Jump to content

Ülkemizde Erkeğin Kadın Algısı ve Bunun Dinle İlgisi

Recommended Posts

Erkek kas açısından farklıdır diye de bir şey yok. Pek çok erkekten daha kaslı ve güçlü kadınlar var.

Bu yeni çağ vebasıdır. Zayıf erkekler doğada varolamazlar aslında. İşin kökenine gidersek, örneğin avcı toplayıcı bir toplumda kadından dayak yiyebilecek kadar zayıf bir erkek hayatta kalamazdı.Ama şimdi kalıyor. Bu yüzden sizin saçma kıyaslarınız anlamlı oluyor.

Kadın kendini erkekten aşşağı görüp kendine aşşağılıklığı yakıştıran bir varlık oldukça suçu erkeklere atmak ta basit lezbiyen feminist öfkesinden öteye gitmiyor.

Çağlar boyu erkeğin savaşması avlanması tüm zor işleri yapması kadınların genlerine işletmiştir aşşağı olmayı. Yeni çağda bunu değiştirmeye çalışıyoruz. Ama hep başarısız oluyor.Bir türlü kadınla erkeği eşit noktaya taşıyamıyoruz. Bunun nedeni de çoğunlukla erkekler değil kadınların kendileri.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1-Hormon bozukluğu yüzünden yüzünde kıl (sakal) çıkan kadınlar da vardır. Şimdi kadınların yüzünün (N.Ş.A.) kılsız (sakalsız) olduğu gerçeğini değiştirir mi?

2-Evet, güç bakımından üstündür.

3-Niye? İfade özgürlüğü diye bir şey yok mu sizin oralarda?

4-Neden iğrenç olsun? Bunlar doğal şeyler değil mi?

"İnsan sıçan bir varlıktır" da diyemez, diyene güler misiniz?

5-Ancak kendi adınıza üzülmelisiniz ki, böyle bir düşünceye sahip biri olarak hiçbir zaman için kendi öz evladınızı sevemeyeceksiniz. Zira, "topraktan çocuk üretmek" gibi bir teknoloji henüz gelişmedi.

6-Angela Merkel dışında başka kaç tane kadın başkan vardır?

7-Bir kavgada, karşı taraftaki erkek ile kadın mı dövüşmelidir yoksa erkek mi?

1-Hormon bozukluğuyla bireyin bedensel özellikleri bir olamaz. Kaldı ki ben erkeklerin genel olarak kadınlardan daha güçlü olduğunu söylüyorum ama bu durum bazı erkeklerden daha güçlü kadınlar olduğu gerçeğini değiştirmez.

2-Erkekler kadınlardan güçlüdür, o yüzden daha çok hakka sahip olmalılar mantığındaki biri o zaman 1.95 boyundaki güçlü adamın 1.75 boyundaki çelimsiz adamdan daha çok hakka sahip olması gerektiğini kabul edecek.

3-Mecazi anlamda söylenen sözler.

4-Böyle bir gerçek var ama pek çokları için mide bulandırıcı bir konu.

5-Zevk için yapılan sekslerin dışında hamile kalmak için yapılan seksler de olabilir. Kişi kendi karar verir.

6-Kadınların seçme seçilme hakkı ne zaman verildi haberin var mı? Erkekle aralarında yüzyıllar var. Hele bir destur de. Her geçen gün bu konuda ileriye gidilecek. Kaldı ki bu süre zarfında da pek çok kadın başkanlar oldu. Senin politikayla aran Angela Merkel'i ancak bir tanecik kadın başkan olarak bilecek kadarsa, kendini sorgula. Margaret Thatcher (şimdi filmi geliyor sinemalara :D), Mary McAleese (İrlanda Cumhurbaşkanı), Julia Eileen Gillard ve daha pek çok başbakan ve cumhurbaşkanları mevcut. Ve düşün, erkeklerin depar attığı bir alanda, kadınlar daha yeni yeni emekliyor. Bence bu kısa süre için muazzam bir gelişme.

