Jump to content

Memur, Tüm Yurtta Eylemde...

Recommended Posts

Hükumetle memur arasındaki anlaşmazlık, memurun pekçok iş kolunda görev bırakmasıyla tavan yaptı. Yüz binlerce memur sokakta...

KESK, eğitimden sağlığa, vergi dairelerinden ulaşıma kadar 11 hizmet iş kolunda iş bıraktığını açıkladı.

Türk Ulaşım Sen ile Birleşik Taşımacılık sendikası üyeleri de eylemde. Birçok ilde demir yolları durdu, garlar pankartlarla doldu, seferler iptal edildi.

İstanbul'da başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanları sabahın erken saatlerinde Çapa Tıp Fakültesi önünde bir araya gelip Beyazıt Meydanı'na yürüdü.

Memur Sen'e bağlı Eğitim Bir Sen üyeleri Güven Park'ta oturma eylemi yaptı. Memur Sen daha önceki öğretmen eylemlerine hiç katılmamıştı ana bu kez katıldı ve bunu da belirttiği konuşmasında:

''Öğretmenler, Mili Eğitim ve Maliye Bakanları eliyle dövülüyorsa buna sessiz kalmayacağız. Kimse öğretmenleri sahipsiz sanmasın, değersizleştirmesin, öğretmenlerin yaptığı işi yok sayarak siyaset yapmaya çalışmasın'' dedi.

Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Eğitim Bir Sen ilk kez birlikte eylem yapıyor. 500.000'den fazla öğretmen bir araya geldi..

Birçok yerde, özellikle Mersin'de arbede yaşandı, polis eylemci memurlara jop ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahaleye maruz kalan memurlar Türk Kamu Sen üyesi olan 1000 kadar kişiydi ve AKP Akdeniz ilçe binasına yürümek istemişti. Engellendiler, nasıl engelledikleri de ortada.

AKP'ye her zaman tam destek veren Hak-İş bile bu eylemlere katıldı ve iş bıraktı ise, varın gerisini siz düşünün...

Sitelerde Paylaş

Hükumetle memur arasındaki anlaşmazlık, memurun pekçok iş kolunda görev bırakmasıyla tavan yaptı. Yüz binlerce memur sokakta...

KESK, eğitimden sağlığa, vergi dairelerinden ulaşıma kadar 11 hizmet iş kolunda iş bıraktığını açıkladı.

Türk Ulaşım Sen ile Birleşik Taşımacılık sendikası üyeleri de eylemde. Birçok ilde demir yolları durdu, garlar pankartlarla doldu, seferler iptal edildi.

İstanbul'da başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanları sabahın erken saatlerinde Çapa Tıp Fakültesi önünde bir araya gelip Beyazıt Meydanı'na yürüdü.

Memur Sen'e bağlı Eğitim Bir Sen üyeleri Güven Park'ta oturma eylemi yaptı. Memur Sen daha önceki öğretmen eylemlerine hiç katılmamıştı ana bu kez katıldı ve bunu da belirttiği konuşmasında:

''Öğretmenler, Mili Eğitim ve Maliye Bakanları eliyle dövülüyorsa buna sessiz kalmayacağız. Kimse öğretmenleri sahipsiz sanmasın, değersizleştirmesin, öğretmenlerin yaptığı işi yok sayarak siyaset yapmaya çalışmasın'' dedi.

Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Eğitim Bir Sen ilk kez birlikte eylem yapıyor. 500.000'den fazla öğretmen bir araya geldi..

Birçok yerde, özellikle Mersin'de arbede yaşandı, polis eylemci memurlara jop ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahaleye maruz kalan memurlar Türk Kamu Sen üyesi olan 1000 kadar kişiydi ve AKP Akdeniz ilçe binasına yürümek istemişti. Engellendiler, nasıl engelledikleri de ortada.

AKP'ye her zaman tam destek veren Hak-İş bile bu eylemlere katıldı ve iş bıraktı ise, varın gerisini siz düşünün...

Nasıl bir grev anlamadım ki okullar bile kapalı ama ezanlar okunuyor imamlar devlet memuru değil mi ?

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İmam niye iş bıraksın? İmamın aldığı maaşı kim alıyor bu ülkede?

Memnun olmayan memurlar iş bıraktı. İmam padişah gibi yaşıyor, ne diye hükumeti protesto etsin.

Hükumet öğretmenlerin iş alanını daraltıp imamları eğitim yaşamına sokuyor zaten.

İmamlar kadar mutlusu memnunu var mı...

Sitelerde Paylaş

İmam niye iş bıraksın? İmamın aldığı maaşı kim alıyor bu ülkede?

Memnun olmayan memurlar iş bıraktı. İmam padişah gibi yaşıyor, ne diye hükumeti protesto etsin.

Hükumet öğretmenlerin iş alanını daraltıp imamları eğitim yaşamına sokuyor zaten.

İmamlar kadar mutlusu memnunu var mı...

Doğru onu düşünemedim bak ! İmamların ''asgari ücretin 4 katı'' maaş aldıklarını hep unutuyorum...

Sitelerde Paylaş

Doğru onu düşünemedim bak ! İmamların ''asgari ücretin 4 katı'' maaş aldıklarını hep unutuyorum...

Asgari ücret 886,50 ise, imamlar kaç para maaş alıyorlarmış. O zaman imamlar 3546 TL maaş alıyor oluyor senin söylediğine göre...

