Jump to content

Zam yoluyla alkol yasağı.

Recommended Posts

Anlaşılan bunlar diğer şeriat ülkeleri gibi dinimizce haram, içilmesi yasaktır diye yasak koymayacaklar onun yerine zammı döşeyecekler. Yasak koymuyoruz isteyen içsin, tabi alabilirse diyecekler. Zaten suudi arabistan ile iran'da yasak olmasına rağmen oranın zenginleri en kral alkoliğe taş çıkartırcasına içiyorlar. Sanırım aynı şey burada olacak. Halk içmesin neyine onların alkol, sadece zenginler içsin.

Not: Alkolik değilim, ayda 1 - 2 kere anca içerim. 2 haftadır tek damla içmedim. Bu gidişle istesem bile içemeyeceğim zaten.

Sigara ve alkole büyük zam

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda benimsenen ve Meclis Genel Kurul gündemine giren amme alacakları yasa tasarısı ile sigara ve içki fiyatlarına zam geliyor. MHPli Maliye eski Bakanı Sümer Oral, zammın yüzde 10-15 civarında yansımasının beklendiğini bildirdi.

http://haber.gazetevatan.com/sigara-ve-alkole-buyuk-zam/454109/1/Gundem

Sitelerde Paylaş

amaçlarının o olduğunu düşünmüyorum yani elektriği, doğalgazı , benizinide mi yasaklamaya çalışıyorlar ? ebesinin eli gibi büyüyen cari açık var .. eee her gün adamlar oturup saçmasapan yeni vergiler yeni zamlar bindiriyorlar

bu zam Gürcistan - Türkiye dostluğunu iyice geliştirir

Sitelerde Paylaş

amaçlarının o olduğunu düşünmüyorum yani elektriği, doğalgazı , benizinide mi yasaklamaya çalışıyorlar ? ebesinin eli gibi büyüyen cari açık var .. eee her gün adamlar oturup saçmasapan yeni vergiler yeni zamlar bindiriyorlar

Enerji krizi - cari açık vs. ile ilgili onlarca, yüzlerce ileti yazdım bu forumda. Collapse nickimden birazını okuyabilirsin.

Bana kalırsa vergi geliri yanında amaçlarından biri, alkol tüketimini mümkün olduğunca engellemek.

Sitelerde Paylaş

Ben beklerim sonuçta 1400 yıl önce yoktu, Muhammed'de Osmanlıda fiti fitiydi mis gibi yaşadılar sizde kullanmayın nedir yani sünnettir alla alla :D

Not: espri tabi teist arkadaşlar saldırmasın şimdi bana :D

Sitelerde Paylaş

alkolü sürekli kullanmasam da bende sigara içiyorum ve zamlar çok fena gerçi sigara için fiyatın yüksek olması nadir insanlarda caydırıcı özellik durumunda yani tayyüp çıkıp caydırıcı diye yapıyoruz dediğinde inananlar için, onun dışında herkesin gözlemleyeceği gibi ya daha ucuz sigaralar yada kaçak sigara kullanımı oldukça artışta özellikle daha pahalı olanların kaçakları daha çok tüketilmeye başlandı konu farklı şekilde tehlikeli olabilir. Konu elektriğe gelirse arkadaş harbiden aşırı geliyor faturalar elektrik tesisatı mı bile kontrol ettim kaçak alan var mı diye o derece yüksek geliyor çünkü :S

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...