Jump to content

Yıldızların yerlerine yemin etmek

Recommended Posts

34 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

O zaman kes sesini kafana göre meal uydurma...

burun seçin habgisi işinize gelirse birdefa 40 yormcu ayrı ayrı yorumlamış ilk önce kendi arnızda anlaşın 5 mesap tarikatlar hepiniz ayeri telden çalıyorsunuz

http

//www.kuranmeali.org/48/fetih_suresi/25.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

- Diyanet İşleri: Allah, onlarda bir hayır (hakka yöneliş) olduğunu bilseydi, elbette onlara işittirirdi. Onlara işittirseydi dahi mutlaka yine yüz çevirerek dönüp giderlerdi.
tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 dakika önce, güven yazdı:

Adam gibi soru sırdum islamın şartı kaç diye  sen ne yaptın cevapmı verdin  alay edrgibi gülücük gönderdin dön benim ve senin yazdığın iletine bak

Ben ezbere konuşmam düşünürüm. Sen önceden cevabını ezberlediğin sorular soruyorsun düşünmek gerekince başka konuya atlayıp kopyala yapıştır yapıyorsun. Aklının içi acınacak halde.

Sitelerde Paylaş

Her fırsatta yemin etmek, Arap dünyasında çok yaygındır, çünkü kültürlerinin ve dinlerinin de bir parçasıdır. Onların dünyasında normaldir. Dolayısıyla Arap sanıklar, mahkemelerde inandırıcı olmak için sıkça yemin ederler. Bunu ben demiyorum, Avrupa´da bu sanıklarla iși olan avukatlar, hakimler söylüyorlar. İkna edici argüman yerine bol yemin eden Arap sanıklar, bu nedenle Avrupa mahkemelerinde pek güvenilir bulunmazlar.

Haliyle bu özelligin, insan ürünü kutsal(!) kitaplarına da yansımıș olmasından daha doğal birșey olmaz.  :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, m184 yazdı:

Ben ezbere konuşmam düşünürüm. Sen önceden cevabını ezberlediğin sorular soruyorsun düşünmek gerekince başka konuya atlayıp kopyala yapıştır yapıyorsun. Aklının içi acınacak halde.

ne düşünüyorsun sen müslüman deyilmisin şimi ağzımı bozma benim islamın şartı kaç diye sordum  bunu bilmiyorsan ne cıyaklıp duryorsun burda demeki müslüman deyilsin

Sitelerde Paylaş

çöl bedvisinin saçmalıklarını yazdıkmı zorlarına gidiyor  şimdi bu ayetleri yazan tanrı olabilirmi

TİN SURESİ

1- Andolsun incir ve zeytine,

2- Andolsun sina dağına,

3- Andolsun bu güvenli Mekke şehrine,

4- Biz insanı en güzel bir şekilde yarattık,

5-Sonra onu aşağıların en aşağısı kıldık

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, güven yazdı:

Şimdi bu ayeti kurnda okudun ne anlarsın bu ayten

HAKKA Suresi 40. ayet:Hiç şüphesiz o (Kur'an), çok şerefli bir elçinin sözüdür.

Bak şimdi bi de böyle oku (yine başladın copy paste)

Orjinali;

38-40 “Görebildikleriniz ve göremedikleriniz üzerine yemin ederim ki Kur’an şerefli bir elçinin getirdiği söz-dür.”

Devamı

41-43. “O, şair sözü değildir; ne az inanıyorsunuz! Kahin sözü de değildir; ne az düşünüyorsunuz! Kur’an, âlemlerin Rabbinden indirilmedir.”

Asıl soru şu olmalı, bu ayeti senin yazdığından okudun ne anlarsın sen..

Ayrıca türçenin de iyi olduğunu düşünmüyorum bu yüzden anadilinde düzgün bir meal okumanı tavsiye ederim..

Hep kurandan bahsediyoruz fakat tartışmak anlamsız gözü dönmüş fanatik bir kitle varken karşıda..

Biraz da ben sorayım

Hiç bir ateistin objektif düşünerek bu kanıya vardığını düşünemiyorum en fazla agnostik olmalı yoksa kendilerince şüphesiz ateist olduklarını mı düşünüyorlar?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, m184 yazdı:

Bak şimdi bi de böyle oku (yine başladın copy paste)

Orjinali;

38-40 “Görebildikleriniz ve göremedikleriniz üzerine yemin ederim ki Kur’an şerefli bir elçinin getirdiği söz-dür.”

