Jump to content

Kur'an da çelişkiye dair en ufak şüphe duyanlar buyrun içeriye

Recommended Posts

selam,

sakin ol lütfen, ben suçlama yapmadım. Gördüklerimi belirttim. Başka islami siteye gerek yok. Biraz daha dolaşayım izin verirseniz, ondan sonra istersen bu sitede yaparız dediğini.

Hem başka konularda falanda tartışmak istersin belki de değilmi? hem kuranda ne kadar alim olduğunu da göstermek istersin değilmi? hem müslümanların kurana göre burada yer almalarının yanlışlığını kurandan kendilerine ispatlayabilirsin değilmi?

Ama, belki de senin öyle sandığın, yada abilerinden öğrendiğin ayetin asıl anlamı sizin iddia ettiğiniz gibi olmayabilir değilmi? O zaman da sizler sıkışırsınız değilmi?

neyse katalan arkadaş, elbette dediklerinizi başka yere gitmeden bu formda başabaş kısımda inşallah tartışırız.

Sen de biliyorsun ki islami sitelerin gerçeklerden nasıl korktuğunu, değil bizler sen bile burada bulduğun özgürlüğün onda birini islami sitelerde bulamayacağını ama buna rağmen samimi bir cevap vermek yerine alakasız cevap veriyorun. Bak aşağıda bir islami sitede ateistlere yaptığı duyuru. Keşke burada adam gibi dinini savunacak insanlar olsa, keşke yalana başvurmadan iddialarını savunacak insanlar olsa, keşke burada insan gibi tartışabilsek ama sen de çok iyi biliyorsun ki olmuyor. Forumu okuyanlar da bunun neden olmadığını görüyor.

Son söz, değil ben sen bile burada bulduğun özgürlüğün % 10 unu islami bir forumda bul sonra gel suçlamada bulun.

(Alıntıdır)

İslamForum İslami bir platformdur.

Bu hususiyeti nedeni ile İslamForum da ateizm ve benzeri propogandaların yapılması mümkün değildir.

Zaman zaman, "Ne Olursan Ol Gel" sözünü istismar ederek forumda gizli yahut aleni ateizm reklamı ve din/İslam düşmanlığı yapan üyeler, hiç bir gerekçe gösterilmeden forumdan uzaklaştırılacak ve uygun görülmeyen mesajları silinerek mesaj ve bilgi kirliliğinin de önüne geçilecektir.

Dikkatlere...

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 141
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güzel kardeşim, tutturmuşsun bir türkü, yazılanı bile okumuyorsun.

Evet kalbimi kıran oldu.

Ama ayetlerde kalp kırmaktan bahsetmiyor, kalp ile düşünmekten, kavramaktan bahsediyor. Bunlar beyinle yapılan işler ama insanlık 7nci yüzyılda kalbin düşünme organı olduğunu sandığı için de Kuran ı yazanlar aynı yolda gitmişler.

Zor değil anlamak.

Sevgili kardeşim,

Kuranda kalp ile düşünmek değil, kalp ile onaylamak vardır. Yani, kuru inanç, kuru ibadet yerine, gönül ilişkiside, kalben tastikte istenir. Yoksa; robotvari bir bir şekilde monoton ibadet değil, bunu severek, zevk alarak yapılana ibadet istenir.

Bu aşamada ise düşünce eyleme dökülmeden önce; sonuçların kabul edileceği, gönlün kalbin kırılmayacağı sonuçlar doğurması için gönül/vicdan destekli düşünceleri anlamak çokmu zor olur sizler için?

İnsanlar, islamda; ağızlarından çıkanı kulağı duymak, beyne iletmek ve akıldan geçirmek, sonra aklın kabul ettiğini de kalbe, gönüle, vicdana gönderip onaylatmak suretiyle yaşamalıdır.