7-Kim kendinde dövüşecek cesareti ve gücü buluyorsa o dövüşsün, ben karışmam.

Sitelerde Paylaş

Hayır. Hiçbir anlamı olmayan, konuyu saptırmaya ve çarpıtmaya yönelik ilgisiz bir ifade kullanmışsınız. Aynı şeyi yapmaya devam ediyorsunuz.

Neden bu kadar rahatsız oldunuz? Yoksa bir öz güven eksikliğiniz mi var?

Matematik konusuna hiç girmeyin. Dünyada benimle matematik konuşabilecek çok az insan vardır. Doğada matematik falan yoktur. Matematik, insanların geliştirdiği bir "dildir". Günümüzdeki matematik, mesela olguları ve bilimsel kavramları, teorileri... ifade etme işine yarar. Matematik bilimin dilidir ve insan icadıdır. Doğal değildir. Kaldı ki saçma bir mantık kurmaya çalışmışsınız. Yani doğada bir takım "doğrular" var diye doğanın bütün "kurallarının" kutsanması mı gerekiyor. Zaten kurallardan değil, olgulardan bahsediyoruz.

Neden girmeyeyim?

Doğada matematik yoksa o halde neden uyduruk olan matematiği kullanıyorsunuz?

Para üstü eksik verildiğinde itiraz da etmiyorsunuzdur siz?

Hakkınızı aradığınızda parayı ya da matematiği kutsamış mı oluyorsunuz?

Doğada hayvanlar birbirini yiyor. Biz burada iletişime devam ederken binlerce canlı korkunç acılar çekerek ölüyor. Bunları görmeyeceksiniz; doğal olan herşey iyidir moduna gireceksiniz. Bir de bunu ispatlamak için mevcut olguların hiçbirini görmeden hiç alakasız bir konu ortaya atacaksınız. Tribünlere oynuyorsunuz ama hitap ettiğiniz kitle ilköğretim seviyesinin dahi altında.

Doğada olanları beğenmemeniz gerçeği değiştirmez. Bokun kokusunu beğenmiyorsunuz diye bokunuzun kokusu değişecek değildir.

Ne alaka! Şu kurduğunuz cümle ne anlam ifade ediyor! Güneşi kutsamak mı istiyorsunuz? Kutsayın. Sizi tutan mı var? Doğadaki vahşeti, insanlığı ulaştığı şekliyle insanın doğasında olan rekabetten dolayı şiddeti, katliamları da kutsayacak mısınız? İnsanın doğasında yardımlaşma da var. Bu da iyi olanı. İstiyorsanız bunu kutsayın kimse sizi tutmuyor. Doğaya hepten pistir, mi dedik? Sadece çarpıtıyorsunuz.

Güneş'i kutsamak gibi bir merakım yok. Güneş'in sarı olduğu, ışık ve ısı yaydığı realitesini savunuyorum.

Doğadaki vahşeti kutsamıyorsanız o halde siz bir vejetaryansınızdır da, doğru mudur?

Emin olun ki böyle bir itiraz getireceğinizi adım gibi biliyordum. Çünkü konu bağlamı denen birşeyden haberiniz yok. Güya bir açık gördünüz mü hemen atlıyorsunuz. Bir insan diğer insandan güçlüyse onu dövebilir. Eğer bu ikisini güreştirirseniz biri kazanır. Kazanan diğer insandan üstün müdür? Hayır, sadece rekabet ettikleri bağlamda üstündür. Biz neden bahsediyoruz? Bir insanın diğer insana üstünlüğünden. Ne demek bu? Mesela "bu kadındır, dolayısıyla onun şahitliği erkeğin şahitliği kadar değerli değildir" gibi bir ifade kurmayı gerektirecek bir karşılaştırma. Ya da "bu kadındır, evinde oturmalıdır, çalışmamalıdır, bireysel haklarını kullanmada erkek kadar etkin değildir" gibi bir karşılaştırma. Ya da "kadın zayıftır, bu yüzden korunmaya muhtaçtır" şeklinde bir ifade kullanmayı gerektirecek bir karşılaştırma. Erkek, kadından üstündür derken onun sosyal yaşamından, kanuni haklarından birşey eksiltebileceğiniz anlaşılır. Modern toplumlarda bunu yapamazsınız. Modern toplumlarda "kadın zayıftır, bağımsız yaşayamaz" gibi bir ifade kuramazsınız.

