Jump to content

Yorumsuz ayetler

Recommended Posts

• İleti 495
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

“De ki” demeyi unutan Allah

Hud 2 - Öyle ki, Allah'tan başkasına ibadet etmeyin. Gerçekten ben, sizi O'nun tarafından uyaran ve müjdeleyenim;

Enam 114 - Allah'tan başka bir hakem mi arıyayım? Oysa O, size Kitabı açıklanmış olarak indirmiştir. Kendilerine Kitap verdiklerimiz, bunun gerçekten Rabbinden hak olarak indirilmiş olduğunu bilmektedirler. Şu halde, sakın kuşkuya kapılanlardan olma.

Zariyat 50 - O halde Allah'a koşun. Çünkü ben, size O'nun katından (gelmiş) açık bir uyarıcıyım

Zariyat 51 -Allah ile beraber başka bir ilâh edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Şura 10-Ayrılığa düştüğünüz herhangi bir şeyde hüküm vermek, Allah'a mahsustur. İşte, bu Allah, benim Rabbimdir. O'na dayandım ve O'na yönelirim.

Tevbe 30 - Yahudiler, 'Üzeyr Allah'ın oğludur' dediler; Hıristiyanlar, 'Mesih Allah'ın oğludur' dediler. Bu, daha önce inkar edenlerin sözlerine benzeterek ağızlarında geveledikleri sözdür. Allah onları yok etsin, nasıl da uyduruyorlar!

Burada ise "de ki"nin önemini hatırlıyor

Hac 49- de ki: "Ey insanlar! Ben sizin için ancak apaçık bir uyarıcıyım."

Not: "de ki" demeyi unutan bir kainat yaratıcısı olamayacağına göre, bu kitap da bir tanrıdan değildir aynı diğer kutsal olduğu söylenen kitaplar gibi...

Sitelerde Paylaş

Fukara muhammet´te (de ki yi) unutmuş çoğu yerde , gerçektende AP AÇIK :lol: Bunları anlayanlar için ibretlikler vardır :D

NOT: Ordakilere de ki kelimesi eklenseydi bile allahın sözü anlamı çıkmıyor, kişi söylemi çıkıyor, buda başka komedi :lol:

Sitelerde Paylaş

“De ki” demeyi unutan Allah

Hud 2 - Öyle ki, Allah'tan başkasına ibadet etmeyin. Gerçekten ben, sizi O'nun tarafından uyaran ve müjdeleyenim;

Enam 114 - Allah'tan başka bir hakem mi arıyayım? Oysa O, size Kitabı açıklanmış olarak indirmiştir. Kendilerine Kitap verdiklerimiz, bunun gerçekten Rabbinden hak olarak indirilmiş olduğunu bilmektedirler. Şu halde, sakın kuşkuya kapılanlardan olma.

Zariyat 50 - O halde Allah'a koşun. Çünkü ben, size O'nun katından (gelmiş) açık bir uyarıcıyım

Zariyat 51 -Allah ile beraber başka bir ilâh edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Şura 10-Ayrılığa düştüğünüz herhangi bir şeyde hüküm vermek, Allah'a mahsustur. İşte, bu Allah, benim Rabbimdir. O'na dayandım ve O'na yönelirim.

Tevbe 30 - Yahudiler, 'Üzeyr Allah'ın oğludur' dediler; Hıristiyanlar, 'Mesih Allah'ın oğludur' dediler. Bu, daha önce inkar edenlerin sözlerine benzeterek ağızlarında geveledikleri sözdür. Allah onları yok etsin, nasıl da uyduruyorlar!

Burada ise "de ki"nin önemini hatırlıyor

Hac 49- de ki: "Ey insanlar! Ben sizin için ancak apaçık bir uyarıcıyım."

Not: "de ki" demeyi unutan bir kainat yaratıcısı olamayacağına göre, bu kitap da bir tanrıdan değildir aynı diğer kutsal olduğu söylenen kitaplar gibi...

yahu katalan zeki adamsın ama akıllı değilsin demekki :) arasındaki farkı anlayamadınmı

Örnek verdiğin tevbe suresinde geçmiş bir olay anlatılıyor niye başında de ki olsunki :)

Sitelerde Paylaş

Mezhepçiler ve tarikatçılara gelsin

Enam 159- Dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.

burada tebrik ettim seni,inancsız bile mezhep ve tarikatın dinde olmadığını biliyor ve bi dünya müslüman bundan bi haber..cani gönülden tebrikler sayın katalan

Sitelerde Paylaş

burada tebrik ettim seni,inancsız bile mezhep ve tarikatın dinde olmadığını biliyor ve bi dünya müslüman bundan bi haber..cani gönülden tebrikler sayın katalan

Teşekkürler, tarafsız olarak okuyunca gerçeği görmek çok kolay.

Not:Katalan yeterli, lütfen sn kullanmayalım :)

Sitelerde Paylaş

birde şu var astığı ayetlerin bir kelimesi bile farklı olunca anlam bazıları için böyle hale geliyor,misal şöyle yapabilirdin yada istersen ben yapayım bunu,bir ayetin en az 3 kaynaktan ayrı ayrı tefsirlerini koyabilirdin,daha bi tarafsız olurdu..

