Jump to content

AKP GİTMEZSE 6 AY İÇİNDE ŞUNLAR OLACAK

Recommended Posts

İşte böyleee,

AKP gitmezse, 6 ay içinde ...

www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=18552AKP gitmezse, 6 ay içinde bunlar olacak! 1) Seçim sonrası

tolon

Pekiiiiiiii,AKP giderse o zaman nemi olacak.

Benzin istasyonlarda kuyruk,kılometrelerce.

Şeker

Un

Ampül garaborsa.

Gırmızı et

Bayaz et

Balıh gırmızı borsa

İleç

Sargı bezi

Dohtor Bayaz borsa.

Sala

Taput

Mezer serbest borsa.

Mavi gaz

Yeşil gaz

Garagaz sarı borsa

PKK

MCK

CCK nooooooo borsaaa

Yeniiiii borsa enfilesyönüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü alıp yörüyecek.

Ülke içindeki maaşları dimeme gerek yoh.

Dış ülkelerdeki temsilcilerimiz şimdiden birez para biriktirirseler çoh eyi olur.

Helede TOKYO büyük elçimiz aman dikkat.

Yeni gelecek tc hökümeti uzahlığından dolayı oraya para ulaştıramayabilir.

Demirelde olduydu böyle birşey.

Irahmatlıh Ecevitte deprem zedelere toplanan parayı memürlere maaş olarah vermişti.

Demek deprem olmasaydı memürler maaş yerine hava alacahlardı.

Hele düşünek bir kere

A KA PA getsinmi yohsa getmesinmi?

Pağa sorarsanuz piraz kitsun , pirazta kitmesun terum.

Dolontete

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İster beğen ister beğenme AKP gitmesin.

Çünkü AKP merkez sağ parti haline gelmiştir. Bununla da yetinmeyip ülkenin tek partisi haline gelmiştir.

Ne CHP ne MHP parti değildir. Onlar artık bir garabete dönüşmüştür. Tasfiyeleri kaçınılmazdır. Zamanla tabii.

AKP giderse ülke korkunç bir krize girer.

AKP büyük güçlerin istediği büyük değişimleri yapıp yerine oturtmadan gitmeyecektir. Ayrıca ülkede adam gibi bir muhalefet partisi yaratmadan da gitmeyecektir.

Yani daha yıllarca beraberiz.

AKP ye çok mu bayılıyorum? Hayır. Ama bazı yönlerden takdir de ediyorum.

Gerçekçi birisiyim ben, çok ama çok gerçekçi.

Bu gerçekle yaşamayı öğrendim. İyisini de kötüsünü de görerek.

Sitelerde Paylaş

İster beğen ister beğenme AKP gitmesin.

Çünkü AKP merkez sağ parti haline gelmiştir. Bununla da yetinmeyip ülkenin tek partisi haline gelmiştir.

Ne CHP ne MHP parti değildir. Onlar artık bir garabete dönüşmüştür. Tasfiyeleri kaçınılmazdır. Zamanla tabii.

AKP büyük güçlerin istediği büyük değişimleri yapıp yerine oturtmadan gitmeyecektir. Ayrıca ülkede adam gibi bir muhalefet partisi yaratmadan da gitmeyecektir.

Yani daha yıllarca beraberiz.

AKP ye çok mu bayılıyorum? Hayır. Ama bazı yönlerden takdir de ediyorum.

Gerçekçi birisiyim ben, çok ama çok gerçekçi.

Bu gerçekle yaşamayı öğrendim. İyisini de kötüsünü de görerek.

Yanlış düşünüyorsun sayın arkadaşım.

Gerçekçi olmana saygım sonsuz.. Fakat AKP fırlaması bir yandan iyi ise çok yandan kötü.. Hemde bir felaket..

Bu ülkenin AKPye kesinlikle ihtiyacı yok..

Bu ülkeye AKP yerine bir başka parti gelseydi AKPnin yaptıklarının aynısnı yapar fakat halkına yönelik çalışmaları daha bir fazla olurdu..

Diyorlar ya sağlıkta çok iyi, yol yaptı etti..

İyide önceki yapmayanlar kendileri istemedikleri için yapmadı ki. İmkanlar onları göstermiyordu çünkü.

AKP Beleşe geldi.. Teknoloji ilerledikçe onlarda kullandır ve halkı bilfiil işgal eder gibi ele geçirdi..