Kazanan güreşçi, kaybeden güreşçiden güçlüdür; Güç bakımından üstündür. Rekabeti güçlü olan kazanır.

Kadın, hafıza gücü açısından erkeğin yarısı bir güce sahip ise, kadının şahitliğinin yarım sayılmasından daha doğal ne olabilir?

Kadın dış dünya koşullarına erkeğe nazaran daha namüsait ise, evinde oturmasından daha doğal ne olabilir?

Kadın zayıf ise korunmasından daha doğal ne olabilir? Kadın sığınma evleri de kaldırılsın mı?

Ben gerçekleri reddeden her türlü modernizmi ve toplumu reddediyorum.

Erkek, kadından üstündür dediğiniz anda bir ataerkil toplumu dayatıyorsunuz demektir. Modern toplumlarda bunu yapamazsınız. Konu bağlamından çıkmayın. O zaman şunu da mı diyeceğiz: "Silah taşıyan, taşımayandan üstündür." Mesela silah taşımayan adamın şahitliği kabul olmasın öyleyse. Yani konuyu öyle bir alakasız yerden anlıyorsunuz ki size açıklamak için bir dolu gereksiz yazı yazıyorum. Ancak bir daha bu kadr uğraşmam.

2 kilo pamuk 1 kilo demirden ağırdır derken pamukerkil bir zihniyet dayatmayıp bir realiteyi dile getirdiğiniz gibi, "erkek kadından güçlüdür" derken de ataerkil bir dayatma yapmıyor, sadece bir realiteyi dile getiriyorsunuz demektir.

Sitelerde Paylaş

Bu yeni çağ vebasıdır. Zayıf erkekler doğada varolamazlar aslında. İşin kökenine gidersek, örneğin avcı toplayıcı bir toplumda kadından dayak yiyebilecek kadar zayıf bir erkek hayatta kalamazdı.Ama şimdi kalıyor. Bu yüzden sizin saçma kıyaslarınız anlamlı oluyor.

Kadın kendini erkekten aşşağı görüp kendine aşşağılıklığı yakıştıran bir varlık oldukça suçu erkeklere atmak ta basit lezbiyen feminist öfkesinden öteye gitmiyor.

Çağlar boyu erkeğin savaşması avlanması tüm zor işleri yapması kadınların genlerine işletmiştir aşşağı olmayı. Yeni çağda bunu değiştirmeye çalışıyoruz. Ama hep başarısız oluyor.Bir türlü kadınla erkeği eşit noktaya taşıyamıyoruz. Bunun nedeni de çoğunlukla erkekler değil kadınların kendileri.

Lezbiyen feminist, gay masculinist vs yavaş ol.

Artık doğada avlanmıyoruz. Bilgi çağındayız. Ben o yazıyı farklı bir başlıkta birinin yazısına istinaden yazdım. Ben insanları kategorize edip kıyaslamam, her erkeğin aynı olmadığı gibi her kadın da aynı değildir.

Suç eskiden erkeklerindi, eskiden kadının düşünmesi bile öldürülmesi için bir nedendi. Oysa artık kadın ve erkek yasalar önünde eşit. Bu dakikadan sonra kadın potansiyelini geliştirmiyorsa, imkanı olduğu halde tabii, bu onun suçudur.

