Jump to content

Sadece müslümanlar

Recommended Posts

Varsayın ki siz ellili yaşlarda, bir dava uğruna mücadele eden bir adamsınız. Uğrunda ölmeyi bile göze aldığınız, sizin yaşlarınızdaki dava arkadaşınız kızınıza talip oldu. (Arada epey bir yaş farkı var. Kaç yaş olduğunu burada tartışmayalım ama en az otuz yaş olduğunu kabul edelim. Konu aradaki yaş farkı değil, dava arkadaşlığı.)

Ya da, yine sizinle aynı yaşlarda olan dava arkadaşlarınızdan biri sizin iki kızınıza da talip oluyor. (Dikkat, iki kız kardeş!)

Siz böyle bir durumda ne yapardınız?

Hiç düşünmeden, memnuniyetle kız(lar)ınızı o adam(lar)la nikahlar mıydınız?

Kız(lar)ınıza bu konuda fikirlerini sorar mıydınız?

Kız(lar)ınız buna itiraz etse ne yapardınız?

Lütfen, "O zamanki toplum kurallarına göre davranırdım, " diye yazmayın çünkü kutsal kitabınızın her devre şamil olduğunu iddia edenler olarak gülünç duruma düşersiniz.

Bu sorulra vereceğiniz yanıt, sizin samimi bir müslüman mı, yoksa kendi uydurduğunuz islama mı tabi olduğunuzu ortaya koyacaktır.

Sitelerde Paylaş

hz ömer hz ebu bekirin kızıyla evlenmek istiyor.Hz Ebu Bekirin kızına bu soruluyor ve kızı istemiyor.Onun hayatı sert diye reddediyor.Bunun üzerine Hz Ömere Hz Ali 'nin kızıyla evlenmesi öneriliyor.O da Hz Ali'nin kızıyla evleniyor.Şimdi burda kimi alimler nikah kıymak için kızın görüşünün alınmasına gerek olmayabileceğini söylüyorlar Mesela Hz Ayşe peygamberimizle evlenmesi gibi zaten o yüzden bir yaşındaki kızla da evlenilebilinir deniyor ama biraz önce verdiğim örnekte olduğu gibi kızın istemediğni belirtmesi ile nikahtan vazgeçile debiliniyor.

Sitelerde Paylaş

Sen ne yaparsın, o soruluyor muadh. Boşver Ali'yi Muhammed'i..

asinar Hocam,

Bu can alıcı soruya gelecek yanıtları ben de merakla bekliyorum.

Aşağı tükürseler sakal, yukarı tükürseler bıyık misali bir soru bu.:)

Sizin bu sorularınızı okuyunca, forumda "Muhammed karımı istese seve seve veririm, benim karımı istemesi benim için lütuftur" diyen müslüman arkadaşlar geldi aklıma.

Be ne sevgi ah... ..demiştik, gözlerimiz dolmuştu.

Sitelerde Paylaş

Bu arada, çok özür dilerim, asinar Hocam "Sadece Müslümanlar" diye koca koca yazmış olmasına rağmen hemen atlamış oldum. Fakat başlıkta online olan inanır arkadaşlar

okuduğu için silmedim de.

Devam etmeyeceğim, konuyu inanır arkadaşlara bırakmak gerek.

Sitelerde Paylaş
Sen ne yaparsın, o soruluyor muadh. Boşver Ali'yi Muhammed'i

Sahabe döneminde yapılan şeyler benim de yapmaya hakkım olan şeylerdir.Din budur.

sizin iki kızınıza da talip oluyor.

Soruyu anlamamışım.Aynı anda iki kızkardeş nikahlanamaz

Sitelerde Paylaş

asinar Hocam,

Sizin bu sorularınızı okuyunca, forumda "Muhammed karımı istese seve seve veririm, benim karımı istemesi benim için lütuftur" diyen müslüman arkadaşlar geldi aklıma.

neden yukarı tükürsen bıyık kutsal ana,devrelerinmi karıştı.

Sitelerde Paylaş

neden müslümanlara soruyorsun.müslümanların inancına göre cevap belli.yok innacına göre değilde kendi fikirlerini soruyorsan iyi niyetli değil bu soru.

Irakta bir kişi iki kız kardeşle de evlendi. Hem de yan yana, genç ve güzel, fotoğrafları var.

Yanıtı belli olan şey de ne imiş, öğrensek? Niyetini boşver de soruyu yanıtla istersen.

Sitelerde Paylaş

Ha yani muhammede karı da kız da feda olsun! E niye "anam babam sana feda olsun ya rasulullah" diyormuş bu sahabe takımı?

"Karım kızım sana feda olsun" deseler daha gerçekçi olmazlar mıymış?