Herkesin aklını çeldi.. Yol yaptı, yaptı sonra halkının gözüne girdi ve hala girmeye devam ediyor fakat hükümetin en çok elde ettiği gelir yoldur.

Çünkü yola yaptığı harcama benzine getirilen zamdan daha fazla olamaz. Çünkü bunu Benzinden fazlasıyla çıkartıyor. Fakat gel bunu kamyonculara, otobüscülere bilmem şoförlere sor, bi haberdir benzinden giden parasından.. Çünkü orayı hesaba katmaz..

AKP bu ülkeye kesinlikle ZARARLIDIR.

Sitelerde Paylaş

Yanlış düşünüyorsun sayın arkadaşım.

Gerçekçi olmana saygım sonsuz.. Fakat AKP fırlaması bir yandan iyi ise çok yandan kötü.. Hemde bir felaket..

Bu ülkenin AKPye kesinlikle ihtiyacı yok..

Bu ülkeye AKP yerine bir başka parti gelseydi AKPnin yaptıklarının aynısnı yapar fakat halkına yönelik çalışmaları daha bir fazla olurdu..

Diyorlar ya sağlıkta çok iyi, yol yaptı etti..

İyide önceki yapmayanlar kendileri istemedikleri için yapmadı ki. İmkanlar onları göstermiyordu çünkü.

AKP Beleşe geldi.. Teknoloji ilerledikçe onlarda kullandır ve halkı bilfiil işgal eder gibi ele geçirdi..

Herkesin aklını çeldi.. Yol yaptı, yaptı sonra halkının gözüne girdi ve hala girmeye devam ediyor fakat hükümetin en çok elde ettiği gelir yoldur.

Çünkü yola yaptığı harcama benzine getirilen zamdan daha fazla olamaz. Çünkü bunu Benzinden fazlasıyla çıkartıyor. Fakat gel bunu kamyonculara, otobüscülere bilmem şoförlere sor, bi haberdir benzinden giden parasından.. Çünkü orayı hesaba katmaz..

AKP bu ülkeye kesinlikle ZARARLIDIR.

Yapılacak birşey yok. İddialı ve başarılılar. Elbette hatalar ve yanlışlar vardır. Elbette vatandaşın aleyhine durumlar vardır. Her iktidar döneminde olur.

Dinci diyerek geri kafalı bulduğumuz insanların zamanın ruhunu anlamak ve dünyadaki gelişmelere göre hareket etmek konusunda bu kadar iyi olmaları beni inanılmaz şaşırtıyor.

CHP nin nasıl bir örümcek yuvası olduğunu AKP sayesinde gördüm. MHP nin çağdışılığı zaten ortada. Ancak bir kısım vatandaşın aşırı eğilimlerini tatmin edebilecek bir parti. Hiçbir vizyonu olmayan, hiç birşey vaad etmeyen bir parti.

Ülkenin yıllarca neden belli bir zihniyetle yönetildiğini ancak şimdi anlıyorum. Bu zihniyet çok katı ve acımasız. Hiç bir çözüme yönelik olmadığı gibi hep sorun yaratmış. Sorun yaratmayı bir yönetim biçimi olarak görmüş.

Kusura bakma ama AKP sayesinde ortaya dökülenler beni çok rahatsız etti. İyi ki bunlar gün yüzüne çıktı.

İnsan ülkesinin düşmanı olsa bu kadarını yapmaz. Yazıklar olsun. Halktan bu kadar nefret etmek için nasıl bir kalp katılığı gerekir bilemiyorum artık.

tarihinde baglanti789 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ahh canıım krizlerden korkar şeriattan korkar sosyalizmden korkar komünizmden korkar eşitlikten korkar faşistlikten korkar ekonomi bozulur diye korkar laiklik elden gider diye korkar Akp iktidarı kaptırır diye korkar.. Ne olacak senin bu halin ? Bence sen fazla geciktirmeden şu korkularınla bir yüzleş zira fazla korku kalbe zarar !..

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

AKP gitmezse, 6 ay içinde ...

www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=18552AKP gitmezse, 6 ay içinde bunlar olacak! 1) Seçim sonrası

tolon

Pekiiiiiiii,AKP giderse o zaman nemi olacak.

Benzin istasyonlarda kuyruk,kılometrelerce.

Şeker

Un

Ampül garaborsa.

Gırmızı et

Bayaz et

Balıh gırmızı borsa

İleç

Sargı bezi

Dohtor Bayaz borsa.

