Jump to content

Fazıl Say'a hapis istemi

Recommended Posts

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say hakkında, ''halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı'' iddiasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fazıl Say'ın sosyal paylaşım sitesi twitter'de yazdığı bazı yazılarda, ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama'' suçunu işlediği iddiasıyla açtığı soruşturmayı tamamladı.

Cumhuriyet Savcısı Erhan Gülcan tarafından hazırlanan iddianamede, Fazıl Say'ın suça konu tweetlerine yer verildiği öğrenildi.

İddianamede, Say hakkında, ''halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı'' iddiasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin kabul edilmesi halinde Fazıl Say hakim karşısına çıkacak.

AA

Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber/745330-savci-fazil-sayin-hapsini-istedi

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Galatasaray'a küfretse ve adam bir miktar ceza alsa garipsemezsiniz. Ama nedense her şeyin yaratıcısı olan ve dünya'da milyarlarca inanırı olan allaha hakaret eden birisiceza alınca ver yansın edersiniz.

Şaka gibi.

Bu ülke dingonun ahırı değil. Elbette gerekli soruşturma yapılacak.

Sitelerde Paylaş

İslam ne ezik ve kendini beğenmiş bir din.. Düşünün yobazın biri sanata, felsefeye veya bilime hakaret etti diye özel dava açılıp hapis cezası alıyor. Olacak iş mi bu? Hakaret de hakaret olsa. Eleştiriyi bile artık hakaret sayıyorlar ve tahammül edemiyorlar. Faşist diktatörlerden farkları yok artık. İşte din bu yüzden hiçbir zaman ve asla bilim ve sanatla aynı kefeye konulamaz ve hep dogmatik kalacaktır. Tüm dinler gibi İslam da ezik ve aşağılık duygusuna sahip güce tapan geri kalmış ve baskıcı bir ideolojidir.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Bugün Fazıl Say' a destek için Çağlayan' daydım.

İstanbul Barosunun avukat hakları veya istismarları bölümü gibi bir bölümün başkan yardımcısı (kendisi de tabi ki avukat) açıklama yaptı.

"Küçücük salona 50 kişi doldurmuşlar, klima yok, insanlar nefes alamıyor, herkes sırılsıklam.

Fazıl say duruşmaya katılan izleyicilerin arasında sıkış tıkış.

Savunma makamının bir masası bile yok ve mahkeme Fazıl Say'ın avukatlarına kendi yerine savunma yapması için verdiği dilekçeyi kabul etmedi. Davanın başlangıcında böyle bir usul uygulanması, yargılanma bölümü için soru işaretleri uyandırıyor.

Davayı açanların türkçe bilmeleri dışında kendileri ile ilgili bir bilgi yok.

Şikayetçiler, Fazıl Say' ın tanrı hakkında ki görüşlerinin tanrıya hakaret olduğunu cezalandırılması gerektiğini söylüyorlar.

Tanrı tanımaz bir insanın tanrı hakkında ki düşüncelerini yargılamak bi paradokstur" dedi.

Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla ömer hayyam'ın bir şiirini paylaştığı için bu dava...

dinci çöl solucanı arap kafalı köpekler..

ama aşk olsun fazıl say'a.. çekinmeden delikanlıca ben ateistim diyor.

tarihinde rembrandt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fazil Say acik acik asagilayamamis, ben acik acik asagiliyorum; islam pisliktir, gericiligin en üst seviyesidir, hurafedir, mantik disidir, vahsidir, kan dökmeyi emreder, insanlari kandirir, vaadlerle beyin yikar, sacma sapan hikayeler anlatir, korku ile yandas toplar, siddeti emreder ve mesrulastirir.

Bunu yapan bir din en tehlikeli terörist olusumundan bile tehlikelidir, dünya üzerinden bu hastalikli inanc var oldugu sürece, insanlara huzur yok.

Sitelerde Paylaş

Fazıl Say olur olmaz herşeye konuşan, bu şekilde gündemde kalmayı başaran biri. Sanatıyla değil çenesiyle gündemde. Alacağı hapis cezasını -eğer alırsa- çok çok haketmiş biri.

keşke azmettiricine dalkavukluk yapacağına bir insanın yanında yer alsaydın.hangisi senin yüzünü kızartır merak ediyorum

Sitelerde Paylaş

Fazıl Say olur olmaz herşeye konuşan, bu şekilde gündemde kalmayı başaran biri. Sanatıyla değil çenesiyle gündemde. Alacağı hapis cezasını -eğer alırsa- çok çok haketmiş biri.

İslam bu yüzden çok pistir işte. Ne dedi de hapis yatmayı haketti bu adam? Avrupa ve dünya çapında bir sürü ödül almış. Sanatını kaç defa takdir ettin? Bu olaylar olmadan önce kaç defa duydun adını?

Çirkinsiniz yahu.

