş

Parabol sen bilirsin sana sorayım. Allah niye Yahudileri hep kollamış? Başka kavimler sapıp zulme başvurunca onları yok etmiş, asmış kesmiş ama Yahudilere bak ne ceza vermiş :lol: Benim gördüğüm en büyük Yahudi sever Allah, baksana kıyamamış da ne ceza vermiş. Ben ise kimseye zulmetmedim ama beni sonsuza kadar yakacak. Keşke bana da böyle ceza verse :lol:

Bunlar doğal şeyler. burda yahudiler kastedilmiş olabilir.

mesele yahudiler değil "Siyonistlerdir".

Ayetlerde İsrailoğulları derken içlerindeki kabalistler,siyonistler,paganistler kastedilmiş büyük ihtimalle. günümüzde sizi de onlar aldatıyorlar katalan ama göremeyecek kadar meşgulsünüz. gerçekte objektif olsanız bakış açınız değişecek ve ayetleri böyle cımbızlama gereği duymayacaksınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...