Sala

Taput

Mezer serbest borsa.

Mavi gaz

Yeşil gaz

Garagaz sarı borsa

PKK

MCK

CCK nooooooo borsaaa

Yeniiiii borsa enfilesyönüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü alıp yörüyecek.

Ülke içindeki maaşları dimeme gerek yoh.

Dış ülkelerdeki temsilcilerimiz şimdiden birez para biriktirirseler çoh eyi olur.

Helede TOKYO büyük elçimiz aman dikkat.

Yeni gelecek tc hökümeti uzahlığından dolayı oraya para ulaştıramayabilir.

Demirelde olduydu böyle birşey.

Irahmatlıh Ecevitte deprem zedelere toplanan parayı memürlere maaş olarah vermişti.

Demek deprem olmasaydı memürler maaş yerine hava alacahlardı.

Hele düşünek bir kere

A KA PA getsinmi yohsa getmesinmi?

Pağa sorarsanuz piraz kitsun , pirazta kitmesun terum.

Dolontete

Tolondede yazdıklarınızdan hiçbirşey anlamıyorum. bilerek mi böyle tuhaf yazıyorsunuz? okumadan geçmek zorunda kalıyorum yazılarınızı

Sitelerde Paylaş

Tolondede yazdıklarınızdan hiçbirşey anlamıyorum. bilerek mi böyle tuhaf yazıyorsunuz? okumadan geçmek zorunda kalıyorum yazılarınızı

Baştan ben de öyleydim ama okudukça insan kendini geliştiriyor. Sen de alışırsın. Sayesinde yöresel aksan haznem gelişti. Bazı kelimelerdeki sesli harfleri büyük ünlü uyumuna uyacak şekilde modifiye etmesi olayı da çok güzel.

Lütfen böyle yazmaya devam edin tolonbey.

Sitelerde Paylaş

Açıkcası tolondede'nin yazılarını ben de okumadan geçiyorum. Tolondede en azından yazı boyutu ve tipini değiştirmezsen daha okunabilir olacaktır yazıların. Gerçekten okumayı zor kılıyor şu anki mesaj yazma eklin.

baglanti789, anlıyorum. AKP çok, çok iyi bir parti değil ama muhalefete baktığımızda "yeme de yanında yat" bir parti gibi görmeye başladım zamanla. Muhalefetin bu gerçekçilikten uzak yaklaşımlarını gördükçe de onlara güvenim daha da azalıyor. Onun dışında bahsettiğin sosyolojik ve politik meseleler var ki değişen ve gündeme gelen, ki bunların başında vesayet rejimi ve icraatları geliyor, insan eline sağlık demekten kendini alamıyor.

CHP ve CHP'ye ve iş partisi akımına bağlı sayabileceğimiz bilumum grupların vaziyeti geleceğin de bu arkadaşlar için parlak olmadığını gösteriyor. Hala anti-emperyalist takılarak ekonomi sahip olabileceklerini düşünüyorlar. AKP'nin bu liberal ve dünyaya açık havasına hala yüzleri kızarmadan ülkeyi satıyorlar yorumu getiriyorlar. Yani bahsettiğin gibi dinci, gerici diye yaftalanan o kesimin kavrama ve adapte olma yeteneği diğer gruplarla kıyas edildiğinde ezici bir üstünlüğe sahip.

Sitelerde Paylaş

Ahh canıım krizlerden korkar şeriattan korkar sosyalizmden korkar komünizmden korkar eşitlikten korkar faşistlikten korkar ekonomi bozulur diye korkar laiklik elden gider diye korkar Akp iktidarı kaptırır diye korkar.. Ne olacak senin bu halin ? Bence sen fazla geciktirmeden şu korkularınla bir yüzleş zira fazla korku kalbe zarar !..

Sağol beni düşündüğün için.:)

Benimki sağlıklı korku ama. Yani ne bileyim yolda yürürken de dikkat edersin ya. Hani ayağım takılıp düşmeyeyim diye. Öyle birşey işte.

Yoksa kork kork nereye kadar.

Yıkılacaksa yıkılsın dünya dersin. Bir ben altında kalacak değilim ya.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Tercuman gazatasının ikinci sayfasında Yazı yazan ULU HOCA AHMAT KABAKLI vardı.Bu degerli yazar bir yazısınsa şöyle diyordu.