"Yapacaksanız işte kızlarım" diye kızlarını sapıklara sunan bir peygamberin (Lut) devamında da böyle milletin, hatta evlatlığının bile karısına kızına sarkan bir peygamber gelmesi tabii normal. Çünkü allah nerde sapık, katil, pedofil, ensest varsa seçip peygamber yapıyor ya!

Bu müslümanlık nasıl bir zavallılılktır, ben anlayamıyorum. Bırak peygamberi, şeyhe karısını sunan adamlar var! Vah gariplerim...

Farkında mısınız, forumdan din süsleyici sahtekarlar toz oldu. İpliklerini öyle pazara çıkardık ki yüzleri kalmadı. Şimdi forumda hep gerçek din savunucuları var, farkettiniz mi? Din neyse, aynen onu savunuyorlar. Cilalamaya, süslemeye çalışmıyorlar. Bakalım bunlar ne kadar dayanacak? :D

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yav bırakın iki kızkardeşi de, şu Mısır'daki kepazeliği bir açıklayın! Yasa tasarısına göre ölümünden altı saat sonraya kadar ölü eşi ile cinsel ilişki hakkı tanınması teklif ediliyor!!!

Ya bu nasıl bir rezalettir, adamın karısı ölecek, "ana lan karıyı son bi kere daha becereyim" telaşına düşecek!

Küveti sıcak suyla doldurup cesedi içine daldırır, banyoda sıcak sıcak işi görür artık herhalde!

Ben önce inanmadım! Bir yanlış anlama vardır dedim. Sonra anlaşıldı ki yasa teklifi aynıyla böyle! Ölen eşle altı saat içinde ilişkiye girme hakkı isteniyor!

"Başınız sağolsun, eşiniz sizlere ömür. İzin verirseniz morga alacağız kendisini."

"Doktor bey, hanımı şimdi morga götürürseniz buz keser. Az bekleyin, fazla sürmez. Kapatır mısın şu kapıyı hemşire hanım, işimiz var şurda! Bismillah... "Cırrrt" (Fermuar sesi. İçinden: İyi lan, altı saatim var, altı saatte altı kere beceririm işi...)

Sitelerde Paylaş

Hayır şimdi demek ki Mısır'da hastanelerde ölen kadınları doktorlar, hastabakıcılar, görevliler "nasılsa nikahı düştü" diye beceriyorlar ki, böyle bir yasa teklif ediliyor.

Nikahın altı saat düşmediği, ölüyü becermenin hâla sadece eşine ait bir hak olduğu savunuluyor! Başkası becermesin diye bu yasa teklif ediliyor!

Durum bu değilse siz söyleyin, durum nedir?

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ha yani muhammede karı da kız da feda olsun! E niye "anam babam sana feda olsun ya rasulullah" diyormuş bu sahabe takımı?

"Karım kızım sana feda olsun" deseler daha gerçekçi olmazlar mıymış?

"Yapacaksanız işte kızlarım" diye kızlarını sapıklara sunan bir peygamberin (Lut) devamında da böyle milletin, hatta evlatlığının bile karısına kızına sarkan bir peygamber gelmesi tabii normal. Çünkü allah nerde sapık, katil, pedofil, ensest varsa seçip peygamber yapıyor ya!

Bu müslümanlık nasıl bir zavallılılktır, ben anlayamıyorum. Bırak peygamberi, şeyhe karısını sunan adamlar var! Vah gariplerim...

Farkında mısınız, forumdan din süsleyici sahtekarlar toz oldu. İpliklerini öyle pazara çıkardık ki yüzleri kalmadı. Şimdi forumda hep gerçek din savunucuları var, farkettiniz mi? Din neyse, aynen onu savunuyorlar. Cilalamaya, süslemeye çalışmıyorlar. Bakalım bunlar ne kadar dayanacak? :D

selam,

Sen kralın soytarısı rollerinden hiç ayrılma zaten.

Gerçek din savunucuları kalmışta, ötekiler toz olmuşta...

Bunu bile saptıracak kadar sahtekarlık yapacaksın ve yüzün kızarmayacak, utanmayacaksın değilmi. Sonra insan numaraları yaparak bir de dine saldıracaksın.

Sen kendi zavallığına bak istersen. "kuran okurken ona tam bir imanla inandığını söyleyen sen, sonra anında hızla uzaklaştığını yine çok fazla değil, aynı cümle içinde evet aynı cümle içinde söyleyen yine sen değilmisin?

Sen, bunları bile düşünemeyen biri olarak, bütün ciddi müslümanların forumdan aynı anda üyeliklerinin silindiğini görmüyormusun?

Bunu görmezden gelip, sonra onlar yokken bol keseden atıp, bir de onları toz olmakla suçlayacaksın öylemi?

