Jump to content

Yandan Çarklı Tayyip Yine Çark Ediyor !...

Recommended Posts

Durmak Yok ! Moruklarla Yola Devam ...

AK Parti'de kongreler devam ederken, üç dönem kuralı tartışması da sürüyor. Parti yönetimine göre, bu Kural aslı bozulmayacak; ama ara formül getirilecek.

AK Parti'nin tüzüğüne göre, üç dönem AK Parti listelerinden seçilenler, hiçbir şekilde yani farklı görevler için de olsa yeniden aday olamıyor.

O nedenle de parti tüzüğünde, yeni bir düzenlemeye gidileceği konuşuluyor.

Buna göre, üç dönem kuralı değişmeyecek; ama esnekliğe gidilecek.

Edinilen bilgilere göre, ilgili tüzük maddesine "üst üste" ifadesi yazılacak. Yani tüzük maddesi "üst üste üç dönem aday olamazlar" olarak düzenlenecek.

Böylelikle, üç dönemini dolduran mevcut isimlere en az bir dönem ara verme şartı ile yeniden listelere girme hakkı tanınacak.

Milliyet: http://siyaset.milliyet.com.tr/ak-parti-de-o-kural-degisiyor/siyaset/siyasetdetay/28.05.2012/1546024/default.htm

Sitelerde Paylaş

2000 başlarında bu partiyi iktidara hazırlayanlar diğerlerinden farklı olmak anlamında tüzüklerine 3. dönem sonra bir daha görev almama madesini koymuşlardı. Maalesef halkımızın bu kadar koyun olamayacağını onlarda düşünememiş olmalı ki..Hadi canım 3 dönem gütsek bunları bize yeter mantığıyla hareket ettiklerinden...

Ama baktılar ki uyku derin, meydan da boş nasılsa; Durmak yok yola devam haliyle...

Sitelerde Paylaş

Bence saçma olan bir maddeydi, başarılı oldularsa neden 3-5 dönem daha başta kalmasınlar ki?

Konu başarılı olup olmamak değil dokunulmazlık zırhını kullanmaları, siyaseti kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaları. Diyelim ki başarılı bir hükümet 3 dönem ahmet yönetir sonra 3 dönem mehmet. Sanki meclisteki ya da hükümette bulunan tüm milletvekilleri bulunmaz hint kumaşı.

Sitelerde Paylaş

Konu başarılı olup olmamak değil dokunulmazlık zırhını kullanmaları, siyaseti kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaları. Diyelim ki başarılı bir hükümet 3 dönem ahmet yönetir sonra 3 dönem mehmet. Sanki meclisteki ya da hükümette bulunan tüm milletvekilleri bulunmaz hint kumaşı.

Ben sana hiçkimse bulunmaz hint kumaşıdır demedir. Sadece söylediğim, başarı olurlarsa 3-5 dönem daha yapsalar ne olur dedim. Zaten ben sana söyleyeyim şimdiki sistemde ne Kılıçdaroğlu, ne de Bahçeli, iktidar olmak istemiyor. Olsalar bile beğenmediğimiz Tayyip kadar yöneteceklerinden acayip şüpheleniyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...