Yani yaptığı eylemden kalben razı olabilmeli, vicdanen huzur bulabilmelidir.

tarihinde 19_lu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen de biliyorsun ki islami sitelerin gerçeklerden nasıl korktuğunu, değil bizler sen bile burada bulduğun özgürlüğün onda birini islami sitelerde bulamayacağını ama buna rağmen samimi bir cevap vermek yerine alakasız cevap veriyorun. Bak aşağıda bir islami sitede ateistlere yaptığı duyuru. Keşke burada adam gibi dinini savunacak insanlar olsa, keşke yalana başvurmadan iddialarını savunacak insanlar olsa, keşke burada insan gibi tartışabilsek ama sen de çok iyi biliyorsun ki olmuyor. Forumu okuyanlar da bunun neden olmadığını görüyor.

Son söz, değil ben sen bile burada bulduğun özgürlüğün % 10 unu islami bir forumda bul sonra gel suçlamada bulun.

(Alıntıdır)

İslamForum İslami bir platformdur.

Bu hususiyeti nedeni ile İslamForum da ateizm ve benzeri propogandaların yapılması mümkün değildir.

Zaman zaman, "Ne Olursan Ol Gel" sözünü istismar ederek forumda gizli yahut aleni ateizm reklamı ve din/İslam düşmanlığı yapan üyeler, hiç bir gerekçe gösterilmeden forumdan uzaklaştırılacak ve uygun görülmeyen mesajları silinerek mesaj ve bilgi kirliliğinin de önüne geçilecektir.

Dikkatlere...

Katalan,

Alıntıladığın sitedeki yazılanlar doğrudur ve orada karşılacağını söylediğin şeyler büyük ihtimalle gerçekleşecek şeylerdir. Ama, burada yazan ve önceden belirttiğim bazı kimselerin orada da bu iddilarınızın yer alması gerektiğini, herkesin görüşünü kaba, hakaret ortamına kaçmadan dillendirmesi gerektiğini ve o sitenin bunu yapamadığını söyelerek eleştirdiğini biliyormusun?

Hatta; onları kendilerine islam diyorlarsa, dinlerini anlatabilmek için en az sizin kadar cesur davranmak zorunda olduklarını kebul etmeleri ve bunba göre sizin de görüşlerinize yer vermeleri gerektiğini yazdığını biliyormusun?

Sonra, sen burada gerçekten özgürlük verildiğini, ne olursa olsun herkesin burada gerçek anlamda sansür yada atılma riski olmadan yazabildiğinimi sanıyorsun?

Bundan 1-1,5 ay önce bütün kuran müslümanlarının siteden kayıtlarının neden silindiğini sen bilemezsin değilmi?

Ama, ben biliyor olabilirmiyim acaba? Bu bahsettiğin özgürlüğün sanal olduğunu, bazı şeylere dokunulması halinde hemen ortamın kitlendiğini sen anlayabilirmisin?

Bunları bilemediğin için, herkese sınırsız özgürlük tanındığını sanarsın değilmi?

Korkunuz yoksa; neden bütün kuran müslümanlarının üyeliğini silip, bir kaç tane rivayet (atalar) dini yaşayan ve kendine müslüman diyenleri bıraktınız.

Onlar, sizin işinize geliyordu değilmi? İstediğiniz gibi oynayabiliyordunuz değilmi?

Şimdi düşün bakalım,i ben bunları nerden öğrenmiş olabilirim. Bunların doğru olduğunu bilmen halinde hala özgür forumdan, korkusuz ateistlerden bahsedebilirmisin sen yeniden düşün istersen...

saygılar...

Sitelerde Paylaş

Aorskaya,

Burada benim gördüğüm, forumu kirletmeye çalışmayan, konuları sulandırmayan, küfretmeyen kimse atılmıyor. Hatta bazen gereğenden fazla sabır gösteriliyor. Şu anda birkaç örnek verebilirim ama tartışma uzar.

Benim hatırladığım tek belirgin olay bazı Müslüman arkadaşlar bir kampanya başlattılar ve cevap veremedikleri konular arttıkça "insanları daha çok günaha sokuyoruz" diyerek forumdan ayrılma kararı aldılar bir kısmı bu karara uydu, bir kısmı da uymadı.

Neyse sanırım anlaşamayacağız.