Sor bakalım değerli yöneticin ve büyüğün "hacı" ağabeyine... neden aynı anda bütün ciddi müslümanların kaydını silmiş öğren... O belki sana söylemeyebilir ama bak ben sana kısaca anlatayım da öğren...

hacı ağabeyinide dahil olduğu bir kısımda tartışma kızıştı, restler çekildi ve bilimsel deliller gelirse, aksi ispatlanırsa, ateizm çürütülürse; ateizmi bırakıp bırakamayacağı soruldu kendisine...

İşte buna cevap olarak, haci hiddetini, şiddetini ve forumdaki gücünü göstererek bütün ciddi müslümanların kaydını sildi...

Şimdi anlayabildinmi müslümanların neden burada olmadığını? Ama, onlar toz olmadı ve hala giderek büyüyen bir kitle oluyorlar...

Senin, gerçek kıymetini göremediğin dinin değerlerini, gerçeklerini görerek, bunun zevkini alarak büyüyorlar...

Şimdi, artık biraz olsun aklını başına al da, köpeksiz köyde deyneksiz dolaştığını gör...

Eğer, gerçekten bilgiye, fikre, düşünceye, ifade biçimine ne kadar değer verdiğinizi kanıtlamak istiyorsanız, kendinizi kandırmak istemiyorsanız, gerçek müslümanlara davetiye çıkarmanız gerekir sizin...

Yoksa; zaten nasıl istiyorsanız öyle yaşayın gitsin, kimse kimseye dokunmasın, saldırmasın...

Anlayanlara duyurulur...

saygılarımla...

aorskaya

Sitelerde Paylaş

Varsayın ki siz ellili yaşlarda, bir dava uğruna mücadele eden bir adamsınız. Uğrunda ölmeyi bile göze aldığınız, sizin yaşlarınızdaki dava arkadaşınız kızınıza talip oldu. (Arada epey bir yaş farkı var. Kaç yaş olduğunu burada tartışmayalım ama en az otuz yaş olduğunu kabul edelim. Konu aradaki yaş farkı değil, dava arkadaşlığı.)

selam,

şimdi sizin aklınızca Müslümanları zora sokan sorularınıza samimi olarak cevaplarımızı verelim.

Uğrunda ölmeyi göze aldığım davanın arkadaşları, zaten kendini de dinide bilir ve kızıma talip olmaz.

Çünkü; bu davanın dayanağı olan islamda; bir erkek kendine eş almak için her kızı yada kadını istediğinde alamayacağını bilir.

İslamda aile kuramının çok önemli olduğunu bilir. İslamda müslümanın haddini bilmesi gerektiğini bilir. Bu nedenle aile kuracağı kimse de kendisini hür iradesiyle kabul edebilecek olgunluğun olması gerektiğini bilir.

Siz, şu yobazların ve aslında geçmişte sizler gibi olan imansızların; erkeklerin; küçük yaşlardaki kızları kendilerine eş yapılabileceğini iddia eden ve buna bir de peygamberin 6-9 yaşında kızla evlendiği iftirasını atan ve bunu delil gösteren kimselere dayanarak bunu kabul ettiğiniz için yanlış olduğunuzu bilin.

İslamda olgun olmayan taraflar evlenemez. Bu da ciddi olarak bu forumda anlatılmıştır.

şimdi bu varsayımı tersine çevirelim ve sizin kabulünüz hakkında bir fikir üretelim. Yanlış düşünmüşsek, siz doğrusunu yazarsınız.

Bırakalım dava arkadaşlaığını bir kenara, aynı şekilde sizin, dans, balo vb. kültürel ortamlarınızda hep birlikte yer aldığınız arkadaşlarınızdan biri, gayet modern bir şekilde ve aşkın dayanılmaz gücüne de karşı koyamadığını söyleyerek, az önce dans ettiği kızınızla ilgili düşüncesini açıklasa siz kabul ettiğiniz modern kimliğinize ve asil kültürünüze toz kondurmamak için bunu onaylarsınız değilmi?

Hatta, bir de tarafların elinden tutup, bunu ilan etme şerefini bile kimseye bırakmayabilirsiniz değilmi?

Ya da, yine sizinle aynı yaşlarda olan dava arkadaşlarınızdan biri sizin iki kızınıza da talip oluyor. (Dikkat, iki kız kardeş!)

Siz böyle bir durumda ne yapardınız?

Hiç düşünmeden, memnuniyetle kız(lar)ınızı o adam(lar)la nikahlar mıydınız?

Kız(lar)ınıza bu konuda fikirlerini sorar mıydınız?

Kız(lar)ınız buna itiraz etse ne yapardınız?

Lütfen, "O zamanki toplum kurallarına göre davranırdım, " diye yazmayın çünkü kutsal kitabınızın her devre şamil olduğunu iddia edenler olarak gülünç duruma düşersiniz.

Bu sorulra vereceğiniz yanıt, sizin samimi bir müslüman mı, yoksa kendi uydurduğunuz islama mı tabi olduğunuzu ortaya koyacaktır.