Herşey parayla ölçülemez.

Öyle deyerler vardırki bunları satın almak mümkün degildir.

Üstteki yazımdakı ŞAKAYI bir kenere atarsak,durum kötüdende öte çok VAHIMDİR.

Şimdi Yeniçağdakı yazıdada bu degerlere deginilmektedir

AKP bu ülkeye çok büyük kötülükler yapmaya hazırlanıyor.

Hatta yapmayada başladı deyebiliriz.

Bakalım bunlar nelerdir?

1) Seçim sonrası Hakkâri-Cizre hattında intifada ilan edilecek!

2) Bütün Güneydoğu’da sivil itaatsızlık eylemleri yaygınlaştırılacak ve peş peşe bazı valilikler işgal edilip PKK çaputları çekilecek!

3) BDP’li belediyelerden Türk bayrakları indirilecek.

4) K.Irak’a göç kampanyaları yapılacak!

5) Valiliklere, karakollara ve askeri birliklere kitlesel saldırılar yapılacak.

6) Meydanlarda on binler ölüm oruçlarına başlayıp Batı Medyasının ilgisini çekmeye çalışacak.

7) Güneydoğuya paralel olarak metropollerde destek eylemleri olacak.

Turizm merkezleri ile büyük şehirlerde kitlesel katliamlar yapılacak.

9) İktidardaki AKP bu dehşet gelişmelerin hemen sonrasında Abdullah Öcalan’la yapılan müzakerenin anlaşma ile sonuçlandığını ilan edecek.

10) Hemen bir genel af çıkarılacak ve Öcalan dışarı çıkarılıp siyaset yapma hakkına kavuşturulacak.

11) Yeni Anayasa Öcalan ve Tayyip Erdoğan’ın ortak eseri olacak!

12) Yeni Anayasada Türkiye Cumhuriyetinin adı değişip Anadolu Federal Cumhuriyeti yapılacak.

13) Türk bayrağı değişecek ve yeni bayrak benimsenecek.

14) Kürtçe devletin ikinci resmi dili olarak ilan edilecek.

15) Kürtçe eğitim serbest kalacak.

16) Eyalet sistemine geçilip büyük Kürdistan’ın ilk resmi adımı atılacak.

17) Güneydoğu’daki bu gelişmeler Orta Anadolu, Ege, Akdeniz, Marmara, Karadeniz illeri ve metropollerini karıştıracak ve de sokaklarda etnik insan avları başlayacak.

18) Tayyip Erdoğan düzeni bozuyorlar diye açıktan Türk kökenlilerin avına ve katliamına start verecek!

19) Büyük illerde kitlesel tutuklamalar yapılacak.

20) Türkiye bu süreçte Yugoslavya misali bir kargaşayı yaşıyacak!

21) Ülkedeki kaos iç savaşa dönüşecek ve Birleşmiş Milletler bu duruma müdahil olacak.

22) Türk Ordusunu dışlayacak olan NATO kargaşayı önlemek adına Anadolu’ya asker çıkaracak.

23) Tam bu süreçte Kürtler Türkiye’den ayrılmak için referandum isteyecek.

24) Referandum sonucu ile Kürtler Türkiye’den resmen ayrılacak ve bu şekilde kurulacak büyük Kürdistan’ın Akdeniz’e açılması coğrafi olarak sağlanmış olacak!

25) Bütün bu gelişmelere paralel olarak aynı zaman diliminde sıcak para Türkiye’yi terk edeceğinden, döviz patlayınca ülke ekonomisi çakılacak ve Türkiye Yunanistan misali iflasa doğru yol alacak.

26) ABD ve AB, Tayyip Erdoğan’ın misyonunu icra ettiğini düşünerek onu hedefe oturtacak ve bütün sorumluluğu ona yıkacak ve de Erdoğan’ın akıbeti Şah’tan bile beter olacak!

Sonuç, AKP gitmezse Türkiye ya bölünecek ya da bölünecektir.

Öyle, çünkü her şey ortada, Güneydoğu’da artık fiili bir hal var ve tüpten çıkan isyan macununun artık tüpe girmesi imkansız gibidir..

