Jump to content

Düşündüren bir zeka sorusu

Recommended Posts

Havuz kenarında bir cinayet işlenir.Olayı uzaktan gören bir kişi ifadesinde:

''Katil adama elindeki bir cisimle saldırdı.Cismi bir kaç defa sapladı ve havuza attı.'' der.Olay yerinde inceleme yapan görevliler havuzda cesetten başka bir şey bulamazlar.Katil adamı ne ile oldurmus olabilir?

Aslında soru eksik sorulmuş. Bu soruya doğru cevap verilebilmesi için havuzdaki suyun sıcaklığının ve havanın sıcaklığının da verilmiş olması gerekiyordu !!!!!

Dermişim :p

Sitelerde Paylaş

adama müebbet hapis cezasını vermişler...

yargıtay cezayı yarıya indirmiş...

şimdi bu adam nasıl hapis yatacak...

not mübbet hapis otuz dört yıl alınmayacak baya sonsuz hapis...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
adama müebbet hapis cezasını vermişler...

yargıtay cezayı yarıya indirmiş...

şimdi bu adam nasıl hapis yatacak...

not mübbet hapis otuz dört yıl alınmayacak baya sonsuz hapis...

Adam ölene kadar birgün serbest birgün tutsak olarak yaşayacak.

Sitelerde Paylaş

Hayır, ok değil :) Düşün biraz.

Bekçilerden birisine soruyorsun, "köpeğim buradan çıktı mı?" diye. Diyelim ki doğrucu bekçiye soruyorsun ve doğrucu da çıkış kapısının önünde duruyor. Hayır çıkmadı diyecek. Soruyu, yanlış kapının önünde duran yalancı bekçiye yönelttiğini düşün, evet buradan çıktı diyecek. Eee bu durum sana hangi kapının gerçekten çıkış kapısı olduğu hakkında nasıl bir bilgi veriyor? :)

belki bilememisimdir! ama cevabimin olumsuz oldugunu belirttigin iletine bakarsak;cevabi bilmis gorunuyorum. :blink: bence sen iletini yanlis yazdin :) (su dogru kapinin onunde duran nobetci-yanlis kapinin onunde duran nobetci kisminda bence bi yanlislik var! sanirim demek istedigini farkli yazmissin! :D kendi iletini tekrar okursan bana hak vereceksin :)

tarihinde kano tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

belki bilememisimdir! ama cevabimin olumsuz oldugunu belirttigin iletine bakarsak;cevabi bilmis gorunuyorum. :blink: bence sen iletini yanlis yazdin :) (su dogru kapinin onunde duran nobetci-yanlis kapinin onunde duran nobetci kisminda bence bi yanlislik var! sanirim demek istedigini farkli yazmissin! :D kendi iletini tekrar okursan bana hak vereceksin :)

Hayır, yazdığımda bir hata yok, sen de kati suretle doğru cevabı vermeedin, son derece alakasız birşey yazdın :) Yazdığın şeyin alakasızlığını belirtmek için yazdım onu. Bir hata da yok :) Senin dediğin şey: << Bugün hava güzel mi? << Evet güzel. << Hadi o zaman amuda kalkalım gibi birşey :D

Sitelerde Paylaş
Adamın biri boş bir arazinin ortasında kendini av tüfeği ile kafasının ''üstünden'' vurmuş olarak bulunur. Bu adam kendini nasıl vurmuş olabilir.

Cevabını ben de bilmiyorum bilen varsa yazsın diye sordum, kafama takılıp duruyor.

Adam havaya ateş etmiş, düşen mermilerden biri adamın kafasına isabet etmiş.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...