Devamı

41-43. “O, şair sözü değildir; ne az inanıyorsunuz! Kahin sözü de değildir; ne az düşünüyorsunuz! Kur’an, âlemlerin Rabbinden indirilmedir.”

Asıl soru şu olmalı, bu ayeti senin yazdığından okudun ne anlarsın sen..

Ayrıca türçenin de iyi olduğunu düşünmüyorum bu yüzden anadilinde düzgün bir meal okumanı tavsiye ederim..

Hep kurandan bahsediyoruz fakat tartışmak anlamsız gözü dönmüş fanatik bir kitle varken karşıda..

Biraz da ben sorayım

Hiç bir ateistin objektif düşünerek bu kanıya vardığını düşünemiyorum en fazla agnostik olmalı yoksa kendilerince şüphesiz ateist olduklarını mı düşünüyorlar?

Allah niye yemin etme ihtiyacı duyuyor onu anlamış deyilim. kuranı ilk okuduğumda biz demsi beni şühpeye düşürdü ve şartırdım palavra olduğunu anladım.agonistmiş vs. ben lami cimi yok ateist oldum. ahzap 50 ve 37 oku çok güzel. ha sorma cevap vermedin islamın şartlarını sayrmısın rica etsem

Sitelerde Paylaş

Oğlancılık sübyancılık hırsızlık katil ne pis iş varsa yaptınmı BASTIRSIN PARAYI ALLAHIN DİNİ İMANI PARA TÖBE EDRSİN TERETMİZ İNSAN OLURSUN.

Tahrim -2 ayet.Gerçekten de Allah, kefâretle yeminlerinizi bozmanızı, size meşrû etmiştir ve Allah'tır yardımcınız ve odur bilen ve rahîm olan.

YETMEZ ÜSTÜNEDE ÖTEKİ DÜNAYDA ALTIN BİLERZİK VERECEKMİŞ,

1965incio901921.png

Sitelerde Paylaş

ŞİMDİ SIRA NAKARAT BÖLÜMÜNDE NE AYETLER GÖNDERMİŞ PEHHH
RAHMAN SÛRESİ
45. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?

47. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?

49. Öyleyse Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

51. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

53. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

55. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

57. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

59. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

61. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

63. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

65. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

67. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

69. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

71. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

73. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

75. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

77. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, güven yazdı:

Allah niye yemin etme ihtiyacı duyuyor onu anlamış deyilim. kuranı ilk okuduğumda biz demsi beni şühpeye düşürdü ve şartırdım palavra olduğunu anladım.agonistmiş vs. ben lami cimi yok ateist oldum. ahzap 50 ve 37 oku çok güzel. ha sorma cevap vermedin islamın şartlarını sayrmısın rica etsem

Getirdiğin saçma meal numarası ni yutturamadigin için mi birden çark ediyorsun.. 

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, güven yazdı:

Yemine neden bu kadar taktın anlamadım, Allah insanlarla iletişim kurarken telapati yapmıyor zengin bir dil kullanıyor yemin etmek dilde bir ifadeyi kuvvetlendirmek için o duruma özellikle dikkat çekmek için kullanılabilir biz de mahkemelerde yemin ederiz bu tüm dünyada böyledir bize veya araplara özel de değildir... Yemin o söze ayrı bir önem duygu ve mana katabilir de... Düşündükçe çok şey söylenebilir nasıl düşündüğün ve niyetin önemli tabi..

İslamın şartlarını kopyalayıp yapıştırırdım ama yapmam ben islamın şartlarının ayetlerinin tümünün olduğunu düşünürüm.

Diyelim sen ıssız bir adaya düştün ve yerde bir taş buldun üzerinde "bunu yazan tosun okuyana kosun" yazıyor, sonra demek ki bu ıssız bir ada değilmiş aslında burada daha önce biri varmış ve bu taşa yazı yazmış diye düşünür müsün?

Sitelerde Paylaş

Hakka 40:

İnnehu le kavlu resûlun kerîmin.

1. inne-hu : muhakkak ki o
2. le : elbette, gerçekten
3. kavlu : söz
4. resûlin : resûl, elçi
5. kerîmin

: kerim, şerefli

Bu cümlenin neresinde getirmek eylemi ve mâlum kitabın ismi var ? :D

Gözünü sevdiğim uyduruk parantezler olmasa, haliniz duman.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

Getirdiğin saçma meal numarası ni yutturamadigin için mi birden çark ediyorsun.. 