Din diyen, ülke diyen, devlet diyen, kardeşlik diyen kişi, beraber yaşama diyen, mukaddesat diyen bu çıplak gerçeği hâlâ nasıl görmez anlamak mümkün değildir!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bazılarınızın ama bizim büyük bir ordumuz var ve onlar buna asla izin vermez dediğini işitir gibi oluyorum, ama AKP ve Erdoğan sırf Cumhuriyet’ten rövanş alma adına tam 4 yıldır o şanlı ocağı tasfiye için görüyorsunuz neler yapıyor!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Not: Yazdığı kitaplar nedeniyle intikam almak adına tam 4 yıldır Silivri zindanında esir tutulan

yazar Ergun Poyraz’ın

son kitabı ‘Kalpazan’ı okuyucularıma ısrarla öneriyorum.

Yeniçağ

Tolonbey

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir ülkenin ekonomik değerleri aslında kendi kendine hareket eder. Bu harekette hükümetlerin, devletlerin pek de bir rolü yoktur. Dünyada ticaret kanunları kendi kendine işler ve aslında bundan nemalanan hükümetler olur. Aslında AKp hükümeti2nin olması ya da olmaması ekonomik dengeleri hiçbir şekilde değiştirmez. Aslında şu an ki farazi büyümenin nedeni AKP değil tüm gelişmekte olan ülkelere dışarıdan gelen sıcak paradır. Bu nasıl Türkiye de böyle ise diğer geri kalmış ülkelerde de böyledir.

BAtıyor dediğimiz Yunanistan da asgari ücret 2 bin euro dan bin euroya düşürülmüş ve halk bundan ayaklanmıştır. İzlanda da asgari ücret 800 eurodur. Türkiye de ise 350 euro ile Avupanın en düşük ücretine sahibiz.

Battı dediğimiz ülkelerden bile durumumuz kötü. Bunu kanıksadığımız için yaşıyoruz. Son zamanlardaki ilaç fiyatları yunanistandakinden bile yüzde 60 düşük ve bunun sonucu olarak ilaç firmaları yeni ilaçları artık Türkiye pazarına sokmayacaklar. Toplumda yaygın görünmeyen özellikli hastalıkların ilaçları artık piyasada bulunmuyor.

Bunlar hep AKP nin politikaları sonucudur. 10 sene içinde bir tek fabrika bile kuramamalarının sonucudur. Yakında daha da kötü olacak. BAkalım o zaman AKP kalsayı denilebilecek mi?

Sitelerde Paylaş

Kapitalist serbest piyasa isleten bir memleket, burada hukumet ne yapiyor da ekonomi cosuyor? Fabrika mi kuruyor? Yok hayir, hatta olanida satiyor. Duble yol yapti diye mi ekonomi cosuyor peki? Saf olmamak lazim. Peki hastanelere yeni duzenleme geldi diye mi? Komik.

Nedir arkadaslar, ozellikle ekonomi AKP sayesinde costu diyen arkadaslar, ne yapti bu AKP'de ekonomi costu? Bunun bir cevabi var mi yoksa haybeden oylesine orumlar mi bunlar?

Sitelerde Paylaş

Kapitalist serbest piyasa isleten bir memleket, burada hukumet ne yapiyor da ekonomi cosuyor? Fabrika mi kuruyor? Yok hayir, hatta olanida satiyor. Duble yol yapti diye mi ekonomi cosuyor peki? Saf olmamak lazim. Peki hastanelere yeni duzenleme geldi diye mi? Komik.

Nedir arkadaslar, ozellikle ekonomi AKP sayesinde costu diyen arkadaslar, ne yapti bu AKP'de ekonomi costu? Bunun bir cevabi var mi yoksa haybeden oylesine orumlar mi bunlar?

"Paradan altı sıfır attı, Loooo. daha öncekiler ata binmişmiydi" diye haykıranları görünce attan düşenleri ben hatırlarım da kendileri hatırlamaz. Lo lo konuşup dururlar.

-İlkokul 3. sınıf seviyesinde bir problemle ilgili bir bilgiyi sanırım kimseler hatırlamıyor

1.000.000 TL = 1.800.000$ eşitliğin iki tarafındaki bu sayılardan aynı derecede sıfırı atarsan eşitlik bozulur mu?

10 $'in 18 TL olması ile, 1 $ ın 1.8 TL olmasında hiç bir farkın olmadığını bilmezler, halbuki. Paradan 6 sıfır attı diyerek sevinirler.... Olacak iş değil. Yakında bir amerikalı dolar 2 türkiyeli tl'ye eşit olmazsa olmaz, sayelerinde.

tarihinde ate2012 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...