Sende feministlerden tiksinir bir hal gördüm, feminist değil eşitlikçiyim. Erkeğin de haklarını savunuyorum.

Sitelerde Paylaş
Sen uçmuşsun. Ormanda yaşamıyoruz, şehirde yaşıyoruz. 1.50 boyundaki adam bile seni anında gebertebilir. Silah denen bir şey var. Çocuk gibi "ama ben duhaaa güçlüüüm" de akşama kadar, bu asıl senin aciziyetini gösterir. Senden çok daha güçlü adamların yanında ya da elinde silahı olan 1.50'lik kadının yanında sen bir hiçsin.

Peki o güçlü adamın eline de aynı silahtan versek, o zaman ne olur?

Aynı zamanda şehirde yaşıyoruz ve kapitalist bir dünyadayız. Parası olan güçlüdür bu dünyada. Sen de para kazanmak için birilerinin işini yapıyorsun ya da yapacaksın. Kadın ya da erkek patronların var onların emrindesin. Kimse "aa bunun penisi var, bunu iyi yaşatalım" demiyor. Bu dünyada paran kadar adamsın. Gerisi çaresizliğin avuntusu.

Yüzüne banknot yiyen güçlü fakir kişiye bir şey olmaz ama şöyle okkalı bir Osmanlı tokadı yiyen cılız zengin iki seksen uzanır.

Sitelerde Paylaş

Peki o güçlü adamın eline de aynı silahtan versek, o zaman ne olur?

Yüzüne banknot yiyen güçlü fakir kişiye bir şey olmaz ama şöyle okkalı bir Osmanlı tokadı yiyen cılız zengin iki seksen uzanır.

Hangisi silah kullanmada daha tecrübeliyse, o diğerini tahtalı köye gönderir. Bu konuda da karadeniz kadınının üstüne tanımam ülkemizde :D. Benim diyen Vahşi Batılı kovboy'u yere serer :D.

Onu, ne yazık ki, dünyanın düzeni olarak söyledim. Suyunu kristal bardaklardan içen kadınlar/adamlar var, aç kalmamak için böbreğini satan adamlar/kadınlar var. 21. yüzyılda, ne yazık ki!, güç paradır. Aksini söyleyen kendini avutuyordur.

Sitelerde Paylaş
6-Kadınların seçme seçilme hakkı ne zaman verildi haberin var mı? Erkekle aralarında yüzyıllar var. Hele bir destur de. Her geçen gün bu konuda ileriye gidilecek. Kaldı ki bu süre zarfında da pek çok kadın başkanlar oldu. Senin politikayla aran Angela Merkel'i ancak bir tanecik kadın başkan olarak bilecek kadarsa, kendini sorgula. Margaret Thatcher (şimdi filmi geliyor sinemalara :D), Mary McAleese (İrlanda Cumhurbaşkanı), Julia Eileen Gillard ve daha pek çok başbakan ve cumhurbaşkanları mevcut. Ve düşün, erkeklerin depar attığı bir alanda, kadınlar daha yeni yeni emekliyor. Bence bu kısa süre için muazzam bir gelişme.

Bir kişinin başkan seçilebilmesi için ne kadar bir zamana ihtiyaç vardır?

7-Kim kendinde dövüşecek cesareti ve gücü buluyorsa o dövüşsün, ben karışmam.

Bir erkeğe karşı dövüşebilecek kadın sayısı kaçtır dersiniz?

Sitelerde Paylaş
Onu, ne yazık ki, dünyanın düzeni olarak söyledim. Suyunu kristal bardaklardan içen kadınlar/adamlar var, aç kalmamak için böbreğini satan adamlar/kadınlar var. 21. yüzyılda, ne yazık ki!, güç paradır. Aksini söyleyen kendini avutuyordur.

Ben doğal güçten bahsediyorum. Doğada para geçmez, kas geçer. Doğada güç kastır, aksini söyleyen kendisini avutuyordur.