İslamda aynı anda iki kardeşle evlilik yoktur. Bunu soru olarak sormanız bile islamı gerçekten ne kadar bildiğinizi göstermek açısından iyi örnektir.

İşte, siz islamı asıl kaynağından öğrenmek yerine, kulaktan duyma bilgilerle; “dini yaşayanların yaşamları” sanma hatasına düşüyorsunuz.

Kaldıki, bu kuran merkezli yaşamayan insanların bile kabul etmedikleri bir husustur. Bu soru, son derece zavallı olmuştur.

Bununla ilgili olarak yukarıdaki gibi size soru yöneltmek istemiyorum. Çünkü; bunu hiçbir akıllı kimsenin onaylamayacağını düşünüyorum. Akılsızlarla da işim olmadığından fazlası ilgilendirmiyor.

saygılar

Sitelerde Paylaş

asinar Hocam,

selam,

sevgili Ifeelgood,

Görüyorumki hala yanlış örneklerden beslenmeyi hala sağlıklı gıda kabul ediyorsunuz. Bazı, düşüncesizlerin sözlerini din sanma hatasına düşüyorsunuz.

Sizdeki aptalların salak sözleri ile sizi mahkum etsek ne kadar doğru yapmış olurduk. Biz kabul kabul ediyoruzki bunu yaparak sadece kendimizi kandırırdık.

Siz de biraz düşünün artık isterseniz... Ama istemezsenizde hiç düşünmeyin buyurun devam edin aynı kabullere... size kolay gelsin...

Sitelerde Paylaş

Irakta bir kişi iki kız kardeşle de evlendi. Hem de yan yana, genç ve güzel, fotoğrafları var.

Yanıtı belli olan şey de ne imiş, öğrensek? Niyetini boşver de soruyu yanıtla istersen.

selam,

Bir ülkede ateistler kendi kardeşleri ile yaşayıp gidiyorlar. Şimdi, bütün ateistlere bunun açıklamasınımı sormak gerek?

Bırakın kişilerin yanlışları ile dini yanlışlamayı artık. Dini kendi katnağıyla, gücünüz yeterse kuranla yanlışlayın, kuranda yanlış bulun bende sizinle olayım.

Ama, sizin yanlış sandıklarınızın yanlış olmadığını gösterebilirsem, sizde mantıklı bulursanız ateizmden dönebileceğinizi söyleyebilirmisiniz?

Sallayıp durmayın artık boş boş...

Sitelerde Paylaş

Yav bırakın iki kızkardeşi de, şu Mısır'daki kepazeliği bir açıklayın! Yasa tasarısına göre ölümünden altı saat sonraya kadar ölü eşi ile cinsel ilişki hakkı tanınması teklif ediliyor!!!

Ya bu nasıl bir rezalettir, adamın karısı ölecek, "ana lan karıyı son bi kere daha becereyim" telaşına düşecek!

Küveti sıcak suyla doldurup cesedi içine daldırır, banyoda sıcak sıcak işi görür artık herhalde!

Ben önce inanmadım! Bir yanlış anlama vardır dedim. Sonra anlaşıldı ki yasa teklifi aynıyla böyle! Ölen eşle altı saat içinde ilişkiye girme hakkı isteniyor!

"Başınız sağolsun, eşiniz sizlere ömür. İzin verirseniz morga alacağız kendisini."

"Doktor bey, hanımı şimdi morga götürürseniz buz keser. Az bekleyin, fazla sürmez. Kapatır mısın şu kapıyı hemşire hanım, işimiz var şurda! Bismillah... "Cırrrt" (Fermuar sesi. İçinden: İyi lan, altı saatim var, altı saatte altı kere beceririm işi...)

İnsanların yanlışını neden bizler açıklamak zorundayız sen onu söylesene önce...

Yanlış yanlıştır. Bu savunulmaz. Senin gibi birisi bile şu yukarıdaki gibi senaryo edebiliyorsa, akıllı bir müslüman haydi haydi bu yanlışlığa tepki koyar.

kaldıki, bu kabulün dinle falan ne ilgisi olabilir. Düpedüz cahillik, adilik kokan bir durum her yerden görülüyor.

Ama, senin gibiler tabi bunu (özelliklede Mısır ülkesini tamamen ve gerçekten müslüman sanınca) müslümanlara maletmeli değilmi... Müslümanlara olan öfkeniz her pis olayı onlarla ilgilendirmenizi emrediyor değilmi? halbuki, mısırda firavunları bile aratacak senin gibiler olduğunu bilmiyorsun değilmi?

Sen, devam et öfke nöbetleri ile yazmaya. Ama, önce insan olmayı becerirsen, az da olsa vicdanlı olmayı da becerebilirsin.

Artık, muhatabını doğru tespit et...

tarihinde 19_lu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...