Not:İlgili başlık aşağıda. Ve forum yönetimi de bu başlığı silmedi, tavanarasına göndermedi. Bekli sana birşey anlatır

Sağlıcakla kal

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=50781

Sitelerde Paylaş

Burada benim gördüğüm, forumu kirletmeye çalışmayan, konuları sulandırmayan, küfretmeyen kimse atılmıyor. Hatta bazen gereğenden fazla sabır gösteriliyor. Şu anda birkaç örnek verebilirim ama tartışma uzar.

Benim hatırladığım tek belirgin olay bazı Müslüman arkadaşlar bir kampanya başlattılar ve cevap veremedikleri konular arttıkça "insanları daha çok günaha sokuyoruz" diyerek forumdan ayrılma kararı aldılar bir kısmı bu karara uydu, bir kısmı da uymadı.

Neyse sanırım anlaşamayacağız.

Not:İlgili başlık aşağıda. Ve forum yönetimi de bu başlığı silmedi, tavanarasına göndermedi. Bekli sana birşey anlatır

Sağlıcakla kal

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=50781

Sevgili katalan,

Bana bu hikayelerden bahsetme.

Sen hacı ile girişilen bir tartışma sonucunda, hacının cevaplayamadığı şeyler sorulduğu için hacının hiddetle kuran müslümanlarını sildiğini bilemezsin ve anlayamazsın nasıl olsa değilmi?

Bu ispatlansa bile senin için önemi olmaz değilmi? Çünkü hacı, yada başkası cevap veremeyince normal olarak yetkili olduğu kısımda hemen yetkisine sarılmaldır değilmi?

İşte önceki yazında eleştirdiğin forumun yöneticisinden hacının da hiç bir farkı yoktur. Bilgiye tahammül edemeyen, düşünceye ifadeye tahammül edemeyen, bırakın şu yada bu üstünlükte olmayı insan olmayı bile becerememiş olur bana göre...

Bütün yazılarımdan sadece 1 tanesinde bile küfür, ağza alınmayacak söz benden başlamışmıdır? Zaten ağza alınmayacak sözleri, başkasıda başlatsa kullanmadım ama, kızdığımı belirten ve kabul edilen nitelemeler yapılması dışında ne olmuştur.

Sen abilerinin yaptığını bilmiyorsun, onların politikalarını bnilmiyorsun, o nedenle burada özgürlükten dem vurup, bana linki verdiğin yazı aldatmacasına inanıyorsun.

Bak bakalım, forumdan silinenlerin tarihine ve linkin tarihine ondan sonra konuş... hala deliller yetmezse; bir yerlerde silinen yazılarla örnekler vermeye çalışayım.

Hacı da kendine güveniyorsa; bilgisine, inancına güveniyorsa, artık aynı hatalara düşmesin. Yoksa; gittikçe küçülür, ufalır...

selam...

Sitelerde Paylaş

KURANDAKİ ÇELİŞKİLER İÇİN HODRİ MEYDAN...

KEŞKE ŞÖYLE BİR TV KANALINDA MİLYONLAR ÖNÜNDE YAPABİLSEK

KURANDA ÇELİŞKİ YOK DİYEN BİR ŞİZOFREN OLDUĞUN BELLİ..

TEVBE 14 AYETİNDEN SONRA HALA ÇELİŞKİ YOK DİYEN

NORMAL AKILLI BİRİ OLAMAZ ÇÜNKÜ..

SİTE GÖREVLİSİNDEN

KURANDA SÖYLENENLER NEDEN GERÇEKLEŞMEMEKTEDİR AÇILIŞ OLARAK HODRİ MEYDANA ASILSIN LÜTFEN

ORADAN BAŞLAYALIM..

BU ARA SIKLIKLA GİREMEYECEĞİM...

BEN YAZDIKTAN SONRA CEVAP YAZACAKSINIZ..

BUNDAN SONRA HODRİ MEYDANLARDA DEVAM EDECEĞİM

UYGUN OLDUĞUM ZANMANLARDA GİRİP YAZILAR YAZACAĞIM..

