Jump to content

Recommended Posts

Selam Beyler ben Kaan. Bunu daha önce alakasız bir konunun altına yazmıştım :). Amacım sizden yardım istemekti. Bakıyorum da burada gayet zeki, kültürlü ve anlayışlı insanlar var, benim de buradaki insanlarla muhabbet etme ihtiyacım doğdu. Amacım hem sohbet hem de aydınlanmak.

Öncelikle kendimi tanıtayım. Siteye girip kendini ve dinini küçük düşüren Müslüman(!)'lardan biriyim. Öncelikle söylemeliyim ki beni de İslam'dan soğuttular. Belki çoğunuz şu noktadan sonra mesajı okumayacaktır ama devam edeyim. Foruma yeni kayıt oldum ve direk buraya giriş yaptım, bi kabahat eylediysem affola. Şimdi beni okuyan az sayıda değerli arkadaşlara sesleniyorum, fazla uzatmak istemiyorum.

Yahu nedir bu İslam'ın başında dönen akbabalar. Arkadaşlar biraz yüzleşelim kendimizle Sizi ve beni İslam'dan ve Müslümanlıktan soğutan. Sözde müslüman bağnaz dindarlar değil miydi. İyi kardeşim geleneklere bağlı kalalım unutmayalım geçmişimizi ama Arapların geçmişini değil kendi geçmişimizi unutmayalım? Türban din gereğidir tamam ama siyah çarşaf ne kardeşim. Alevi-Hanefi kavgası ne başı bağlı k.çı açık sokakta fink atanlar değil mi bizi soğutanlar kardeşim?

Bakın arkadaşlar, ben Müslümanım ama araştırıyorum, soruşturuyorum Sizin yorumlarınızın bazılarını haklı buluyorum, bazılarına öfkeleniyor,bazılarına gülüyorum (sizin müslümanlık için yaptıklarınıza ne kadar yakın :) ) ama hiçbir zaman birini dininden dolayı yargılamadım, sorgulamadım ve bırakın küfürü ona dinine göre muamele dahi etmedim... "Eğer böyle yapmazsam beni bu şekilde izlemleyen bir ateist haklı olarak diyebilir ki ulan ben bu adamdan daha Müslümanım." Emin olun bunu diyen bir ateist dibine kadar haklıdır.Yav sözde islamda sünnet olacak farz olacak sevgi saygı hoşgörü. Ya ben Müslümanım ya onlar değil anlamadım arkadaşım olmaz böyle şey. Adam bütün gün face de çocuğu yaşında kızlara asılır, namaz yok oruç yok, girer internete, kaş yaparken göz çıkarır misali gördüğü ateiste basar küfürü...

Böyle birşey yok kardeşim. Neyse çok uzattım lafı... Eğer banlanmazsam ve arkadaşlar tarafından saygı görürsem ki buna sonuna kadar inanıyorum, sizinle muhabbetime devam edicem...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Hoşgeldin

Sana hak verdiğim yerler çoğunlukta. Bende müslümanım ama burada müslümanım deyip düşüncelerini özgür bırakamayan müslümanlardan değil. Burada olmamın sebebi de, ateist olsa da düşüncelerini özgür bırakmış kişilerle sohbet etmem. Tabii ki düşüncelerini özgür bırakamamış ateistlerde var, onları yakında farkedeceksin.

Son olarak buradaki müslümanlara şunu söylemek istiyorum. Sizin inandığınız din 1400 yıl önceki din değil, uyanın artık...

Sitelerde Paylaş

Uygun birçok başlık var. Oralarda belirtebilirsin. İstersen de başlık açarsın.

Bol şans :)

Yukarıda da belirttim özürümü ama tekrardan özür dilerim :) Bir şey sormak istiyorum İslam ile ilgili kötü bulduğum ve iyi bulduğum düşünceleri nerede belirtebilirim? (Bu arada hoşbulduk :) )

Sitelerde Paylaş

Selam Beyler ben Kaan. Bunu daha önce alakasız bir konunun altına yazmıştım :). Amacım sizden yardım istemekti. Bakıyorum da burada gayet zeki, kültürlü ve anlayışlı insanlar var, benim de buradaki insanlarla muhabbet etme ihtiyacım doğdu. Amacım hem sohbet hem de aydınlanmak.

Öncelikle kendimi tanıtayım. Siteye girip kendini ve dinini küçük düşüren Müslüman(!)'lardan biriyim. Öncelikle söylemeliyim ki beni de İslam'dan soğuttular. Belki çoğunuz şu noktadan sonra mesajı okumayacaktır ama devam edeyim. Foruma yeni kayıt oldum ve direk buraya giriş yaptım, bi kabahat eylediysem affola. Şimdi beni okuyan az sayıda değerli arkadaşlara sesleniyorum, fazla uzatmak istemiyorum.

Yahu nedir bu İslam'ın başında dönen akbabalar. Arkadaşlar biraz yüzleşelim kendimizle Sizi ve beni İslam'dan ve Müslümanlıktan soğutan. Sözde müslüman bağnaz dindarlar değil miydi. İyi kardeşim geleneklere bağlı kalalım unutmayalım geçmişimizi ama Arapların geçmişini değil kendi geçmişimizi unutmayalım? Türban din gereğidir tamam ama siyah çarşaf ne kardeşim. Alevi-Hanefi kavgası ne başı bağlı k.çı açık sokakta fink atanlar değil mi bizi soğutanlar kardeşim?