Sitelerde Paylaş

Milliyet gazetesindeki ( hani Vakit gazetesininkiler değil diye söylüyorum ) yorumları okudukça bile tüylerim ürperiyor:

- ... Kendisine SANATÇI yakıştırması yapamıyorum. (119 beğendim 19 beğenmedim)

- ... BU SANATÇI MUSVETTESİ HADDİNİ AŞMIŞTIR . NE MANEVİYAT NEDE YOL YORDAM BİLİYO (67 beğendim 12 beğenmedim)

- Dünyada geri kalmış ülkelerin hepsinin dini " İSLAM " dır!!! Neden Acaba (34 beğendim 104 beğenmedim)

Hoca siz nasıl faşizan bir milletsiniz ? Ben sizi hiç beğenmedim ...

Sitelerde Paylaş

İslam bu yüzden çok pistir işte. Ne dedi de hapis yatmayı haketti bu adam? Avrupa ve dünya çapında bir sürü ödül almış. Sanatını kaç defa takdir ettin? Bu olaylar olmadan önce kaç defa duydun adını?

Çirkinsiniz yahu.

Hapis işine karşmam ama herkes mesleğini icra edecek, diğer şeylere fazladan burun sokmayacak.

Cami imamı sarık ve cübbeyle piyano çalmaya kalkıp ahkam kesiyor mu? :lol:

Sitelerde Paylaş

İmamın kültürü yetmiyor da ondan.

Kilise orgu, piyano yapabilecek zanaatkar var mı islam dünyasında? Çok sesli bir notayı okuyup çalabilecek bir cami imamı?

Teknolojinin gelişmesini sağlayan sanattır.

Arap kültürünün ne kadar yüzeysel, arabesk olduğunun farkında değilsiniz. Deve götü yağlamayla uzaya gidilmez.

Sen sok orgu camiye, başına da geçir imamı. Maaşallah pavyon mu cami mi belli olmaz. Bir kaç da masa atarsın etrafa, kim evden ne nevale getirdiyse demlenir sonra...

Her şeyin bir yeri ve adabı var. Afedersin suyu .ıçınla içmiyorsun herhalde.

Sitelerde Paylaş

Ne var yani, kilise orgu gayet güzel, türlü şekilli, borulu olanı var, koro var, hem tek org değil , orkestra konser bile veriyor kilisede...

Güzel yani, peki vakit namazında kaç kişi var? Camiler boş, lüzümsuz, cuma cenaze olmasa cami boş, masraf yani, iki konser olur, tiyatro olur, resim sergisi olur, işe yarar, şenlenir...

Bizim teneke camide masa var, yani cafe, nargile var, çay var, kola gazoz var, şarap olunca mı bozum olacaz yani?

Sitelerde Paylaş

Hapis işine karşmam ama herkes mesleğini icra edecek, diğer şeylere fazladan burun sokmayacak.

Cami imamı sarık ve cübbeyle piyano çalmaya kalkıp ahkam kesiyor mu? :lol:

Varsa yeteneği çalsın. İpad kullanan bir imam çıktı da millet delirdi. Böyle çağ dışı bağnaz bir din işte. Ayrıca adam tek bir şey söylemiyor suç oluşturacak. Ezanı hızlı okuyan müezzine "Sevgilisi bekliyor galiba" diye çok masumca takılıyor.

Cidden merak ediyorum insan kendine bunu nasıl yapabilir? Nasıl bu kadar bağnaz olabilir..

Sitelerde Paylaş

Neee Fazıl Say'ı dünya ayakta alkışlıyor ama bizim millet bilmez bu gurur duyulası sanatçıyı, özeleştiri olarak bende dahil, gündemde kalmakmış, ne diyorsun sen yahu, ibo karısını vurdurttu tv'lerin gözü önünde, ona taparsınız siz, kro zihniyetli arabesk kafalar sizi, her gün yapmadığı mağdur edebiyatı yok bu kabadayının, öte tarafta mafyanın ağababası bu kro, ona tapar bizim millet ama gerçek sanatçıları ve hatta doğrulardan korkmayan cesur sanatçıları böyle allaha küfür etti diye dava ederler bu ülkede, nede olsa ibo gibi sümsük sümsük ağlayıp allah kitap diyip arabeskle uyutmuyor bu milleti, sanat yapıyor ve sanatçılığının verdiği misyonlarda biri olan aydın insanı yansıtıyor Fazıl, bu İbo ve benzeri sanatçı müsveddesi kroların müridi oldukça, bu ülke zor adam olur.. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanın karakteri yüzüne yansır derler.

Tarafsız bir biçimde bir bakın bunların insanlığa ne gibi bir faydası olabilir?

koptukervan.jpg

Sokak sanatı yapıyorlar galiba, şimdi Carvantes biz buraya islamın iğrençliklerini mi asalım duralım?, Bu resimde ne var? Ne var insanlığa zararlı? Müziği yasaklayan bir dinin yobaz taraftarısın ama etlisine sütlüsüne karışmayı bir yerleri yemeyen birisin sen, müslümanlığa yakışır bu hareketlerin, nede olsa müslümanlık kaypaklık ve takiye, dininde sırf yasak diye müziği nasıl kötüleyeceğini şaşırmışsın, bari git dininin gereklerini tam yerine getirde, haksız bile olsan dininin gereklerini yanstıyor diyelim hiç olmazsa....
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...