Biz niye çark edelim bizim dinimiz ayetimiz yok bizde uydurmuyoruz siz müslümanlar nası çevrirseniz bizde öyle yazarız. örnek oğuluğunun karısını yatağa atan adama peygamber diyorsunuz biz türklerde öyle şey olmaz

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, m184 yazdı:

Yemine neden bu kadar taktın anlamadım, Allah insanlarla iletişim kurarken telapati yapmıyor zengin bir dil kullanıyor yemin etmek dilde bir ifadeyi kuvvetlendirmek için o duruma özellikle dikkat çekmek için kullanılabilir biz de mahkemelerde yemin ederiz bu tüm dünyada böyledir bize veya araplara özel de değildir... Yemin o söze ayrı bir önem duygu ve mana katabilir de... Düşündükçe çok şey söylenebilir nasıl düşündüğün ve niyetin önemli tabi..

İslamın şartlarını kopyalayıp yapıştırırdım ama yapmam ben islamın şartlarının ayetlerinin tümünün olduğunu düşünürüm.

Diyelim sen ıssız bir adaya düştün ve yerde bir taş buldun üzerinde "bunu yazan tosun okuyana kosun" yazıyor, sonra demek ki bu ıssız bir ada değilmiş aslında burada daha önce biri varmış ve bu taşa yazı yazmış diye düşünür müsün?

Ha benim tarım gibi güzel aytler yazsa o zaman EL-İLAH putuna geçerim. oku benim tanrımın aytlerini

NAZİAT 1.Andolsun çekip koparanlara/yay çekenlere/kuyudan su çekenlere/bağsız-bekçisiz koşan atlara/ayrılık yüzünden hasret çekenlere/daldırıp daldırıp çıkaranlara,

NAZİAT 2.Andolsun rahatça, incitmeden çekenlere/düğümü hünerle çözenlere/bir yerden bir yere gidenlere/coşkuyla iç çekenlere,

Tarık 1- Yemin olsun göğe ve Târık'a; o, gece gelene, o, tokmak gibi vurana o, çıkıverip de yürek hoplatana

(Tîn 95/1-2) “İncire, zeytine, Sinâ Dağı’na ve şu emin beldeye yemin ederim ki biz insanı en güzel dik biçimde yarattık. Sonra onu aşağıların aşağısına indirdik.

Fecr Suresi :1. Tan yerinin ağarmasına andolsun,
2. On geceye andolsun,
3. Çifte ve teke andolsun,
4. Geçip giden geceye andolsun.
5. Şüphesiz bunlarda, akıl sahibi bir kimse için üzerine yemin edilmeye değer bir özellik vardır.

ŞEMS -6.Yere ve onu yayıp dümdüz yapana ant içerim ki..

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kavak yazdı:

Hakka 40:

İnnehu le kavlu resûlun kerîmin.

1. inne-hu : muhakkak ki o
2. le : elbette, gerçekten
3. kavlu : söz
4. resûlin : resûl, elçi
5. kerîmin

: kerim, şerefli

Bu cümlenin neresinde getirmek eylemi ve mâlum kitabın ismi var ? :D

Gözünü sevdiğim uyduruk parantezler olmasa, haliniz duman.

Elinizde olsa arapçanın gramerini değiştirip kuran alehine yorumlamak için kullanacağınızdan şüphem yok, ama elinizde değil :)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, m184 yazdı:

Elinizde olsa arapçanın gramerini değiştirip kuran alehine yorumlamak için kullanacağınızdan şüphem yok, ama elinizde değil :)

Tanımadığıniz biri hakkında, zan üzerinden konușmasanız iyi olur.

Bana gazel okuma, göster oradaki iki kelimeyi.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, m184 yazdı:

kuran zaten deyişmiş osman tarfından onu geçtim kuran yazıldığı zaman parnetez nokta ünlem vs varmııydı yoktu zaten deyişmiş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, m184 yazdı:

gerçi sorsamda cevap vermesin ezbere kopyla yapıştır yapıyoruz ya ondan yazdım  yav siz bir kitap ne ya onu binlrce baztırıyorsunuz unutulmasın diye. sorum şu adem hacadan geldiniz nası ürediniz. kusura bakma kuranda sorgulamk soru sormakta yasak 

Maide 101- Ey iman sahipleri! Size açıklandığında canınızı sıkacak şeylerle ilgili soru sormayın. Kur'an indirilmekte iken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan vazgeçmiştir. Allah Gafûr'dur, Halîm'dir.

Maide 102- Sizden önceki bir toplum da onları sormuştu; sonra tutup hepsini inkâr ettiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...