Bakın arkadaşlar, ben Müslümanım ama araştırıyorum, soruşturuyorum Sizin yorumlarınızın bazılarını haklı buluyorum, bazılarına öfkeleniyor,bazılarına gülüyorum (sizin müslümanlık için yaptıklarınıza ne kadar yakın :) ) ama hiçbir zaman birini dininden dolayı yargılamadım, sorgulamadım ve bırakın küfürü ona dinine göre muamele dahi etmedim... "Eğer böyle yapmazsam beni bu şekilde izlemleyen bir ateist haklı olarak diyebilir ki ulan ben bu adamdan daha Müslümanım." Emin olun bunu diyen bir ateist dibine kadar haklıdır.Yav sözde islamda sünnet olacak farz olacak sevgi saygı hoşgörü. Ya ben Müslümanım ya onlar değil anlamadım arkadaşım olmaz böyle şey. Adam bütün gün face de çocuğu yaşında kızlara asılır, namaz yok oruç yok, girer internete, kaş yaparken göz çıkarır misali gördüğü ateiste basar küfürü...

Böyle birşey yok kardeşim. Neyse çok uzattım lafı... Eğer banlanmazsam ve arkadaşlar tarafından saygı görürsem ki buna sonuna kadar inanıyorum, sizinle muhabbetime devam edicem...

Saygılarımla

Öncelikle hoşgeldiniz diyeyim, sonra da yazınızı, birbirine çok karışmış ve arada garip kodlar belirmiş olduğu için düzenlediğimi belirteyim.

Eski bir üyesiniz ancak forumda bulunmamışsınız. Bunun bir önemi yok elbette ama hiç yazmadan, en azından 20 ileti kotasını tamamlamadan başlık açabilmeniz mümkün olmamalıydı.

Acaba sistemle ilgili bir şey mi.. Belli bir tarihten önce alınmış üyelikler bu kotaya takılmıyor mu acaba..

Çok önemli değil, sonuç olarak sakıncalı bir başlık açmamışsınız elbette ama dikkatimi çekti. Sizin bir hatanız yok, sizinle ilgili bir sorun değil.

Tekrar hoşgeldiniz. Sorularınız daha ziyade inançlı arkadaşlara yönelik, umarım güzel bir tartışma ve fikir alış verişi olur.

Bu sitede farklı düşünen pekçok inanır var. Yobazı da, sapkın denebilecek kadar uç düşünceleri olanlar da, moderni de, daha özgür düşüneni de...

Neden böyle olduğunun da çeşitli nedenleri var, konu ilerledikçe belki onlardan da sözederiz.

Sitelerde Paylaş

Bu sitede farklı düşünen pekçok inanır var. Yobazı da, sapkın denebilecek kadar uç düşünceleri olanlar da, moderni de, daha özgür düşüneni de...

Neden böyle olduğunun da çeşitli nedenleri var, konu ilerledikçe belki onlardan da sözederiz.

Bende 2007 ocakta tanışmıştım ateist forumla yaklaşık 7-8 ay kadar yazdım .. hangi nicki kullandığımı hatırlayamadığım için yeni üyelik aldım hatta o zaman ki müdavim kadrodan 3 arkadaşla buluşma fırsatımda olmuştu beraber gezdik, eğlendik şimdi şöyle bi bakıyorumda baya bir değişmiş kadro :)her neyse yeniden burada olmak güzel.. :)

tarihinde Sova tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saygılarımla

Forumda böyle bir teist göreceğim aklımın ucundan bile geçmezdi...

Tebrikler gerçekden.

Sen yeter ki, aklını efendi et, sorgulamakdan araştırmakdan hiç korkma; bunu yaptıkdan sonra istersen teist kal, şahsi bir tercihdir bir şey demeyiz.

Ama yeterki bu tercihi özgür ve araştıran aklın ile yaptığına inan, inandır.

Bizim burada mücadele ettiğimiz zaten hep dikkat edersen, akılcı davranmayan doktrinci taraftarcı bir şekilde kendi bildiğinin tamamen hak, dışındaki her şeyin ise batıl olduğuna körü körüne inanıp, bu algıdan yola çıkarak dar bir alanda sıkışıp kalanlara karşı.

Sitelerde Paylaş

Forumda böyle bir teist göreceğim aklımın ucundan bile geçmezdi...

Tebrikler gerçekden.

Bunun Doğrucu(çehov)'dan ne farkı var ?

Onların ki islamsa kendisinin ki ıslam değilmiş, hacı hocalarmış, milletin islamdan soğuma nedeni de aslında ıslam çok güzel bir dinmiş..

Neyse, hoşgelmiş yine de

Sitelerde Paylaş

Bunun Doğrucu(çehov)'dan ne farkı var ?

Onların ki islamsa kendisinin ki ıslam değilmiş, hacı hocalarmış, milletin islamdan soğuma nedeni de aslında ıslam çok güzel bir dinmiş..

Neyse, hoşgelmiş yine de

Arkadaşın mesajının geneline baktığımızda evet haklısınız, bu gerçek islam değil havası seziliyor doğrudur.

Ama benim beğenme sebebim şu idi;

Bakın arkadaşlar, ben Müslümanım ama araştırıyorum, soruşturuyorum

Yani araştırma ve sorgulama var ise eğer, bu iyi bir özelliktir bunun gerisi gelir diye düşünüyorum.

Çoğu müslüman asla araştırmaz, sorgulamayı ise sümmehaşa yapmaz, tanrının neyi sorgulanabilir ki?

O yüzden araştırıyorsa en azında kitabında yazılı olan dininde hiçte sevgi pıtırcığı olmadığını bulacaktır.

Bu kolay olmuyacak tabi ki onun için; zorlanacak, aklında ötelemeye çalışacak, olmaz yahu benim peygamberim benim tanrım bunu söylemiş olamaz diyecek...

Ama devamını getirirse zaten aklın yolu bir ;)

tarihinde NovembeR_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...