Sitelerde Paylaş

Angela Merkel dışında başka kaç tane kadın başkan vardır?

bu nasıl bir cehaletin eseridir, Allah'ım! Benim bildiğim 65'ten fazla kadın başbakan ve devlet başkanı olmuştur. tabii bu yıllar önceki sayıydı, şimdi çok daha fazla olmuştur. BlueStreak'in de dediği gibi bu kısacık sürede bu sayılar oldukça iyidir. hepi topu kaç yıl oldu kadının seçme seçilme hakkı alması. BlueStreak, sen muhatap olduğun kişilerin sığlığının farkında değil misin? bu cahillere ne anlatsan boş.

Sitelerde Paylaş

bu nasıl bir cehaletin eseridir, Allah'ım! Benim bildiğim 65'ten fazla kadın başbakan ve devlet başkanı olmuştur. tabii bu yıllar önceki sayıydı, şimdi çok daha fazla olmuştur. BlueStreak'in de dediği gibi bu kısacık sürede bu sayılar oldukça iyidir. hepi topu kaç yıl oldu kadının seçme seçilme hakkı alması. BlueStreak, sen muhatap olduğun kişilerin sığlığının farkında değil misin? bu cahillere ne anlatsan boş.

Selam!

Sitelerde Paylaş

Bir kişinin başkan seçilebilmesi için ne kadar bir zamana ihtiyaç vardır?

Bir erkeğe karşı dövüşebilecek kadın sayısı kaçtır dersiniz?

Zaten pek çok kadın cumhurbaşkanı ve başbakan oldu, oluyor. Ama sen yüzyıllarca politikanın göbeğinde olan adamlarla, evlerinden yeni yeni çıkan kadınları bir göremezsin. O zaman sana bir soru, Türkler salak mı? Neden hiç adı dünyaca bilinen Türk bilim adamları çıkmıyor?

Sağlam kaynaktan istatistiki bilgi verirsen öğreniriz.

Sitelerde Paylaş

Ben doğal güçten bahsediyorum. Doğada para geçmez, kas geçer. Doğada güç kastır, aksini söyleyen kendisini avutuyordur.

Doğada yaşayan düşünsün onu. Doğada yaşamayı düşünüyorsan dikkat et, 2 metrelik taş gibi adamların mangalına et olma.

Sitelerde Paylaş

Haklısın da işte, benimki de can sıkıntısı, vakit geçiriyorum. O sorudan önce notunu vermiştim ben. Şöyle dişime göre birileri çıkmıyor ki muazzam bir diyalog oluşsun. Nerede her halttan habersiz tip var, ona denk geliyorum.

Sitelerde Paylaş

Zaten pek çok kadın cumhurbaşkanı ve başbakan oldu, oluyor. Ama sen yüzyıllarca politikanın göbeğinde olan adamlarla, evlerinden yeni yeni çıkan kadınları bir göremezsin. O zaman sana bir soru, Türkler salak mı? Neden hiç adı dünyaca bilinen Türk bilim adamları çıkmıyor?

Sağlam kaynaktan istatistiki bilgi verirsen öğreniriz.

1- Birkaç kadın cumhurbaşkanı ve başbakan örneği verir ve bunları erkek cumhurbaşkanı ve başbakanlara oranlar mısınız?

2- Brezilya'da kadınlar tıpkı Türkiye'deki kadınlar gibi 1934 yılında seçme ve seçilme hakkı kazanmışlardır. Dilma Rousseff 1,5 yıl kadar önce Brezilya cumhurbaşkanı seçilmiştir. Türkiye'de bir kadın cumhurbaşkanı neden yoktur? 80 yıl gibi bir süre, bir kadın cumhurbaşkanı çıkarabilmek için yetersiz bir süre midir? Brezilya'da değildir. Türkiye'de öyle midir? Neden?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dilma_Rousseff