UZUN SÜRE GİRMEDİĞİMDE

TEKRAR GİRMEYECEĞİM DÜŞÜNÜLMESİN..

BEN KONU KAPATILMASIN DEDİKÇE KAPATILMAYACAĞI ŞEKLİYLE..

Sitelerde Paylaş

KURANDAKİ ÇELİŞKİLER İÇİN HODRİ MEYDAN...

KEŞKE ŞÖYLE BİR TV KANALINDA MİLYONLAR ÖNÜNDE YAPABİLSEK

KURANDA ÇELİŞKİ YOK DİYEN BİR ŞİZOFREN OLDUĞUN BELLİ..

TEVBE 14 AYETİNDEN SONRA HALA ÇELİŞKİ YOK DİYEN

NORMAL AKILLI BİRİ OLAMAZ ÇÜNKÜ..

SİTE GÖREVLİSİNDEN

KURANDA SÖYLENENLER NEDEN GERÇEKLEŞMEMEKTEDİR AÇILIŞ OLARAK HODRİ MEYDANA ASILSIN LÜTFEN

ORADAN BAŞLAYALIM..

BU ARA SIKLIKLA GİREMEYECEĞİM...

BEN YAZDIKTAN SONRA CEVAP YAZACAKSINIZ..

BUNDAN SONRA HODRİ MEYDANLARDA DEVAM EDECEĞİM

UYGUN OLDUĞUM ZANMANLARDA GİRİP YAZILAR YAZACAĞIM..

UZUN SÜRE GİRMEDİĞİMDE

TEKRAR GİRMEYECEĞİM DÜŞÜNÜLMESİN..

BEN KONU KAPATILMASIN DEDİKÇE KAPATILMAYACAĞI ŞEKLİYLE..

selam,

Bayağı kendine güven durumların oluşmuş. Eskiden korktuğun bir alana şimdi dalma cesaretine sahip

olduğunu sanıyor olmalısın.

Ama, kendine ait 2-3 cümleyi geçmeyen alıntı yazılarla hoıdri meydanlarda don kişota benzeyebilirsin.

Ancak, bu yine umurunda olmaz senin değilmi?

Sitelerde Paylaş

selam,

Bayağı kendine güven durumların oluşmuş. Eskiden korktuğun bir alana şimdi dalma cesaretine sahip

olduğunu sanıyor olmalısın.

Ama, kendine ait 2-3 cümleyi geçmeyen alıntı yazılarla hoıdri meydanlarda don kişota benzeyebilirsin.

Ancak, bu yine umurunda olmaz senin değilmi?

Akın akın Ateizme gelenler var sayenizde

yoksa durumunuz belli

Siz levhi mahfuzda Ateizme hizmet için yaratılmışsınız yazıyor:)

teşekkürler hizmetleriniz için...

Artık zamanım az Dergi ve Kitap teklifleri aldım..

Bunlar ve daha ciddi işler var..

Dünyada ilkelliği bitiriyoruz..

Zamanım az olduğu için sadece belli zamanlarda girip cevaplar vereceğim..

belki bir hafta nete giremeyebileceğim..

bak senin için Dünya islamda Düzdürü açtım istersen yuvarlak de hadi...

Yalnız müsftünün fetvasını esgeçme

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aorskaya,

Sözlerimizi söyledik, forumların durumları örnekleriyle ortada. Sen yukardaki iletini bir islami forumda astığında ne sen ne de iletin kalır.

Durum böyleyken hala neden bahsettiğini anlamıyorum.

Bu forumda her dinsizin iletisinin altında neredeyse bir Müslümanın iletisi vardır.

Benimle tartışacağın bir tane islami site yok.

Ateist forumda Allah ın ayetlerini yazmamıza kızan Müslümanlar var

Sağlıcakla kal

Not:Yaşımı ve kim olduğumu bilmeden "abilerin" vb tarzda konuşman hoş değil.