Sitelerde Paylaş

Toplu sozlesmelerde hukumet ile masaya oturan kamu calisanlari, ulkenin bu agir ekonomik yasam ve gecim sartlarinda iki senelik 8+8 oranindaki zam istemlerine karsilik, kendilerine onerilen 3+3 hakli olarak reddettiler. Bu konuda pazarliklar devam etti ve kamu calisanlarini 7.5+7.5 una karsi hukumet en son 3.5+3.5 onerdi. Gecim ve yasam olarak kabul edilmesi mumkun olmayan bu teklif karsisinda kamu calisanlari yetkilileri direnince, hukumetin en son teklifi 3.5+4 olarak aciklandi.

Bu son teklif uzerine kamu calisanlari TC tarihinde 2 milyon calisani kapsayacak sekilde, ortak olarak ulasim, egitim, hastahane ve postahane calisanlari olarak bugun (23/o5/2012) ulkenin 3 buyuk sehri basta olmak uzere bir cok sehrinde isi birakma ve grev karari alarak yuruyusler duzenledi.

Hastahane saglik calisanlari da acil servis disinda calismalarini durdurarak bu grev eylemine katildi.

Oyle gorunuyor ki "ben ne verirsem ona razi olacaksiniz" dusunceli iktidar mantiginin ulke calisanlarini emek karsiligi olarak ummetlestirme ve cemaatlestirme cabalarina yasam ve gecim haklarini koruyarak karsi koymak durumunda.

Bazi illerde polisin biber gazi ve insanlikdisi muamelesi ile karsi karsiya kalan calisanlardan her zamanki insanlikdisi goruntuler temelinde gozaltilar gerceklesti.

Bu arada 3 aydir maaslarini alamayan iscilerin eyleminde anneler cocuklari ile katilim sagladi. Ayni insanlikdisi polis muamelesi burada dagoruldu ve cocuklarin da bulundugu bu eylemlerde bir annenin elinden cocugunun zorla cekilip alinarak annenin gozaltina aldigi goruldu.

Toplumun cocuklarinin boyle bir sahne ile karsilasmasi ve bizzat bu sahneyi yasamasinin, bu cocuklarin gelecek yasamlarinda nasil bir psikolojik sorun yaratacagi dusuncesini de sizlere birakiyorum.

Mayis ayi 1 Mayis, 19 Mayis ve 23 Mayis olarak ulke toplumu gencligi ve calisanlari ve de onlara destek verenler adina eylem ve yuruyusler ve talepler olarak bayagi yogun gecti.

Ulkenin toplumsal sorunlari azalma ve cozume yonelme soyle dursun; gitgide belirli bir ivme kazanarak ve de kitlesel olarak artisa gecmis gozukuyor.

Cunku ulke oyle bir iktidar ile karsi karsiyaki; artik karsisina almadigi toplumun hic bir kesimi kalmadi.

Eylemsel gozaltina paralel olarak bir de potansiyel goz altilar iktidarin yeni bir korku felsefesi yaymasi adina B.Arinc'in bir universiteyi ziyaretinde gerceklesti.

Sitelerde Paylaş

Mademki bu kadar eylem yapan kişier var...

Bu ülkede neler dönüyor ??

Bu %50 nereden geldii..

Bu alçaklar nasıl bukadar ürüyor ülkeye zapt ediliyor ??

ne zaman biticek bunların bitmek bilmeyen soyu sopu?

R.T.E'nin kesinlikle eceli ile ölmesini istemem..

Onu boğaza karşı asıcaksın ancak o zaman akıllanır..

Sitelerde Paylaş

Bu %50 nereden geldii..

8-9 milyon küürt sunni. 24-9= 15 milyon.

Mezardan çıkıp gelen: 1-2 milyon. 15-2= 13 milyon

Oy kullanmayanların oy kullanmış gibi gösterilmesi: 2-3 milyon. 13- 3= 10 milyon.

Bu rüzgara karışan 4-5 milyon... 10 - 5= 5 milyon.

Sonuç olarak, %50, parmakların boyanmaması ile gelen karmaşadan çıktığı kesin.

Bu cümleler çok saçma oldu ama idare et artık.

Sitelerde Paylaş

Mademki bu kadar eylem yapan kişier var...

Bu ülkede neler dönüyor ??

Bu %50 nereden geldii..

Bu alçaklar nasıl bukadar ürüyor ülkeye zapt ediliyor ??

ne zaman biticek bunların bitmek bilmeyen soyu sopu?

R.T.E'nin kesinlikle eceli ile ölmesini istemem..

Onu boğaza karşı asıcaksın ancak o zaman akıllanır..

Bu ülkede akpli olmayan da akpye oy veriyor merak etme.

Sitelerde Paylaş

8-9 milyon küürt sunni. 24-9= 15 milyon.

Mezardan çıkıp gelen: 1-2 milyon. 15-2= 13 milyon

Oy kullanmayanların oy kullanmış gibi gösterilmesi: 2-3 milyon. 13- 3= 10 milyon.

Bu rüzgara karışan 4-5 milyon... 10 - 5= 5 milyon.

Sonuç olarak, %50, parmakların boyanmaması ile gelen karmaşadan çıktığı kesin.

Bu cümleler çok saçma oldu ama idare et artık.

AÇIK ve NET ! :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...