Sitelerde Paylaş

Meçhule,

Bizler Kuran ayetlerine sizlerden daha fazla saygı gösteriyoruz. Örneğin ben bir ayeti işleyeceksem ve ayetin muğlak olduğunu düşünürsem en az 20-25 ayrı meale bakarım, daha da içim rahat etmezse tefsirlere ve hadislere bakarım. Yanlış anlamaya gelecek şekilde ayet asmam. Birden fazla meal asma konusu ise başlıkları kirletir diye tercih etmiyorum.

Herşeye rağmen astığım ayet yanlış anlamaya sebep verebilecek türlü olursa zaten sizler varsınız, "doğrusu öyle değil böyle" dersiniz ve tartışırız.

Sitelerde Paylaş

bir ayet bana geldi demin kutanakudan bende pegamberim artık duyduk duymadık demeyin aha aşağıda okuyabilrsiniz.

CUMUA 11. Onlar bir ticaret ve eğlence gördükleri zaman hemen dağılıp ona giderler ve seni ayakta bırakırlar. De ki: Allah’ın yanında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha yararlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır.

Sitelerde Paylaş

E ne yapsın muhammet, iktidar hırsının önündeki engellerden biriymiş amcası, nede olsa narsist bir karakter, ona her yol mübah, amcasıda kim oluyor, ona zamanında sahip çıksa ne olur çıkmasa ne olur..yaşasın kötülük, kahrolsun doğruluk :)

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'tan çok rüyasına iman eden sahte peygamber Muhammed ve taifesi

"Allah" savaşmaktan ödü kopan sahabeyi rahatlatmak için aşağıdaki ayeti "indirir"

Enfal 9- Siz Rabbinizden yardım taleb ediyordunuz, O da: "Şüphesiz ben size birbiri ardınca bin melek ile yardım ediciyim" diye cevap vermişti.

Allah bakmışki sözü yeterli değil Muhammed'i rüyasında kandırır

Enfal 43-Hani Allah, sana rüyandan onları az gösteriyordu; eğer sana onları açık gösterseydi, korkacak ve kumanda da tartışacaktınız. Fakat Allah, selamete bağladı; çünkü O, bütün sinelerin özünü bilir.

Aşağıdaki soruları cevapladığınızda Kuran'ı kimin yazdığını ve nasıl bir yalan olduğunu net olarak göreceksiniz

1) Allah'ın elçisi olduğunu iddia eden ve ondan açık teminat alan Muhammed'in, Allah "1000 meleğimle yardım edeceğim" dedikten sonra hala şüphe içinde olması neyi gösterir?

2) Muhammed'in Allah'ın sözüne iman etmeyip ancak rüyasına iman edip içinin rahatlaması neyi gösterir?

3) Sahabenin, Allah'ın destek ayeti gelmişken ancak Muhammed'in rüyası ile yatışmasını nasıl açıklayabiliriz? Allah'ın açık ayetine mi yoksa rüyalara mı daha çok güveniyorlar?

4) Herşey bir rüya (halüsinasyon, masal) olabilir mi?

Not: Eğer ben Allah'la konuşsam ve bana "korkma yanındayım" desin, eğer silahlı 1.000.000 kişinin üstüne çakıyla saldırmazsam ve en ufal tereddüt gösterirsem namerdim :D (Melek sayısını da sormam da merak da etmem)

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=52912

Sitelerde Paylaş

Enfal 9- Siz Rabbinizden yardım taleb ediyordunuz, O da: "Şüphesiz ben size birbiri ardınca bin melek ile yardım ediciyim" diye cevap vermişti.

Enfal 43-Hani Allah, sana rüyandan onları az gösteriyordu; eğer sana onları açık gösterseydi, korkacak ve kumanda da tartışacaktınız. Fakat Allah, selamete bağladı; çünkü O, bütün sinelerin özünü bilir.

1) Allah'ın elçisi olduğunu iddia eden ve ondan açık teminat alan Muhammed'in, Allah "1000 meleğimle yardım edeceğim" dedikten sonra hala şüphe içinde olması neyi gösterir?

Enfal 9 ne zaman inmiş?

Enfal 43 ne zaman inmiş?

Sitelerde Paylaş

Bu soruyu sorana başka soru sorulmaz. Cahillerle vakit kaybedemem.

Cahili okuyan görsün

-------------------------------------------

Aşağıdaki soruları cevapladığınızda Kuran'ı kimin yazdığını ve nasıl bir yalan olduğunu net olarak göreceksiniz

2) Muhammed'in Allah'ın sözüne iman etmeyip ancak rüyasına iman edip içinin rahatlaması neyi gösterir?

3) Sahabenin, Allah'ın destek ayeti gelmişken ancak Muhammed'in rüyası ile yatışmasını nasıl açıklayabiliriz? Allah'ın açık ayetine mi yoksa rüyalara mı daha çok güveniyorlar?

4) Herşey bir rüya (halüsinasyon, masal) olabilir mi?

Not: Eğer ben Allah'la konuşsam ve bana "korkma yanındayım" desin, eğer silahlı 1.000.000 kişinin üstüne çakıyla saldırmazsam ve en ufal tereddüt gösterirsem namerdim :D (Melek sayısını da sormam da merak da etmem)

http://www.ateistfor...showtopic=52912

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...