Aklınızı abilerle bozmuşunuz. Beni sadece gerçekler bağlar

Okuyacan ama anlamayacan :D

Sitelerde Paylaş

yoksa durumunuz belli

Siz levhi mahfuzda Ateizme hizmet için yaratılmışsınız yazıyor:)

teşekkürler hizmetleriniz için...

Artık zamanım az Dergi ve Kitap teklifleri aldım..

Bunlar ve daha ciddi işler var..

Dünyada ilkelliği bitiriyoruz..

Zamanım az olduğu için sadece belli zamanlarda girip cevaplar vereceğim..

belki bir hafta nete giremeyebileceğim..

bak senin için Dünya islamda Düzdürü açtım istersen yuvarlak de hadi...

Yalnız müsftünün fetvasını esgeçme

selam,

Dergide yazmaya başlarsan buradaki ateistler bile rahat nefes alırlar. Gerçekten dergidekiler için üzülmekten başka yapılacak yok... sen de dergide yazabiliyorsan, vay o derginin haline... Ama onlar seni derinlemesine tanımıyorlar değilmi?

Tamam, yürü be aslan... kurtar dünyaları...

Sitelerde Paylaş

yoksa durumunuz belli

selam,

senin gibiler ateistlere bile zulümdür ama bazıları sana katlanmak gerek diye düşünüyor olmalılar. Sen ateist olsan ne olur, başka bir şey olsan ne olur.

Kendi fikri olmayan, kendi kendine ilahçılık oynayan birinin egolarını nerde tatmin ettiği çokmu ilgilendiriyor sanıyorsun insanları...

İsteyen herkes ateist olsun, imansız olsun, bana ne, kime ne? Onların hesabını yaratıcı görecek... o zaman onlarda görecek... ama elden bir şey gelmeyecek...

şimdi sen efelenmeye devam et...

Sitelerde Paylaş

Aorskaya,

Sözlerimizi söyledik, forumların durumları örnekleriyle ortada. Sen yukardaki iletini bir islami forumda astığında ne sen ne de iletin kalır.

Bu forumda her dinsizin iletisinin altında neredeyse bir Müslümanın iletisi vardır.

Benimle tartışacağın bir tane islami site yok.

Ateist forumda Allah ın ayetlerini yazmamıza kızan Müslümanlar var

Sağlıcakla kal

Not:Yaşımı ve kim olduğumu bilmeden "abilerin" vb tarzda konuşman hoş değil.

Aklınızı abilerle bozmuşunuz. Beni sadece gerçekler bağlar

Okuyacan ama anlamayacan :D

Sevgili katalan,

Kuranla ilgili gerçekten yanlış bulduğun yerleri görüşmek istersen, imkan olursa burada da anlatırım. Ama, bir site bile yok dediğin için sana yazayım. Gel kuran foruma, orada yaz istersen...

aykırı fikirlerde de olsan insan gibi yazışabilenlerdendin. Hatırladığım bu kısım kalacak olsa bile sana teşekkür ederim.

sen de çok yaşa...

Sitelerde Paylaş

Kalp; dönek manasına da gelir. Sizin bahsettiğiniz organ olan kalp ile Kuran'da tarif edilen kalp biraz farklı olsa gerek.

Bakalım farklı mı? Koy bakalım kalp geçen yere dönek oluyor mu?

Bakın aşağıda ne diyor?

Kulakları var duymazlar (Kulağın ne işe yaradığını anlıyoruz)

Gözleri var görmezler (Gözün ne işe yaradığını anlıyoruz)

Kalpleri var kavramazlar/düşünmezler (Kalbin ne işe yaradığını anlıyoruz)

Hacc 46. (Sana karşı çıkanlar) hiç yeryüzünde dolaşmadılar mı? Zira dolaşsalardı elbette düşünecek kalpleri ve işitecek kulakları olurdu. Ama gerçek şu ki, gözler kör olmaz; lâkin göğüsler içindeki kalpler kör olur.

Araf 179. Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Kehf 57- Kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da ona sırt çevirenden, kendi elleriyle yaptığını unutandan daha zalim kim vardır! Biz onların kalplerine, bunu anlamalarına engel olan bir ağırlık, kulaklarına da sağırlık verdik. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayete eremeyeceklerdir.