Not: Brezilya çok dindar bir ülkedir. Bkz. Rio - (Sözde) İsa heykeli

http://blog.milliyet.com.tr/dunyadaki-cesitli-ulkelerin-dindarlik-durumu/Blog/?BlogNo=348023

Sitelerde Paylaş

Tıp doktorları ne zamandan beri bilim adamı oluyor? Oz Show=Dr Phill, 2 TV şebeği diye tüm Amerika dalga geçiyor, işin bu kısmıyla ilgilenmiyorum. Tıp doktoru bilim adamı değildir. Ben dünyada yaşıyorum ama sen hayaller aleminde yaşıyorsun :D. Mehmet Öz katiyen değil ama birkaç isim var tabii. Aynen 60'tan fazla kadın başbakan ve cumhurbaşkanının olduğu gibi. Yani emekleme safhasında olan insanlardan mücizeler beklememek gerek, kıssadan hisse.

Ama sana güldüm :D. Bilim adamı diye Mehmet Öz'u getirdin ya :DD. Bu açığı vermeseydin bari :D.

Sitelerde Paylaş

1- Birkaç kadın cumhurbaşkanı ve başbakan örneği verir ve bunları erkek cumhurbaşkanı ve başbakanlara oranlar mısınız?

2- Brezilya'da kadınlar tıpkı Türkiye'deki kadınlar gibi 1934 yılında seçme ve seçilme hakkı kazanmışlardır. Dilma Rousseff 1,5 yıl kadar önce Brezilya cumhurbaşkanı seçilmiştir. Türkiye'de bir kadın cumhurbaşkanı neden yoktur? 80 yıl gibi bir süre, bir kadın cumhurbaşkanı çıkarabilmek için yetersiz bir süre midir? Brezilya'da değildir. Türkiye'de öyle midir? Neden?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dilma_Rousseff

Not: Brezilya çok dindar bir ülkedir. Bkz. Rio - (Sözde) İsa heykeli

http://blog.milliyet.com.tr/dunyadaki-cesitli-ulkelerin-dindarlik-durumu/Blog/?BlogNo=348023

Oyşşş, sen sadece cahil değil aynı zamanda biraz kıt zekalısın. Lütfen hakaret olarak algılama. Ben ne dedim, anlayamadın mı? Yüzyıllarca politikanın merkezinde bulunan erkekle, evinden yeni yeni çıkan kadını bir göremezsin. Kadınlar şu an emekliyor, erkeklerse yüzyıllardır depar atıyor. Gelişmiş ülkelerde kadınlar politikada daha çok yer alıyor. Bu aynen Türkler gibi. Binlerce Türk yurtdışında eğitim görüyor, kendi ülkesinde eğitim görüyor. Söyle, bana kaç tane dünyaca bilinen Türk bilim adamı sayabilirsin? Elbette vardır ama işte kadınlar gibi. Yeni yeni emekleyen insanlarla depar atanları kıyaslamak adaletsizlik olur.

Sitelerde Paylaş
Tıp doktorları ne zamandan beri bilim adamı oluyor? Oz Show=Dr Phill, 2 TV şebeği diye tüm Amerika dalga geçiyor, işin bu kısmıyla ilgilenmiyorum. Tıp doktoru bilim adamı değildir. Ben dünyada yaşıyorum ama sen hayaller aleminde yaşıyorsun . Mehmet Öz katiyen değil ama birkaç isim var tabii. Aynen 60'tan fazla kadın başbakan ve cumhurbaşkanının olduğu gibi. Yani emekleme safhasında olan insanlardan mücizeler beklememek gerek, kıssadan hisse.

Ama sana güldüm . Bilim adamı diye Mehmet Öz'u getirdin ya :DD. Bu açığı vermeseydin bari .

Gazi Yaşargil'e de mana bulmazsın herhalde.

Ayrıca tıp doktorları neden bilim adamından sayılmasın ki? Pastör bilim adamı değil mi yani?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...