Jump to content

Fazil Say'a destek kampanyasi

Recommended Posts

Mahkeme iddianameyi kabul etmis ve Fazil Say mahkemeye cagrilmis. Burada amac belli. Mahkemeye getirip iki firca cekecekler, 5bin 10bin ceza kesecekler, sonrada evine gonderecekler. Hem kendilerini tatmin etmis olacaklar, hemde uluslararasi mecrada olay kimsenin umurunda olmayacak. Yurekleri yetmez ceza vermeye. Peki Fazil bu mahkeye katilmasa? Bu mahkemeyi tanimasa? Konusma ozgurlugunu tanimayan mahkemeyi bende tanimiyorum dese? Iste o zaman suratlarina samari yemis olurlar.

Eger Fazil bunu yaparsa, Fazil'in durumunda fakat Fazil'dan cok daha sanssiz bir cok arkadasimiz icin bir umut isigi olabilir diye dusunuyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mahkeme iddianameyi kabul etmis ve Fazil Say mahkemeye cagrilmis. Burada amac belli. Mahkemeye getirip iki firca cekecekler, 5bin 10bin ceza kesecekler, sonrada evine gonderecekler. Hem kendilerini tatmin etmis olacaklar, hemde uluslararasi mecrada olay kimsenin umurunda olmayacak. Yurekleri yetmez ceza vermeye. Peki Fazil bu mahkeye katilmasa? Bu mahkemeyi tanimasa? Konusma ozgurlugunu tanimayan mahkemeyi bende tanimiyorum dese? Iste o zaman suratlarina samari yemis olurlar.

Eger Fazil bunu yaparsa, Fazil'in durumunda fakat Fazil'dan cok daha sanssiz bir cok arkadasimiz icin bir umut isigi olabilir diye dusunuyorum.

Yapabileceğini sanmıyorum. Bugüne kadar ki gözlerimlerim onun bu denli agresif olamayacağı yönünde. Umarım böyle bir şeyi yapar ama dediğim gibi hiç sanmıyorum. En fazla yurt dışına çıkar mahkemeye çıkmadan.

Sitelerde Paylaş

-Mahkemede neler konuşulacağı kimsenin ilgisini çek miyor mu? Sadece, kişinin yargılanması veya yargılama sonucu mu önemli?

-Şahsen benim, fazıl sayın yargılanmasından çok bu yargılamada nelerin nasıl konuşulacağı ilgimi çekiyor.

-Bu yargılamada, sizce, basbakandan kitaba kadar, bir çok şey konu edilebilecek midir, yoksa yapmadım etmedim jargonu mu kullanılacaktır?

-Örneğin, uluslararası çapta, fazıl sayı savunmak adlı bir yarışma düzenlense ve yeterince ilgi çekecek şekilde reklamı yapılsa sonuç ne olurdu... bir imza bir şeydir, buna katılıyorum ama, daha geniş düşünüp yapabilecek kimselerin farklı bir şeyler yapması ise bence çok şeydir.

Sitelerde Paylaş

Tayyip'i anasının yanına gönderebiliriz,zaten geberdi geberecek :)

Bu tip yazılarla Fazıl saya destek olamazsınız hapse attırmaya çalışmalarına yardım etmiş olursunuz.

Ya düşünmeden hareket ediyorsunuz yada iki yüzlülük yapıyorsunuz ben çözemedim henüz sizi.

Sitelerde Paylaş

Acaba ben mi yanlış hatırlıyorum? Erdoğan' ın balkon konuşması vardı. Orada ateist olan da korkmasın, oda bizim vatandaşımız, bu ülkede yaşar gider mealinde konuşmuştu. Şimdi ne oldu? Bir kişide sözünde dursun yahu. Bir kişi ilaç için.

tarihinde baglanti789 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dark Price,

Öfkeye gerek yok. Bu tip küfürlerle hem birşey kazanamayız hem de haklıyken haksız konuma düşeriz.

Aydınlığa gerçekten ulaşabilmek için önce karanlıktan geçmek lazım.

Haklısınız dostum ama öfkelenmemek için de ağır meditasyon yapmak gerek,öfkelenmemek çok zor :) Elime bir fırsat geçerse bunları diriltip diriltip tekrar öldürecem ama öfkemi dizginlemek üzerinde çalışıyorum :)

Merak ediyorum Türkiye'de kaç ateist var?

Taksimde toplansak ve yürüyüş yapsak. Ateist olma hakkımız engellenemz desek,

KAç kişi toplanabiliriz acaba?

Sadece ateist de değil,bütün özgür düşünceliler,ateist özgürlüğü isteyen Müslümanlar bile var,bence biz özgür düşüncelilerin sayısı hiç de az değil ama toplanmak mesele :)

Sitelerde Paylaş

Fazıl suratlarına şamar indirmek zorunda. Alttan alamaz. Hapsi göze almalı ve cesur olmalı.

Bunları yapamazsa benim gözümde düşer açıkcası.

Çünkü bu zaman İslamcı hükümete tepki göstermek için çok uygun bir zaman. Bu fırsat kaçırılmamalı.

Sitelerde Paylaş

Anında fişlenirsin. Gelişmiş billgisayar programları sayesinde, yüzün veritabanına girdiği anda kim olduğunu bulmak bir kaç saniyesini alır bilgisayarın. Kolay kolay kimse de, böylesine bir ülkede buna cesaret edemez.

Sitelerde Paylaş

Hatırlarsanız, "hepimiz ermeniyiz" yürüyüşleri yapılmıştı... Fazıl için de hepimiz ateistiz yürüyüşleri düzenlenebilir mi, dersiniz? Özellikle, hak ve özgürlükler adına, toplumun tüm kesimlerinden katılım çok üst düzeylerde olur diye düşünüyorum.

Ateistlerin hakkını ateistlerden önce toplum sahiplenmeli.. Aksi halde başka ülkelerde sığınma hakkı talepleri ile bir yığın göç başlar... :D

-En üst düzeyde kin pompalanıyor topluma, ama toplumda tık yok. Öyle ise, "toplumda tık olur diye" ileri sürülen bu yargılama niye?.. :D

tarihinde ate2012 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hepimiz Fazılız, Hepimiz Say'ız.. Adalaetin kolu kanadı kırık olan bu ülkede gerçekten ateist kimliğini açıklamak yürek ister..Suudiarabistandaki ahlak polisini ojesine karıştığı gerelçesiyle haklılığı ile dize getiren bir kadın varken bizim susmamız,korkmamız biraz tuhaf olur ki çanak yalayıcılar zamanı gelince başka çanak larda yalarlar ...

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hepimiz Fazılız, Hepimiz Say'ız.. Adalaetin kolu kanadı kırık olan bu ülkede gerçekten ateist kimliğini açıklamak yürek ister..Suudiarabistandaki ahlak polisini ojesine karıştığı gerelçesiyle haklılığı ile dize getiren bir kadın varken bizim susmamız,korkmamız biraz tuhaf olur ki çanak yalayıcılar zamanı gelince başka çanak larda yalarlar ...

-Konuşmana dikkat et, lütfen. Senin cesaret dediğin şeyi önce kendin dene.

-Her kesimden insan, yeri gelince yeterince cesaretlidir.

-Git arabistana, kadının durduğu noktada dur ve bağır: "Tanrı yoktur", diye.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...