İsra 46. Ayrıca, onu anlamamaları için kalplerine bir kapalılık ve kulaklarına bir ağırlık veririz. Sen, Kur'an'da Rabbinin birliğini yâdettiğinde onlar, canları sıkılmış bir vaziyette, gerisin geri dönüp giderler.

Muhammed 24 Onlar Kur'an'ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalpleri kilitli mi?

Not:Uzar gider bu ayetler

Sitelerde Paylaş

Bakın aşağıda ne diyor?

Hacc 46. (Sana karşı çıkanlar) hiç yeryüzünde dolaşmadılar mı? Zira dolaşsalardı elbette düşünecek kalpleri ve işitecek kulakları olurdu. Ama gerçek şu ki, gözler kör olmaz; lâkin göğüsler içindeki kalpler kör olur.

Araf 179. Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.

Kehf 57- Kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da ona sırt çevirenden, kendi elleriyle yaptığını unutandan daha zalim kim vardır! Biz onların kalplerine, bunu anlamalarına engel olan bir ağırlık, kulaklarına da sağırlık verdik. Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayete eremeyeceklerdir.

İsra 46. Ayrıca, onu anlamamaları için kalplerine bir kapalılık ve kulaklarına bir ağırlık veririz. Sen, Kur'an'da Rabbinin birliğini yâdettiğinde onlar, canları sıkılmış bir vaziyette, gerisin geri dönüp giderler.

selam,

kalple ilgili kısaca mecazi anlatımdan örnekler vermeme rağmen, hala bunu farklı anlamlandırmaya çalışman gerçeklerle ne kadar ilgilendiğini, gerçeklere ne kadar açık olduğunu göstermek açısından olumsuz gösteriyor.

Eğer, şartlanmalara devam edeceksen bu konuda ne diye tartışmaya giriyorsunki katalan...

hiç bir şey görüşünü değiştirmeyecekse ne diye laflara katılıyorsunki?

Sitelerde Paylaş

Bakın aşağıda ne diyor?

harika arkadaşım...

Ama Beyinleri kilitli...

Dün insan kurban törenlerini izledim..

Roma imparatorluğu önlemek için çok uğraşmış avrupada yoketmiş ama

Amerika keşfedilememiş..

Allah ta o kıtaya bir koyun göndermemiş.. :D

Sitelerde Paylaş

selam,

kalple ilgili kısaca mecazi anlatımdan örnekler vermeme rağmen, hala bunu farklı anlamlandırmaya çalışman gerçeklerle ne kadar ilgilendiğini, gerçeklere ne kadar açık olduğunu göstermek açısından olumsuz gösteriyor.

Eğer, şartlanmalara devam edeceksen bu konuda ne diye tartışmaya giriyorsunki katalan...

selam,

kalple ilgili kısaca mecazi anlatımdan örneklerini çürütmeme rağmen, hala bunu farklı anlamlandırmaya çalışman gerçeklerle ne kadar ilgilendiğini, gerçeklere ne kadar açık olduğunu göstermek açısından olumsuz gösteriyor.

Eğer, şartlanmalara devam edeceksen bu konuda ne diye tartışmaya giriyorsunki 19_lu...

Çok yaşa :D

Sitelerde Paylaş

selam,

Milyarlarca yıldızın ortamı ile dünya ortamı aynı olmayabilir. Kaldıki; çok daha karmaşık ve güç olanı daha az zamanda yaparken, daha küçük yada basit olanı daha uzun zamanda yapmak çelişki olarak görülemez.

Çok daha kısa sürelerde yapması mümkün olan şeyleride kendine göre uzatabilir veya tersine davranabilir. Bunun sebeplerinide kendisi belirtmedikçe bizler bilemeyiz.

Küçük akıllarla da kendimiz bunu anlamaya çalışırsak, binlerce yıllık ömürümüzde olsa yine de bulamayız. bulduğumuz her sonuç, spekülasyondan öteye gitmez çünkü...

