Jump to content

Ahzab Suresi 50.ayet

Recommended Posts

Eminmisiniz ?

Benim tanıdığım Dindarr´ın İlgilizcesi bir hayli iyi.

En azından her iletisinde "kamon" demesini biliyor. :D

Haa

ingilizceyi bilmem

bu benim alıntı yaptığım yunanca biliyor ama

anlatikos salakos falan diyor asdf

millete küfür edip ban yiyince daha nezih bir dil olan ingilizceye geçiş yapmış belli ki

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 1 month later...

Daha önce sormuştum ama net bir cevap verildiğine henüz rastlamadım. Ayette şöyle bir ifade var; "Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir."

Şimdi burda bahsedilen zorluk nedir? Peygamber hayatını Allah'a adamış bir insan değil miydi?

Bu kadar çok kadına ulaşamıyor olması, neden "zorluk" olarak tanımlanmıştır?

Sitelerde Paylaş

İşte şimdi oldu, güzelce doğrusunu koymuşsun, arapçaları bunlar.

Ayeti de Türkçe'ye çevirirsen meal olarak:

Muhammed'in yanındakihizmetçi kızlar ve amca-hala vs'lerin hizmetçi kızları(ONLARIN ÖZ KIZI DEĞİL)

Yavaş yavaş öğreneceksin.

Saygılar.

zaten müminlere tüm cariyeler helal d eğil mi? kıvır kıvırabildiğin kadar :) teyzesinin kızları değilmişde cariyeleriymiş...benim ufaklığa anlat onu

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...
  • 1 year later...

Türkiye'de sosyal zeka geriliğinin ve matematik cahilliğinin nedeni, müslüman çoğunluğun ahzap 50. ayeti uygulamaları nedeniyle ensestin yaygın olması, akraba evliliğinin yaygınlığından kaynaklanıyor. İslam dininde Muhammed'e tüm kadınların helal kılınması yanında, müslümanlara da evlenmeleri için amca kızı, hala kızı, teyze kızı, kuzen, yeğen helal kılınmıştır. İslam'a göre amca kızı, hala kızı, teyze kızı, kuzen, yeğen ensest değildir, çünkü helaldir. İslam'da Havva'nın doğurduğu Kabil ile Lubud ve Habil ile İklima kardeşler evlenmişlerdir. Yani insanlığın başlangıçında enseste lüzum görmüş islam tanrısı allah. Bu allah, ülkemizde müslüman çoğunluğun Tanrı sanarak inandığı arap tanrısının adıdır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...