'' Bir kilo kömürü depoya bir saatte taşıyıp yerleştirdikten sonra bir ton kömürü aynı depoya bir saatte taşıyıp yerleştirdim üstelik hiç de yorulmadım'' desem, bana sormazlar mı, ''neden böyle bir şey yapıyorsun'' diye?

Ben de onlara şöyle desem; kendime göre uzaltabilirim de kısaltabilirim de, sebeplerini de size söylemek zorunda değilim. Onlar da bana şöyle demezler mi: be adam neden böyle bir şey yaptığını söylemeyeceksen, yaptığın acayip işi ne diye bize söylersin? Yoksa sen bizimle makara mı yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Konu oldu bittiye getirilmeye çalışılıyor anlaşılan.Şu beyinden bihaber, kalbide beyin sanan kitabın yazarı kim olanın cevabını bulamadı mı hala inanır dostlar?İpucu vereyim, Beynin ne işe yaradığı tam anlamıyla bilimsel olarak 17. yüzyıldan sonra başlayan çalışmalar sonucunda ortaya konulmuştur. Daha önce beynin işlevi konusunda azda olsa çeşitli fikirler öne sürülsede kabul görmemiştir. 7. yüzyıldaki yaygın inanış kalbin tüm düşünsel duygusal olayların merkezi olduğu üzerine idi. İşte bu yanlış bilgi aynen ilahilik iddiası bulunan islamada muhammed tarafından sokulmuştur. Çünkü oda herkes kadar biliyor devrine göre.

İşte bu yüzden allah kelamı denilen bu ayetlerde bilimle bariz çelişen bu hata çok net ortadadır.Yani ortada allah falan yok, kalbi beyin sanan devrin yanlış bilgisinin birebir muhammedce tanrı kavramına maledilmesi var.

Mecaz masallarınıda kuran yalanlıyor, tıpkı diğer iddialar gibi. İşte inanırların kendileriyle çeliştiği nokta, var dedikleri tanrıyı yalanlamaktan , yanlışı kabul etmemek uğruna, hatta çaresizce inkar etmekteler kuranı.

Daha bir çok kalple ilgili aynı hatanın tekrarlandığı ayet var.

İnkar ne demektir dinci kardeşlerimizin sayesinde görüyoruz.

Çelişkiyi bırak resmen ölümcül hata yapmış muhammed.

islam muhammedce uydurulmuş, derleme bir dindir.

Bir başka net kanıtı sevgili katalanın sorduğu iki denizdir. Nerde bu denizler?Adları nedir?

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Bilgisizler, dediler ki: "Allah bizimle konuşmalı veya bize de bir ayet gelmeli değil miydi?" Onlardan öncekiler de onların bu söylediklerinin benzerini söylemişlerdi. Kalbleri birbirine benzedi. Biz, kesin bilgiyle inanan bir topluluğa ayetleri apaçık gösterdik. (2/118)

Bu ayette benzer şey söyleyenlerin kalpleri de birbirine benziyor. İnsanlara benzer şeyler söyleten kalp midir yoksa beyin midir? Tabi ki beyindir. Sayın e-teist haklı; bilim kalbin düşünce organı olmadığını ispatlamıştır. Böyle bariz bir hatayı din alimleri görmüyorlar mı? Bence bir çoğu görüyor. Gerçeği gördükleri halde din'in kuvvetlenmesinin nedeni ne olabilir?

1- Din insanları yönetmeyi ve sömürmeyi kolaylaştırır.

2-Kurandaki hataların insanlar tarafından anlaşılamaması için inancın kuvvetlenmesi gerekir.

3- Hacc ibadeti para kazandıran bir etkinlik olduğuna göre bu etkinlikten para kazananların dini akımları desteklemelerinden daha doğal bir şey olamaz.

4- Bir din bilgini ''kuran yalan yanlış bir kitaptır'' diyemez. Bunu dediği takdirde kendi kariyerini mahvetmekten öte hayatını tehlikeye sokar. Öyleyse önünde iki seçenek var . ya doğru anlaşılması için çalışacak ya da anlaşılmaması için.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...